Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 93865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Gothic
« dnia: Sierpień 19, 2013, 21:32:31 pm »
Bez jaj. Nie ma tematu o grze, na której się wychowaliśmy i dzięki której tu jesteśmy?

Zapraszam do dyskusji o grze, która została przekatowana przez nas niekiedy i dziesiątki razy.

Nawet mam teraz jedynkę na dysku. Ach ten klimat Górniczej Doliny.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:35:58 pm »
wiedziałem, że ktoś w końcu założy taki temat :D

W sumie pewnie wcześniej nie powstał, bo o Gothicu w naszym gronie zostało powiedziane już chyba wszystko i nie wiem, czy jest sens wałkować ten temat po raz kolejny ^^

PS: ja mam na dysku trzy pierwsze Gothiki + Mroczne Tajemnice :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:42:47 pm »
No wiesz xero, tym razem jest to jeden temat a nie całe forum :D

Co do Gothica - ostatnio kusi mnie G3 ale na razie się opieram, może w końcu ulegnę i po raz kolejny przejdę ;)
P.A 65%

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2013, 06:55:38 am »
Ja na G3 nie mam kompa.
Ale za to wgrałem paczkę z teksturami z G2 do jedynki i nawalam screeny, bawiąc się przy okazji w photoshopie.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2013, 09:30:47 am »
Ja obecnie pocinam w NK z Returningiem, lecz niestety z moją tendencją do zapisywania tak raz na godzinę/dwie robię sobie długie przerwy po deadzie/wyłączeniu prądu, dlatego też, dopiero jestem w porcie po 2 tyg. :|

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2013, 21:56:43 pm »
Niedawno pograłem trochę w jedynkę, po raz drugi w życiu dołączając do Sekty (za pierwszym razem byłem jeszcze tak zielony, że tylko biegałem bez celu i nie wiedziałem, co mam zrobić ;p) i w sumie jest nawet nieźle. Ale dalej jestem fanem Starego Obozu :)

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:20:24 pm »
Cytuj
PS: ja mam na dysku trzy pierwsze Gothiki + Mroczne Tajemnice

G1 + MT, GII, GII + NK, GIII + ZB, AG4. (Oczywiście na Arcanie za słaby komp, ale mam... bezczynnie leży w pudełku)
******

Ile tych postów natrzepałem...

Hevo

  • Wiadomości: 189
  • Awesome One
Odp: Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2013, 01:14:38 am »
PS: ja mam na dysku trzy pierwsze Gothiki + Mroczne Tajemnice :P
Ja mam G1, G2, NK, G3, ARC
A co do NK. Grał ktoś z modem Velaya - Historia wojowniczki ? Bo nie wiem czy warto grać.

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2013, 02:43:34 am »
Bardzo fajny mod, ma kilka naprawdę ciekawych nowości i całkiem znośną fabułę.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2013, 10:45:37 am »
Kilka miesięcy temu przeszedłem Gothic 1 ponownie i było super. Tym razem pokusiłem się o grę łucznikiem, który pod koniec gry nauczył się magii, bo jedyną alternatywą było tylko nauka siły i walki bronią dwuręczną. Jednak i tak jestem zadowolony z gry :)

Później przeszedłem Gothic 2 bez dodatku, by zagrać magiem i mieć jak najwięcej many. Później chciałem w Noc Kruka jeszcze pograć, ale nie miałem zbyt wiele czasu i skończyłem na 1 rozdziale, mając tak 14 poziom. Może jeszcze wrócę do tego, bo gra wciąż czeka na dysku ;)

Hevo:
Zainstaluj, naprawdę warto. Historia ciekawa i polecam. Jedyną wadą gry jest fakt, iż jesteśmy ograniczenia wyłącznie do walki wręcz mieczami opartymi na zręczności oraz strzelaniem z łuków. Znaczy można się uczyć siły, ale już na początku kosztuje ona 3PN za 1 punkt siły... Magia jest, ale jest ona dość uboga i dostępna w późniejszym czasie gry, więc nie polecam. Jedyna sensowna ścieżka to nauka walki wręcz, łuków, zręczności i umiejętności złodziejskich :)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:32:56 am »
Ta gra w pewnych momentach jest nie do przejścia. Np. jak chce dołączyć do SO, mam zabić Kharima. Ciekawe jak? Gównianym mieczykiem? Nawet mu nie zadaje obrażeń O_o
******

Ile tych postów natrzepałem...

Magalkoholu

  • Gość
Odp: Gothic
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2013, 11:55:42 am »
Możesz dać mu sie pobić ale przed walką wyrzuć całą rude. Ewentualnei nie wypełniaj tego questa i poczekaj tak do 3 rozdziału, jak już bezi będzie napakowany, żeby sprać mu pysk na arenie.

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Gothic
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2013, 12:02:57 pm »
Możesz też walczyć z Kirgo, jest łatwiejszy do pokonania. Musisz tylko bodajże opowiedzieć mu jak jest "na zewnątrz".

@Down - Co do Mordraga to daj mu się zaprowadzić do NO i po sprawie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2013, 12:05:09 pm wysłana przez Carduin »
P.A 65%

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Gothic
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2013, 12:03:59 pm »
Z Mordragiem to samo mam (Pomyliłem się, miałem w tamtym poscie napisac o Mordragu, ale w sumie z Kahrimem też miałem problem). Nic nie da się mu zrobić. A dać się pobić nie moge, i czekać do III rodziału też nie za bardzo.
******

Ile tych postów natrzepałem...

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Gothic
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2013, 14:23:54 pm »
Przecież w pierwszym rozdziale można bezproblemowo wybić całe miasto orków i uzyskać +/- 18 lvl. Więc te wasze Kharimy i Mordragi to żaden problem ;d

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia