Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 49660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 30, 2016, 22:21:25 pm »
No i w końcu przeszedłem Risena. Gra fajna, na początku nawet bardzo fajna. Szczególnie, gdy gra się Klasztorem to,aż ocieka klimatem. Niestety im dalej tym gorzej. Przyznam, że myślałem, że nie wytrzymam nerwowo, gdy po lataniu po całej wyspie, nawalaniu Jaszczuroludzi i szukaniu skarbu Stalowobrodego i zwiedzaniem innych podziemi pełnych Jaszczuroludzi dostałem zadanie skompletowania tej cholernej zbroii.

Wczoraj zacząłem Risena 2 i pierwsze co mnie uderzyło, a raczej cięło po uszach niczym szabla był polski dubbing. Nie dość, że aktorstwo jest beznadziejne to jest tam mnóstwo błędów zarówno tłumaczenia jak i takich kompletnie bez sensu. Wytrzymałem na tym do kryjówki piratów, potem zmieniłem na angielski, aby nie dostać raka.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 30, 2016, 22:44:49 pm »
no własnie, zapomniałem o dubbie jako wadzie R2. Na szczęscie większośc problemów z nim załatwia edycja dwóch linijek pliku ini.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 30, 2016, 15:26:08 pm »
no własnie, zapomniałem o dubbie jako wadzie R2. Na szczęscie większośc problemów z nim załatwia edycja dwóch linijek pliku ini.
Właśnie, można zapytać co trzeba zmienić?

Obecnie mogę się przyznać, że wreszcie przeszedłem Risen 2 po raz pierwszy.

Risen 1 przeszedłem 3 razy, za każdym razem inną klasą (inwizytorem, bandytą - łucznikiem oraz magiem). Było to miłe doświadczenie, choć koniec gry byłyby jakby "wyrwany", naprawdę brakowało mi czegoś. Może za jakiś czas uruchomię grę ponownie, choć nie wiem czego będę tam szukał, może kilku brakujących achievementów?

Risen 2 postrzegam trochę inaczej. Klimat piratów mi nie przeszkadza. No może trochę, ale głównie gdy słyszę np. dwóch kłócących się nosiwodów, gdzie co drugie słowo to "kurwa". Rozumiem nieco bardziej wulgarny język, ale takie coś?

Jednak dużo bardziej zabolała mnie ścieżka voodoo, którą naprawdę zepsuli. Najpierw jest mowa, że dysponują nią tylko Indianie, a chwilę później spotykam gościa, który bada tą dziedzinę oraz kobietę, która jej używa. No dobra, może to aż tak nie przeszkadza, w końcu zawsze są wyjątki od reguły. Większy problem stanowi fakt, że ta magia jest bezużyteczna. Mikstur nie używałem ani razu przez całą grę, a nawet jakbym chciał, to zawsze mogę je kupić, a nie wytwarzać samemu. Cała moja nadzieja była w laleczkach voodoo. Problem w tym, że na całą grę używamy ich 2 razy. Podobno można użyć ich i trzeci raz, ale jest jakiś bug powodujący, że w jednym przypadku nie możemy zdobyć włosa pirata.

Podobnie sytuacja z małpką. Wytresowałem ją i użyłem jej ze 3 razy?

Legendarne przedmioty były fajne. Szkoda tylko, że ostatni znajduje się w jakimś DLC... Tak samo, jak zadanie związane z listem w butelce (śmierdząca wiadomość mówiąca o jakiejś wyspie, której nie ma na mapie).
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 30, 2016, 15:50:04 pm »
bodaj risen.ini, jest tam linijka w stylu voice=polish, starczy ją zmienić na =english.

Co do voodoo - miałaby potencjał, ponieważ opiera się na buffach i debuffach będąc czymś innym niż przywykliśmy, tyle że gra zbyt mocno ciąży ku zadawaniu czystego dmg, zaś sojusznicy są zwyczajnie zbyt durni i nieliczni, by się opłacało.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 31, 2016, 18:00:22 pm »
bodaj risen.ini, jest tam linijka w stylu voice=polish, starczy ją zmienić na =english.
Dzięki. Znalazłem plik, zmieniłem i działa :) Faktycznie angielski dubbing jest lepszy, przynajmniej na pierwszy słuch. Zweryfikuję, jak za jakiś czas będę przechodziło ponownie Risena 2, tym razem po stronie Inkwizycji.

Co do voodoo - miałaby potencjał, ponieważ opiera się na buffach i debuffach będąc czymś innym niż przywykliśmy, tyle że gra zbyt mocno ciąży ku zadawaniu czystego dmg, zaś sojusznicy są zwyczajnie zbyt durni i nieliczni, by się opłacało.
Ja liczyłem, że będzie więcej zadań, gdzie będziemy mogli wykorzystać laleczki kontrolujące. Naprawdę byłoby to coś pięknego, nawet jeśli miałoby opierać się głównie na przejęciu kontroli tylko po to, aby zdobyć jakieś przedmioty z danego miejsca, do którego normalnie nie mamy wstępu.

A inteligencja naszych kamratów to czasem masakra. Chcę, aby przeciwnik się na nich skupił, to nie, oni pójdą gdzieś bokiem, a ja muszę się bronić. Ok mogę unikać ataków, ale jeśli w tym czasie mój towarzysz po prostu stoi i czeka na nie wiadomo na co, to już nie wytrzymuję. Najlepiej chyba się sprawiała Chani w roli pomocy.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 31, 2016, 20:20:11 pm »
Mnie najbardziej pomagało leczenie Chani i dość agresywne atakowanie przeciwników przez Patty.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 31, 2016, 21:54:37 pm »
Mnie najbardziej pomagało leczenie Chani i dość agresywne atakowanie przeciwników przez Patty.
U mnie Chani jakiś agresywnie atakuje wroga, a o leczeniu zapomina. Za to Patty potrafiła strzelić na początek, a potem czekać na nie wiadomo na co, czasem pomachując.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 04, 2017, 16:43:26 pm »
Mam pytanie na temat Risen 2 o DLC. Na Steam za 5 euro (4,99) mogę kupić jedno z dwóch DLC. Jedno dodaje zupełnie nową wyspę, a drugie członka załogi i nowe zadania. Który z tych dwóch DLC polecacie? Jeden to Wyspa Skarbów, a drugi zwie się Świątynia Powietrza.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 04, 2017, 19:18:36 pm »
Drogo, za tyle można czasem złotą edycję ze wszystkimi DLCekami zdobyć.

Nie grałem w oba, ale ponoć mało wnoszą do gry.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 04, 2017, 19:25:34 pm »
wyspa skarbów jest lepsza z dwojga złego, ale oba dodatki jakoś nie powalają. Zresztą nie wiem czy obu nie możesz odblokować z poziomu konsoli kodami, tyle, że bez dubbingu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 05, 2017, 19:46:26 pm »
Drogo, za tyle można czasem złotą edycję ze wszystkimi DLCekami zdobyć.
Wiesz jak mam czekać na promocje, to mogę się nie doczekać :P

wyspa skarbów jest lepsza z dwojga złego, ale oba dodatki jakoś nie powalają. Zresztą nie wiem czy obu nie możesz odblokować z poziomu konsoli kodami, tyle, że bez dubbingu
Właśnie czytałem, że ludzie bardziej zachwalają sobie wyspę skarbów. Zresztą pamiętam, że w podstawce znalazłem list w butelce mówiący o tej wyspie, ale bez DLC nie miałem gdzie popłynąć :D
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 17, 2017, 17:40:33 pm »
Ok, przyznaję rację Łowcyp. Warto było poczekać. Obecnie (oferta ważna do 22 maja) oba DLC kosztują 2.49, czyli mogę kupić oba :D To ubranie pirata i tak mnie nie obchodzi ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia