Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 49652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:47:59 am »
Tym co dobijało był thrashmob.

Czyli co takiego?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 10, 2015, 11:04:21 am »
rzucanie na ciebie kupy potworów w kółko i w kółko by sztucznie wydłużyć grę. NWN2 jest sktrajnym tego przykładem, gdyż nawet quest "kup chleb" kończy się przebijaniem przez trzypoziomowy loch pełen potworów

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:01:42 pm »
Dorzućmy do tego, że jedyne, co się działo poza świątyniami, to TAKŻE paczki jaszczuroludzi.

@pułapki - fajnie, że nie QTE, ale kolce były wkurwiające.

Najczęściej gra pod nos podsuwała rozwiązanie pt. "tu masz tunelik, którym obejdziesz pułapkę po przemianie w skorupiaka" - OK.

Przypadek drugi - nie masz tuneliku, wyciągaj telekinezę, bo po drugiej stronie pułapki jest wygodnie pozostawiona dźwignia - OK.

Przypadek trzeci - zero podpowiedzi, radź sobie sam. Ten wariant powinien być najciekawszy, bo wreszcie można samemu coś wykombinować. Ale po paru próbach z własną inwencją i takiej samej liczbie "UH UUUEGH" wychodzących z głośnika, zaczynasz się zastanawiać, czy masz próbować mocniej po raz piętnasty, czy może jesteś debilem/ślepakiem i tym razem nie zauważyłeś rozwiązania podstawionego pod nos, jak zwykle.

> kolce x2
> brak przełącznika i tuneliku
> OK, przemieniam się w skorupiaka, zobaczymy czy dednę na kolcach
> jako skorupiak idę między kolcami, zajebiście, o to chodziło, jestem taki sprytny
> dojdź do samego końca kolców, udało się
> umrzyj, bo tak i już
> codochuja.jpg

> to może lewitacja
> Michael podnosi dupę z ziemi i udaje medytującego Buddę
> ok, lecimy nad kolcami, jest dobrze, o to chodziło
> lewitacja kończy się szybciej, niż drugi segment kolców
> Michael umiera, Prison Break anulowane przed końcem sezonu
> kurwamac.jpg
> TO JAK JUŻ SIADASZ PO TURECKU W POWIETRZU, TO NIE MOŻESZ BYĆ JEBANYM FAKIREM PRZEZ PARĘ SEKUND?
> co za ciota ten Michael

Okazało się, że rozwiązaniem jest owszem lewitacja, ale odpowiednio przefrunąć udaje ci się za którymś podejściem, nie za nisko (bo #szaszłyk) i nie za wysoko (bo skończy ci się lewitacja i #szaszłyk). Więc coś jak QTE, ale bez podpowiedzi na ekranie. Albo to, albo jestem ślepy i nie zauważyłem jakiegoś banalnego rozwiązania.

Co ciekawe, pojedyncze kolce dla odmiany dało się najzwyczajniej w świecie przeskoczyć, bez rozwiązywania łamigłówek.

Najlepszą wymyślną pułapką był klocek z sufitu - za pierwszym razem nawet śmiechnąłem.


Tak ogólnie to gra była zajebista, pod względem tej najtrudniejszej roboty, jaką twórcy wykonali - gameplay pozwalający się fanom Gothica poczuć znajomo, ale usprawniony. Klimat też. To były trudne zadania, zdali je na 5. Ale do rozmyślania, co zrobić z tym dalej, powinni chyba wziąć kogoś mniej wypalonego twórczo. Aż dziw, że modderzy się nie rzucili na Risena, robiąc z niego ciekawą grę w rozdziałach II-V.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 10, 2015, 12:58:00 pm »
Albo to QTE przy walce z Tytanem Ziemi :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 10, 2015, 13:16:36 pm »
@pułapki
yep, ale w R2 masz już tylko QTE zaś w R3 przewagę QTE. Mimo wszystko R1 ma najlepszy system pułapkowy ze wszystkich gier PB

@moderzy
urok silnika używanego od G3 - za dużo licencji, by mogli dać normalne narzędzia jak do G1/2, przez co scena praktycznie nie istnieje

@wypalenie
imho raczej kwestia zasobów i złego rozkładu contentu, dokładnie jak w G1/2. W R2 jest zdecydowanie lepiej, bo każda wyspa to osobny świat, na wzór gier bioware. R3 próbował dodać do tego jeszcze gildie, ale tbh, wyszło to tak sobie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 06, 2015, 20:02:33 pm »
Yo, mam problem z Patty. R3.

Otóż, mój kłopot przedstawia się następująco. Znalazłem Patty na wyspie Kila i zwerbowałem do drużyny. Ponieważ chciałem wykonać najpierw zadania dla wszystkich frakcji, żeby do nich dołączyć, zostawiłem Patty przy teleporcie w wiosce tubylców i popłynąłem na Calador. Kiedy wróciłem i dołączyłem do Piratów Voodoo, Patty przy teleporcie nie było, ogólnie nigdzie jej nie ma! Przeszukałem całą wyspę chyba z 5 razy i nigdzie nie mogę jej znaleźć. Mapa niby pokazuje, że jest cel misji, problem taki, ze nigdzie na mapie nie ma znacznika. Czy ktoś jest w stanie pomóc, albo podać jakiś cheat, żeby ją przyzwać?
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 06, 2015, 22:49:15 pm »
nie ma jej po prostu gdzieś na okręcie? Afaik to tam powinni być wszyscy NPCe gdy już do frakcji dołączysz

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 07, 2015, 11:17:27 am »
nie ma jej po prostu gdzieś na okręcie? Afaik to tam powinni być wszyscy NPCe gdy już do frakcji dołączysz

No właśnie nie ma dlatego, że ona do mnie nie dołączyła, bo wtedy nie miałem jeszcze okrętu. Zostawiłem ją na Kili i popłynąłem na Calador, żeby wykonać questy dla Demon Hunters i jak wróciłem na Kilę, żeby dołączyć do frakcji, to Patty nigdzie nie było. I nie ma jej również zaznaczonej na mapie.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 07, 2015, 12:00:21 pm »
http://steamcommunity.com/app/249230/discussions/0/35221031695469794/ rzuć okiem czy nie ma tutaj jakiegoś "go to".

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 07, 2015, 12:24:27 pm »
Z tego co widzę niestety nie ma..
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 07, 2015, 12:45:43 pm »
A nie ma jej w miejscu gdzie ją zwerbowałeś? Najczęściej tam wracają NPCe.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 07, 2015, 12:59:31 pm »
W miejscu gdzie ją znalazłem jej nie ma. W miejscu, w którym ją zostawiłem również jej nie ma. Legenda mapy pokazuje czerwony znacznik, ale na mapie czerwonego znacznika nie ma.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 07, 2015, 13:24:27 pm »
 może któraś z rad z tego wątku? https://steamcommunity.com/app/249230/discussions/0/35221031838685084/?l=polish

ew. spróbowałbym uruchomić konsolę tak jak jest podane w poprzednim linku i wpisac komendę spawn lub goto. W teorii powinny działać bo to ten sam silnik

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 07, 2015, 14:44:57 pm »
Ok, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Wkleiłem oba pliki do /system, jak wcisnąłem F1 to nic się nie pojawia. Na ~ konsoli również nie ma. Tylko, że to jest z wersji na Steama, a ja mam pirata. :D

Dobra, tbw. Przeszedłem grę bez jej ingerencji, tez jakoś poszło. :D
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 13:23:28 pm wysłana przez Morean »
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 21, 2016, 07:24:33 am »
I jak? Fajna?