Autor Wątek: Piwo  (Przeczytany 27445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Piwo
« dnia: Sierpień 18, 2013, 00:56:09 am »
Ostatnio na shoutboxie wywiązała się krótka dyskusja o piwie i pomyślałem sobie, że to w sumie temat wart osobnego wątku.

Jakie piwa preferujecie? Ciemne czy jasne? Ale, lagery, portery, koźlaki, weizeny? A może miodowe lub inne smakowe kombinacje? Ważycie sami albo macie taki zamiar?
Do moich ulubionych należą piwa pszeniczne - w szczególności nasz polski Pszeniczniak z browaru Amber, czeskie Krusovice oraz ukraiński Obolon...

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Piwo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2013, 01:27:19 am »
Piwa używam do nawalenia się, bo nie stać mnie na bycie smakoszem. W związku z tym preferuję lagery - bo są najpopularniejsze i najtańsze.
Sondę mogłeś dodać.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Piwo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2013, 16:00:24 pm »
Osobiście najbardziej lubię ciemne piwa. Niestety nie znalazłem jeszcze w miarę dobrze dostępnego i dobrego Polskiego piwa tego typu. Najlepiej wspominam czeskie piwo Kozel ( zasadniczo w Czechach nie natrafiłem na złe piwo) i belgijskiego Nostradamusa. To było co najbardziej lubię a teraz co najczęściej piję... Perłę, Lecha czasem Kasztelana ( niestety popsuł się). Od czasu do czasu kupie Łomżę, Ciechana albo jakiegoś radlera.
Z ostatnich wakacji najlepiej wspominam Bośniackie Sarajevsko, o wiele lepiej od popularnych Słoweńskich czy Chorwackich piw.

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Piwo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2013, 17:33:28 pm »
Jakimś koneserem nie jestem, lubię zwyczajne piwka polskiej produkcji, mam 3 takie ulubione: Kasztelan, Lech Pils i Tyskie Klasyczne. Nie testowałem ani ciemnych, ani pszenicznych ani innych tego typu cudów. Chociaż pamiętam, że bardzo mi smakowała Fortuna Wiśniowa.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Piwo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2013, 18:47:40 pm »
Po tegorocznych wakacjach w Pobierowie gdzie ze znajomymi piliśmy ciągle Bosmanki <3 piwo zaczęło mi smakować, ale i tak wszystkiego nie wypije, smakują mi: Perła, Specjal, Łomża.
Nie znoszę lanego, i tych wszyskich tyskich, lechów, żywców.  Ciechan miodowy za słodki, Warka i Okocim radler za cytrynowe, jedyne z zaprawą owocową to mi Reddsy podchodzą, tzn. lubię je. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Piwo
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2013, 19:14:28 pm »
Okrycie tego sezonu - Zacne ciemne. Tak jak piwa nie lubię, tak to mógłbym lać do płatków zamiast mleka.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Piwo
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2013, 19:14:47 pm »
Nie lubię piwa. Żadnego. Gorzkie to cholerstwo i syfiaste. Wolę drinki : P

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Piwo
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2013, 21:37:20 pm »
Cytat: MuadDib
Nie lubię piwa. Żadnego. Gorzkie to cholerstwo i syfiaste. Wolę drinki : P



Piwa to ja piję dużo, lubię przede wszystkim tanie np. Kenigery z Biedry, kiedyś wielbiłem wojaki, ale po zmniejszeniu procentowości zepsuł im się również smak, obecnie pijam głównie Leszki, podczas pobytu w Holandii piłem głownie Perły chmielowe i Bawarie. Moimi ulubionymi są Smoki od Fortuny, aczkolwiek dawno ich nie piłem ;(

shrike

  • Wiadomości: 181
  • Prezes Drogi Mlecznej
Odp: Piwo
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2013, 19:07:45 pm »
Ja uwielbiam piwo, i piję go sporo, dla smaku ofc. Bardzo mi smakowało czeskie, ciemne, supergorzkie piwo. Niestety nie pamiętam jak się nazywało. Z polskich masówek to piję głownie perłę. Jest zdecydowanie najlepsza moim zdaniem. Specjal też jest niezły, a reszta to są szczyny. Z braku innych się wypije, ale jak mam wybór to tyskiego sikacza czy jakiegoś lecha, albo korvatylkonieto-tatry, nie tknę. Po wypiciu piwa łebskiego, zrozumiałem też, ze nie kazde piwo z malego browaru jest dobre, zdecydowanie nie polecam, jakby się ktoś zastanawial nad spróbowaniem. ;p
Akolita Podziemia

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piwo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2013, 14:30:54 pm »
Nie rozumiem niektórych ludzi, którzy piją piwo, by się nawalić :P

Ja piwo lubię, ot tk by sobie wypić. Jeśli chodzi o chlanie to wolę wódkę. Osobiście mam z piwem tak, że lubię je, ale nie wypiję więcej niż 3-4 na raz, jednego wieczora. Po prostu nie wchodzi mi tyle płynu, a nie lubię co chwilę na imprezie biegać do wc :P Z piw lubię Kasztelana niepasteryzowanego, kiedyś jak ktoś pisał lubiłem Wojaka, bo miał dość ciekawy smak. Teraz trochę się to zmieniło, smakuje inaczej. Do tego bardzo smakował mi Złoty Bażant, chociaż piłem go tylko dwa razy, w górach.

Za to nie lubię sikaczy z najpopularniejszych marek - Żywca czy Lecha. Jedynie podchodziła mi kiedyś Warka Strong, ale od jakiegoś czasu jej nie pijam. Za to polubiłem Warkę Radlera cytrynowego, gdy jest straszny upał bardzo mi smakuje.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Piwo
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2013, 22:52:41 pm »
Generalnie każdym rodzajem alkoholu nawalasz się inaczej, w sensie: bomba jest "innego rodzaju". Podobnie jak kac.
W związku z tym czasem masz ochotę zaj#bać się wódą, czasem łyskaczem, czasem jabolcem a czasem browarami. I tyle. W końcu od tego jest alkohol.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Piwo
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2013, 19:14:53 pm »
Zasadniczo zgodzę się z W7, najebać da się wszystkim, nawet głupim sokiem jabłkowym jak chwilę postoi. Bomby sa inne, ilości inne. Nawet jak alko ma tyle samo % to i tak moze walnąć inaczej bo to już inne alko jest...
Kumpel raz próbował radlerami się nawalić, po 10 zrobiło mu się niedobrze, a bomby nie było. Nawaliłem się kilka razy browarami i tak jest czasem lepiej niż po wódce, wszystko zależy od dnia i ochoty.

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Piwo
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2013, 00:12:18 am »
No tak, po browarach jest przyjemniejsza luta niż po wódzie, jest tak jakoś weselej, przynajmniej ja tak mam.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Piwo
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:21:04 pm »
To nie wiesz, że humor na fazie w głównej mierze zależy od twojego humoru zanim zacząłeś pić? :P Naukowo udowodnione, tak samo jest np po spaleniu zielska.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Piwo
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2013, 14:07:21 pm »
No nie wim, ja zawsze mam dobry humor przed chlaniem ;P