Autor Wątek: Biuletyn administracji - Komentarze  (Przeczytany 48211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 14, 2015, 18:24:12 pm »
Mogę sypnąć editorialem, jakimś tekstem niepopularnym ale ciekawym, ale to nie jest coś, co można z góry obiecać czy podać deadline.
Właśnie takich ludzi będziemy bardzo potrzebować, bo recki i solucje ma każdy (co nie znaczy, że są złe), ale dobry edytorial to rzadkość.
Cytuj
We wszelkich kwestiach graficznych mogę chyba najbardziej być pomocny - wiecie gdzie mnie znaleźć. Bannery, plakaty, łorewa. Z logiem RPGC (znaczy samym trójkątem) róbcie wszystko, co dusza zapragnie, jest abandonware/freeware/open/itp. Nie wspominajcie, że ja je robiłem - to takie zabezpieczenie na wypadek, jak w wyniku przeróbki powstanie coś, czego kompletnie nie kumam - albo jakiś kutas z trójkątów.
K, noted.
Gdzieś między wierszami mi się przewinęło, że poszukiwani są tacy moderatorzy, którzy będą o swoje działy dbać jak o własne zwierzątko. Czyli, jak rozumiem - nie tylko tych działów pilnować z elektrolagą, ale też je w szerszym znaczeniu prowadzić.
Yep. Szczególnie jeśli będzie więcej niż jeden chętny do danego działu, to dostanie go ten, kto przedstawi nam jakieś ciekawe pomysły na jego rozwój. A jak z czasem kiedy będziemy potrzebować więcej niż jednej osoby do moderacji, to większą moc decyzyjną będzie miał ten bardziej zaangażowany.
Tak, a z prowadzeniem Naszej Twórczości sobie poradzę (wyrażenie A&SF to był skrót myślowy). I sorry za błąd, oczywiście pisze się "wziąć"

Już mam nawet kilka pomysłów. Oczywiście dział z samej swojej natury nie będzie generował dużego ruchu, ale pomyślałem o zorganizowaniu czegoś w rodzaju wiecznego konkursu np. na fraszki i drugiego na krótką prozę, w sensie pojedynczy opis na przykład, pojedynczy dialog, może z hasłami tematycznymi może bez, motyw przewodni mógłby się regularnie zmieniać.
Nie wiem jak z fraszkami, ale imho promowanie krótkiej prozy to dobry pomysł. Limit długości i odgórne nadanie tematu mogą ułatwić ludziom pisanie, bo w końcu nie każdy ma czas i chęci by pisać 10 stron opka.

Mogę moderować hajde park, jestem bardzo poważny kiedy przychodzi do niepoważnych rzeczy. + miewam pomysły.
Jeżeli szukacie moderatorów to mógłbym coś wziąść. Moja ostatnia aktywność na forum polega głównie na patrzeniu. Zajęcie z grubsza takie samo, a bym się na coś przydał.
Chętnie nadal będę się opiekował działem Pomocy Technicznej, co do innych działów muszę się zastanowić.
Zapisane.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 14, 2015, 23:46:05 pm »
Forget I said anything.
Hej, cheer up! Z poprzedniego forum zapamiętałam Cię jako osobę z największymi predyspozycjami do prowadzenia tego działu :)
Przytaknę tylko Mr. C, że przydałyby się też atrakcje generujące dużo szybkiego ruchu, np. pisanie wspólnego opowiadania forumowego po 10 zdań na osobę, może jakiś krótki (i derpny :P) komiks-pasek o ŚP  albo "go with the flow" czyli dana osoba rzuca hasło, będące inspiracją do krótkiego tekstu pisanego przez następną osobę, która wkleja go i rzuca kolejne hasło. "Wieczne" konkursy są ok, ale skłaniają trochę do "napiszę później, jak dłużej pomyślę" i mniejszej aktywności.
Podbijam w zupełności. Jedne z pierwszych konstruktywnych sugestii tutaj ;_; poza tym brzmią jak wzięte z doświadczenia. Propsowałbym/10.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 07, 2015, 15:09:30 pm »
Cytat: dziki
Na stronie głównej pojawiła się krótka notka "O nas". Adresowane głównie do ludzi z zewnątrz, ale jak ktoś jest ciekaw to można obczaić. ;)
Całkiem sensownie ujęta misja i wizja strony, czyta się płynnie, nie ma wzmianek o przeprowadzce z GS. Profesjonalna robota - gdyby to skrócić i zawrzeć w punktach, nadawałoby się na ewentualne ulotki.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 07, 2015, 15:23:30 pm »
Cytat: O nas
Na początku był niesmak. Niesmak spowodowany nierzetelnością branżowych portali i wątpliwą jakością prezentowanego tam dziennikarstwa, które nijak nie przyczyniało się do podwyższenia poziomu internetowych dyskusji. Wszyscy znamy te problemy: promowanie gier według budżetu a nie jakości, zawężenie skali ocen do zakresu od 7 (szmelc, nie warto kupować) do 10 (ta gra kosztowała tyle, że wydawca pozwałby nas za jakąkolwiek inną ocenę), budowanie sztucznego hype’u zamiast rzetelnej krytyki, pisanie tekstów na wyścigi, unikanie dialogu z czytelnikami poprzez zasłanianie się frazesami w stylu „o opiniach się nie dyskutuje”, a kończąc na niejasnych relacjach z wydawcami tłumaczonymi potrzebą zdobycia „ekskluzywnych materiałów”…

 Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć RPG Center.


Zdajecie sobie sprawę z tego, jak to zabrzmiało?
"Tamci są tacy i tacy, a my jesteśmy inni, lepsi".

Ew. jak ogłoszenie z portalu randkowego.
"Nie jestem taka, jak inne laski". I pełno zdjęć ukazujących, że to pustak.

Takich słów można używać, jak już się ma jakąś pozycję na rynku, a nie w przypadku portalu, który tak na dobrą sprawę nie wystartował i nie zanosi się na to, że ten stan ulegnie zmianie. Takie wywyższanie się na samym początku nie robi dobrego wrażenia.
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 07, 2015, 18:10:09 pm »
Podzielam odczucia Damiana. Obecnie na stronie nie mamy niczego. Słowa spisane w "O nas" brzmią zbyt górnolotnie. Nieliczność nie czyni z nas elitarnego grona.

Myślę, że prawda jest taka, że RPG Center powstało głównie jako nowy żywiący organizm dla Świętego Przymierza. Na początku był niesmak - tak, ale spowodowany brakiem współpracy administracji poprzedniego serwisu.

Widzę też, że nadal nie jesteśmy gotowi, by przyznać w rysie historycznym, że migracja zakończyła się kompletną porażką i straciliśmy zbyt wielu forumowiczów, zapewniając z nieuzasadnioną pewnością siebie, że jest w porządku i wiemy, co robimy, a jednocześnie pozwalając naszemu tworowi popaść w stagnację. Proszę o nieodnoszenie się do tego akapitu mojego posta.

Odnieść możecie się do tego: usuńcie całą pierwszą sekcję, może drugą też, bo zamiast o stanie faktycznym traktuje o tym, co dopiero ma być, a jeszcze nie nadeszło. Myślę też, że rozmiar czcionki mógłby być większy.

Zstąpcie z salonów i dyskutujcie z nami na forum o tym, co was interesuje. Zaraźcie nas swoim entuzjazmem. Rozmawiajcie z nami o tym, co waszym zdaniem jest godne umieszczenia na stronie.

I z nieco odmiennej beczki: polecam zastanowić się nad zmianą marki i nazwy domeny, bo RPG-Center naprawdę brzmi do bólu generycznie, zwyczajnie i jak zawartość generowana automatycznie przez aplikacje webowe.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 07, 2015, 19:00:25 pm »
Odnieść możecie się do tego: usuńcie całą pierwszą sekcję, może drugą też, bo zamiast o stanie faktycznym traktuje o tym, co dopiero ma być, a jeszcze nie nadeszło. Myślę też, że rozmiar czcionki mógłby być większy.

Zstąpcie z salonów i dyskutujcie z nami na forum o tym, co was interesuje. Zaraźcie nas swoim entuzjazmem. Rozmawiajcie z nami o tym, co waszym zdaniem jest godne umieszczenia na stronie.
Innymi słowy "usuńcie to co zrobiliście i czekajcie na to, że może kiedyś zachce mi się przedstawić kontrypropozycje" ?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 07, 2015, 19:08:17 pm »
I z nieco odmiennej beczki: polecam zastanowić się nad zmianą marki i nazwy domeny, bo RPG-Center naprawdę brzmi do bólu generycznie, zwyczajnie i jak zawartość generowana automatycznie przez aplikacje webowe.
Mnie ta nazwa kojarzy się z internetem z początku ubiegłej dekady, kiedy kreatywność schodziła na drugi plan, bo nie było konkurencji.

kontrypropozycje
Draguś, skromniej. Po prostu skromniej i to wystarczy.
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 07, 2015, 19:40:06 pm »
Mnie ta nazwa kojarzy się z internetem z początku ubiegłej dekady, kiedy kreatywność schodziła na drugi plan, bo nie było konkurencji.
Z tego co pamiętam, to została wybrana taka a nie inna bo ekipa kompletnie nie mogła się zgodzić, a jakąś trzeba było wybrać, więc w końcu wybrano tą najbardziej generyczną żeby uniknąć rwania koszul i rozłamów jeszcze przed startem strony. Ta, też mi się nie podoba, ale nie zamierzam powtarzać tej sytuacji.
kontrypropozycje


..zawiodłem cię, sensei.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 07, 2015, 21:39:43 pm »
Abstrahując od wydźwięku tekstu, to czy w zakładce "O nas" nie powinno się znaleźć coś zgodnego z prawdą? Cokolwiek? Ja rozumiem, że wyłożenie jak kawę na ławę faktycznego powodu założenia RPG Center byłoby wybitnie niezręczne, ale są chyba jakieś granice.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 07, 2015, 23:19:17 pm »
W dupie macie, co się wam doradza i sugeruje.
Zapomnijcie, że GS istniało/istnieje i na nim byliśmy, to może uda się coś zdziałać w kierunku własnej przyszłości.
No prośba. Nie budujcie wizerunku na negatywach, bo się przejedziecie na tym i to szybko. TV się za dużo naoglądaliście? Politycy wam imponują? "Jestem totalnie inny niż konkurencja, która jest chujowa" -> slogan roku? Tekst w obecnej postaci cholernie łatwo zintepretować na opak (sramy na Wiedźmina bo tacy alternatywni, wystawimy Mass Effectowi 4 ocenę 3/10 bo jebać EA, nie mamy gier od publisherów bo jesteśmy tak naprawdę blogerami bez koneksji, ale tylko pozujemy na profesjonalny serwis) i na bieżąco sporządzić cyniczną jego parodię - przykłady w nawiasach. Wasze ataki nie są celne, a wystawiacie się na miriadę ciosów. Nie piszcie jacy NIE jesteście, nie piszcie jacy CHCECIE być, napiszcie jacy jesteście. Jak nie ma o czym pisać, to... nie piszcie.

Ew. jak ogłoszenie z portalu randkowego.
"Nie jestem taka, jak inne laski". I pełno zdjęć ukazujących, że to pustak.
Gorzej. To jakby facet na portalu randkowym w dziale "O mnie", zamiast siebie opisał z jaką kobietą się rozwiódł i dlaczego.

Zaraźcie nas swoim entuzjazmem.
To nadal obowiązuje jako najpoważniejszy protip w kwestii pozyskiwania współpracowników wśród naszej społeczności. Ignorowany.

I jeszcze jedno.

NIE,
Odnieść możecie się do tego: usuńcie całą pierwszą sekcję, może drugą też, bo zamiast o stanie faktycznym traktuje o tym, co dopiero ma być, a jeszcze nie nadeszło. Myślę też, że rozmiar czcionki mógłby być większy.

Zstąpcie z salonów i dyskutujcie z nami na forum o tym, co was interesuje. Zaraźcie nas swoim entuzjazmem. Rozmawiajcie z nami o tym, co waszym zdaniem jest godne umieszczenia na stronie.
Innymi słowy "usuńcie to co zrobiliście i czekajcie na to, że może kiedyś zachce mi się przedstawić kontrypropozycje" ?
Opłatą wejściową za zgłoszenie krytyki tekstu nie jest napisanie czegoś lepszego za was. Nikt tutaj nie ma obowiązku zrobić za was czegoś lepszego. Pytacie się o opinie, dostajecie je.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 07, 2015, 23:28:36 pm »
Myślałem, że z postawy "jak ci się nie podoba, to zrób lepiej" wyrasta się najpóźniej po podstawówce. Jak widać nie każdego to dotyczy.
Podpisuję się pod postem GuRta.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 07, 2015, 23:42:54 pm »
Ja rozumiem, że jak do tej pory strona się trochę wlokła, ale co niektórzy chyba nie do końca z kolei łapią ideę zareklamowania strony. Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy koloryzowaniem, a czymś zbliżonym do pokornego kłaniania się, bo "ale my dopiero powstaliśmy, bez szaleństw" (co prowadzi donikąd), wolę jednak to pierwsze.

Opis jest mocny i bardzo dobrze określa to, do czego chcemy dążyć. Dla mnie okejka.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 08, 2015, 00:20:58 am »
Nie, Dass, nie o koloryzowanie chodzi. Koloryzujmy do woli - ale nikogo nie obchodzi, skąd przyszliśmy i czego nie lubimy. Tekst ostentacyjnie krzyczy JAM JEST ALTERNATYWA, a to jest kiczowata reklama. Alternatywę się uprawia, a nie reklamuje. Opis nie jest mocny i jeśli emanuje pewnością siebie, to sztuczną. Pozerstwem.

Ten tekst nie jest nikomu do szczęścia potrzebny. Dobry serwis nie musi pisać o sobie, piszą o nim inni. Ale zapytano nas o to, co sądzimy. To sprawia, że człowiek sobie zadaje pytanie, czytając go - to jest "o nas"... ale czy jestem skłonny stwierdzić, że "o mnie" - czy to może jednak "o nich"?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 00:45:56 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 08, 2015, 00:32:19 am »
Nie piszcie jacy NIE jesteście, nie piszcie jacy CHCECIE być, napiszcie jacy jesteście. Jak nie ma o czym pisać, to... nie piszcie.
+1, tak bardzo

Przyznam, że nie przebrnęłam przez cały tekst "O nas", bo 1) nagłówek wywołał u mnie podobne nieprzyjemne skojarzenie jak u GuRta, 2) wall of tekst powah! A poza tym szkoda, że o Świetym Przymierzu tak bidnie na samym końcu, bez wzmianki o zakonach, a to fajny ficzer forumowy jest (większość pewnie nawet tego nie zauważy).

Btw skoro bardzo chcecie promować dobre gry i zarazem przyciągać ludzi, to piszcie dużo wszelkiej maści rankingów i porównań: najlepszy post-apo RPG, najlepszy boss, najbardziej wyczekiwana gra na Kickstarterze, najciekawsze miasta w grach itd. Ludzie uwielbiają wszelkiej maści rankingi, bo szybko się je czyta i jest o co kłócić się w komentarzach :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 00:35:24 am wysłana przez Kaseven »

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 08, 2015, 00:33:12 am »
Nie piszcie jacy NIE jesteście, nie piszcie jacy CHCECIE być, napiszcie jacy jesteście. Jak nie ma o czym pisać, to... nie piszcie.
+1, tak bardzo

Przyznam, że nie przebrnęłam przez cały tekst "O nas", bo 1) nagłówek wywołał u mnie podobne nieprzyjemne skojarzenie jak u GuRta, 2) wall of tekst powah! A poza tym szkoda, że o Świetym Przymierzu tak bidnie na samym końcu, bez wzmianki o zakonach, a to fajny ficzer forumowy jest (większość pewnie nawet tego nie zauważy).

Btw skoro bardzo chcecie promować dobre gry i zarazem przyciągać ludzi, to piszcie dużo wszelkiej maści rankingów i porównań: najlepszy post-apo RPG, najlepszy boss, najbardziej wyczekiwana gra na Kickstarterze, najciekawsze miasta w grach itd. Ludzie uwielbiają wszelkiej maści rankingi, bo szybko się je czyta i jest o co kłócić się w komentarzach :P