Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 93870 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 01, 2019, 10:48:39 am »
Jeden dobry quest w Gothicu 3. Kto mi znajdzie, temu piwo.

Znajdź Xardasa!  :P


Gothic 3 mimo tego wszystkie i tak będzie miał u mnie specjalne miejsce. To pewnie z sentymentu i emocji związanych z czekaniem na jego wyjście, ale i nadziei na to, że kiedyś będzie to wreszcie dokończona gra (Community Story Project liczę na Was) :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 01, 2019, 12:34:59 pm »
oni jeszcze w ogóle robią tego moda? Myślałem ze to umarło lata temu

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 02, 2019, 13:48:24 pm »
Ostatnio ktoś mi pisał, że dalej przy tym dłubią, tylko z racji tego, że tak jak my, starzeją się, to też i mniej czasu na takie rzeczy mają  :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Gothic
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 04, 2019, 10:54:07 am »
I chęci też chyba. Pamiętam lata temu jak się z deczka wypięli na tłumaczy (nie chcieli dać wersji do tłumaczenia, żeby wersje językowe od razu wychodziły w jednym czasie). A potem siadło wszystko. Zresztą chcieli połączyć 3 z ZB więc to samo w sobie jest herezją :D

A co do Gothicowych przeróbek to ta jest genialna - na takie czekałem :D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hlcwz6HjzXk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hlcwz6HjzXk</a>

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 04, 2019, 13:25:58 pm »
Co się dziwisz, na GSie do dzisiaj znajdziesz takich co twierdzą, że arcania była dobrą grą i w ogóle świetna kanoniczna kontynuacja.

Chociaż co by o ZB nie mówić, intro było nawet ciekawe, przynajmniej do momentu gdy bezimienny wraca.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #380 dnia: Maj 04, 2019, 15:17:22 pm »
W Arcanie grało mi sie przyjemniej niż w G3 po patchach. Przykro mi. Chociaż ten system walki był o niebo lepszy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #381 dnia: Maj 04, 2019, 15:29:03 pm »
walka może i lepsza, tylko co z tego, jak co quest czy dialog miałem ochotę walić głową w biurko.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Gothic
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 04, 2019, 16:39:50 pm »
Walenie głową spowoduje uszkodzenie pamięci - na nowo poznasz Gothica :D :D

Arcania była średnim RPG i kiepskim Gothiciem. Gdyby się skupili na fabule i questach bardziej niż na odtwarzaniu i zmienianiu lore, byłaby fajna. No i problem z siłą potworów był, w każdej kolejnej sekcji na nowo były silniejsze.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 05, 2019, 03:50:49 am »
Dialogi i questy nadal lepsze niż w G3.

Ale fakt, fabuła i lore to porażka.

Nie, żeby było lepiej w G3 też notabene.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 05, 2019, 10:19:54 am »
tyle że questy, fabuła i lore się ze sobą wiążą. Nawet w najlepszej grze sprowadzają się one do przyniesienia jakiegoś mccguffina, kwestia tylko jak ładnie to przyniesienie jest opakowane. Jeśli więc podczas questu "pozbądź się złych kultystów" przewracam oczami, bo wchodze do kanałów i atakuje mnie stado gości w szatach xardasa oraz rogami na głowie a'la strażnik mostu z monty pythona, to opakowanie nie było najlepsze.

Zresztą sama struktura tych questów też była niedojebana, bo jak w G3 miałeś już ich dość, to zwyczajnie nie musiałeś ich robić, obowiązkowe były tylko cztery, większości miast nawet nie musiałeś zwiedzić. Porównaj to z arcanią, gdzie drzwi do bramy są zamknięte, więc musisz pogadać z klucznikiem, ale by to zrobić musisz dostać zgodę jego szefa, który chce byś najpierw pozbył się orków, którzy mówią że sami odejdą jak pozbędziesz się kłusowników, którzy dadzą im spokój jak przegnasz złą bestię z lasu, która sobie odejdzie jak załatwisz jej psychologa by pomógł jej radzić sobie z agresją, który oczekuje od ciebie zapłaty z góry ze względu na pracę w trudnych warunkach, a gdy już zarobisz na jego pensję zbierając rzepę, to musisz pogadać jeszcze raz ze wszystkimi, by móc otworzyć wreszcie te zasrane drzwi. A za nimi zabawa zaczyna się od nowa.

Wiem, że każdy ma inny gust i generalnie wybieranie lepszej gry z tej dwójki to jak wybór między dżumą a cholerą, ale jednak G3 był dla mnie mimo wszystko lepiej przemyślany i dawał ciut więcej satysfakcji, niż Arcania.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 05, 2019, 15:16:39 pm »
Ja patrzę też przez pryzmat grania w wersje Day 1 obydwu części. Arcanie dało się grać. G3, cóż...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 05, 2019, 15:27:57 pm »
to już prędzej :P Chociaż tu w sumie opinii nie mam, bo w oba grałem po patchach

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 11, 2019, 09:08:12 am »
A co do Gothicowych przeróbek to ta jest genialna - na takie czekałem :D

link do filmu

Widziałem. Zajebista  :D

Tak a propos tego wszystkiego, to przypomniał mi się ten film na TVGry. Polecam zajrzeć, jeśli kto nie widział :)


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9CGQHuRiNj8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9CGQHuRiNj8</a>

I jeszcze ten komentarz pod filmem. Mistrzostwo świata, jeśli chodzi o opis Gothica:

(click to show/hide)



BTW: Muszę w końcu w tego ZB i Arcanię zagrać. ZB jak kiedyś odpaliłem po premierze i mi klatkowało z czestotliwością 1kl./minutę, to nie dowierzałem i po tym zdarzeniu nigdy więcej do dodatku nie wróciłem. A do Arcanii nigdy się nie przełamałem niestety. Będę musiał to nadrobić kiedyś.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2019, 09:10:05 am wysłana przez Maniaks »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 11, 2019, 17:18:31 pm »
Ten filmik z TVgry jest plagiatem innego filmu.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hVYrALStucs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hVYrALStucs</a>
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 14, 2019, 14:45:43 pm »
Wiesz co, nie widziałem tego filmu, a ten z TVGry po prostu mi się wyświetlił w proponowanych, ale masz rację. Jest to plagiat jakby nie patrzeć. Mogli dać chociaż jakieś odniesienie, że bazowali na tym filmie. Tak czy siak, łatwiejsze było to dla mnie w odbiorze w języku ojczystym, więc nie gniewam się, że zrobili "spolszczenie" oryginału  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!