Autor Wątek: Dead Space  (Przeczytany 5683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2013, 15:53:14 pm »
(click to show/hide)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:11:43 pm »
Oo oł men, to żeś mi teraz mózg rozj..... mózg na ścianie, fajnie to zrobili.

Szkoda, że teraz muszę czekać, aż w ręce wpadnie mi Dead Space 2, bo z tego Humble mam 3, ale nie będę omijał drugiej części.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:47:16 pm »
Och Dead Space... Pierwsza część wyglądała zachęcająco - zdecydowanie z Doomowej szkoły horroru, ale z potencjałem. Setting był ciekawy, historia też niezła. Na plus można było też zaliczyć nawiązania do jednej z moich najulubieńszych powieści sci-fi(nie powiem jakiej, bo to masywny spoiler).

Niestety, potem wyszła dwójka. Już wtedy było widać, że seria idzie dokładnie w odwrotnym kierunku niż bym chciał. Elementy minimalistycznego, psychologicznego horroru wyleciały na rzecz większej ilości komiksowej przemocy, większej ilości skryptów i większej ilości "epickości"... A potem zapowiedzieli trójkę jako "inspirowaną Gears of War".
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:24:20 pm »
Mnie się podobały wszystkie części. Każda inna i każda popychająca fabułę :) I nie sądzę by DS2 był gorszy. Po prostu już wiemy co i jak więc mniej się boimy (niby ;p). Nowe stworki też są super.

To tak jak z G2 gdzie ludzie jęczeli, że to już nie ten sam klimat kolonii pod barierą co w 1.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2013, 00:10:29 am »
Dzięki Atrionowi obejrzałem sobie film animowany Dead Space Downfall poprzedzający wydarzenia z pierwszej części sagi. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z takimi filmikami i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony, świetnie zrobiony, mocny kawałek anime, bo chyba można to tak nazwać.
Przyznam, że po cichu liczyłem na mały happy end o ile w takiej tematyce można mówić o istnieniu takich momentów, no ale skończyło się jak skończyło.
Gorąco polecam fanom gry.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2013, 21:05:08 pm »
Wybaczcie, że jedno pod drugim, ale edycji by już nikt nie ogarnął. Czekam sobie aż mi kasa dojdzie na pp, bo na Origin jest DS 2 za 17 zł, to mówię kupię, bo 3 i tak już mam, odpaliłem żeby zobaczyć jak wygląda i co? Wersja kinowa bez napisów, a na internetach nie mogę znaleźć nigdzie spolszczenia (pewnie nie ma...) co za gówno. Czy z drugą częścią jest tak samo? Nie chciałbym kupić i potem więcej czasu spędzać nad rozkminianiem dialogów niż na grze... nie znam aż na tyle angielskiego, żeby zrozumieć wszystko co mówią.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2013, 22:22:11 pm »
Do DS2 wyszło fanowskie tłumaczenie wysokiej jakości. Polecam. Do DS3 robią.

Można pobrać stąd:

http://grajpopolsku.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=1033
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 22:50:45 pm wysłana przez MuadDib »

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:32:19 am »
Też sobie całkiem niedawno zacząłem pogrywać w DS. Świetny klimat, który kojarzy mi się (jak już wspomniał dziki) z Doomem, ale także czasami przypomina mi z lekka (w niektórych momentach) Bioshocka.

Jak skończę z jedynką, na pewno skuszę się resztę gier serii. Choć martwią mnie opinie, że to już nie to samo co pierwsza gra. No ale jak zawsze, trzeba przekonać się osobiście.

Btw, Samo dokupienie lepszego kombinezonu już chyba zwiększa pojemność plecaka? Dobrze mi się wydaje?

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Dead Space
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2013, 11:39:25 am »
Tak, każdy kolejny poziom zapewnia więcej miejsc w "plecaku" i lepszą ochronę.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|