Autor Wątek: Biuletyn administracji - Komentarze  (Przeczytany 47927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 12, 2015, 22:30:43 pm »
Cytuj
No tak, tak. Nie chcę go wywalać, tylko zamknąć dla gości, by nie mogli go przeglądać.
Dobra, jutro to ogarnę, bo dziś już mi się nie chce.
Cytuj
W sensie, że ty chciałbyś siedzieć na forum i znaleźć kogoś do majstrowania przy portalu? Myślałem, że jest na odwrót. Bez urazy, ale po prostu ciebie tutaj w ogóle nie było widać - dopiero niedawno jakbyś się ożywił.
Po GS, gdzie admin był bogiem, dla niektórych to może być trudne do uwierzenia, ale bycie administratorem a zarządzanie stroną to dwie różne sprawy. Rzeczywiście ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu dla RPGC, ale teraz to się zmieniło (i zmieni się jeszcze bardziej na plus, bo pod koniec roku na stałe przenoszę się do Wawy, więc nie będę spędzał pół życia w autobusie) i o wiele chętniej poświęciłbym swoje siły na marketing, negocjowanie współpracy z innymi serwisami itd, niż zastanawianie się, czemu jakaś biblioteka jQuery się nie wczytuje... Ale no cóż, póki co ktoś musiał się zająć sprawami technicznymi.
Cytuj
Brzmi niebezpiecznie podobnie do forczanowej ideologii. Dla przypomnienia: 4chan jest zasypany gównopostami i próbami ebickiego trollingu. Nie mam nic przeciwko funpostowaniu, ale może powinno zostać przekierowane do wydzielonego podforum (nie parku Hyde'a).
Nie chodzi mi o gównoposty, tylko niepopularne opinie, które czasem nadgorliwcy starają się podciągnąć pod "posty niewnoszące nic do tematu". Zresztą posty na wpół serio też mi nie przeszkadzają jakoś bardzo - wszystko zależy od charakteru dyskusji.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 12, 2015, 22:36:27 pm »
jak pamiętam z IPB, to modek ma taki fajny panel u góry strony, ze wszystkim fajnymi możliwościami od przeglądu warnów etc, po sprawdzanie raportów. Tu też istnieje coś takiego?

Btw, jbc, mogę być potencjalnym modem. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 12, 2015, 22:41:18 pm »
jest, tylko nie ma jakiś wygodnych notyfikacji jak np nowe PW czy nowe posty :p osobiście nie mam nawyku wchodzić w raporty za każdym razem jak na foro jestem ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2015, 22:42:17 pm »
W centrum moderacji do którego mam dostęp mam tylko newsy ze świata SMF ( o nowych wydaniach) i czat moderski, nieużywany.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 12, 2015, 22:43:39 pm »
Powiadomienia o raportach to fajna rzecz, cóz, na IPB wchodziłem na nie tylko po to, że mi przestały wyskakiwać. Wniosek? Powiadomienia są skuteczne. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 13, 2015, 00:28:59 am »
Dobra, panowie, słowo komentarza w kierunku wortalu.

Nowy layout jest... OK. Jeśli mogę sobie pozwolić na słowo krytyki* - jest poprawny. Jest OK. Jest normalny.

Jakbyście mieli kiedyś kolejne parę stów do wydania, to dajcie znać. Ogarniam CSSy i można mi nawet pomęczyć trochę bułkę, żeby wyglądało bardziej po waszemu - po współpracy z artystką robiącą ażurowe jaja już nic mnie nie złamie.

Póki co lejałtowi brakuje jakiegokolwiek magnesu, haka, przyciągacza - przepełnia mnie obojętnością. "Twój dżez nie ma jaj i trochę brak mu łupieżu" - jak śpiewał R. Tymański w utworze "Mój Dżez".
Taka bezjajowa postać, która jest ze wszechmiar poprawna, ale nijak charakterystyczna, jest zarezerwowana jako pośredni etap dla serwisów, które mają silną markę - najpierw mieli odważny/dziwny/klawy-ale-niefunkcjonalny layout, potem się wybili, rozkręcili i chcieli być jak wszyscy w branży (czyli eleganccy, ładni, zaokrągleni i poprawni). Ten serwis dopiero startuje i sprawia wrażenie, jakby chciał wmieszać się w tłum. To taka uwaga artystyczna - nie techniczna. Może po części marketingowa, jeśli uznajecie istnienie połączenia między jednym a drugim.

Jeśli chodzi o ręce do roboty - nie nadaję się do robienia czegokolwiek w trybie fuchy. Mogę sypnąć editorialem, jakimś tekstem niepopularnym ale ciekawym, ale to nie jest coś, co można z góry obiecać czy podać deadline.

Mogę moderować hajde park, jestem bardzo poważny kiedy przychodzi do niepoważnych rzeczy. + miewam pomysły.

Widoczność TN na chwilę obecną niczego nie zmienia.

O akcjach marketingowych będzie mowa, jak już nie będzie siara strony polecać znajomym.

We wszelkich kwestiach graficznych mogę chyba najbardziej być pomocny - wiecie gdzie mnie znaleźć. Bannery, plakaty, łorewa. Z logiem RPGC (znaczy samym trójkątem) róbcie wszystko, co dusza zapragnie, jest abandonware/freeware/open/itp. Nie wspominajcie, że ja je robiłem - to takie zabezpieczenie na wypadek, jak w wyniku przeróbki powstanie coś, czego kompletnie nie kumam - albo jakiś kutas z trójkątów.

Z fuzjami zaczekajcie, aż RPGC będzie większe od zjadanych organizmów.

Zapomnijcie, że GS istniało/istnieje i na nim byliśmy, to może uda się coś zdziałać w kierunku własnej przyszłości.

Ograniczajcie cukry proste, czytajcie książki i wychodźcie na spacery.

Pozdro.

* - dla mnie te słowa to makabryczne obelgi
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 00:31:08 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 13, 2015, 11:27:41 am »
Jeśli trzeba modów to mogę wziąć Art&Story.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 16:30:06 pm wysłana przez TheFlood »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 13, 2015, 14:25:33 pm »
Um, nie mamy takiego forum. Chodzi ci pewnie o "Naszą twórczość" z podforum "Story".

Ja się chciałem tylko spytać, z ciekawości: "wziąść" w sensie wzięcia w posiadanie, przejęcia władzy, czy czego właściwie? Tamten dział jest wyjątkowo nieaktywny. Co byś z nim zrobił?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 13, 2015, 14:32:40 pm »
Gdzieś między wierszami mi się przewinęło, że poszukiwani są tacy moderatorzy, którzy będą o swoje działy dbać jak o własne zwierzątko. Czyli, jak rozumiem - nie tylko tych działów pilnować z elektrolagą, ale też je w szerszym znaczeniu prowadzić.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 13, 2015, 16:03:22 pm »
Tak, a z prowadzeniem Naszej Twórczości sobie poradzę (wyrażenie A&SF to był skrót myślowy). I sorry za błąd, oczywiście pisze się "wziąć"

Już mam nawet kilka pomysłów. Oczywiście dział z samej swojej natury nie będzie generował dużego ruchu, ale pomyślałem o zorganizowaniu czegoś w rodzaju wiecznego konkursu np. na fraszki i drugiego na krótką prozę, w sensie pojedynczy opis na przykład, pojedynczy dialog, może z hasłami tematycznymi może bez, motyw przewodni mógłby się regularnie zmieniać.

Dwa tematy:
W jednym ludzie wklejają swoje utwory
W drugim byłaby sonda (wydaje mi się że w demokratycznym wyborze zwycięzcy nie ma nic złego, ew. mógłbym sam dzierżyć rolę sędziego) i luźny dialog, ot, oceny czytających itp.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 16:32:56 pm wysłana przez TheFlood »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 13, 2015, 16:51:15 pm »
Umm... dla mnie to brzmi cholernie nudno, ale może to tylko ja.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 14, 2015, 08:14:43 am »
Forget I said anything.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 14, 2015, 09:56:43 am »
Forget I said anything.
Hej, cheer up! Z poprzedniego forum zapamiętałam Cię jako osobę z największymi predyspozycjami do prowadzenia tego działu :)
Przytaknę tylko Mr. C, że przydałyby się też atrakcje generujące dużo szybkiego ruchu, np. pisanie wspólnego opowiadania forumowego po 10 zdań na osobę, może jakiś krótki (i derpny :P) komiks-pasek o ŚP  albo "go with the flow" czyli dana osoba rzuca hasło, będące inspiracją do krótkiego tekstu pisanego przez następną osobę, która wkleja go i rzuca kolejne hasło. "Wieczne" konkursy są ok, ale skłaniają trochę do "napiszę później, jak dłużej pomyślę" i mniejszej aktywności.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 14, 2015, 13:25:36 pm »
Jeżeli szukacie moderatorów to mógłbym coś wziąść. Moja ostatnia aktywność na forum polega głównie na patrzeniu. Zajęcie z grubsza takie samo, a bym się na coś przydał.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 14, 2015, 13:35:55 pm »
Chętnie nadal będę się opiekował działem Pomocy Technicznej, co do innych działów muszę się zastanowić.

TN zdecydowanie powinno pozostać otwarte do wglądu.