Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 49703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 04, 2015, 08:56:18 am »
Ja jak seks, i tak zaglądałem w każdy kąt, więc pieniądze od pewnego momentu nie były problemem.

A co do grafiki - kwestia czy mówimy o artstyle czy jakości technicznej. Bo animacje to już wtedy były takie sobie, bo nigdy tu nie było mocapa, ale same widoczki zawsze były pierwsza klasa, właśnie dzięki tej krytykowanej nieco kreskówkowej stylizacji która wolniej się starzeje. Dlatego na Gothice i Riseny mogę patrzeć bez większego bólu, na "realistycznego" splinter cella niekoniecznie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 04, 2015, 09:02:28 am »
Cytat: Sent
Ja jak seks,
Czekałem na to XD

Cytuj
A co do grafiki - kwestia czy mówimy o artstyle czy jakości technicznej. Bo animacje to już wtedy były takie sobie, bo nigdy tu nie było mocapa, ale same widoczki zawsze były pierwsza klasa, właśnie dzięki tej krytykowanej nieco kreskówkowej stylizacji która wolniej się starzeje. Dlatego na Gothice i Riseny mogę patrzeć bez większego bólu, na "realistycznego" splinter cella niekoniecznie

Tu się zgadzam, tylko przy animacjach zauważyłem, że silnik graficzny Risena to tylko trochę zmodyfikowany silnik G3

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 04, 2015, 12:24:45 pm »
tak po prawdzie, to cała seria risen hula na silniku z G3. Tylko G3 poszło w realizm zamiast stylizacji i dlatego po latach jednak modele imho się zestarzały

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 04, 2015, 14:33:31 pm »
Animacje, to było coś, co przy pierwszym podejściu mnie od tej gry odrzuciło i do tej pory uważam, że są zbyt mocno przerysowane. Poza tym w pewnym momencie grając w Risena miałem dość Gothica. Te gry są tak podobne fabularnie, że to aż nie przystoi. No ale poza tym gra jest naprawdę świetna, grafika, a w szczególności panoramy, prezentują się cudownie nawet dzisiaj. Jeszcze lepiej wypada system walki, tu twórcy się naprawdę postarali.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 04, 2015, 14:52:56 pm »
No dla mnie największym failem były ekstra mocne ataki typu instant. Oczywiście jak my chcieliśmy przyfanzolić mocniej w coś, to już lipa, ale gnomy, ogry czy inne jaszczuroludzie mogli nas brać na hita w pewnych momentach gry przy pomocy ultra-z-dupy ataku. Także walka z nieludźmi w Risen - mega minus.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:07:05 pm »
walka to w ogóle podążała ścieżką typową dla PB - "magia jest łatwiejsza i wręcz OP". Pewno dlatego wiec w trójce wszystkie "klasy" mają dostęp do magii lol.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 05, 2015, 22:02:10 pm »
Ok, wczoraj trochę pograłem i już jestem chyba pod koniec pierwszego rozdziału. Zadania chyba wszystkie mam wykonane, bo na farmie nie mam co robić, a w obozie bandytów właśnie mogę wchodzić do Don Estebana.

Wreszcie mam też gdzie spać, jeśli chodzi o obóz bandytów :D Muszę przyznać, że motyw całkiem fajny z uzyskaniem miejsca na spanie.
(click to show/hide)

O pieniądze już się tak nie martwię, gdyż wreszcie zaczęli mi płacić za wykonywane zadania. nauczyłem się też Łowiectwa, co jest chyba strzałek w dziesiątkę. Przydała się też trochę umiejętność skradania i otwierania kufrów I, choć pewnie zainwestuję też w II, bo chyba kowal ma trudniejszy zamek :D
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 05, 2015, 22:31:58 pm »
są jeszcze zadania na farmach inkwizycji przy drodze do klasztoru xilk. Przynajmniej z tego co pamiętam

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 05, 2015, 23:17:27 pm »
są jeszcze zadania na farmach inkwizycji przy drodze do klasztoru xilk. Przynajmniej z tego co pamiętam
Znaczy, jak na razie widziałem jedną farmę i tam wszystko zrobiłem. Dalej już była Wulkaniczna Twierdza, gdzie nie mogłem iść, bo mnie atakowali :D No cóż, jeszcze pozwiedzam trochę świat, jak znów włączę Risena ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 05, 2015, 23:44:06 pm »
Miasto, tak czy siak, będziesz tam musiał pójść aby dołączyć do bandytów/magów. :)
Tam masz sporo q. ;)
Może jeszcze raz spróbuje się z Risenem 1, bo zazwyczaj gre kończyłem w drugim akcie, grając po stronie inkwizycji... walka kosturem jest straszna. 
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 06, 2015, 03:00:21 am »
A co do miasta, to jest ono brzydkie, małe i w ogóle :(
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 06, 2015, 09:26:15 am »
Miasto, tak czy siak, będziesz tam musiał pójść aby dołączyć do bandytów/magów. :)
Za pierwszym razem chciałem dołączyć do inkwizycji, choć jeszcze pewności nie ma.

Tam masz sporo q. ;)
Na razie myślę o zwiedzaniu okolicy, bo pewnie jest kilka miejsc, które warto odwiedzić ;) A zadania z czasem też przyjdą.

Może jeszcze raz spróbuje się z Risenem 1, bo zazwyczaj gre kończyłem w drugim akcie, grając po stronie inkwizycji... walka kosturem jest straszna.
To w inkwizycji zmuszają do walki kosturem? A ja myślałem, że tylko magowie muszą tą bronią walczyć... Jeśli tak, to niepotrzebnie zainwestowałem 10 PN i 200 sztuk złota w trening mieczami...

A co do miasta, to jest ono brzydkie, małe i w ogóle :(
Nie wiem, na razie tylko wszedłem tam na próbę, a zapis potem wczytałem ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 06, 2015, 10:33:15 am »
inkwizytor może się uczyć mieczy do 7 lvlu bodaj, kosturów do 10 i magii do 7. Bandyta Mieczy do 10, reszta do 5 czy 7. Mag magii do 10 reszta do 7 lub 5.
Też nigdy nie ogarniałem kosturów, aczkolwiek najciekawiej się fabuła kręci gdy jest się z inkwą imho.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 06, 2015, 11:22:59 am »
Ale dołączając do niej na pałę czy wykonując zadania w mieście? Bo jak wiadomo, można się po prostu natknąć na jakiś patrol inkwizycji lub iść prosto do klasztoro co sprawia, że automatycznie stajemy się inkwizytorem. A druga opcja to skrupulatne wykonywanie zadań dla inkwizycji w mieście. Więc która opcja będzie ciekawsza? :D
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 06, 2015, 12:04:34 pm »
druga daje więcej expa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!