Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 65470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MuadDib

Odp: Gothic
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 01, 2019, 19:01:15 pm »
Ja też G1-2 tylko klawiatura. Wygodne i nie czuję się dziwnie atakując (klawisz myszy plus do przodu). A sterowanie było opisane w manualu. Którego nikt nie czyta :D

Sentenza

• Administracja
  • demigod
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 01, 2019, 19:36:23 pm »
imho to nawet nie była kwestia opisania, tylko faktu jak ono działało. No i tego, że wiele osób zaczynało jednak od G2, gdzie domyślny był LPM+klawisz, więc kiedy siadali później do G1 było oburzenie że trzeba crtlem robić wszystko :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

• Mistrz
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 02, 2019, 15:20:32 pm »
Ale ja w G1 właśnie też lpm używałem, nie rozumiem po co męczyć się z ctrl na samej klawiaturze. Bezsens. A walka dzięki lpm jest jeszcze prostsza, bo cały czas trzymasz lpm i albo wyprowadzasz kombosy z strzałką/w albo machasz na boki <> albo jeszcze inne wariacje w>w>w>w<w<w< i tak do usranej śmierci...

Nie wspominając, że dzięki myszce ma się większą kontrolę nad postacią, byle w sterowaniu używać stale opcji "obrót w lewo/prawo", a nie "krok w lewo/prawo" i od razu życie staje się łatwiejsze.

Grałem w parę modów, ale tego nie. To chyba tylko mod graficzny nie?
No właśnie nie, bo deliatnie przemodelowuje niektóre tereny, dodaje nowe ścieżki, alternatywną drogę do górniczej doliny i jakieś itemki/kilku przeciwników. No i zmienia delikatnie mechanikę gry, zwiększa poziom trudności. Przykładowo nie ma już progów PN na siłę i tak dalej, za to cały czas 5 pkt siły kosztuje 10 PN.

Pytam dlatego, że coś nie mogę jednocześnie zainstalować DX11 i L'hivera, a gra z oboma wygląda po prostu obłędnie, jak na produkt z 2003 roku

małe porównanie:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ee9B6jrtO_c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ee9B6jrtO_c</a>

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia