Autor Wątek: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords  (Przeczytany 50158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 12, 2014, 10:05:02 am »
Większą dziurą jest "czemu inkwizycja, która była siłami specjalnymi, nagle robi za regularne wojsko na modłę kolonialną"
Ja dla mnie, to akurat inkwizycja była najpierw siłami specjalnymi, jednak po rozpoczęciu walki z tytanami, ta funkcja została "zatarta", gdyż widocznie władca potrzebował teraz żołnierzy. Choć patrząc na zmiany w Risen 2 mam mieszane uczucia, ponieważ jedne są fajnie zrobione, a drugie tylko irytują. Jednak to nie zmienia mojego podejścia, że ta saga, to jednak dużo lepszy produkt, niż Gothic 3, a o Arcanii nie wspominając, bo to nawet nie był produkt PB.

Zapowiada się ciekawa gra z Risen 3. Mam tylko nadzieję, że finalny produkt nie zawiedzie oczekiwań fanów Gothica i Risena.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 12, 2014, 10:44:06 am »
Zapowiada się ciekawa gra z Risen 3. Mam tylko nadzieję, że finalny produkt nie zawiedzie oczekiwań fanów Gothica i Risena.

Z tym to akurat jest taki problem, że większość fanów nie wie czego chce. Risen 1 miał być grą podobną do Gothiców w sensie fabuły mechaniki itp. tylko bardziej dopracowany. I taki był - mechanika walki świetna - mimo wszystko, ale fani zaczęli narzekać na to, że jest to autoplagiat. Risen 2 z kolei to przykład jak PB chciało uniknąć "wpadki" Risena 1 tworząc zmieniony setting. Wyszło średnio, a fani i tak dalej swoje.

Mam nadzieję, że mnie osobiście się spodoba i tyle.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 12, 2014, 11:04:05 am »
meh, R2 jest fajny, tylko tradycyjnie dla PB ma niedopracowaną końcówkę i niezbyt trzyma się z jedynką (btw xilk, cięzko stwierdić, ponieważ gra kompletnie tego nie tłumaczy, jakby naglw twórcy stwierdzili "ok, jednak inkwizycja nigdy nie była siłami specjalnymi tylko od początku regularnym wojskiem"), z tym że następna częśc nie będzie się trzymać ni kupy ni dupy trzeba się po prostu pogodzić, bo to tradycja sięgająca gothica drugiego, o NK (gdzie na przykład nagle okazuje się, że ludzie czczą beliara choć przeczy to całemu sensowi -bezsensownej w kontekście "jedynki"- fabuły dwójki) czy G3 nawet nie wspominając. To że ZB czy Arcania mają jeszcze gorszą renomę wynika z ordynarnego przegięcia pały we wszystkich niemal aspektach.
Zresztą GSowych ortodoksów nic nie zadowoli, starczy śledzić dyskusję - R1 zły bo uuu kalka gothica, R2 jeszcze gorszy bo nie jest kalką gothica i ma piratów, a oni chcieli powrót do mroków kolonii karnej, na R3 też będzie hejt że znowu zmiany ze skrajności w skrajność w porównaniu z dwójką (którą chwilę wcześniej nienawidzili bo kolory i piraci), więc za remake czy co gorsza "sequel" gothica (bo dla niektórych "sequel" jest wtedy gdy tytuł poleci kapitałką "GOTHIC IV - KONTYNUACJA TEGO GOTHICA", ale takim to nie przetłumaczysz bo nie zrozumieją, że daleko nieszukając NWN, BG i IWD też mają różne tytuły a toczą się w tym samym świecie) lepiej niech się nie zabierają, bo też będzie że albo zmian za mało albo że za dużo, w zależności od tego jaką ścieżkę PB by wybrało.

tl;dr co by nie zrobili niektórym i tak nic się nie spodoba. Za to w lwiej części będą czekać z wywieszonymi jęzorami na W3 który cierpi na identyczny kryzys tożsamości.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 12, 2014, 13:15:32 pm »
Prawda.

A wyobraź sobie, gdyby się jednak znalazł ktoś, kto by sfinansował remake G1 + zebrał starą ekipę (Kai itd.), co by wtedy ortodoksi powiedzieli :D

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 12, 2014, 20:21:28 pm »
A wyobraź sobie, gdyby się jednak znalazł ktoś, kto by sfinansował remake G1 + zebrał starą ekipę (Kai itd.), co by wtedy ortodoksi powiedzieli :D
Ciężko powiedzieć, bo patrząc na Senta definicję gothicowego ortodoksa, to do nich nie należę. Mi akurat spodobała się wizja świata i rozwoju postaci z gry Risen. Dwójka ma inny styl, bo jest robiona w klimaty pirackie, ale da się odnaleźć coś dla siebie. Może to nie jest cud, miód i orzeszki, ale jednak zła też nie jest.

Dlatego ja chętnie bym zagrał w odnowionego Gothica w Kolonii. Jednak wolałbym, by ekipa zamiast siedzieć wyłącznie nad poprawianiem modeli i grafiki, dała najwięcej wysiłku w tworzenie zadań pobocznych na dalsze rozdziały. Prawda jest taka, że zadania poboczne mamy tylko w pierwszym rozdziale, a w następnych nagle to znika, bo jesteśmy ograniczeni przede wszystkim do zadań związanych w większym lub mniejszym stopniu z główną fabułą gry.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2014, 20:45:02 pm »
Swoją droga to PB nazwą "Risen" strasznie sobie pęta ręce. Zamiast skupić się na konkretach musi się zastanawiać jak to ze sobą połączyć. Risen nie ma jakiejś mega marki, aby trzymać się tego, a więc zamiast zacząć coś nowego to tak kombinują. Swoją drogą kiedy premiera i czy będzie po polsku?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2014, 21:59:30 pm »
Swoją drogą kiedy premiera i czy będzie po polsku?

Sierpień 2014, tylko wersja kinowa.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2014, 22:02:15 pm »
Teraz dylemat - inglisz czy dojcze dubbing? :D
Troche dziwny dla mnie ten trailer, tak jakoś, te ruchy tego warrioro-maga. Dziwne. Nienaturalne.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 12, 2014, 22:53:05 pm »
Teraz dylemat - inglisz czy dojcze dubbing? :D
Troche dziwny dla mnie ten trailer, tak jakoś, te ruchy tego warrioro-maga. Dziwne. Nienaturalne.
Dubbing angielski. Z tym że tylko na PC. Z konsolami nic nie wiadomo.

http://www.cenega.pl/news/risen-3-wladcy-tytanow-w-planie-wydawniczym-firmy-cenega/7768

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2014, 00:23:53 am »
xilk - tbh jak w każdej grze PB (no chyba że jakiś cwaniak dodatek odpalający się w 3 akcie uważa za quest poboczny :x). Jedyną, która zapewniała ciągle nowe zadania od początku do końca był.. znienawidzony Risen 2.

.. no i ew. G3 jak się uprzeć.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2014, 11:24:56 am »
xilk - tbh jak w każdej grze PB (no chyba że jakiś cwaniak dodatek odpalający się w 3 akcie uważa za quest poboczny :x). Jedyną, która zapewniała ciągle nowe zadania od początku do końca był.. znienawidzony Risen 2.
Mi tam akurat Risen 2 nie podpadł zbyt mocno. Fakt, różnic się od pierwszej części sagi, ale nie wszystko tam jest takie straszne, jako to niektórzy próbują demonizować.

A co do Twojej tezy Sent, to w Gothic 2 też podejmowano jakieś próby tych wątków pobocznych, gdyż w trzecim rozdziale, czy czwartym dochodziły jednak zadanie z pomocą dla farmerów, czy innych mieszkańców wyspy. Może nie były one jakoś wyszukane, ale jednak warto zauważyć starania. Czasem w grach rpg brakuje mi jakiś dłuższych zadań, których nie można ukończyć na początku gry. I nie chodzi mi o trudność w pokonaniu jakiegoś potwora, tylko prosty trick. Na początku znajdujesz np. książkę. Niestety, by dowiedzieć się czegoś więcej o niej, musisz czekać do drugiego rozdziału, gdy będziesz mógł pogadać z magiem, który coś może Ci o niej powie. Następnie dopiero w kolejnych rozdziałach będziesz mógł udać się na jakieś tereny, gdzie znajdziesz kolejne elementy układanki. I problem w tym, że najczęściej twórcy gier, jeśli już tworzą taki wątek, to wyłącznie jako główne zadanie, bo przecież nie będą robić takiego zadania, jako poboczne.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2014, 11:47:45 am »
Jeżeli chodzi o Gothici, to temat questów został potraktowany po macoszemu. W pierwszych 2 częściach nie ma ich prawie wcale, za to w 3 jest ich multum, ale wszystkie są na jedno kopyto i ograniczają się do "zabij X przeciwników" czy "zdobądź X fantów", nie było niczego bardziej skomplikowanego, no chyba ze ktoś liczy puchary. Risen 2 pod tym względem był lepszy, ale maksymalnie tracił w innych aspektach i dlatego wypadał sporo gorzej.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 13, 2014, 12:41:08 pm »
xilk, ale tych zadań były szczątkowe ilości, a ostatni rozdział to tradycyjne przepędzenie gracza przez długi i dość nudny dungeon. Co by o R2 nie mówić, pod względem questów trzyma równe tempo. I na pewno robi to lepiej niż wspomniane G3.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 25, 2014, 13:10:03 pm »
gejplaj z risena drei
30 min
Achtung, achtung, niemiecki.

https://www.youtube.com/watch?v=DU_Xjgru_pY

walka dalej choojowa. CIekawe czy pirani kiedys uda sie zrobić w miarę dobry system walki.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2014, 13:20:57 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Risen, Risen 2: dank Waters & Risen 3: Titan Lords
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 25, 2014, 14:23:24 pm »
Gdy pierwszy raz grałem w Risena odniosłem wrażenie że w momencie zrobienia 1/3 gry uświadomili sobie że nie mają czasu i trzeba to jak najszybciej zrobić. Dwa pierwsze rozdziały trzymają poziom, mamy dużo zadań pobocznych, a później speed-run może z dwa zadania niezwiązane z głównym wątkiem. Natomiast jak spotkałem tego osiłka przy jakiejś późnej lokacji którego mogliśmy pobić w pierwszym rozdziale to myślałem że się skończę ze śmiechu, po 1 ciosie padał? Do tego ewidentna wada fabularna. Lądujemy na brzegu z piękną kobietą po czym zostawiamy ją i idziemy robić za popychadło, dajemy własną kasę, awansujemy szorując kible, tylko po co? Nie ma w fabule nic dlaczego nasz bohater chciałby coś więcej osiągnąć. Risen to było coś by udobruchać fanów gothica. Osobiście te sklonowanie ścierwojadów i innych potworów ze zmienioną skórą mi nie podeszło. Na plus jest pozbycie się bugów z silnika.
Risen 2 jest zdecydowanie lepiej przemyślany, jest oryginalny i naprawdę tworzy niezły klimat. Kawał dobrej gry, tylko... nie wiem czy będzie mi się chciała go przechodzić po raz drugi. Nawet gdyby był zatytułowany gothic 5 to muszkiety by pasowały skoro i tak wszędzie mamy armaty już w G2.
Trailera 3 ani gejmplejów jeszcze nie widziałem, nie czekam na nią, ślina mi nie cieknie, ale spodziewam się dobrego kawałka RPGa.