Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 50512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 08, 2014, 11:28:42 am »
To ja już kurwa nic nie wiem...

W R1 chyba ciągle ględzili, że bogów nie ma, a tytani się tłuką między sobą. W R2 dołożyli Władców Tytanów.

Chyba będę musiał przejść R1 jeszcze raz. Zobaczymy kto szybciej? :P

A scenerie w R2 są piękne. Jak się wlazło do dżungli na Tacarigui to człowiek się mógł faktycznie zgubić. Tylko te skaczące cienie psuły efekt trochę. I nawet ich chyba nie naprawili.

BTW Ktoś zamawia R3 przed premierą, czy sami "oszczędni" tutaj?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 08, 2014, 12:19:25 pm »
Bogowie zostali wygnani przez Magów, którzy chcieli uwolnić ludzi z boskiej niewoli, moc rytuału jednak uwolniła tytanów, pojmanych i uwięzionych przez władców tytanów, którzy to z kolei zostali wykorzystani przez Bogów, a następnie uwięzieni. Patrz Ursegor.

W R2 magia nie znika czy coś, po prostu magowie zostali wygnani za odprawienie mrocznego rytuału, który wygnał Bogów.

w zasadzie, stary kontynent niszczą dwaj władcy tytanów (Ci wybrani przez Bogów do pojmania i uwiezienia tytanów (jak dobrze pamiętam)), walcząc miedzy sobą. Są to Ursegor i Ismael. Ursegora uwalania bezi2, w zamian za coś tam do pokonania tytana ognia (który to jest najpotężniejszym z tytanów). Byli i potężniejsi tytani, których można było dostrzec tylko mając monokl i słabsi, jak np. tytan ziemi, jeden, zapewne z wielu istniejących, których widziałeś gołym okiem.

W R1 na morzach szalały straszliwe sztormy (tytani wody), a jedynie Faranga była bezpiecznym miejscem (dzięki tytanowi ognia), nie wiadomo było nic o kontynencie. Tytana chce uwolnic Mendoza, chce nim zawładnąć by zniszczyć inne, no ale mu to nie pykło, a bezi2 ponownie zniewala tytana. Ostatecznie, faranga zostaje zniszczona, prawdopodobnie przez ursegora.

W R2 pojawia się mara, uwolniona przez piratów, ujarzmia ona/pozbywa się ( w każdym razie znikają) tytanów wody, dzięki czemu można już w miarę bezpiecznie żeglować, no tylko ten kraken.

No, a inkwizycja chce się ewakuować do nowego świata, nim władcy zniszczą stary kontynent do końca.


Cytuj
W grze wcielamy się w nowego bohatera, którego dusza na początku kampanii zostaje pożarta przez Lorda Cieni. Podczas zabawy możemy zwiększyć człowieczeństwo postaci lub pchnąć ją na demoniczną ścieżkę. Ponadto w trakcie rozgrywki odwiedzamy zarówno świat żywych, jak i królestwo umarłych.
No to już mamy uzasadnienie dla systemu karmy.

No, a R3 bezi3 będzie szukał pomocy u wygnanych magów, dlatemu normalna magia powróci.

Fajny komentarz znalazłem
Cytuj
Kolejna zamordowana przez brutalność i okultyzm seria. Risen czy Gothic (czy inne legendarne tytułu jak Baldurs czy Fallout 2) były hitami bo nie polegały na mordowaniu kolejnych hord wrogów, jak w 90% 'rpgów'. Ale trzeba było zejść do poziomu, bo jak można się wybijać. Jeszcze by gracze zaczęli oczekiwać od twórców czegoś więcej.
:D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2014, 12:38:03 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 08, 2014, 13:14:44 pm »
tbh już średnio pamiętam, ale co najmniej w dwóch miejscach popełniłeś błąd blady:
1) nie "magowie", ale mag. Taki, który miał pomocnika. To akurat pamiętam ,bo było oczywistym nawiązaniem do Xardasa ;p
2) magów z farangi wygnano, ale zdaje się dlatego, że walka bezimiennego z tytanem doprowadziła do zniszczenia wyspy w wyniku erupcji wulkanu, za co obwiniono magów. Teraz są skazani na coś w stylu aresztu domowego.

Tak w ogóle Ursegor nie był jaszczurką? Bo to zdaje się było tak że bogowie tworzą tytanów -> tytani tworzą ziemię -> tytani się kłócą -> bogowie proszą jaszczurki by uwięziły tytanow, zaszczyt przypada głównie ursegorowi -> ursegor zamyka tytanów po kolei, ale Beliar go zdradza i zamyka wraz z innymi jaszczurkami w podziemnych świątyniach.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 08, 2014, 13:34:26 pm »
Ursegor to wyglądał człowiekowato. I głupio, że historię tą można usłyszeć jedynie zostając magiem (a przynajmniej największą jej część).

Chyba nie obejdzie się bez przejścia R1 znowu.

A bezi3 z R3 to podobno bezi2 którego demony "zabiły" i w jakiś tam sposób wrócił do życia w innym ciele. Tak słyszałem, ale czy to plotka to nie wiem.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:58:55 pm »
Sent
1) Fakt, później sprawdziłem na wiki Risena, jest wiele nawiązań do goticzków. Chociażby to, samo się nasuwające skojarzenie tego maga z Xardasem, albo trzej bogowie. :)
2) Pamiętałem tylko że ich wygnano. :| Jak dobrze pamiętam, to w r2 coś tam wspominają że faranga i tak uległa zniszczeniu.

Ale mniej więcej fakty się zgadzają. :p

Ursegor był jaszczurką, chociaż nie wyglądał.
O Ismaelu nic nie wiadomo.

MuadDib
Cytuj
W grze wcielamy się w nowego bohatera, którego dusza na początku kampanii zostaje pożarta przez Lorda Cieni. Podczas zabawy możemy zwiększyć człowieczeństwo postaci lub pchnąć ją na demoniczną ścieżkę. Ponadto w trakcie rozgrywki odwiedzamy zarówno świat żywych, jak i królestwo umarłych.

Z tego co trochu poczytałem, bezi3 będzie dążył do odzyskania swojej duszy, czy coś.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2014, 16:01:23 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 08, 2014, 17:54:48 pm »

A bezi3 z R3 to podobno bezi2 którego demony "zabiły" i w jakiś tam sposób wrócił do życia w innym ciele. Tak słyszałem, ale czy to plotka to nie wiem.
jeśli się nie mylisz, to byłoby to nawet całkiem zręczne wybrnięcie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:00:47 pm »
Na pewno lepsze niż "pływałem długo na statku i jestem cienias" :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:52:56 pm »
albo "przeleżałem 6 tygodni pod gruzem i nawet się nie odwodniłem" :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:03:42 pm »
Bo kamienie były mokre :P

Oj tam taki heros wody nie potrzebuje. Potki pił :D

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:13:50 pm »
no, między R1, a R2, prawie że oszalał, monokl mu siłą usunięto (razem z okiem, a co), przez co zaczął chlać, a w miedzy czasie wynaleziono broń palną. :|

Już te 6 tygodni pod gruzem jest lepsze niz "chlałem pół roku" ;__;
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:24:35 pm »
blady, tam chyba 10 lat minęło. A monokl jest pod opaską.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:27:53 pm »
Nope. Usuneli mu go.

Cytuj
źniej Bezimienny przyłączył się do Inkwizycji i wraz z nią odpłynął z Farangi, lecz Monokl zaczął przejmować nad nim władzę, jak wcześniej z Inkwizytorem Mendozą. By go ratować, Inkwizycja siłą odebrała mu okular, lecz przy okazji pozbawiła go prawego oka. Po zdjęciu Monoklu bohatera zaczęły dręczyć koszmary i wizje, przez co uzależnił się od rumu.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:30:52 pm »
A to nie można chlać pół roku? Heros wszystko przyjmie.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:48:33 pm »
czuję się okłamany. Skąd to info? Instrukcja or smth?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.