Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 49651 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 14, 2014, 21:03:50 pm »
Oby :D Na gwiazdkę chyba jakiś fundusz przeznaczę ;)

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 15, 2014, 18:59:01 pm »
Miałem okazję trochę pograć w nowego Risena i muszę napisać, że dupy nie urywa, a wręcz jest słabiutki. Ogólnie poszli po najmniejszej linii oporu i lokacje skopiowali z 2, co w samo w sobie wygląda fatalnie, tak więc "powrót do korzeni" możemy włożyć między bajki. Dali nam dostęp do czegoś w stylu "reputacji" z Fable czyli od naszych decyzji zależy czy będziemy dobrzy czy źli, ale kompletnie nie ma to żadnego wpływu na rozgrywkę, może coś z tego wynika na późniejszym etapie gry. Kolejna sprawa to muszkiety, które koszą każdego i można zdobyć dosyć dobry już na samym wstępie co zabija całą zabawę.

Podsumowując to jakże krótkie i chaotyczne "pierwsze wrażenie" pozostaje mi tylko napisać, że jest to kopia R2, powiedziałbym nawet, ze jako dodatek do tejże by się nadało, ale jako osobna gra jest słabiutka.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:41:05 pm »
Podsumowując to jakże krótkie i chaotyczne "pierwsze wrażenie" pozostaje mi tylko napisać, że jest to kopia R2, powiedziałbym nawet, ze jako dodatek do tejże by się nadało, ale jako osobna gra jest słabiutka.
to jakby pisać że g2 było słabe bo pół mapy jest z G1. Tzn ok, recykling jest zły, ale jak inaczej miało to mieć ręce i nogi skoro kontynent został zniszczony, ocalało kilka wysp i te które poznaliśmy były siedzibami głównych frakcji?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:44:47 pm »
Cytuj
Tzn ok, recykling jest zły, ale jak inaczej miało to mieć ręce i nogi skoro kontynent został zniszczony, ocalało kilka wysp i te które poznaliśmy były siedzibami głównych frakcji?

Chodzi mi głównie o zapowiedzi vs rzeczywistość, czyli "powrót do korzeni", a oczojebne kolorki i piraciki. Na dodatek tu mamy czyste kopiuj-wklej, nawet NPCe te same. W G2 klimat budowało zwiedzanie GD i szukanie zmian względem G1, tu tego nie ma.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 16, 2014, 17:07:08 pm »
Chodzi mi głównie o zapowiedzi vs rzeczywistość, czyli "powrót do korzeni", a oczojebne kolorki i piraciki. Na dodatek tu mamy czyste kopiuj-wklej, nawet NPCe te same. W G2 klimat budowało zwiedzanie GD i szukanie zmian względem G1, tu tego nie ma.
z tego co wiem z dwójki ostały się tylko antigua, tacarigua i wyspa gnomów (z czego dwie pierwsze są tylko w połowie zielone, reszta zniszczona przez cienie), zrobiona w starym quasi-europejskim Taranis, Calador i wyspa mgieł oraz jedna typowo tropikalna Kila. To że można wpaść na starych znajomych, piratami dalej rządzi  Sean Connery Alvarez itd to raczej plus. Nie wiem czemu ty chcesz, by R3 na siłę miał być inną grą, to, że choć raz PB dba o to, by jakaś ciągłość została zachowana powinno się traktować in plus.
Czasem mam wrażenie, że ludzie czepiają się tej serii dla samego czepiania, tylko dlatego, że nie ma gothic w nazwie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 16, 2014, 21:51:49 pm »
A pamietasz jak sie czepiali R1 bo to klon G3, a R2 to NIE klon Gothiców?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 16, 2014, 22:53:48 pm »
A pamietasz jak sie czepiali R1 bo to klon G3, a R2 to NIE klon Gothiców?
nawet nie G3 tylko G1.

Choć i tak nikt nie pobije smutasa który marudzi głównie na rzeczy, których nie chciało mu się sprawdzać.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 17, 2014, 07:00:04 am »
Recenzje sa chyba dosc przychylne. Nie mowie o fanach oczywiscie. A AngryJoe, ktorego lubie  znow dal ciala. Bo w R1 i 2 gral na tandetnej wersji konsolowej, a przy R3 zachowywal sie jak typowy casual walacy w klawisze bez czytania i myslenia. Chyba wlasnie dlatego wychwalal system walki w Wiesku 2...

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 17, 2014, 07:46:22 am »
Zabawne, ze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie grali  ;D

A tak na serio, to jak pisałem wyżej, grałem tylko w fragment gry, który był zerznięty jota w jotę z R2, questy to gówno zadania typu "przynieś moja szpadę i mój zajebisty mieszek", a na dodatek wszystko okraszone oczojebnymi kolorkami, tropikami i piracikami i stąd moja opinia o tejże produkcji. Może inne fragmenty są lesze, dogramy zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2014, 07:55:16 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 17, 2014, 11:35:08 am »
nie, właśnie ja też pod wpływem twojej opinii jednak pękłem i zaopatrzyłem się w R3 i po prostu widzę, że to co piszesz nie zgadza się z tym co faktycznie jest w grze ;d Zwłaszcza że te zrecyklingowane wyspy wyglądają na najmniejsze.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 17, 2014, 19:36:55 pm »
Jak ci pisałem, grałem tylko w niewielki fragment, który tak się różnił od zapowiedzi, a na dodatek był przesiąknięty dżunglą, kolorkami i piracikami, ze mnie odrzuciło. Może za jakiś czas dogram dalej i rozgrywka się rozkręci.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 17, 2014, 20:35:00 pm »
Jak mniemam, rozegrałeś najpewniej tylko samouczek. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 17, 2014, 20:37:26 pm »
Cytuj
Jak mniemam, rozegrałeś najpewniej tylko samouczek.

Akurat sporo więcej, ale i tak sam wstęp, który jest piracko-żałosny.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 17, 2014, 20:38:29 pm »
Postanowiłem, że sobie pogram w rajzena bo jak widzę tak rozbieżne opinie to zastanawiam się czy by mi się to spodobało. Ale do rzeczy: chciałem się zapytać czy w R3 poprawili broń palną, jak tam z towarzyszami i ich głupotą oraz jak wygląda magia. Czytałem, że niby ma być normalna magia ale przypomina ona gothicową czy tą z pierwszego rajzena.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 17, 2014, 20:45:20 pm »
Cytuj
chciałem się zapytać czy w R3 poprawili broń palną,

Nie, dalej kosi każdego jak leci. Jak pooglądałem sobie jak kolega sobie pogrywa to muszkiety to ichniejsza broń masowego rażenia, mocno przesadzona.

Cytuj
Czytałem, że niby ma być normalna magia ale przypomina ona gothicową czy tą z pierwszego rajzena.

Masz zwykła, Voodoo i tą z R1.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie