Autor Wątek: Gothic  (Przeczytany 95067 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 22, 2015, 16:30:30 pm »
Jarkendar, choć lubię, to w ogóle miał imho za dużo skrajności nawciskane jak na jedno malutkie miejsce. Jak te bagna obok pustynnego kanionu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:21:35 am »
Dokładnie. Gdyby Jarkendar był wielkości Khorinis, to może by miało sens. W GD jakoś wytłumaczyli, że to wina smoków, że mamy bagna, lodowe krainy itd. W Jarkendarze ciężko to jakoś zrobić by miało sens.

Co nie zmienia faktu, że Jarkendar niesamowicie mi się podobał, mimo tego, że był podzielony na tunele kończące się domami kast.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Gothic
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 23, 2015, 12:00:23 pm »
Ja pierdole, Wy to normalnie uczepicie się wszystkiego. Serio. W każdej rzeczy znajdziecie jakieś ale. To już się przykre robi, chłopaki. Serio potrzebujecie wytłumaczenia, dlaczego tam jest bagno? Wystarczy jedno słowo - powódź. Owszem, zaraz przyjdzie tu jakiś geolog i inny specjalista i powie, że ta woda po takim czasie mogła wyparować, drzewa by ją wypiły i powinno być tak sucho jak w piekle, ale to nie mój problem. Mnie to nie przeszkadzało. Różnorodność krajobrazu w Jarkendarze nigdy nie stanowiła dla mnie jakiejś dziwnej przeszkody w odbiorze dodatku ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 23, 2015, 20:11:12 pm »
Akurat bagno tak nie razi, jak ten kanion, o którym wspominaliśmy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Gothic
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 03, 2015, 12:15:32 pm »
Tym razem mam dziwny problem z Gothicem :P. Chciałem sobie pograć na swoim lapku, ale nie ma on wbudowanego napedu, wiec postanowiłem zainstalowac grę w najprostszy (moim zdaniem) sposób. Przerzuciłem wszystkie pliki z płyty za pomocą Total Comandera na dysk przenosny, potem te pliki przerzuciłem na komputer i klikając na "setup" zainstalowałem Gothica tak jak normalnie robiłbym to z płyty. Niby pod koniec instalacji wyskakiwał mi błąd, że nie wykryto pliku instrukcji, bo znajdował się on na drugiej płycie CD, ale poza tym pisze, ze instalacja przebiegła poprawnie, nie zdziwiłem się bo z Falloutem 2 wszystko poszło dobrze. Jednak gdy chce odpalic gre, to na chwilke pokazuje sie przy kursorze ten niebieski okrag ladowania, ale poza tym gra sie nie uruchamia. Próbowałem odpalac jako administrator itd, ale nic to nie daje. Próbowałem tez wrzucac pliki z instrukcją do folderu z plikami z pierwszej płyty, ale instalator i tak chce go uparcie szukac na drugiej płycie wiec wciaz wyskakuja te same komunikaty. Generalnie nie wiem czy ta gre da sie zainstalowac w ten sposob i nie wiem czy sie na sciaganie porywac, bo nie bede kupował napedu zewnetrznego tylko po to, zeby zainstalowac jedna gre :P
Akolita Podziemia

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Gothic
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 03, 2015, 12:43:21 pm »
A nie prościej było zrobić obrazy obu płyt, a następnie zamontować wirtualny napęd i tam wrzucić dany obraz płyty?

Nie wiem, co to za moda w "kopiowanie" zawartości płyty, mnie zawsze uczono, by robić obraz, przynajmniej w przypadku gier, czy programów, które się instaluje.

Tak w ogóle, może jeszcze spróbuj trybu zgodności z np. Win XP, choć nie wiem jakiego systemu używasz na laptopie.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Gothic
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 03, 2015, 14:59:01 pm »
Albo kupićwersję cyfrową za grosze i się nie pitolić.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 03, 2015, 15:10:00 pm »
cyfrowa ma ten problem, że nie jest po polsku. No chyba że tan a cdp.pl, ale do tego sklepu nie mam zaufania patrząc po jego wynikach finansowych.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Gothic
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 03, 2015, 15:12:10 pm »
Na muve też jest pl. Przynajmniej był. Ok, nie ma na muve. Mam swojąz cdp.pl i jakoś nie przejmuję się tym. No i mam kopię zapasową na dysku jak coś.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 15:17:00 pm wysłana przez MuadDib »

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Gothic
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 11, 2015, 19:55:36 pm »
Wie ktoś co to za mod na początku? http://tvgry.pl/?ID=5218

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Gothic
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 15, 2015, 13:05:59 pm »
Od pewnego czasu poluję na premierowe edycje Gothica, bo mam tylko jakieś nędzne extra klasyki albo piraty ze stadionu. Strasznie trudno coś upolować, a jak się znajdzie jakaś perełka to z taką ceną, że omg...
http://olx.pl/oferta/gothic-1-nowy-zafoliowany-CID99-ID9Q6eZ.html#ac247322ab

To powyższe sobie odpuszczam, aż takim zapalonym koneserem nie jestem. :D A powiedzcie, czy to jest też wydanie premierowe? Może ktoś z was ma i mógłby porównać i mi powiedzieć.
http://olx.pl/oferta/gothic-pc-CID99-ID9xOB1.html#acafad7742
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 15, 2015, 15:11:41 pm »
kiedyś ci na SB pisałem, ale nie wiem czy czytałeś - niekonieczne. Może to być wydanie z extra gry, które wprawdzie miało duże kartonowe pudełko, ale to tyle - brak medalionów, grubych instrukcji i czego tam jeszcze po premierze byś się spodziewał (no i samo pudło jest z jakiegoś takiego cieniutkiego kartonika, a nie tego grubszego z którego robiło się normalne premiery). Ja mam na przykład takie wydanie Fallouta 1 kupione za 5 zeta w marketowym koszyku, które wprawdzie na półce wygląda cool, ale do premierowego sporo mu brakuje i na pewno nie byłoby warte wydawania 200 zeta na aukcji

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Gothic
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 17, 2015, 02:17:15 am »
To nie jest premierowe wydanie. Premierowe było w kartonowym pudełku, a płyty w normalnym pudełku (nie tzw. pudełku DVD). Plus medalion i instrukcja.

Kiedyś nawet miałem, samo pudełko chyba jeszcze stoi gdzieś u mnie, ale głowy nie dam. Medalion chyba za dyche sprzedałem. Płyty pożyczyłem i szlag je trafił.

Oh well, ważne, że mam preorderowego Noc Kruka. Chociaż karton na pudełko DVD już dawno pewnie nie istnieje. :P
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Gothic
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 17, 2015, 08:00:07 am »
mój stoi na półce :P podobnie jak premierówka G2 i EK G3. Swoją drogą premierówka G1 nie miała jeszcze jakiś kart, czy to później? Bo coś mi się luźno kojarzy

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Gothic
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 17, 2015, 11:00:27 am »
> nieposiadanie Gothica z magazynu Play za parę złoty, w gównianym kartoniku, zagubionego gdzieś dawno w niewiadomo której szufladzie

Ha, to może dlatego wy ciągle macie sentyment do tej gry.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.