Autor Wątek: Biuletyn administracji - Komentarze  (Przeczytany 47930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 08, 2015, 01:01:45 am »
@GuRt:

Co do pisania o GS-ie - point taken. Faktycznie, nie przemyślałem tego - pisanie o dawnym portalu jest bez sensu. Szczególnie przekonuje mnie argument, że naprawdę nikogo to nie obchodzi, ba, to nawet nie jest żadną miarodajną informacja dla losowego kolesia, co się urwał z internetów i u nas jakimś cudem zabłądził.

Ale dalej już nie byłbym AŻ TAK krytyczny (choć parę rzeczy wytknąłeś słusznie).

Cytuj
Nie piszcie jacy NIE jesteście, nie piszcie jacy CHCECIE być, napiszcie jacy jesteście.

Coś o tym, czym ten portal się ma różnić od większości, to jak dla mnie mogłoby zostać. Ale zgodzę się z tym, że tekst ma rzeczywiście nieco zbyt negatywny wydźwięk - troszkę coś w rodzaju "patrzcie jacy oni są słabi, chodźcie do nas!". Powinna być istotnie zdecydowana przewaga opisów, jakie jest RPGC, chodzi o nacisk położony na tezę pozytywną. To już nawet psychologicznie inaczej ktoś do tego może podejść.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 09, 2015, 23:24:44 pm »
Abstrahując od wydźwięku tekstu, to czy w zakładce "O nas" nie powinno się znaleźć coś zgodnego z prawdą? Cokolwiek?
Kiedy to jest prawdziwe. Taka jest wizja na bazie której chcemy budować tą stronę, o czym zresztą Sent pisał już wcześniej w swoich przydługich postach. Może warto było wtedy protestować?
No prośba. Nie budujcie wizerunku na negatywach, bo się przejedziecie na tym i to szybko. TV się za dużo naoglądaliście? Politycy wam imponują? "Jestem totalnie inny niż konkurencja, która jest chujowa" -> slogan roku? Tekst w obecnej postaci cholernie łatwo zintepretować na opak (sramy na Wiedźmina bo tacy alternatywni, wystawimy Mass Effectowi 4 ocenę 3/10 bo jebać EA, nie mamy gier od publisherów bo jesteśmy tak naprawdę blogerami bez koneksji, ale tylko pozujemy na profesjonalny serwis) i na bieżąco sporządzić cyniczną jego parodię - przykłady w nawiasach. Wasze ataki nie są celne, a wystawiacie się na miriadę ciosów. Nie piszcie jacy NIE jesteście, nie piszcie jacy CHCECIE być, napiszcie jacy jesteście. Jak nie ma o czym pisać, to... nie piszcie.
Brzmisz jakbyś nigdy nie musiał niczego promować. Wyobraź sobie, że ktoś robi kampanię crowdfundingową i jedyne co pisze w materiałach promocyjnych to „no mamy dwa pokoje bez tekstur, no i eee, to w sumie wszystko, ale może kiedyś będzie więcej… gibe money plz”. Nikt by nie poparł takiej kampanii. A jednak ty zachowujesz się jakbyś nie wiedział, że przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek sprzedaż idei jest ważniejsza niż suche fakty. Właśnie dlatego będziemy pisać o tym jacy CHCEMY być.
Cytuj
Opłatą wejściową za zgłoszenie krytyki tekstu nie jest napisanie czegoś lepszego za was. Nikt tutaj nie ma obowiązku zrobić za was czegoś lepszego. Pytacie się o opinie, dostajecie je.
Masz rację. Niemniej, pewnie cię to rozczaruje, ale opłatą wejściową do wysłuchania zgłoszonej krytyki jest jej konstruktywność, a nie tylko „nie podoba mi się, zrób jeszcze raz”. I nie udawajmy, że Ce nie potrafi, bo codziennie sadzi dłuższe shouty na SB niż miał feedback w tym temacie.
Nie, Dass, nie o koloryzowanie chodzi. Koloryzujmy do woli - ale nikogo nie obchodzi, skąd przyszliśmy i czego nie lubimy. Tekst ostentacyjnie krzyczy JAM JEST ALTERNATYWA, a to jest kiczowata reklama. Alternatywę się uprawia, a nie reklamuje. Opis nie jest mocny i jeśli emanuje pewnością siebie, to sztuczną. Pozerstwem.
Aż nie chce się wierzyć, że ty piszesz to na serio. Nikogo nie obchodzi czego nie lubimy ani jaki mamy background? To po co w takim razie wchodzi na serwis gdzie są recenzje i felietony? Srsly… :-\
Cytuj
Ten tekst nie jest nikomu do szczęścia potrzebny. Dobry serwis nie musi pisać o sobie, piszą o nim inni. Ale zapytano nas o to, co sądzimy. To sprawia, że człowiek sobie zadaje pytanie, czytając go - to jest "o nas"... ale czy jestem skłonny stwierdzić, że "o mnie" - czy to może jednak "o nich"?
Znowu masz rację. Na przykład taka Gildia absolutnie nie ma całego działu poświęconego założeniom i działalności strony. A już na pewno nie mają takich rzeczy na swoich stronach żadne uznane, zagraniczne serwisy jak Destructoid czy Rock, Paper, Shotgun.
Co do pisania o GS-ie - point taken. Faktycznie, nie przemyślałem tego - pisanie o dawnym portalu jest bez sensu. Szczególnie przekonuje mnie argument, że naprawdę nikogo to nie obchodzi, ba, to nawet nie jest żadną miarodajną informacja dla losowego kolesia, co się urwał z internetów i u nas jakimś cudem zabłądził.
Świadomie uniknąłem przytyków do GS, bo jak pisałem Nedowi i jak wcześniej wspominał Sent, chcemy budować tą stronę opierając się o coś ambitniejszego niż niechęć do Raba i Donovana. Niestety, jeśli ktoś ma taki zamiar, to pozostaje mi tylko współczuć.
Cytuj
Coś o tym, czym ten portal się ma różnić od większości, to jak dla mnie mogłoby zostać. Ale zgodzę się z tym, że tekst ma rzeczywiście nieco zbyt negatywny wydźwięk - troszkę coś w rodzaju "patrzcie jacy oni są słabi, chodźcie do nas!". Powinna być istotnie zdecydowana przewaga opisów, jakie jest RPGC, chodzi o nacisk położony na tezę pozytywną. To już nawet psychologicznie inaczej ktoś do tego może podejść.
Ale czy naprawdę jest taki negatywny? Tylko jeden z siedmiu akapitów mówi o jakimś rozczarowaniu. Co więcej, potem wprost napisałem, że jeśli konkurencja napisze coś ciekawego, to chętnie to podlinkujemy. Myślę, że gdyby wszystkie strony miały tak "negatywną" politykę, to internet byłby o wiele przyjemniejszym miejscem. :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 10, 2015, 02:27:10 am »
Kiedy to jest prawdziwe. Taka jest wizja na bazie której chcemy budować tą stronę, o czym zresztą Sent pisał już wcześniej w swoich przydługich postach. Może warto było wtedy protestować?
Tam jest napisane "Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć RPG Center". Wiem, że mam kiepską pamięć, ale zapewniam cię, że gdyby Sent pisał do mnie w styczniu 2013 roku "Dawaj Ned, uciekamy z GS-u, bo portale branżowe są nierzetelne, oceniają gry w skali 7-10, budują sztuczny hype, piszą teksty na wyścigi i unikają dialogu z czytelnikami. Machlojki Dona i olewawcza postawa Advo będą tylko przykrywką", to bym to zapamiętał.

Cytuj
Na przykład taka Gildia absolutnie nie ma całego działu poświęconego założeniom i działalności strony.
No ma. Nie dość, że 3 razy krótszy, to jeszcze 10 razy mniej butny.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 10, 2015, 11:10:08 am »
Świadomie uniknąłem przytyków do GS, bo jak pisałem Nedowi i jak wcześniej wspominał Sent, chcemy budować tą stronę opierając się o coś ambitniejszego niż niechęć do Raba i Donovana. Niestety, jeśli ktoś ma taki zamiar, to pozostaje mi tylko współczuć.
A gdyby tak... chcemy budować tą stronę opierając się o coś ambitniejszego niż niechęć do dziennikarstwa branżowego i konkurencyjnych serwisów ?

Po prostu nie zaczynajcie budowania wizerunku od jakichkolwiek odniesień do konkurencji. Ciężko przebrnąć przez pierwszy akapit, drugi jest o wiele pozytywniejszy i ma prawo spełniać swoje zadanie. Do momentu kolejnego dropnięcia "rywalizacja to, konkurencja tamto, nam nie uderza do głowy, wiadomix, pamiętaj - my jesteśmy spoko".
Nie wiem, czy kwalifikuje się to jako konstruktywna krytyka, bo to już gotowy protip: piszcie o sobie tak, jakby nie istniała konkurencja i skupiajcie się na wartościach bezwzględnych, które was mają wyróżniać. Sorry, ale porównywanie się do innych to już nie wasze zadanie, tylko odwiedzających.

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 13:18:23 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 10, 2015, 13:51:58 pm »
Wiesz, Drag, Wasz tekst istotnie objętościowo jest bardziej pozytywny niż negatywny - co do tego nie ma absolutnie wątpliwości. Tylko niestety, ta mniejsza część obejmuje właściwie cały pierwszy akapit (Skąd się wzięło RPG Center). I naprawdę nie trzeba być specjalistą od PR-u, by wyłapać - tak z autopsji, jak i pewnych obserwacji, czy to po reakcjach innych tutaj, czy zwykłej analizie - że niezależnie od tego, co napisaliście w dalszej części tekstu, ten właśnie fragment będzie definiował w oczach ogromnej rzeszy ludzi Wasze podejście.

Ja rozumiem, że chcieliście pokazać, że jesteście inni, lepsi - z tym akurat nie dyskutuję, bo raczej nie zgadzam się z tezami co niektórych tutaj, że powinno być skromniej. Skromność nie ma tu akurat zbyt wiele do rzeczy - ba, nawet szczerość nie do końca ma, bo nikogo nie będzie obchodzić to, czy odeszliście z jakiegoś GS-a czy innej dziury po to, by nadać nową jakość weryfikowaniu gier, czy po prostu jacyś użytkownicy stamtąd nadepnęli Wam na odcisk. Więc w przeciwieństwie do niektórych, tego się nie czepiam, nawet jeżeli faktycznie w jakimś stopniu mijacie się z prawdą co do szczegółów exodusu (a nieco się mijacie - bo jako jeden z pierwszych, którzy wzięli udział w naszej konspiracji, pamiętam główne przyczyny masowego odejścia i to nie była chęć zmian w ogólnym podejściu w branży). Ale to w szerszym kontekście nie ma żadnego znaczenia. Więc możecie - i moim zdaniem nawet powinniście - pisać o sobie w mniejszych bądź większych superlatywach, bo nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek ktokolwiek wypłynął w internetach dzięki skromności. Jednak sposób, w jaki to robicie w rzeczonym wątku, nie jest według mnie do końca właściwy.

Chodzi mi tu konkretnie o taką właśnie, wspomnianą nieco już przez innych politykę wytykania palcem. Zauważ, że w teorii piszecie dokładnie to samo, co powinniście, tylko ciężar tej retoryki jest w moim przekonaniu kompletnie niepotrzebnie przeniesiony na agresywne naskakiwanie na obecną politykę branżowych pism/stron. I ja wiem, że - w uproszczeniu - "my jesteśmy alternatywni i mamy inne podejście" to z grubsza to samo, co "na innych stronach jest wątpliwe i stronnicze dziennikarstwo, nie to co u nas", ale brzmi kompletnie inaczej. Jak dla mnie przede wszystkim należy zmienić sposób mówienia usuwając w miarę możliwości odniesienia do naszej naturalnej konkurencji. I od razu będzie lepszy wydźwięk.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 10, 2015, 17:46:55 pm »
@Ned
cały świat naprawdę nie kręci się wokół Advo i Dona, niesmak jest starszy niż ich niekompetencja. Ich faktyczną zasługą jest co najwyżej to, że najpierw tak zapuścili GS, iż z konieczności zadbania o przetrwanie ŚP zamiast tylko narzekać na stan branży faktycznie zaczęliśmy myśleć o stworzeniu portalu na GSowych podwalinach, a następnie tak się zachowywali wobec nas, że postanowiliśmy stworzyć coś całkowicie od zera, ale nie ma to nic wspólnego z tym, że piszemy o takich a nie innych grach w taki a nie inny sposób. A ludzi przychodzących coś poczytać w pierwszej kolejności serio bardziej interesuje czym się różnimy od innych portali, a nie personalno-organizacyjne sprzeczki sprzed lat. Wspomnieć to o nich można co najwyżej w osobnym tekście o SP, by ludzie wiedzieli że mają tutaj do czynienia z TYM ŚP, ale w "o nas" w tej sprawie starczy imho ów odnośnik do SP.
A, i mówiąc "my" nie mam na mysli tylko siebie i draga, bo przecież w tych rozmowach uczestniczyło wtedy dobrych 10 czy 12 osób.

@kontrowersje
Ok, czaję, ale w takim razie wyjaśnijcie mi jedno: wszyscy wiedzą jak te szemrane układziki wydawcy-portale i rzetelność wyglądają (inb4 przechodzenie  wiedźmina 3 na wyścigi i recenzowanie go po 50 godzinach grania jak w CDA, bo "omg w dzien x znosi się embargo i jak damy reckę dzień później to inni nas wyprzedzą i będziemy mieli mniej kliknięć", by wspomnieć tylko najnowszy przykład), wszyscy się na to krzywią i mniej lub bardziej po cichu komentują, ba, sami wyrażaliśmy niesmak z powodu takich praktyk w tej wspomnianej początkowej grupie 10-12 osób które dyskutowały nad tym jak z grubsza portal powinien wyglądać (i m.in. do tego odnosi się ten wstęp). Czemu więc  teraz wszyscy, gdy powiedziało się to samo tylko głośno, wyrażają nagle święte oburzenie?

Zgadzam się w pełni z pierwszm postem dassa (i przy okazji żałuję, że wycofał się później rakiem ze swojego zdania) - może i nasze "o nas" jest "mocne", ale przynajmniej pokazuje, że zdajemy sobie sprawę z wszechobecnego fałszu, że nas również nas on wkurza i że nie chcemy tacy być. Że zwyczajnie mamy jaja nazywać pewne rzeczy po imieniu, zamiast owijać w bawełnę lub wręcz udawać, że tego nie ma. Same "inne portale" wiedzą że to prawda, tylko nikt tam się głośno nie odezwie w obawie o pozew i własne środki do zycia (kto pamięta jak odszedł EGM i jak się wycofał ze swoich słów jednocześnie nie wycofując z nich? no właśnie).
Serio waszą propozycją jest napisać kolejną słodkopierdzącą laurkę mówiącą tylko o tym jacy to jesteśmy podekscytowani pisząc o grach i udawać, że jesteśmy jedyną stroną w internecie, która się tym zajmuje (aka "zignorujcie konkurencję")? Bo wydawało mi się, że właśnie z tego słyną te inne złe strony na które złorzeczyliśmy i że czymś takim mieliśmy walczyć.

Złożenie jest takie, że ludzie są inteligentni i jak czytają jacy nie jesteśmy i co nas wkurza, to załapią że chcemy być przeciwieństwem wspomnianych patologii. A jak ktoś jest inteligentny tylko w połowie, to już w drugim i następnych akapitach ma to wyłożone bardziej łopatologicznie (w pierwszym "przeszkadzało nam pisanie głównie o głośnych tytułach ignorując mniejsze", w drugim "będziemy pisać o interesujących, nie tylko o głosnych z dużym budżetem"). Tych nieinteligentnych co nie załapią ani pierwszego akapitu ani nie załapią/doczytają drugiego i dalszych podobno mieliśmy nie przyciągać i była to sugestia prosto z forum, którą wzięliśmy sobie do serca.

B'sides RPGCodex w samym logo strony ma napisane "nie dostosowujemy się do twojego poziomu" i jakoś nikt nie nie rozdziera szat o to, że traktują graczy jak idiotów zaś konkurencję jak bezmyślne drony (jak ktoś ma wątpliwości, zagadka na dziś: w przeciwieństwie DO KOGO "nie dostosowują się do twojego poziomu", hm? No właśnie). Ba, wręcz jeszcze traktuje się to jako jego zaletę :F

Jedyne co bym może zmienił, to dodał słowo "większość" przed "branżowych portali", bo może faktycznie gdzieś istnieje jakaś polska strona która nie sprzeda matki admina w zamian za materiały na wyłączność i dostawy gier np. na konkursy. Problem polega tylko na tym, że o niej nie słyszałem.

i tak na koniec, rzecz nie związana bezpośrednio z tematem, interludium o traktowaniu poważnie. Nie każdego dotyczy, więc wchodzi się na własną odpowiedzialność. Starałem się nie odnosić do nikogo konkretnego, ale jeśli ktoś uważa się osobiście dotknięty tym tekstem, to najwyraźniej znaczy to, że ma coś na sumieniu :x Niewinni mogą go całkowicie olać, bo ich nie dotyczy.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2015, 17:53:17 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 10, 2015, 17:58:35 pm »
poza tym kłócimy się o pierdoły a MCA (aka Chris Avellone) odszedł z Obsidianu :F

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 10, 2015, 18:43:16 pm »

Zgadzam się w pełni z pierwszm postem dassa (i przy okazji żałuję, że wycofał się później rakiem ze swojego zdania)
No sorry, ale podejście "aprobujemy tylko pozytywne opinie" (nie mówię, że taki jest Twój zamiar, ale tak to na serio wygląda) to nie jest dobra podstawa pod dyskusję. Rzuciłem wcześniej opinią, którą potem zweryfikowałem - mało tego - w dodatku jeszcze dość solidnie ją uargumentowałem, plus nie wycofałem się całkowicie ze swojego zdania (właściwie tylko w kwestii akapitu nr 1). Przyjrzyj się uważnie, że plasuję się bardziej pośrodku tych opinii, niż w stronę np. Damiana, żeby daleko nie szukać. Ja naprawdę staram się uczciwie przeanalizować Wasze ruchy - lepiej lub gorzej, to ma w kontekście tego mniejsze znaczenie. Nie atakuję Was, nie rzucam roszczeniowymi tekstami, że "aa, nie podoba mi się", "aa, zostaje tylko dlatego, że chcę być kapitanem tonącego okrętu" - doradzam. Co Wy z tym zrobicie, to Wasze. Proszę tylko o brak pejoratywnych wstawek typu "wycofuje się rakiem", bo na serio na to nie zasłużyłem.

Cytuj
@kontrowersje
Ok, czaję, ale w takim razie wyjaśnijcie mi jedno: wszyscy wiedzą jak te szemrane układziki wydawcy-portale i rzetelność wyglądają (inb4 przechodzenie  wiedźmina 3 na wyścigi i recenzowanie go po 50 godzinach grania jak w CDA, bo "omg w dzien x znosi się embargo i jak damy reckę dzień później to inni nas wyprzedzą i będziemy mieli mniej kliknięć", by wspomnieć tylko najnowszy przykład), wszyscy się na to krzywią i mniej lub bardziej po cichu komentują, ba, sami wyrażaliśmy niesmak z powodu takich praktyk w tej wspomnianej początkowej grupie 10-12 osób które dyskutowały nad tym jak z grubsza portal powinien wyglądać (i m.in. do tego odnosi się ten wstęp). Czemu więc  teraz wszyscy, gdy powiedziało się to samo tylko głośno, wyrażają nagle święte oburzenie?
Zacznijmy od tego, że nie wszyscy to wiedzą (ja się z tym zgadzam, ale sam parę razy pamiętam, że prowadziłeś z innymi o tym dyskusję i tezy nie były podobne). Poza tym jest kwestia, o której mówiłem w swoim ostatnim poście (konkretnie odsyłam do ostatniego akapitu tamże), że tutaj nie chodzi o to czy masz rację, tylko o to, jak inni ową wypowiedź zinterpretują.

Cytuj
Serio waszą propozycją jest napisać kolejną słodkopierdzącą laurkę mówiącą tylko o tym jacy to jesteśmy podekscytowani pisząc o grach i udawać, że jesteśmy jedyną stroną w internecie, która się tym zajmuje (aka "zignorujcie konkurencję")? Bo wydawało mi się, że właśnie z tego słyną te inne złe strony na które złorzeczyliśmy i że czymś takim mieliśmy walczyć.
Zdanie napisane w takiej kompozycji mogłoby sugerować, że odnosi się częściowo do mnie, ale to by znaczyło, że nie przeczytałeś przynajmniej istotnej części mojego posta - tej o skromności przede wszystkim. Ale powiedzmy, że tak Ci to przypadkiem wypadło albo to moje wrażenie. Wtedy nawet się co najmniej do pewnego stopnia mogę zgodzić.

Tak więc powtarzam: gruntowna zmiana pierwszego akapitu znacząco polepszy wrażenie całości - całej reszty się nie czepiam, bo w moim przekonaniu treść jest co najmniej do przyjęcia, a są też fragmenty, które napisałbym sam w niemal takim samym tonie. Taka rada przynajmniej ode mnie, co z tym zrobicie - Wasza rzecz.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 10, 2015, 19:23:24 pm »
Ehhh niesamowite są kilkustronicowe dyskusje o jakimś "bajerze" bez kompletnie żadnego znaczenia, ba nawet nie o samym "bajerze" tylko o jakimś jego maleńkim fragmencie. Już całkiem pomijam fakt, ze zapewne ten tekst będzie to tak samo często czytany jak regulamin czy FAQ.

Zabawne, że strona podobno wystartowała już z miesiąc (?) temu, a nowych userów jak nie było tak nie ma, a największe spory toczą się o totalne pierdoły. Z takim podejściem kolejne lata nie doczekamy się więcej niż 3 nowych na rok.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:23:08 pm »
Dobra chłopaki, streszczę się w jednym pytaniu - chcecie montować ten polski RPG Codex, czy nie?

Y/N
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 10, 2015, 22:03:44 pm »
Tych nieinteligentnych co nie załapią ani pierwszego akapitu ani nie załapią/doczytają drugiego i dalszych podobno mieliśmy nie przyciągać i była to sugestia prosto z forum, którą wzięliśmy sobie do serca.
Sent, dam Ci radę z gamedevu: "masz 30 sekund na zainteresowanie mnie albo bywaj!", takie elevator pitch. W internecie zalewanym codziennie ogromną dawką informacji nie oczekuj, że ludzie będą czytać każdą ścianę tekstu, zwłaszcza jeśli pierwsze zdanie, pierwszy rzut oka, ich zniechęca. I wcale nie wynika to z braku inteligencji. Po prostu w internecie jest tego za dużo, zwłaszcza takich zaczynających, w powijakach. Nie zainteresowałeś mnie? Pa, lecę dalej, mam co robić!
I tyczy się to nie tylko tego nieszczęsnego pierwszego akapitu (gdyby wylądował na końcu tekstu, pewnie nie byłoby takiego odezwu, a w przeciwieństwie do niego "Doesn't scale to your level" jest fajnym i chwytliwym hasłem), ale całego tego forum. Dlatego tak wielki nacisk kładłam na pierwsze wrażenie po wejściu na forum - układ tematów, to samo tyczy się strony głównej - wchodzę i widzę rząd nudnych opisów ze Star Citizen, a formatowanie tekstu w felietonach do bardziej przejrzystej formy prawie nie istnieje, don't care i idę dalej. Wiem, że strona niedawno wystartowała i naprawdę nie piszę tego wszystkiego przez złośliwość, ale jeśli chcecie zacząć przyciągać ludzi, zastanówcie się poważnie nad swoimi trzydziestoma sekundami, proszę :)

EDIT DOWN:
Właśnie takim hookiem jest pierwszy akapit, który ma budzić emocjonalną reakcję. I jak widać zadziałał, skoro wciąż o nim dyskutujemy.
Dyskutujemy, bo wszyscy byliśmy na starym Gothic Site, znamy się mniej więcej i zależy nam na rozkręceniu nowej strony. Natomiast pierwsze wrażenie było "to jakaś banda frustratów, idę stąd". I'm out.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2015, 23:07:48 pm wysłana przez Kaseven »

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 11, 2015, 22:51:33 pm »
"Dawaj Ned, uciekamy z GS-u, bo portale branżowe są nierzetelne, oceniają gry w skali 7-10, budują sztuczny hype, piszą teksty na wyścigi i unikają dialogu z czytelnikami. Machlojki Dona i olewawcza postawa Advo będą tylko przykrywką", to bym to zapamiętał.
Nie mogę mówić za Senta, ale pamiętam, że idea całego exodusu polegała na szukaniu sobie miejsca gdzie w spokoju będziemy mogli tworzyć ambitniejszą stronę, która nie jest tylko o jednej serii gier. Jeśli o mnie chodzi, to nic się nie zmieniło od tego czasu.
Cytuj
No ma. Nie dość, że 3 razy krótszy, to jeszcze 10 razy mniej butny.
Fajnie, że poświęciłeś temu linkowi tyle samo uwagi co czytaniu mojego tekstu. To jest cały dział, gdzie różne informacje o stronie są rozłożone na kilka zakładek. Poza tym trudno nie zauważyć, że dziwnym trafem odniosłeś się tylko do jednego z trzech podanych przykładów, sięgając akurat po ten który chociaż trochę pasował do twojej tezy. ;)
A gdyby tak... chcemy budować tą stronę opierając się o coś ambitniejszego niż niechęć do dziennikarstwa branżowego i konkurencyjnych serwisów ?
Spodziewałem się, że to powiesz, ale czy naprawdę można porównać chęć odcięcia się od całego nurtu w branżowym dziennikarstwie do chęci odcięcia się od dwóch noname'ów w internecie?
Cytuj
Po prostu nie zaczynajcie budowania wizerunku od jakichkolwiek odniesień do konkurencji. Ciężko przebrnąć przez pierwszy akapit, drugi jest o wiele pozytywniejszy i ma prawo spełniać swoje zadanie. Do momentu kolejnego dropnięcia "rywalizacja to, konkurencja tamto, nam nie uderza do głowy, wiadomix, pamiętaj - my jesteśmy spoko".
Nie wiem, czy kwalifikuje się to jako konstruktywna krytyka, bo to już gotowy protip: piszcie o sobie tak, jakby nie istniała konkurencja i skupiajcie się na wartościach bezwzględnych, które was mają wyróżniać. Sorry, ale porównywanie się do innych to już nie wasze zadanie, tylko odwiedzających.
I co, już na starcie mamy być jak wszyscy, z klapkami na oczach udając, że konkurencja nie istnieje i banując ludzi na foro za linkowanie innych serwisów? Jak dla mnie takie "przeglądy prasy" mogą być ciekawym hajlajtem strony i nie ma co się ich wstydzić.
Dobra chłopaki, streszczę się w jednym pytaniu - chcecie montować ten polski RPG Codex, czy nie?
Nie chcemy zapatrywać się na konkurencję. :>
Sent, dam Ci radę z gamedevu: "masz 30 sekund na zainteresowanie mnie albo bywaj!", takie elevator pitch.
Właśnie takim hookiem jest pierwszy akapit, który ma budzić emocjonalną reakcję. I jak widać zadziałał, skoro wciąż o nim dyskutujemy. Niemniej, jak słusznie zauważył Arim, to nie jest najważniejsza rzecz na świecie, dlatego jestem w stanie pójść na ugodę i zmieniłem trochę ten kontrowersyjny akapit. Słownictwo jest łagodniejsze, dodałem pozytywny akcent i ogólnie trochę pozmieniałem zdania dla lepszego brzmienia. Myślę, że teraz spełnia swoje zadanie bez wysyłania agresywnych wibracji. Hope it helps.

EDIT: Zapomniałem dodać, że trochę rozbuduje też trochę akapit o ŚP, ale to pewnie w weekend. I bez przesady, bo jak ktośtam zauważył, wall of text.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2015, 22:57:44 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 11, 2015, 23:05:49 pm »
Z dassem doszło do małego nieporozumienia, bo mój post nie odnosił się konkretnie do jego wypowiedzi ani tym bardziej nie był atakiem na niego, ale to już sobie z grubsza wyjaśniliśmy poza sceną i ustaliliśmy, że nie będziemy do tego wracać. Co zaś do reszty osób:

Arim - a strona wystartowała?

GuRt - zanim ci odpowiem powiedz lepiej najpierw czym dla ciebie jest "bycie jak codex". Co by się zaraz nie okazało, że ci przytaknę, a potem się okazało, że zupełnie inaczej to rozumiemy.

Ka - zdaję sobie sprawę z tych 30 sekund na zainteresowanie, chodziło mi raczej kogo w tych 30 sekundach chcemy zainteresować. Czy faktycznie chcemy "docierać do każdego" byleby tych było jak najwięcej, czy jednak raczej do tych, pardon my french, wkurwionych?
Bo o tych pierwszych to faktycznie biją się wszyscy i cięzko się będzie do nich przebić (zwłaszcza że to pod nich - oprócz ofc wydawców pełniących funkcję reklamodawców - jest ta cała maniera pilnowania by było słodko, miło, ekscytująco i w ogóle przepraszania za to, że w recenzji wspomną zaraz o wadzie, bo jeszcze naruszy to czyjąś strefę komfortu w której się zamyka, a następnie obrazi się i pójdzie do konkurencji), zaś dla tych drugich kojarzę chyba tylko zagraniczny codex* (a na pewno nic polskiego). I głównie do tego sprowadzał się mój poprzedni przydługi post.

Przy okazji uscislając - strona jeszcze nie wystartowała, chocby dlatego, że formatowanie to jedna z rzeczy którą jeszcze ogarniamy. Tak w skrócie przy zmianie laya część rzeczy się sypnęła, np. wcześniej działał tag <br> teraz przyjmuje tylko </br>, listy też przez moment kompletnie nie działały. Owszem, strona jest otwarta do wgladu, ale na potrzeby zbierania feedbacku, ale nie robimy zadnego startu z pompą póki chociaz częsci tych pierdół nie ogarniemy. Oddzielna osoba od obrazków do tekstów też jest w planach, ale to na przyszłość, bo póki co i tak jesteśmy zawaleni obowiązkami.


*skoro już znowu o nim mówię - "nieskalowanie się" to nie jest to tylko "chwytliwe hasło", starczy otworzyć pierwsza z brzegu reckę by zobaczyc jak jadą po dziennikarstwie i masowym odbiorcy w zdecydowanie dłuższy i mniej wyrafionowan sposób niż te nieszczęsne dwa zdania wstepu (przewijającym się wszedzie po nascie razy running joke o skyrim popamole, anyone?). Co ofc nie znaczy, ze chcę z niego bezrefleksyjnie rżnąć, bo jednak parę rzeczy mi się w nim nie podoba.

EDIT: Drag mnie znindżował :x anyway podbijam fragment o emocjonalności
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2015, 23:11:27 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 12, 2015, 00:45:52 am »


Chłopaki, dla was mienie racji jest naprawdę ważniejsze, niż cokolwiek innego na świecie. Zdyskredytujecie każdą poradę, byleby mieć rację. Jak mówią, że jest źle, to znaczy że nie mają racji - proste. Jak wszyscy mówią, że jest źle albo przynajmniej, że coś jest nie tak, to wszyscy nie mają racji. Takie genialne, a takie proste, każdy problem z głowy. Bo krytyka to problem, z którym trzeba sobie poradzić. Odbić argument po argumencie, być tak samo mądrym jak przed dyskusją, dobrze jest.

OK. Macie rację. Zawsze ją mieliście.

Miałem uściślić, że nieważne co ja sądzę o Codexie, tylko liczy się czy wy wiecie o co w nim chodzi i na czym polega jego wyjątkowość. No i czy wy chcecie iść w tym kierunku. Ale to nieważne, bo i tak będziecie mieć rację. Miejcie rację. Jest git.

Wszystko w porządku, Asghan.

Otwieraj bramę.

Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 12, 2015, 08:48:24 am »
all the post
Nice. Czyli jeśli admin upiera się przy swojej wizji to jest tyranem i ignoruje feedback, ale jeśli user upiera się przy swojej wizji, to admin BEZWGLĘDNIE i BEZKOMPROMISOWO musi zrobić tak jak mu kazano, bo inaczej zostanie uznany za tyrana który ignoruje feedback?

C'mon, ja spuściłem z tonu. Pokaż że ty też potrafisz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2015, 08:54:38 am wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz