Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 50412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:25:58 pm »
w sumie riseny całkiem sporo czerpały z filmowychc piratów. Daleko nie szukając, to całe voodoo, pakt największych piratów czy nawet kraken.

a kuriera wykopał robot, nie liczy się :P Na marginesie, tamta gra też miała jedno z lepszych intr, dziwne tylko ze odkopania z pierwszego trailera do niego nie dali. No ale to temat na inny..temat.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:30:44 pm »
No... w R2 mieli nie mieć magii, bo wykopali magów, więc musieli coś wymyślić. Voodoo jest lepsze od Zabójczej Mocy Duchowej, czy Energię Ki/Chi :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:35:11 pm »
to raczej odwrotnie, chcieli dać voodoo wiec wykopali magów, by nie było problemu że są dwie magie. Intryguje mnie tylko skąd nagle się wzięła znowu magia runiczna, skoro nawet w Risenach jest wspomniane, że Xardas pewien mag ją wyłączył i dlatego musieli sięgnąć po kryształy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:37:36 pm »
Magowie napisali zaklęcia runami i stąd się wzięła magia runiczna :D

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:37:48 pm »
Miałem ostatnio okazję - a nawet przyjemność - zagrać w Risen 2. Byłem pod całkiem niezłym wrażeniem, grało się przyjemnie i czuć było rękę ekipy, która siedziała przy serii Gothic. Ba, jakbym był wielkim fanem serii G i był całkiem wygłodniały na więcej, to bez zastanowienia brałbym Risena i wszystkie sequele/dodatki, jakie powstały. Dopiero jak zagrałem, to zrozumiałem, jak bardzo nie rozumiem GS w kontekście odcięcia się od serii Risen. Nie chcę rozkręcać dyskusji o różnych stronach i forach (i podkreślam, że nie chcę, jak kogoś swędzą łapy to niech się wyjątkowo powstrzyma) - chciałem tylko przyznać twórcom (czy może bardziej marketingowcom), że określenie "duchowy spadkobierca serii Gothic" jest w ich wykonaniu użyte całkiem uczciwie. To dość rzadko spotykane w ostatnich czasach.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:43:51 pm »
Ci niemili dodają często "razem z bugami z których słynie PB" :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:48:09 pm »
muad - no to jest właśnie zastanawiające, bo za runy zdaje się odpowiadają Łowcy, których z niebytu wskrzesza eldric. W sumie zabawna ewolucja od kapłanaadanosa- niedojdy który cośtam wie ale nie powie, przez epizodyczny zapychacz w R2, po jednego z władców zrujnowanego świata. Ciekawe co się w sumie z rządem inkwizycji stało, skoro dołączamy do wygnanych magów.

GuRt - bo gothice/riseny to zawsze w sumie byly takie.. hm.. rpgi kieszonkowe? Bo to nie coś poważnego, ale takie sympatyczne umilacze, gdzie nawet lepiej jest nie skupiać się zbytnio na fabule (zwłaszcza między częsciami), ale po prostu się bawić. Dlatego też z drugiej nie rozumiem narzekań na serię (czy obie serie) bo tu historia czy setting nie był AŻ TAK istotny, co raczej pewne ogólne założenia mechaniki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2014, 19:49:54 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:50:15 pm »
Eldric jest tajemniczy więc nie powie co i jak :P

Szkoda, że najwięcej historii świata w R1 dowiemy się jeśli zostaniemy magiem. Ale i tak tego nie pamiętam :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:54:44 pm »
Szkoda, że najwięcej historii świata w R1 dowiemy się jeśli zostaniemy magiem. Ale i tak tego nie pamiętam :D
to jest w ogóle problem obu serii, bo zmuszają cię do wspierania konkretnej frakcji (i przy okazji stylu gry) by dowiedzieć się więcej.. co nie znaczy dużo, bo przechodzenie po stronie innego obozu zmienia grę jako taką w niewielkim tylko stopniu.
Ale nie wiem czy w R1 równie dużo nie dowiemy się jako inkwizytor, bo mamy dostęp do tych samych npców. Choć jak ktoś grał więcej niż raz to niech mnie poprawi, bo akurat magiem nie grałem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 14, 2014, 19:57:29 pm »
Grałem magiem krótko, i któryś z magów mi opowiedział co nieco. Może jakbym grał dalej dowiedziałbym się więcej...

A to z niezagłębianiem się w fabułę to myślę, że PB zrobiła mały błąd w G1 dając w cholerę książek do czytania, bo podnieśli sobie poprzeczkę, którą potem olali kompletnie. A szkoda. W R2 też miały być historie w księgach, a to były tylko krótkie teksty o przedmiotach z bonusami.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:03:52 pm »
tia, ale ten mag mówi to też inkwizytorowi chyba, bo pamiętam to streszczenie fabuły G3 i zakończenia adanosa które serwował :p

Z ksiązkami w G1 był też ten problem, że potam mało co z nich trafiło do późniejszych części. Cała kosmologia poszła się chędożyć (zostawiono tylko podstawę, że jest trzech bracil początek świata potem kompletnie zmienili przemówieniem Vatrasa), cała historia i topografia podobnie (nordmar i varrant tylko ogólnie siebie przypominają, bo nic nie słyszymy o lukorze, portach, przedpolach, nigdie też nie pojawia się to Archalos? Archolos? Z ksiązki snaffa). Może potem się bali za dużo pisać, by następnie nie retconnować zbyt wiele.

b'sides do dziś nie bardzo wiem skąd te wszędobylskie kapliczki beliara w NK skoro orkowie ich nie stawiali, a ludzie beliara nie czcili.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:09:14 pm »
Wyrosły spod ziemi jak te świątynie w Risenie 1 :D

Vatras mówi swój monolog, ale może to być też przepowiednia. Nawet Xardas wspomina jeden tekst w outro G2NK.

A czytałeś list do Vatrasa od tego maga ognia przy klasztorze. Było coś o wybrańcu... Ech, zagmatwane to.

Ale tak czy siak, R3 ma mocną fabułę wg myszastego. I ja w to wierzę :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:26:02 pm »
ciężko powiedzieć co to jest, ale że mówi o potopie, to raczej o przeszłości i o budowniczych, którzy jak się okazało w G3 wybudowali także pół varrantu :x

A co do rekomendacji myszastego - dlatego dałem jego reckę, bo zazwyczaj jak on coś rekomenduje, to faktycznie jest to dobre (choć zdarzają mu się farfocle jak pochwała tego czegoś co udawało wątek główny w W2.. ale na W2 był hype, na R3 nie było, więc można to wziąć za dobrą monetę.. chyba że sam dostał wiele monet, bo w zapowiedzi R3 zjechał jak burą sukę :D)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:57:44 pm »
Gdybym miał więcej kasy...

No nic, poczekam na promo jakieś.

Jak szybko spadła cena R1 i 2?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 14, 2014, 20:58:37 pm »
jak dobrze pojdzie bedzie w gwiazdkowym promo myślę

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!