Autor Wątek: Minecraft  (Przeczytany 10053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Minecraft
« dnia: Sierpień 22, 2013, 00:38:15 am »



Zapewne każdy z was kojarzy tą grę, a część grała i gra. Każdy ma inne zdanie o niej, jedni jej nie cierpią i inni wprost uwielbiają. :)
Grasz na sp, chcesz się pochwalić swoimi budowlami? Chcesz pograć z kimś na multi, szukasz server? A może szukasz pomocy? Chcesz zaprezentować swój server? Albo tylko pogadać i wymienić swoje opinie o grze? Ten zbiorczy temat jest dla ciebie. ;)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 09:39:59 am wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2013, 04:08:10 am »
zgłoszony za spam, lol

Czemu to ma w nazwie "Cs"?... Mam złe skojarzenia z Counter-Strike'iem. 10 slotów to też słabowicie.

Co ostatnio zbudowałeś w symulatorze autyzmu? Grasz w trybie survival, czy creative?

Osobiście lubiłem nawet budować, ale w single player po pewnym czasie traci się poczucie sensu. Pewnie mi się nie uda, ale planuję we wrześniu zacząć znów grać na pewnym serwerze w multiplayu i pewnie pobuduję coś ciekawego. Jeśli dobrze rozumiem, ma to być survival + creative, jeśli chce ci się budować i nie masz cierpliwości do gromadzenia materiałów. Brzmi fajnie.

...i co to są te "gildie"? Co to za nowy tryb gry? Gdy ostatnio grałem, były tylko creative, survival i hardcore (permadeath) mode.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2013, 09:46:06 am »
W taki razie usunąłem. :<

Bo ledwo wystartował.

Gram na survi, a w tym symulatorze autyzmu wybudowałem o to i to. Może nie jes to epickie, długo nie budowałem, ale raczej też nie jest strasznie brzydkie.
Te gildie, to tryb wymyślony przez graczy, masz pluginy odpowiedzialne za tworzenie frakcji,  takie coś funkcjonuje już od wersji beta na survivalowych serverach.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2013, 09:49:18 am »
<ekhem>... wiedziałem, że ten temat i tak czym prędzej się tu pojawi  :D

Ja już nie gram w Minecrafta. Coś słabo mnie do niego ciągnie. Czemu? Wiecznie budowanie, zabijanie szkieletów, serwery z dziećmi neo oraz wieczne LAGI... Po prostu to się w głowie nie mieści O_o jedyny plus, to rozwój kreatywności i nauka przetrwania. Ale to już się nudzi, bo ten... podżebany dżeb zrobił z MC RPG'a. Notch chciał zrobić normalną gre o budowaniu... Wtedy to był majnkraft. Same klocuszki, budowanie, klimaty fajne, a teraz przesolona całość :/
******

Ile tych postów natrzepałem...

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2013, 14:03:35 pm »
W single gra szybko się nudzi. Na początku jest klimat, poczucie niepewności i konieczność walki, żeby przetrwać każdą kolejną noc. Ale po jakimś czasie można nawet nie chować się do domu, bo potwory przestają stanowić zagrożenie, a samotne zbieranie surowców i budowanie kolejnych mostów, zamków czy monumentów szybko się przejada. Za to jeśli gra się ze znajomymi to wtedy Minecraft jest naprawdę cholernie przyjemną grą. Wspólne przemierzanie na bieżąco generującego się świata, zbieranie zapasów i walka o przeżycie jest o wiele ciekawsze i dostarcza mnóstwo radochy. Chociaż sama gra powoli zaczyna się robić... dziwna. Chyba przedobrzają z tymi innowacjami.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2013, 14:32:04 pm »
Bez całej otoczki do trybu survivalowego dałoby się przeżyć. Ten cały Witcher... Wither... ten nowy boss... Natomiast nowe klocki zwykle są interesujące. Najbardziej spodobały mi się tłoki wprowadzone chyba w becie 1.7 albo 1.8.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2013, 16:06:07 pm »
Lubiłem od czasu do czasu postawił klocka sobie. Ale grałem głównie w singla, na multi albo nie miałem z kim grać, albo trafiały się same dzikusy z gimbazjum.

Pograłbym może trochę, ale z obecnym internetem miałbym nie lada lagi.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2013, 11:33:05 am »
Cytuj
w becie 1.7

Bodaj w 1.7.1 albo właśnie w 1.7. W 1.8 nie.
******

Ile tych postów natrzepałem...

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2013, 12:01:25 pm »
Grało się kiedyś. Głównie w pierwszej klasie Gimnazjum cisnęliśmy niby razem, ale każdy z osobna, bo piraty mieliśmy i nikomu się nie chciało szukać serwera. Zresztą to nie było potrzebne, wtedy grało się o tyle miło, że Minecraft nie był jeszcze przekombinowany. Po prostu budowałeś lepiankę i schodziłeś pod ziemie, aby potem wznosić jeszcze lepsze lepianki. Teraz jakieś mikstury, magia i kto wie co jeszcze. Pewnie gdybym grał przez cały czas bez przerw nie miałbym problemów z połapaniem się o co w tej grze aktualnie chodzi. Teraz jak odpalę tą grę to pochodzę sobie z pięć minut i zapominam po co ją w ogóle włączyłem.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:09:21 pm »
Alfa to było coś :) Chociaż zacząłem grać na beta, to powracałem niejednokrotnie do alphy.
******

Ile tych postów natrzepałem...

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2013, 15:19:30 pm »
To ja widać znam tylko te pierwsze odsłony minecrafta. Gdzie się zwyczajnie kopało surowce, odkrywało podziemne labirynty i groty, szukało diamentów itd. Teraz pewnie bym się zgubił w jego świecie gdybym zaczął grać sam.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2013, 15:23:28 pm »
Jest dużo nowych dodatków, ale w sumie można je zignorować. W Minecrafcie i tak wszyscy się gubiliśmy i będziemy gubić zawsze, gdy spotkamy tam coś nowego.

Alfa to było coś :) Chociaż zacząłem grać na beta, to powracałem niejednokrotnie do alphy.
No, wychodzi, że miałeś wtedy... 7-8 lat.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Hevo

  • Wiadomości: 189
  • Awesome One
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2013, 16:10:59 pm »
Ale to już się nudzi, bo ten... podżebany dżeb zrobił z MC RPG'a. Notch chciał zrobić normalną gre o budowaniu... Wtedy to był majnkraft. Same klocuszki, budowanie, klimaty fajne, a teraz przesolona całość :/
Jeśli nowe wersje ci nie odpowiadają możesz zmienić wersję minecrafta na starszą. I nie bd miał swojego RPG'a

MrFros

  • Wiadomości: 57
    • Zapraszam na mój kanał YT
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2013, 16:21:59 pm »
Ja tam grałem w Minecrafta kiedyś na serwie mojego klanu w wocie i jakimś IndustralCraft potem ze znajomym (Riko) założyliśmy taki mały server którego były 3 edycje XD. A jeżeli chodzi o budowle to macie i podziwiajcie:
Akolita Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Minecraft
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2013, 17:33:33 pm »
dżeb
Jego ksywy nie wymawia się tak, jak się ją pisze? ("Jeb") Myślałem, że to zangielszczenie, bo anglojęzyczni gracze nie wiedzą, jak wymawia się "j" po szwedzku.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')