Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 09, 2013, 10:22:30 am »
Tyle, że jak ktoś chciał to zalogował się do skrzynki i prace usunął. Jeśli były publikowane na foro to znikały w odmętach postów. A teraz, kiedy ta sprawa została już uporządkowana, praca będzie na wieki (zakładając ideę tysiącletniego forum) do wglądu.
Klasztor - Fechtmistrz

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 09, 2013, 11:23:31 am »
Cóż, dostałam już sygnał od jednego z uczestników konkursu, że nie zgadza się na umieszczenie swojej pracy - szanuję to, choć jest to dla mnie podejście niezrozumiałe. Na GS od samego początku wydawało mi się dziwne to "ukrywanie" prac konkursowych, może dlatego, że jestem przyzwyczajona do bardziej "jawnego" systemu z innego forum. Tak czy inaczej, skoro takie obiekcje się pojawiają, należałoby to uregulować w regulaminie: albo dodając punkt, że udział w konkursie automatycznie wiąże się ze zgodą na publikację (co, jak widać, może poskutkować spadkiem liczby chętnych do udziału), albo po zakończeniu konkursu organizator oczekiwałby deklaracji poszczególnych uczestników co do publikacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 11:26:15 am wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 09, 2013, 11:35:03 am »
zawsze można to załatwić prościej - organizator wrzuca do archiwum topic z regulamineem konkursu, a jak uczestnik chce, to wrzuca tam swoją pracę.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 09, 2013, 11:39:02 am »
Pozostaje sprawa, ilu osobom będzie się chciało, bo na GS w FanFicku pojawiały się zwykle tylko prace z podium.

Ja bym był za rozwiązaniem, że jednak publikujemy automatycznie. Ludzie jakoś nie wznosili buntów, że można znaleźć ich pracę na mailu, a dostęp był dla wszystkich chętnych.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 09, 2013, 11:47:42 am »
Pozostaje sprawa, ilu osobom będzie się chciało, bo na GS w FanFicku pojawiały się zwykle tylko prace z podium.

Tu się zgodzę - lenistwo przeważy. Gdyby organizator pytał uczestników, czy może wrzucić ich prace, przypuszczalnie większość by się zgodziła - jeśli będą mieli to robić sami, pojawią się dwie prace na krzyż.

Ludzie jakoś nie wznosili buntów, że można znaleźć ich pracę na mailu, a dostęp był dla wszystkich chętnych.

Dlatego między innymi niezrozumiała jest dla mnie niezgoda na publikację, niemniej w tym wypadku oczywiście ją uszanuję. Fakt, że w przypadku maila, jak zauważył Damiano, autor mógł wejść w skrzynkę i pracę usunąć, choć chyba nikt z tej możliwości nie korzystał. Może więc rozwiązaniem byłaby automatyczna publikacja, z zastrzeżeniem, że można poprosić o niepublikowanie konkretnej pracy. Wtedy, jeśli faktycznie autorowi będzie na tym zależało, napisze do organizatora.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 11:49:55 am wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 09, 2013, 11:58:01 am »
Może więc rozwiązaniem byłaby automatyczna publikacja, z zastrzeżeniem, że można poprosić o niepublikowanie konkretnej pracy. Wtedy, jeśli faktycznie autorowi będzie na tym zależało, napisze do organizatora.
Podbijam. Nie ma sensu robić innych udziwnień, szczególnie kiedy prace konkursowe nie cieszą się potem zazwyczaj zbytnią uwagą.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 09, 2013, 12:02:28 pm »
Dawno temu, kiedy jeszcze nawet sędziowie nie mieli obowiązku dawać komentarzy, prace graficzne były z automatu wrzucane na foro i nikt nie miał do tego pretensji.

A jeśli chodzi o usunięcie prac z maila, to bodajże gdy pierwszy raz zastosowano metodę ujawnienia hasła, ktoś wszedł i usunął wszystkie prace, ale tu najprawdopodobniej kierowała nim czysta złośliwość.

Dass ma rację. Prace konkursowe zazwyczaj są traktowane obojętnie. Ja na ten przykład w ogóle nie zwracam na nie uwagi.
Klasztor - Fechtmistrz

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 09, 2013, 12:06:43 pm »
Cytuj
Dass ma rację. Prace konkursowe zazwyczaj są traktowane obojętnie. Ja na ten przykład w ogóle nie zwracam na nie uwagi.

Ja z kolei odwrotnie, zwykle chętnie czytam prace, niezależnie od swego udziału w konkursie. Myślę, że ten "brak zainteresowania" wynika właśnie z braku publikacji i konieczności logowania się i ściągania na dysk plików, w dodatku w różnych, nie zawsze kompatybilnych formatach.
Milion Lat W Lochu

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 09, 2013, 12:45:40 pm »
Wiesz, Barn, nie wiem jak będzie na tym forum, ale na GS-ie pamiętam, że pomimo nieraz niejednej publikacji odzewu raczej nie było i szczytową aktywnością w danym temacie była interwencja kogoś z Gildii Pisarzy, kiedy ona jeszcze jako tako funkcjonowała. Chodzi mi o ogólną tendencję.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 09, 2013, 13:05:13 pm »
Ale brak odzewu (w sensie komentarzy) niekoniecznie musi oznaczać brak zainteresowania czytaniem. Sama nie zawsze czuję potrzebę komentowania tekstów, choć czytam chętnie. Zresztą, jak już powiedział Sent, w tym wypadku i tak komentowanie byłoby wyłączone, a głównym celem byłaby archiwizacja i możliwość wglądu. Tak czy inaczej - z pewnością liczba czytających prace w temacie będzie większa niż liczba tych, którzy korzystali w tym celu ze skrzynki :)
Milion Lat W Lochu

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 09, 2013, 13:13:40 pm »
Sama nie zawsze czuję potrzebę komentowania tekstów, choć czytam chętnie.
Krzywdzisz tym autora. I popierasz kapitalizm. Na Komunistycznym RPG Center nie ma miejsca na półśrodki.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 11, 2013, 21:38:16 pm »
Przypominamy o pojedynku oficjalnym - sobota 12. października o 19:00 na #pojedynki.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 12, 2013, 12:32:09 pm »
Żeby nie śmiecić sondy Xero.

Co do pojedynków z różnych uniwersów, można założyć temat typu arena walk TES/Wiedźmin/Cokolwiek i wrzucać link ze sparów międzyzakonnych i np przy 25 winach/sędziowaniach mały plus czy coś, dużo zachodu przy tym nie ma, a można sprawdzić jak się przyjmo pojedynki z innych uniwersów. Taka luźna propozycja...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 12, 2013, 14:22:15 pm »
jest to jakiś pomysł wart rozważenia.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 12, 2013, 15:16:45 pm »
Dla mnie okej, ale póki co widziałbym to w mniej zobowiązującej formie, typu właśnie jakieś spary or samtyn. Z wieśka sam chętnie zawalczę.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd