Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 93889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Gothic
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 27, 2013, 22:47:54 pm »
http://www.gram.pl/news/2013/12/21/piranha-bytes-szykuje-mrocznego-rpg-a-szykuje-sie-powrot-do-korzeni-serii-gothic-i-risen.shtml

Takie info sprzed kilku dni. Niby mówili w jakimś wywiadzie ostatnio, że nie czują się na siłach, żeby teraz nowego Gothica robić, ale fajnie że temat żyje, a Piranie działają. Może z czasem odłożą kasę na porządną produkcję i odbudują serię jak należy, odsyłając Arcanię w zapomnienie ;p

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 27, 2013, 23:08:59 pm »
bjorn mnie drazni tbh. Obsadza zone jako scenarzystke i potem dzieja sie cuda. Rak risen3 znowu zmieni totalnie styl, to zeby sie to nie skonczylo failem jak G3.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Gothic
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 05, 2014, 14:27:24 pm »
Ja jeszcze do Czasu Zapłaty. Chodzi o tą paczkę z teksturami. Opłaca się ją instalować? Ma takie duże zmiany? Gothic wygląda jak druga część?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 05, 2014, 15:04:35 pm »
ja chyba nigdy nie zrozumiem po co instalować tekstury by G1 wyglądał jak G2 :\ Zresztą ogólnie, tekstury HD na starych modelach często wyglądają tak se.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Gothic
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 05, 2014, 17:25:17 pm »
I jeszcze jedno pytanie, czy tylko moja postać ciągle biega sprintem? Czy to się zmieni w trakcie gry? Bo jak teraz jestem na tej wyprawie z resztą piratów to muszę co chwilę przystawać.

A ogólnie to za dużo jeszcze nie mogę powiedzieć o modzie. Menu główne trochę słabo wygląda według mnie. Muzyka jest fajna, ale coś mi nie pasuje do Gothica. (i tak wielki plus dla nich, że mają własny soundtrack, jeżeli wierzyć mediom) I opcje, gdzie często nazwa np. jakiegoś klawisza w sterowaniu jest zasłaniana przez jego opis.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 05, 2014, 20:18:15 pm »
wiesz, i tak dobrze, że w ogóle wyszedł, bo to tak naprawdę obklejenie taśmą resztek zostawionych przez pierwotny skład.. swoją drogą, jak fabuła? Bo to zwykle ta rzecz, która najwięcej ssie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 05, 2014, 23:31:37 pm »
Tylko bez spoilerów pls.

I jeszcze jedno pytanie, czy tylko moja postać ciągle biega sprintem? Czy to się zmieni w trakcie gry?
Chyba jeśli dwa razy szybko naciśniesz przycisk skoku, to możesz przez pewien ograniczony czas sprintować. Na dole pojawia się pasek "biegunki"/wytrzymałości, który się obniża w trakcie biegu, ale dosyć szybko regeneruje. To nie powinno się chyba zmieniać, to nowa mechanika gry.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Gothic
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:17:59 pm »
Cytuj
Chyba jeśli dwa razy szybko naciśniesz przycisk skoku, to możesz przez pewien ograniczony czas sprintować. Na dole pojawia się pasek "biegunki"/wytrzymałości, który się obniża w trakcie biegu, ale dosyć szybko regeneruje. To nie powinno się chyba zmieniać, to nowa mechanika gry.

Albo robię coś nie tak, albo mnie chuj strzeli z tą grą. Kiedy pasek wytrzymałości się skończył, to chodziłem normalnie, a ten pasek zniknął. Potem stanąłem na warcie, zabiłem ścierwojady i znowu sprint. Później zamieniłem się w topielca, bo chciałem zabić orka "pilnującego" czegoś. Po powrocie do postaci sprintowałem a paska nie było.

Dobra, to już w miarę opanowałem. Sprint włącza się jak pojawiają się potworki, jak naciśniesz Esc, jak wyjmiesz broń. Przyzwyczaiłem się.

Mam tylko pytanie, gdzie trzeba wyprowadzić kretoszczury Snafa?

Edit 2: Dobra, już wiem, za pierwszym razem się głodne wilki nie pojawiły.

Edit 3: Albo ja mam zmienione opcje, albo Ce się pomylił. U mnie trzeba nacisnąć dwa razy z rzędu strzałkę w górę, a nie skok. I można sprintować. Po ok. 6 godzinach gry udało mi się to opanować..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 18:09:08 pm wysłana przez Endaron »

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Gothic
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 03, 2014, 22:54:38 pm »
Gram obecnie w CZ, a raczej kończę, bo jestem w 6 rozdziale.
(click to show/hide)
W każdym razie jeśli ktoś ma na tyle nerwów by męczyć się z bugami, cofać z sejwami o kilka godzin, itd. to można zagrać, bo fabuła jest całkiem niezła.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 25, 2014, 21:12:56 pm »
Ostatnio na sb była dyskusja o tym, jak szybko można przejść Gothika jedynkę.

Próbował ktoś robić kiedyś taki speedrun? Ja powiem szczerze, zaciekawiło mnie to, zainstalowałem dziś grę i na razie po trzech godzinkach stoję pod wieżą Xardasa w IV rozdziale. Postać przy okazji wyexpiła mi się tak, że jestem w stanie chyba zabić już wszystko, bo mam bodaj 130 siły, noszę topór Lee.

Pewnie zamknę się gdzieś w 4,5 godziny gry, więc to sporo jak na speedrun, ale zaznaczam:
1) przechodzę bez używania bugów, a nie jak większość tego typu prób
2) ta próba to totalny spontan, gdybym się przygotował i rozplanował sobie co dokładnie kiedy zrobić to pewnie spokojnie godzinę, może nawet półtorej można by urwać.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Gothic
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 25, 2014, 23:14:30 pm »
Rozmawialiście może o tym?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RS6HdbIsvmU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RS6HdbIsvmU</a>
Co prawda z użyciem bugów, ale ciekawy wyczyn :D

Zrobienie speedruna to w sumie ciekawy pomysł na ponowne przejście tej gry, choć w najbliższym czasie raczej jeszcze nie będzie mi się chciało do Gothica wracać, inne tytuły czekają ;)

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 26, 2014, 16:52:44 pm »
Jasne, że o tym rozmawialiśmy. Niezwykłe rzeczy można tam zobaczyć. Polecam przeczytanie opisu filmiku celem dowiedzenia się, co właściwie się dzieje.

Cieszę się, że ktoś zainteresował się tematem. Na kanale tego typa, co przeszedł G1 w sześć minut, jest też speedrun TheWonderera, który grę ukończył bez bugów w dwie godziny. Ty, Xero, zamiast opowiadać, nagrałbyś swojego runa na jakimś Twitchu czy innym YouTube.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 26, 2014, 18:46:42 pm »
Nagrywać to można, jak będzie się miało dokładnie rozplanowane co kiedy zrobić i gdzie pójść. Jak pisałem wcześniej, moja pierwsza próba to był totalny spontan i spokojnie można by urwać gdzieś 1,5h od tego ile mi to zajęło.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Gothic
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 27, 2014, 00:17:35 am »
Jasne, że o tym rozmawialiśmy. Niezwykłe rzeczy można tam zobaczyć. Polecam przeczytanie opisu filmiku celem dowiedzenia się, co właściwie się dzieje.
Taa, czytałem. Myślałem, że po tylu latach nie poznam już w tej grze nowych bugów, myliłem się :p

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Gothic
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 27, 2014, 17:09:58 pm »
Rak risen3 znowu zmieni totalnie styl, to zeby sie to nie skonczylo failem jak G3.
Już "Risen 2" nim był.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?