Autor Wątek: Biuletyn administracji - Komentarze  (Przeczytany 47949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 12, 2015, 13:16:28 pm »
C'mon, ja spuściłem z tonu. Pokaż że ty też potrafisz.

Nie.

Jakie znowu spuszczenie z tonu. Bierzecie cokolwiek, co ktoś tutaj napisze a nie jest słodkim pierdzeniem, wyrzucacie ziarno i pastwicie się nad łupiną. Ktoś wspomina, że nie warto na starcie pisać o konkurencji zamiast o sobie, że należy najpierw budować swoją wartość, a porównania (oby na korzyść) przyjdą z czasem - "mamy być jak wszyscy (GS - dop. wasza podświadomość), z klapkami na oczach udając, że konkurencja nie istnieje i banując ludzi na foro za linkowanie innych serwisów?". "Spodziewałem się, że to powiesz" - dzięki, Johnny "Edgelord" McCoolguy, spodziewałem się że się spodziewałeś, a spodziewałeś się przesłania stojącego za tym zdaniem, czy tylko wesoło było odbić piłeczkę? Ktoś pisze, że z tekstu bije frustracja/desperacja i potencjalny odwiedzający obróci się na pięcie, bo go ogarnie #niesmak - "no ale czy my chcemy przyciągać każdego, <tutaj hiperboliczne pitu-pitu o tym jak żałosna jest sprzedajna konkurencja, jak każda recenzja jest na zamówienie wydawcy i w ogóle miło, słodko i ekscytująco>"? Nie, ten ktoś życzliwy miał na myśli raczej to, że nawet wkurwionych odstrasza frustracja i desperacja. Ktoś chce dobrze, coś wam próbuje doradzić, odpowiadacie naokoło tak, żeby ostatecznie wyjść z poczuciem racji/satysfakcji/czy czym się tam żywicie.

Co do zedytowanego akapitu: yeah, no. Z łaską (przeczytaj to jeszcze raz: to nie jest najważniejsza rzecz na świecie, dlatego jestem w stanie pójść na ugodę) zmieniliśta jedno określenie. Tak jakby wszystkim tu zgromadzonym chodziło o słowo "niesmak". To nie o to chodzi, że się nie uginacie pod bezwzględnym i bezkompromisowym żądaniem użytkowników, to jest po prostu dowód, że w ogóle nie macie pojęcia, co wam użytkownicy sugerują. Nie musicie się kogoś słuchać, problem polega na tym, że nawet wysłuchać nie jesteście w stanie. A skoro reszta wydźwięku i tak jest ta sama... to tego #niesmaku szkoda najbardziej. Szkoda, bo miał już potencjał memoidalny (bo był przegięty i nie na miejscu, ale to przynajmniej jakiś krok w kierunku robienia sobie jaj), sami byście mogli się z niego śmiać za jakiś czas i ukuć z niego hasełko.

Cytuj
Na początku był Niesmak
a Niesmak był u RPGC,
i RPGCem był Niesmak.

On był na początku u RPGC.
Wszystko przez Niego się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.

Cytuj
A niesmak ciałem się stał i zamieszkał między nami

Cytuj
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a niesmaku bym nie miał,
stałbym się jak branża dziennikarska
albo cymbał z Gamewalka brzmiący.


List św. Pawła do Erpegian

Dlatego też pytałem, czy chcecie coś montować ten polski RPG Codex, bo to takie pierwsze hasło sprzed dwóch lat, które wchodziło w rezonans z większością zainteresowanych robieniem jakiejś stronki o RPG. Książe Lacroix i Szeryf oczywiście musieli mnie zbyć - hihizabawnie lub filozoficzno-retorycznie, ale to wiele nie zmienia. Czym jest Codex? To taki serwis RPG z jajem, charyzmą, stylem. Cyniczny? No, luzacko-cyniczny, jeśli wam coś te słowa przypominają.
(click to show/hide)
Cynizm uchodzi przy luźnym podejściu, jajcarskim klimacie i w wykonaniu charyzmatycznych osób. Żeby zmontować taki Codex, trzeba mieć rzeczy z checklisty:
  • Jaja
  • Poczucie humoru
  • Charyzmę
  • Styl
  • Dotyk
  • Moc
Macie? Sami sobie odpowiedzcie przed lustrem, byle szczerze.

Don't deal with this post, deal with yourselves. Grot out.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 12, 2015, 16:00:28 pm »
Nie mogę mówić za Senta, ale pamiętam, że idea całego exodusu polegała na szukaniu sobie miejsca gdzie w spokoju będziemy mogli tworzyć ambitniejszą stronę, która nie jest tylko o jednej serii gier. Jeśli o mnie chodzi, to nic się nie zmieniło od tego czasu.
Idea exodusu polegała na pozbyciu się jurysdykcji podejmującego coraz dziwniejsze decyzje Dona (który zresztą został zostawiony z niepełnymi uprawnieniami - był junior adminem - na pastwę losu przez Advo, który pod innym nickiem poszedł sobie tworzyć inny portal) i zwiększeniu suwerenności ŚP, a to, co Sent mówił przy okazji i co sobie przy okazji w głowie ułożył, to już inna sprawa.

Cytuj
Fajnie, że poświęciłeś temu linkowi tyle samo uwagi co czytaniu mojego tekstu. To jest cały dział, gdzie różne informacje o stronie są rozłożone na kilka zakładek. (...) Nie chcemy zapatrywać się na konkurencję. :>
Nie chcecie zapatrywać się na konkurencję, dlatego wrzucasz tu linki z konkurencyjnych portali? Brzmi sensownie. Tylko rzuciłem okiem na tamten dział, bo krytyka niejako rywalizujących z RPGC portali przy jednoczesnym uznawaniu innych za wzór wydaje mi się co najmniej śmieszna. Zresztą odnoszę jakieś dziwne wrażenie, że dział "o nas" na Gildii powstał już jakiś czas po otworzeniu tej strony.

Cytuj
Poza tym trudno nie zauważyć, że dziwnym trafem odniosłeś się tylko do jednego z trzech podanych przykładów, sięgając akurat po ten który chociaż trochę pasował do twojej tezy. ;)
Ale najwyraźniej już trudniej jest zauważyć, że odniosłem się tylko do przykładu z polskiej strony, bo porównywanie się do zagranicznych portali, zwłaszcza na tym etapie, jest bezzasadne.

Zresztą skoro w ten sposób traktujesz konstruktywną krytykę (nie mówię już nawet o sobie, a o GuRcie, z którym się w tej kwestii zgadzam), to po jaką cholerę pytałeś nas o zdanie? Liczyłeś na podbudowanie swojego ego poprzez słowa pochwały i uznania?
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 12, 2015, 18:39:31 pm »
Innymi słowy "usuńcie to co zrobiliście i czekajcie na to, że może kiedyś zachce mi się przedstawić kontrypropozycje" ?
.
.
.

*wzruszenie ramionami*

mój wpis na konkurs na tekst do sekcji "o nas"

GENEZA

Na początku był Gothic - niemiecki action-RPG, który stał się osobliwie popularny w Polsce i doczekał paru fanowskich stron.

Kiepska jakość trzeciej części serii a następnie nieudolne próby reanimacji szybko odesłały Gothica w czeluść niepamięci. To, a także postępujące dorastanie/starzenie się tych, którzy przed laty ekscytowali się życiem i umieraniem w Górniczej Dolinie oraz na wyspie Khorinis.
Najtwardszy rdzeń fanów - my - nie rozpierzchł się wraz ze śmiercią dogasającej gwiazdy, lecz zwarł się ściśle, by trwać dalej.

Jesteśmy jedynymi, którzy pozostali.

Jesteśmy dziwakami, pariasami, pogardzanymi wyrzutkami.

Dokądkolwiek pójdziemy... będą nas wyśmiewać, zamykać w piwnicach i poniżać.

Nie ma dla nas ani lepszego miejsca, ani lepszego czasu.


/whois

A to jest nasz dom.

Zatopiony relikt, wskrzeszona imitacja zrujnowanego zamku, w którym wciąż pobrzmiewają echa dawnych dni.

Stworzona współcześnie, lecz nierozerwalnie związana z przeszłością, krypta z kości słoniowej. Anachronistyczny schron w dobie mediospołecznościowej apokalipsy.

Dlaczego ekshumujesz zapomnianą legendę? Jaki przymus każe ci ścinać twą witalność, napełniając żyły sztuczną krwią w twych poszukiwaniach nieistniejącego? Nie odkryjesz tu niczego poza bliznami, które szpecą nas wszystkich. Nic poza korytem dawno wyschniętej rzeki przyciągającej twój wzrok.

Piszemy o grach c/j/aRPG i ciekawych growych pozycjach z Kickstartera. Część z nas z racji wieku oddala się od lokalnych, polskich, kręgów wpływów i szuka rozrywki daleko na wschód lub w sferze anglojęzycznej.


/info

Portal jest jedynie frontem dla forum. To, co się na nim znajduje, zwykle nie pełni roli informacyjnej i raczej stanowi serię blogów poświęconych tematyce okołoRPGowej i okołokickstarterowej. Poza najnowszymi tytułami piszemy nieco o klasykach.

/holyunion

Tytułowe "centrum" RPG Center, klejnot koronny i serce tego miejsca pochłaniające myśli i wyobraźnię szaleńców, zagubionych i przeklętych, którzy nadal nie rozstali się z przeszłością. Święte Przymierze to znajdujący się na naszym forum klub fanów fantastyki i odgrywania ról z własnym, nieustannie lecz powolnie rozwijanym, lore i współzawodnictwem opartym głównie o małe konkursy literackie.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 13, 2015, 17:08:53 pm »
mój wpis na konkurs na tekst do sekcji "o nas"

(...)
Hm, nie jest zły. Obawiam się tylko, że jak w moim tekście był problem, że ludzi mógł zniechęcić negatywny wydźwięk, tak tutaj ludzi może zniechęcić poczucie, że trafili na jakiś inside joke który nie do końca załapali i w generalnie "czy to już nie jest dziwna strona internetów?" type of feeling.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 13, 2015, 18:55:27 pm »


mój wpis na konkurs na tekst do sekcji "o nas"



Duża okejka, zamieszczałabym.
Milion Lat W Lochu

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 15, 2015, 17:50:04 pm »
Oj przebiłem się przez 2 strony "dyskusji". Cudzysłów nie jest tu przypadkowo, bo prawdziwe posty na temat mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Nie wiem jak wyglądał tekst przed edycją, ale w obecnej formie nie jest zły. Mi się podoba wizja "co chcemy robić i jak do tego dojść", zamiast "jesteśmy tacy i tacy, ale za rok może to już nie być aktualne".

W wolnym czasie, postaram się popytać o opinię znajomych, którzy nie będą wiedzieli co to za strona, ani skąd się wywodzimy. Chyba to lepszy sposób, niż doszukiwanie się w tym tekście drugiego dna i odnośników do GS, czy panujących tam ludzi, a to się dzieje w tym gronie.

Jak pisałem osobiście mi się ten tekst podoba. Ktoś słusznie już zauważył, że potrzeba w nim trochę więcej informacji na temat Świętego Przymierza. Działający link pewnie sporo zmieni w tej kwestii, ale nim to się stanie, czeka nas pewnie długa dyskusja na temat, czym tak naprawdę Święte Przymierze ma być i jaką przybierze to formę. Bo cały czas mam dziwne wrażenie, że obecne ŚP to trzy zakony, każdy z inną wizją na swoją rolę w tym fanklubie, czasem może nawet stanowiące odrębne uniwersum. A ŚP musi stanowić całość.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 29, 2015, 15:23:42 pm »
Nie czytałem postów, więc się do nich nie odnoszę, ale...

Od kilku dni zaobserwowałem, że czasami po napisaniu posta i kliknięciu 'wyślij wiadomość' wywala nas nie do tego tematu, tylko od razu do danego działu, w którym rzeczony temat leży.

Trochę to irytuje, bo czasami coś chce się edytować, poprawić, albo pojawi się coś nowego, a tak to niepotrzebnie trzeba przeklikiwać jeszcze raz. Przyjrzyjcie się temu.

edit: po napisaniu tego posta też mi tak wywaliło, a chciałem dopisać, że korzystam z firefoxa, może to ma jakieś znaczenie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 29, 2015, 15:35:16 pm »
W zakładce "załączniki i opcje dodatkowe" zaznacz "powróć do wątku".
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 29, 2015, 16:36:06 pm »
Tyle tylko, że ja w ustawieniach nic nie zmieniałem, od 2 dni mniej więcej tak się dzieje. Ale zobaczę co mi tam poradziłeś.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 29, 2015, 16:58:51 pm »
Niestety upgrade forum zresetował część ustawień.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 29, 2015, 17:43:58 pm »
jak pisze łowca, był update, część ustawień się zresetowała. Generalnie powinno być ok, bo dośc szybko to zauważono i przestawiłem co trzeba w panelu admina, ale jeśli nie wszystkim zaskoczyło, to postępować zgodnie z radą neda.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 02, 2015, 22:30:46 pm »
hei, moje bambosze, właśnie wpadłem na doskonały pomysł

Hm, nie jest zły. Obawiam się tylko, że jak w moim tekście był problem, że ludzi mógł zniechęcić negatywny wydźwięk, tak tutaj ludzi może zniechęcić poczucie, że trafili na jakiś inside joke który nie do końca załapali i w generalnie "czy to już nie jest dziwna strona internetów?" type of feeling.

Niech ten tekst stanie się taką "dank world" odmianą oficjalnej, bezpieczniejszej wersji. Zamieśćcie go na wortalu, ale ukryjcie z listy artykułów i wstawcie do niego odnośnik gdzieś w normalnej wersji "o nas" - tak, by odnaleźć i przeczytać go mogły tylko te osoby, które faktycznie się interesują, ci sławni "ambitni" userzy z dupokanapką, którzy również są naszym targetem, ale nie głównym.

W ogóle każdy tekst (albo większość, albo niektóre) mógłby mieć gdzieś w sobie ukryty odnośnik do wersji dank world, napisanej np. przez innego użytkownika, albo nawet tę samą osobę. To mógłby być unikatowy bajer RPGC.

light world - RPG-C, o jakie walczyli Sentenza z Dragunovem
dank world - the real RPG-Center starts here
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2015, 00:03:27 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 04, 2015, 03:12:28 am »
Jak to mówił pewien arab: Dla mnie bomba.
Trzeba by wprowadzić coś co będzie nas odróżniać od innych i przy okazji cała reszta nie będzie czegoś takiego miała. Tylko, trza by było chęci i innych takich. A C rzucił pomysłem dwa dni temu.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 04, 2015, 16:33:36 pm »
Hmmm... sounds cool.
Sam pomysł przypomina ukryte knajpy. Wchodzisz do sklepu z butami, przesuwasz szafę a za nią knajpa.

No wszystkich tekstów nie da się w ten sposób zrobić, ale niektóre...
Pilotażowo mógłbym spróbować z czymś takim w moim kąciku crowdfundingowym. Kilka tekstów.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Biuletyn administracji - Komentarze
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 04, 2015, 17:14:02 pm »
Dla mnie też bombix. Przynajmniej tylną furtką można by przemycić jakieś bardziej klimatyczne/odważne/jajcarskie teksty. Jestem za, bardzo za.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.