Autor Wątek: Piwo  (Przeczytany 27446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Piwo
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:22:00 pm »
Że zielsko pogłębia pierwotny nastrój zamiast go jednoznacznie poprawiać, wiem. Ale o podobnym działaniu alko pierwsze słyszę.
Często piłem na smutno, lecz na bombie niemal za każdym razem pojawiała się beka i zabijający wszelkie smutki mamtowdupizm.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Piwo
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2013, 15:59:36 pm »
Wczoraj po raz pierwszy spróbowałem tak ochoczo reklamowane Książęce. Ciemne Łagodne oraz Czerwony Lager. I muszę przyznać, że naprawdę mi smakowały. Pierwsze ma świetny posmak taki kawowo-czekoladowy, natomiast drugie nadawałoby się idealne do smażonego, albo grillowanego mięsa. Koniec końców, zasmakowałem i na pewno spróbuję jeszcze.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Piwo
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2015, 23:42:09 pm »
Rynek piw rzemieślniczych rozwinął się mocno w Polsce w ostatnich latach i bardzo mnie to cieszy. Z piwami jest jak z chlebem - gdy już przyzwyczaisz się do tych prawdziwych, to sieciówkowe stają potem w gardle. Co prawda rzemieślnicze dają mocno po portfelu (na ogół 6-15 zł za butelkę), ale wolę mniej a dobrze i zdrowo. Jeśli ktoś jest ze Śląska, polecam zajrzeć do bytomskiej Piwomanii - świetny wybór i zacne ceny. Moje ulubione piwka to:

  • Wszystkie piwa z Pracowni Piwa: od leciutkiej Hadry (AIPA) po mocarnego Mr. Hard (najlepszy barley wine, jaki piłam). Ciężko je dostać, bo PP produkuje niewiele i rzadko butelkuje, a serwuje głównie w kranikach w swojej krakowskiej knajpce Tap House (czasem trafiają się pojedyncze butelki w dobrze zaopatrzonych monopolowych - warto polować),
  • Crazy Mike z Ale Browaru (double IPA) - nachmielenie idealne, uwielbiam! <3
  • Orzechowy Gaj z Peruna (brown porter) - mniej alkoholowy porter o orzechowo-kawowym posmaku,
  • Sunny Ale z Dr. Brew i Citra z Birbanta - moje ulubione piwa na lato z cytrusowymi chmielami,
  • Berserker z Kingpina - black AIPA z jaśminem i skórką pomarańczy, tęgie ale ma swój urok,
  • Jurajska pomarańcza z Browaru na Jurze - świetne piwo owocowe,
  • Triple Blonde z Cornelius - klasyka belgijskich pszeniczniaków.

Aktualne marzenie piwne: spróbować wreszcie piwek z Artezanu :D




Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Piwo
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 10, 2015, 19:43:33 pm »
Ja uwielbiam piwa ciemne, głównie Portery z ekstraktem dochodzącym do 20-22% i obj. alk. 7-9,5%, lubię tę ukrytą słodycz, goryczkę, posmak karmelu i skórki od chleba. Oczywiście nie jest to piwo, które pije się po kilka butelek na grillu z kumplami i jeżeli ktoś chce się po prostu najebać czy nawet "podchmielić" to radze wybrać jakiś inny gatunek. Natomiast dla samej przyjemności picia nadaje się znakomicie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Piwo
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:45:14 pm »
Argus za (obecnie) 1,59 zł z Lidla. O dziwo, bardzo dobre piwo, nie tylko ze względu na cene.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Piwo
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2015, 10:08:30 am »
Argusa piłem (heh, dość sporo, bo tanie) i zgadzam się, dobre piwo. Z tej półki cenowej zasmakowało mi jeszcze Sarmackie, 3.25 za litrę, na dodatek w plastikowej butelce...może całość nie cieszy oka, ale po schłodzeniu i przelania do kufla to naprawdę porządne piwo, dobre w smaku, przyjemna goryczka i miły posmak w ustach zostaje. Numer jeden na mojej liście to jasne Książęce (złote pszeniczne, czy coś takiego), tym się naprawdę delektuję.
Podziemie - Poszukiwacz


Cassimir

  • Wiadomości: 53
  • klikajcie moje nagie fotki
Odp: Piwo
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2015, 12:02:09 pm »
Wczoraj wpadło mi w łapy takie o:



O dziwo całkiem dobre. Niechaj japonofile nie mają jednak złudzeń - warzone i butelkowane w UK.  ::) ::) ::)
Królestwo - Mistrz Miecza

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Piwo
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2015, 00:26:32 am »
Jeśli ktoś jest ze Śląska, polecam zajrzeć do bytomskiej Piwomanii - świetny wybór i zacne ceny.
Czasami tam bywam :D W Gliwicach natomiast warta polecenia jest Tabakiera, też bardzo duży wybór.
Sporo ciekawych piw ma browar Pinta. Z ostatnich zakupów dobrze wspominam Kwas Beta, lekko kwaskowy pszeniczniak w stylu starym, niemieckim stylu.

Miałem ostatnio okazję odwiedzić browar Ursa Maior w Uhercach Mineralnych. Piłem kilka ich piw już wcześniej, na miejscu miałem okazję do degustacji kilku kolejnych - bardzo podchodzi mi Royzbawiony, jako że jestem fanem pszeniczniaków. Ale moje uznanie zdobył też Deszcz w Cisnej - wędzone brązowe ale. Bardzo ciekawy smak i aromat. Ogólnie piwa na wędzonym słodzie to bardzo fajna sprawa. Inną, ale też ciekawą nutę wędzonki oferuje Pinta, w piwie Grodziskie (jakieś inne wędzone chyba też mają, ale nie piłem jeszcze).
Ursa otworzyła nawet swój lokal, w Krakowie, także jeśli ktoś ma smaka na dobre piwo i jest akurat w okolicy to może się tam przejść ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2015, 00:28:17 am wysłana przez Lifu »

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Piwo
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2015, 01:08:24 am »
*Lowca spogląda na butelkę po Rzeźniku z Ursa Maior
W moim sklepie na osiedlu w Jaśle można je kupić. Wybór jest spory i podobnie polecam Royzbawionego. Jak wrócę na semestr to będę musiał odwiedzić ich lokal.

Jakiś czas temu piłem piwo typu APA z browaru Pogórz - Space Sheep, polecam motzno. Obecnie jedno z moich ulubionych piw, niestety znam tylko dwie knajpy w Krk gdzie można je dorwać.

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Piwo
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2015, 02:06:43 am »
Jeśli ktoś jest ze Śląska, polecam zajrzeć do bytomskiej Piwomanii - świetny wybór i zacne ceny.
Czasami tam bywam :D W Gliwicach natomiast warta polecenia jest Tabakiera, też bardzo duży wybór.
Sporo ciekawych piw ma browar Pinta. Z ostatnich zakupów dobrze wspominam Kwas Beta, lekko kwaskowy pszeniczniak w stylu starym, niemieckim stylu.
Od razu przepraszam za lekki offtopic.

Ale do tej pory bylam swiecie przekonana, ze na Slasku nie ma zbytnio fanklubowiczow. A TU SIE JESZCZE OKAZE ZE PIJAMY W TYCH SAMYCH MIEJSCACH  :o

Co do piw ...nazwami ogolnie nie pohandluje bo po prostu ide do swojego miejscowego pubu i mowie na co mam ochote. A gdy nie jestem u siebie to pozwalam wybierac tym co sie znaja lepiej. ;) I tez dosc dobrze na tym wychodze.

A z takich standardowych marketowych piw, dla smaku, wybieram Paulanery.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Piwo
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2015, 20:02:03 pm »
Od jutra do niedzieli w Katowicach będzie odbywał się Silesia Beer Fest, będzie okazja do spróbowania wielu ciekawych piw :D

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Piwo
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 02, 2015, 11:49:07 am »
Od jutra do niedzieli w Katowicach będzie odbywał się Silesia Beer Fest, będzie okazja do spróbowania wielu ciekawych piw :D
Czekałam długo na to wydarzenie, a teraz okazało się, że czasowo nie dam rady, fuuuuuu! Anyway, bawcie się dobrze! :)

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Piwo
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 15, 2016, 11:56:37 am »
W ubiegłym roku nie dało rady, ale w tym zaliczyłam wreszcie Silesia Beer Fest. I było naprawdę super! Dobra organizacja, dużo miejsc do siedzenia i food trucków, a przede wszystkim świetne piwka, w tym kilka premierowych i rozlewanych na świeżo zaledwie kilka dni temu. Było też kilka piwnych eksperymentów jak piwo z landrynkami, z lawendą (naprawdę dobre), porter z grzybami czy berliner z limonką i kiwi. Jak dla mnie liderem był Zabobon z Redenu - brown ale leżakowane z wiórkami dębowymi.
Żal mi jedynie, że na tego typu imprezach nie mogę za bardzo kupować moich kochanych RISów czy barley wine - zbyt szybko wyczerpują mój limit możliwości alkoholowych, a wokół tyle rzeczy do spróbowania i pozostaje podpijanie łyczka od znajomych ;) (barley z Widawy leżakowany w beczkach z rumem jest bloody awasome!)

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Piwo
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:53:48 am »
Nie mam ulubionego, lecz moim zdaniem w warzeniu piwa przodują nasi drodzy sąsiedzi: Czesi.
Niemcy stopniowo schodzą na psy, coraz gorsza jakość trunku, Polskie już tylko niektóre są zdatne do spożycia, niestety.
Czechy: Tam to wciąż większość jest wysokiej jakości i dobrego smaku, aż chce się pić. Nie zepsuli tego co dobre, przez wpływ zagranicznych kultur na tą ważną dziedzinę życia.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Piwo
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2016, 10:25:15 am »
W końcu znalazłam spełnienie moich snów o stoutach: Rage Machine z browaru Kraftwerk. Totalnie polecam! <3
(click to show/hide)