Autor Wątek: Seria "Grand Theft Auto"  (Przeczytany 37801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2013, 13:09:14 pm »
Żeby podbić rynek konsol i zmienić zdanie, no wiem. Tylko mówię, że nawet zysk z gry nie przyspieszy tego procesu ;x
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 22, 2013, 13:14:41 pm »


Piątka na PC wyjdzie na 95%. Teraz Rockstar robi to, co robił od czasu premiery trójki - kosi pieniądze z droższych egzemplarzy konsolowych. Jeśli będzie tak jak dawniej, wersja pecetowa powinna pojawić się wiosną. Pytanie tylko, czy port będzie tak słaby jak w przypadku czwórki czy "L.A. Noire", czy będzie poprawioną wersją wersji konsolowej, jak w przypadku trójki, VC, SA czy nawet MP3 (na PC jest znacznie trudniejszy). Wtedy konsolowcy nieświadomie kupowali wersję beta, a Rockstar miał odhaczony betatesting za frajer. To był zawsze ich kołek w dupie, bo te części na PC były o klasę lepsze.

Póki co nie narzekam, mam w co grać. Mogę poczekać.

Na next geny też ma nie wyjść. Już to widzę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 20:16:57 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2013, 20:07:25 pm »
GTA 2 jest najlepszą częścią serii. Połowa najmłodszych lat życia spędzona przy tej grze wraz z rodziną i kumplami przy jednym kompie grając na zmianę. Poza tym gra ma fajny klimat, którego brakuje innym częściom serii. Zawsze chciałem z kimś pograć w multi GTA2, ale jeszcze nie miałem okazji.
GTA2 było takie sobie. Ale miało zapadające w pamięci utworki, jak ten z menu, albo kultowe Taxi Drivers.
No i świetnie się w GTA2 grało w multiplayer w kafejce internetowej.

Pytanie tylko, czy port będzie tak słaby jak w przypadku czwórki czy "L.A. Noire"

Nie mam ku temu powodów, ale wierzę, że sytuacja z IV się nie powtórzy.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2013, 20:21:57 pm »
Ja przed grą w piątkę mam bardziej obawy, czy to nie kolejna gra z serii "panowie, wybieramy: albo interesująca i dojrzała fabuła, albo rozległy do porzygu świat". Już SA takie było, choć tam fabuła w porównaniu do bazującego na wypranym motywie scenariusza trójki, gdzie już przed misją-prologiem wiadomo, kto jest finałowym przeciwnikiem (mimo to bardzo go lubię) czy tragicznego rysu fabularnego VC była całkiem niezła, mimo że strasznie nierówna. Tę grę można porównać do "Przedwiośnia" Żeromskiego - gdyby wyciąć z niej całą drugą część, byłaby bardzo dobra.

Jestem pełen zwątpienia, bo widziałem, na co marudzili fani GTA po premierze czwórki (nie licząc optymalizacji na PC): że gra jest za poważna (sic), że nie ma absurdalnych misji (polecam "Saints Row"), że nie ma fryzjera, siłowni, salonów tatuażu i wielu innych simsopodobnych dupereli. ::)

Cóż, wiem że 3/4 graczy GTA to ludzie, którzy oczekują od tej gry jedynie nieograniczonej swobody (nazwa sandbox, wraz ze skojarzeniem, jakie w odniesieniu do ludzi mających za sobą dzieciństwo niesie słowo "piaskownica", jest bardzo adekwatna) i być może jakiejś gangsterskiej, niekoniecznie trzymającej się kupy fabuły.

(click to show/hide)

To przygnębiające.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2013, 20:35:18 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2013, 20:41:21 pm »
Jestem pełen zwątpienia, bo widziałem, na co marudzili fani GTA po premierze czwórki (nie licząc optymalizacji na PC): że gra jest za poważna (sic), że nie ma absurdalnych misji (polecam "Saints Row"), że nie ma fryzjera, siłowni, salonów tatuażu i wielu innych simsopodobnych dupereli.
Po premierze San Andreas ludzie narzekali na to, że Rockstar dodało m.in. fryzjera, siłownię, salony tatuażu i wiele innych simsopodobnych dupereli.

Gdyby Rockstar w GTA 6 wprowadziło opcję przymusowego pójścia do toalety, to ludzie by na to narzekali, a gdyby tego zabrakło w GTA 7, to w necie przodowałoby artykuły typu "GTA 7: Nie będzie opcji srania. Czyżby koniec serii?".
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:14:39 pm »
To jest szczególnie zastawiające.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2013, 23:42:03 pm »
Powiem tak - po obejrzeniu dzisiaj na necie kilku typowych let's playów (nie recenzji, czysta gra dla przyjemności) z GTA 5 muszę stwierdzić, że gra robi na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Może dlatego, że nie grałem zbytnio w 4, bo jeszcze wtedy miałem na to zbyt słaby komputer, a teraz jakoś nie mam weny na nią, ale piątka wprowadza naprawdę wiele innowacji. Szczególnie ciekawy jest ten system przełączania się między kilkoma bohaterami - widziałem dziś, jak gość robił misję jednym ziomkiem, w jej trakcie spotkał innego, razem zrobili jedną rzecz, po czym gra przełączyła nas na tego drugiego, by wykonać w tej misji wątek widziany z zupełnie innej perspektywy. Po wszystkim komputer zasugerował, że można powrócić do poprzedniej postaci, gdy się to stało, ten bohater zdawał relacje kumplowi przez telefon ze swojego punktu widzenia. Niektórym może się to nie podobać, ale jak dla mnie wygląda to super. W dodatku można na niektóre misje zabrać ze sobą przykładowo psa. Naprawdę rozwaliło mnie to, że można się przełączyć na widok z oczu psa i powiedzmy wywęszyć gdzie schował się przeciwnik, którego akurat szukamy. No i zabawna scenka, gdzie nagle jakiś inny pies odwraca uwagę naszego, po czym zaczynają się posuwać xD Tylko rockstar mógł umieścić coś takiego w swojej grze xD

W każdym razie ja odbieram na razie GTA 5 bardzo pozytywnie. Zobaczymy jak pójdzie jak sam pogram, PS3 ani xpudła nie mam, ale dostałem cynk, że kumpel się szarpnął i kupił sobie w empiku tą gierkę. Zobaczymy ;p

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 23, 2013, 00:11:55 am »
System przełączania się pomiędzy bohaterami i spoglądania na fabułę gry z kilku różnych perspektyw pojawił się już w "Fahrenheicie", a jeśli się uprzeć, to nawet w wydanym 2 lata wcześniej "Max Paynie 2". To żadna rewolucja, choć w serii GTA to oczywiście nowość.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2013, 19:27:27 pm »
Szperając po necie znalazłem to:
Cytuj
Wielu graczy tweetuje i komentuje dziwne zachowanie policji wobec Franklina, czarnoskórego bohatera GTA V. Jako, że skargi tyczą się głównie graczy z USA, niektórzy kręcą głową z niedowierzaniem i zwalają winę na przewrażliwionych mieszkańców tego wielokulturowego kraju.
 O co dokładnie chodzi? Rukaru Austin napisał:

Wziąłem Chopa na spacer. Chciałem, by aportował więc rzuciłem piłeczkę tenisową. Od razu dostałem jedną gwiazdkę.... Policja przejeżdżała obok, najwidoczniej przypominałem im kogoś, kogo akurat szukali.

 Druga osoba, jet_shhwag podzieliła się swoją historią:

Kumpela powiedziała mi, że zatrzymała się samochodem obok policyjnego radiowozu, zatrąbiła i od razu wskoczyły jej dwie gwiazdki. Grała Franklinem. To było rasistowskie!

 Przeglądając podobne historie w Internecie natrafiłem na kolejną - użytkownik portalu Ubergizmo napisał:

Samo stanie za długo obok policjanta da Ci dwie gwiazdki.

Kij z tym że w grze jest przemoc, dragi, sex i dziwki, można zabijac każdego. Przypierdzielmy się do "rasizmu",  czarnego dyskryminują toż to skandal na skalę światową...

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 21:42:17 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 29, 2013, 19:37:09 pm »
Już przy SA były takie głosy oburzenia, że jak murzyn, to od razu musi to być przestępca.

Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 29, 2013, 19:48:06 pm »
Największy cyrk był po wydaniu "Resident Evil 5", bo chyba skończył się w sądzie. Akcja gry dzieje się w Afryce, więc gracz musi zabić wiele atakujących go ofiar broni biologicznej - oczywiście czarnoskórych. Zdaniem powodów był to przejaw rasizmu.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 29, 2013, 20:10:40 pm »
Takie sprawy mają tylko jeden cel - wyłudzenie ubezpieczenia.
Klasztor - Fechtmistrz

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 29, 2013, 21:42:52 pm »
Powinni zrobić GTA: Detroit
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:09:52 pm »
Dlaczego?
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Seria "Grand Theft Auto"
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2013, 22:26:49 pm »
Sprawdź sobie co się dzieje w Detroit, idealne miasto na GTA. :D Ba, Detroit - GTA w realu. ;D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.