Autor Wątek: Gothic 3  (Przeczytany 32938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Gothic 3
« dnia: Sierpień 23, 2013, 16:59:24 pm »
Temat poświęcony będzie trzeciej części Gothika, zapraszam do dyskusji.

I od razu chciałbym zacząć, naszła mnie ostatnio ochotą, żeby przejść magiem, gram na najnowszym patchu z QP.
Wojownikiem to wiadomo, od razu ma się jakiś miecz, jest gdzie uczyć umiejętności itd. ale dla maga? Bo wyobrażam sobie taki początek, że dopiero w połowie gry zdobędę jakąś szatę, kostur i lepsze zaklęcie.
W trzeciej części nie ma gildii i jakoś to wszystko inaczej wygląda.
Jakieś rady jak zacząć, gdzie iść itd?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 23:36:18 pm wysłana przez Testoviron »
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2013, 17:01:38 pm »
Proponuję od razu odwiedzić Varant żeby pozbierać tabliczki dające PW. Regeneracja many jest w zasadzie podstawą.
P.A 65%

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 17:03:37 pm »
A jakaś szata i kostur na początek? Bo stroje wymagania już mają chyba, a z prastarą wiedzą nie jest tak łatwo chyba jak z innymi współczynnikami. ;p
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2013, 17:08:44 pm »
Prastarej wiedzy idzie się normalnie nauczyć u nauczycieli. Kostur zawsze kupowałem od tego kwatermistrza w Cape Dun. A co do szaty to chyba najprędzej szata maga ognia bądź druida.
P.A 65%

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2013, 20:23:34 pm »
Na tym patchu jest chyba opcja kupienia szaty Nowicjusza Ognia już w pierwszym obozie buntowników u ich maga.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2013, 00:22:58 am »
Tyle, że z tabliczkami na Alternatywnym balansie jest taka lipa, że dodaje po 3 punkty, a do takiej kuli ognia trzeba mieć z 50-60.

Dzięki Xsant, obczaję sobie co tam Sebek ma na składzie. Pytam właśnie o szaty, bo wiem, że QP wprowadził dużo nowych pancerzy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2013, 01:18:14 am »
Kilka jest też do wygrania/kupienia w Geldern. Tabliczki mimo, że na AB dają mniej to jednak nadal sporo ułatwiają.
P.A 65%

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2013, 07:31:47 am »
A ja polecam grając magiem użyć tabliczek i pulpitów dopiero wtedy, gdy gdy kolejne poziomy będą kosztować 2 PN za 1 PW. Wtedy daje ładnego boosta. Oczywiście tylko na AB (jedyny tryb warty uwagi grając w G3).

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2013, 11:47:05 am »
A ja polecam grając magiem użyć tabliczek i pulpitów dopiero wtedy, gdy gdy kolejne poziomy będą kosztować 2 PN za 1 PW. Wtedy daje ładnego boosta. Oczywiście tylko na AB (jedyny tryb warty uwagi grając w G3).
To aż tak jest z nauką? Grałem dawno i nie pamiętam, żeby wprowadzili ten patent z 2... a pamiętasz jaki jest próg?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:12:39 pm »
250

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:18:49 pm »
Wszystko fajnie, tylko na AB jedna tabliczka kosztuje 3k albo 5k złota, nie pamiętam dokładnie. Więc pozdro w kupowaniu i zbieraniu ich na początku gry :D Oczywiście bez bugów typu zabijanie Gorna 50 razy dla jego toporów.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2013, 21:53:16 pm »
Powiem tak, strasznie ciężko z kasą jest na początku, ucząc się kilku umiejętności łowieckich, szybkiej nauki i władania kosturem można się nieźle spłukać. : p Nie wiem czy to zasługa AB, bo pamiętam, że na początku wystarczyło pozbierać kilka Kolczastych pałek od Schratów, Półtoraręcznych mięczy i sytuacja z kasą była git, teraz wszystko strasznie tanie.

Dorwałem już w końcu jakiś kostur, tak w ogóle to można od Lardo dostać za łuk i Zgubę, zawsze jakiś na początek.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:27:39 am »
Kurcze nie przypominam sobie, by AB wprowadzało jakieś zmiany w cenach. Pamiętam, że zawsze zarabiałem na kowalstwie. Zbierałem surowce, kupowałem plany i ogień. Kasy miałem od groma i starczyło na dobry strój. A potem to już rozwalanie orków i sprzedaż ich oręża. Nie brakowało kasy.

Swoją drogą co z tym Community Story Project?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:31:25 am »
Kurcze nie przypominam sobie, by AB wprowadzało jakieś zmiany w cenach. Pamiętam, że zawsze zarabiałem na kowalstwie. Zbierałem surowce, kupowałem plany i ogień. Kasy miałem od groma i starczyło na dobry strój. A potem to już rozwalanie orków i sprzedaż ich oręża. Nie brakowało kasy.
Chcę grać magiem, więc nie będę stał przy kowadle i kuł po 10 El Bastardo... :p
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic 3
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:41:56 pm »
Bez nauki możesz kuć miecze półtoraręczne, za które możesz nieźle zarobić.
P.A 65%