Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156965 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #945 dnia: Wrzesień 20, 2017, 20:37:43 pm »
gdybyście ten zapał i energię z jaką sobie wzajemnie dosrywacie włożyli w pracę nad przywróceniem tu życia zamiast wzajemnych bezsensownych przepychanek, to powiadam wam - dużo lepiej by się nam wiodło
Jakiego życia, xero?!

Ponadto miło po tylu latach napisać co leży na sercu.

Z resztą same fora internetowe nie przyciągają NIKOGO w dobie social media.
Z tym "nikogo" to bym nie przesadzał, ale fakty są takie, że aktualnie żyją głównie fora, które są regionalne lub służą konkretną pomocą, np. fora samochodowe. Już nawet fora hobbystyczne odchodzą, bo umówić się z innymi ludźmi aby np. pojeździć na motorze można przez Facebooka.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #946 dnia: Wrzesień 20, 2017, 22:01:11 pm »
C. Możecie tam stworzyć co tylko zapragniecie. Nawet Królestwo Innosa.
Dominium jest teraz częścią uniwersum Podzielonego Świata (zbieżność skrótów przypadkowa).  Nie widzę problemu w uzupełnieniu dziury po nas przez was tutaj, tak samo nie widzę problemu, jakby ktoś z was chciał stworzyć coś podziemio-podobnego w uniwersum PŚ.

Xero, Rubikon został przekroczony w drugiej połowie czerwca, w momencie jak przeczytałem w waszej gospodzie, że Sentowi nie widzi się współpraca ze mną, GuRtem, Polą, Legionem i wardaszem. Czyli na dobrą sprawę z wszystkimi osobami, które chciały pomóc rpg-c. Są słowa, których nie da się cofnąć. Nie jestem masochistą. Kolejny rok adminowania ze świadomością, że jesteśmy osobami niepożądanymi byłby zwyczajną mordęgą.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #947 dnia: Wrzesień 20, 2017, 23:45:31 pm »
Łowca, proszę cię - choć raz nie kłam w tej sprawie. Przecież ty nawet nie chciałeś bym cokolwiek miał z tym blogiem wspólnego, o nic nigdy (poza hasłem do serwera) nie pytałeś, wszystko wprowadzałeś sam, ba, od marca nie zamieniłeś ze mną choćby słowa. Przecież to własne konto na home oraz domenę nawigratora wykupiłeś w połowie maja, równo miesiąc przed tym moim postem w kuflu - jakim cudem mógł więc on sprawić, że poczuleś się niepożądany i musiałeś odejść? Przecież moja ostatnia wiadomość w temacie bloga była wówczas z połowy kwietnia i brzmiała "mogę na tego bloga coś pisać, ale góra jeden tekst na miesiac-dwa".

To, że napisałem w tym czerwcu parę gorzkich słów było tylko reakcją na to, jak sobie przez ten cały czas poczynaliście, wliczając w to akcję z domeną.  Zresztą wtedy też nawet nie próbowałeś choćby udawać, że chcesz załagodzić napięcie i zależy ci na współpracy, tylko obróciłes się na pięcie i bez słowa wyszedłeś obrażony (jeśli nie liczyć kilku późniejszych czerstwych aluzji do tego mojego posta). Juz zupełnie pomijam, że w tym fragmencie, który tak cię niby oburzył, w ogóle nie piłem do ciebie, o czym bardzo dobrze wiesz. No ale jak się chce uderzyć psa, kij się zawsze znajdzie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 23:50:22 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #948 dnia: Wrzesień 21, 2017, 00:21:45 am »
bo to zupełnie nie tak, że od lutego chyba było kminione o odejściu od drupala, konwersji portalu w bloga i zmienieniu serwera, by nie przepłacać 10 razy. a w maju właśnie były ostatnie kminy odnośnie nazwy, domeny i tym podobnych
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #949 dnia: Wrzesień 21, 2017, 00:32:20 am »
Ward - i pewno dlatego również założyliście je na tym złym, drogim home.pl? Nigga plz ::)

Anyway, powiem tak -z tego, co wiem nikt z RPGC nie wchodzi wam na forum nabijać się z tego, że nie macie żadnych postów albo że dominium to póki co jedyne państwo w tym nowym uniwersum. Nie słyszałem również by ktoś brnął z wami w dyskusję jak to jest, że z jednej strony legion nabija się jakim trupem jest klasztor a z drugiej łowca podkreśla jak wielkim wsparciem gurta i poli cieszy się jego blog, albo tym bardziej żeby ktoś kręcił bekę z tego jak niewielką liczbę nowych osób przyciągnął do strony  ten zachwalany co rusz przez ciebie curse lub odgrzane sprzed X lat ŚPowe opowiadanie.

Niech więc wasza trójka również wykaże się w końcu choćby minimalną klasą i da sobie w końcu spokój z nakręcaniem tutaj kolejnych kłótni na temat tego jak chujowe waszym zdaniem było RPGC/Sent/ŚP, bo nikogo poza wami to tak naprawdę nie interesuje. Macie swoje wymarzone poletko, to się nim zajmijcie, zamiast zaglądać nam ciągle przez ramię. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 00:34:44 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #950 dnia: Wrzesień 21, 2017, 00:52:08 am »
z tego co pamiętam to klimek wyciągnął znowu na wierzch kwestię upadku ŚP, nie ja. Ja jeno odpowiadałem na jego teorie, a potem na inne wiadomości, informacje czy przypuszczenia które się pojawiały.

a co do waszej aktywności na Navigratorze, to powtórzę po łowcy-my zapraszamy wszystkich bez wyjątku
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #951 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:33:23 am »
Ja wiem, że każdy postrzega pewne sprawy inaczej.
Łowca, proszę cię - choć raz nie kłam w tej sprawie. Przecież ty nawet nie chciałeś bym cokolwiek miał z tym blogiem wspólnego, o nic nigdy (poza hasłem do serwera) nie pytałeś, wszystko wprowadzałeś sam, ba, od marca nie zamieniłeś ze mną choćby słowa.
O blogu pierwszą rozmowę odbyliśmy bodajże w lutym (gadaliśmy jakieś 2 godziny, przekonywałem Cie wtedy żeby odejść od drupala, skoro dalej jest zbugowany. Rozmowę zakończyliśmy tym, że pomyślisz w wolnym czasie o nowej nazwie), później kolejną ( wtedy wspomniałem, że to nie jest mój pomysł), a później kilka razy pytałem Ciebie i Dzikiego o te dostępy, by móc zacząć pracę. W marcu dyskusja z Tobą włącznie przeniosła się do wówczas jeszcze ukrytego tematu http://forum.rpg-center.pl/index.php?topic=1157.0 chyba nawet rozmawialiśmy o tym, że dam kilku osobom dostęp do subforum redakcyjnego, by mogły uczestniczyć. Później przeniosłem temat na forum ogólnodostępne.

Przecież to własne konto na home oraz domenę nawigratora wykupiłeś w połowie maja, równo miesiąc przed tym moim postem w kuflu - jakim cudem mógł więc on sprawić, że poczuleś się niepożądany i musiałeś odejść?
Domenę wykupiłem na ovh w maju. Było to konieczne, skoro rpg-center miało zmienić nazwę. Druga sprawa, skoro nad kształtem odświeżonego rpg-center dyskutowaliśmy publicznie, cholernie bałem się, że ktoś nam podkradnie domenę choćby dla żartu.
Serwer na home wykupiłem dokładnie 23 czerwca.

  Przecież moja ostatnia wiadomość w temacie bloga była wówczas z połowy kwietnia i brzmiała "mogę na tego bloga coś pisać, ale góra jeden tekst na miesiac-dwa".
Byłem za to wdzięczny. Sukcesywnie przenosiłem wszystkie aktualne materiały (niestety te dotyczące etapów rozwoju opublikowanych już gier były przeterminowane) z rpg-center na gotowego już wtedy wordpressa. Nazwanego jakby inaczej nawigrator. Nawet skórki na forum przystosowałem. Byliśmy gotowi w 99%.

To, że napisałem w tym czerwcu parę gorzkich słów było tylko reakcją na to, jak sobie przez ten cały czas poczynaliście, wliczając w to akcję z domeną.
(click to show/hide)
  Zresztą wtedy też nawet nie próbowałeś choćby udawać, że chcesz załagodzić napięcie i zależy ci na współpracy, tylko obróciłes się na pięcie i bez słowa wyszedłeś obrażony (jeśli nie liczyć kilku późniejszych czerstwych aluzji do tego mojego posta). Juz zupełnie pomijam, że w tym fragmencie, który tak cię niby oburzył, w ogóle nie piłem do ciebie, o czym bardzo dobrze wiesz. No ale jak się chce uderzyć psa, kij się zawsze znajdzie.
Nie zrozum mnie źle, byłem obrażany wiele razy przez innych (pozdro W7 i Cassimir). To po mnie spływa. Wyobrażałeś wszystkie osoby, które udało mi się zachęcić do współpracy. Teraz wyobraź sobie, że one wiedzą dokładnie co o nich pisałeś ( nie ode mnie).
Druga kwestia, jakiej współpracy? Chciałem zbudować coś wspólnie, zobaczyłem, że to nie ma prawa się udać. Wyszedłem - Chcę zmian, ty nie chcesz. Widzę, że to wszystko w końcu pierdolnie, choćby dlatego że współpraca na warunkach partnerskich będzie ciężka - wychodzę. To jest Internet. Nie życzę wam źle. Mam nadzieję, że uda Ci się uratować rpg-center. Co prawda, przestałem w to wierzyć, ale nie życzę Wam źle.
Ogłoszenie było dosyć lakoniczne, bo chciałem odejść w jak najlepszych stosunkach (na jakie da się to zrobić w takich warunkach).

Sam eksodus planowałem zrobić to tuż przed końcem lipca ( jak to ze mną zawsze bywa, mieliśmy obsuwę). Całego wordpressa i forum musieliśmy robić od podstaw. Ba, najpierw musieliśmy określić co chcemy stworzyć. Największe błędy z naszego nowego domu wywaliłem jakieś pół godziny przed godziną zero. Czy on też pierdolnie? Może, nie wiem.

Widzę, że w miedzy czasie odpisałeś wardowi.

Ward - i pewno dlatego również założyliście je na tym złym, drogim home.pl? Nigga plz ::)
Kupno samego serwera na home.pl to koszt około 23 zł. Ew. 9zł jeśli bierze się droższy do odnowienia po roku. Kwestia przenosin na tańszy w utrzymaniu to jeden dzień roboty. Przekopiowanie plików w FTP. Spakowanie bazy danych. Wypakowanie obu elementów na nowym serwerze. Podmiana kilku linijek w kodzie forum i w waszym przypadku drupalu. Zmiana serwerów dns przy domenie. Dobra, to zajmuje godzinkę - maks. 2. Pozostałe 6 to aż nadto by o tym poczytać, instrukcji jest aż nadto. Nie dziw się, dlaczego pisaliśmy Ci pod koniec lipca, że ostro przepłacasz.
Anyway, powiem tak -z tego, co wiem nikt z RPGC nie wchodzi wam na forum nabijać się z tego, że nie macie żadnych postów albo że dominium to póki co jedyne państwo w tym nowym uniwersum. Nie słyszałem również by ktoś brnął z wami w dyskusję jak to jest, że z jednej strony legion nabija się jakim trupem jest klasztor a z drugiej łowca podkreśla jak wielkim wsparciem gurta i poli cieszy się jego blog, albo tym bardziej żeby ktoś kręcił bekę z tego jak niewielką liczbę nowych osób przyciągnął do strony  ten zachwalany co rusz przez ciebie curse lub odgrzane sprzed X lat ŚPowe opowiadanie.
Masz rację, wbijamy na już nie swoje. Kwestia przyzwyczajenia zapewne, wyjaśnienia niezamkniętych wątków. 
Doświadczenie +500
Premia za nostalgię:500

Niech więc wasza trójka również wykaże się w końcu choćby minimalną klasą i da sobie w końcu spokój z nakręcaniem tutaj kolejnych kłótni na temat tego jak chujowe waszym zdaniem było RPGC/Sent/ŚP, bo nikogo poza wami to tak naprawdę nie interesuje. Macie swoje wymarzone poletko, to się nim zajmijcie, zamiast zaglądać nam ciągle przez ramię. Wszystkim wyjdzie to na zdrowie.
Tak dla Twojej świadomości. Dalej widzę co tam sobie piszesz w Podziemiu. Dlatego nie dziw się, że mnie lekko chuj strzela (nie zamierzam tam odpisywać).
Ja po prostu czuję, że traktujesz to w podobny sposób jak ukryte tajemnicze forum Algaroth. Łączysz kilka informacji, dorabiasz resztę i napierdalasz na gościa przez dwa lata, by ostatecznie w trakcie alko-rozmów na shoutboxie dowiedzieć się, że GuRt bawił się kiedyś w testowanie różnych silników forów.
Sent != RPGC
Sent != ŚP
Nie traktuj proszę narzekania na portal lub ŚP jako ataku na swoją osobę. Jesteśmy ludźmi, dobrze wiemy, że nie da się wszystkiego pociągnąć w pojedynkę.

PS: Wygląda na to, że robimy sobie kryptoreklamę.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #952 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:55:47 am »
Nie słyszałem również by ktoś brnął z wami w dyskusję jak to jest, że z jednej strony legion nabija się jakim trupem jest klasztor a z drugiej łowca podkreśla jak wielkim wsparciem gurta i poli cieszy się jego blog

Złoty goebbels  wędruje do...
Senta!
Moje gratulacje.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #953 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:25:12 am »
ward - ale co cię to obchodzi co ktoś napisał w ŚP. Jak zrywasz z dziewczyną to też ją potem stalkujesz na facebooku oraz piszesz wściekłe komentarze ilekroć wspomni o czasach, gdy byliście razem? Bo tak to obecnie wygląda.

Łowca - pozwolę sobie odpisać zbiorczo na całego posta:
Nie, ty nie wychodziłeś z propozycjami do ludzi - ty załatwiałeś wszystko w swoim zamkniętym gronie, a tutaj najwyżej prosiłes o potwierdzenie, czy tak może zostać. Tak było z nowym układem działów, tak było z zakupem domeny -  odstępu miedzy podaniem propozycji a faktycznym zakupem wg who.is wynosił 6 godzin, po raptem dwóch komentarzach. Serio uważasz, że ktoś miał wydawac pieniądze tylko po to, by wam zrobić na złość? To, że kupiłes ją na własne nazwisko to tak naprawdę kwestia poboczna, ale świadcząca o braku zaufania (btw wszystko dot. rpgc jest na draga, ja tylko przelewam kasę).

Zresztą, pisałem ci już - tamten post to nie była kwestia jakiś pojedynczych słów czy wydarzeń, tylko całokształtu zachowania: dużo mówienia o tym, jak "tym razem" trzeba wspólnie rozmawiać i współpracować, mało przekuwania tego w czyn. Podkreślę jeszcze raz - od czasu otrzymania hasła do serwera ani razu się do mnie nie odezwałeś, mimo że obaj byliśmy adminami oraz jako kapituły formalnie staliśmy na czele klubu. Nie pisałeś o planach przed ich wprowadzeniem w życie, nie pisałeś choćby kurtuazyjnego info że toczy się jakaś dyskusja bym rzucił okiem, a już tym bardziej ani razu nie próbowałeś załagodzić sytuacji, gdy gówno uderzyło w końcu w wentylator. Ba, sam piszesz, że zamiast przystąpić do potencjalnie trudnych rozmów wolałeś po cichu zwinąć interes.

W każdym razie takie posty jak twój wyżej trzeba było pisac pół roku temu, a nie teraz jak już dawno jest po ptakach. Jak pisałem, teraz to niech się najlepiej każdy zajmie sobą.
A co do GuRta, to żebyś się jeszcze nie zdziwił ;)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 10:33:13 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #954 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:58:39 am »
nie. aczkolwiek nie zrywam kontaktów ze wszystkimi ludźmi których ona zna (w zależności od tego jak wyglądał związek i zerwanie możliwe że z nią też nie). i jak znajdziemy się razem w towarzystwie to nie uciekam jakby była jakimś trolem czy innym wampirem
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #955 dnia: Wrzesień 23, 2017, 20:44:03 pm »
A co do GuRta, to żebyś się jeszcze nie zdziwił ;)
No elo, coś konkretnego masz na myśli? Wal prosto z mostu.

Co do Gothica. Ja wiem, że macie to kompletnie gdzieś za każdym razem, kiedy o tym przypominam, ale powtórzę się jeszcze raz. Może tym razem ktoś to zapamięta. Naprawdę nie musimy sobie gdybać, jak by to wszystko wyglądało, gdyby zostać przy samym uniwersum Gothic. Po zniknięciu ŚP z Gothic Site zaczął funkcjonować fanklub Archolos. Wszystkie najrzewniej wspominane cechy, w tym uniwersum czysto Gothicowe i wszelkiego rodzaju pracownie do robienia opisów, są tam obecne. Nawet pojedynki się odbywają. Na IRCu. Wszystko po staremu. Niczego nie trzeba sobie wyobrażać - to tam istnieje i sobie funkcjonuje. Jak sobie funkcjonuje? No, to już pozostawiam własnej ocenie. Kilka osób obecnych tutaj miało okazję zobaczyć na własne oczy. Do Archolos został dokonstruowany całkiem niezły system RPG (autorstwa Xilka, chociaż oczywiście paru chwatów intensywnie pretenduje sobie do miana autorów) - więc nawet można uznać, że znalazło się jakieś rozwiązanie na główny problem pracowni i pośrednio systemu awansów, bo zdobywane w pracowniach (i nie tylko) punkty można sobie ładować w postać RPG. Czy to wszystko zdało egzamin, spełniło oczekiwania? Odnaleziono cudowną receptę? Macie możliwość sprawdzić to osobiście - parę kliknięć i jesteście przyłączeni do grupy. A jeżeli wolicie polegać na mojej opinii, to uważam, że byście się szybko znudzili/zmęczyli. Albo dostali pierdolca z Przemkiem ze Starogardu. Jakoś to sobie działa, kula się do przodu - ale nie ma mowy o żadnym blasku zajebistości czy odzyskaniu "dawnego klimatu" albo tej mitycznej dawnej wielkiej aktywności. Pod tym konkretnym względem Archolos łączy z ŚP jeden wszechwieczny motyw - od prawie samego początku były dyskusję o tym jak to rozkręcić, jak uchronić od upadku, jak powrócić do świetności. A chuja, nie da się. Albo się dzieje, albo się nie dzieje. To, że ŚP swego czasu było takie rozbuchane to efekt ogromnej masy czynników i warunków, których nie da się po latach odtworzyć. Ale naprawdę, nie musicie mi ani wierzyć, ani się z tym zgadzać - po prostu sprawdźcie sami, jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda twór typu ŚP oparty w 100% na Gothicu w roku 2017.

I nie ma co ukrywać - taka spontaniczna aktywność w tak sporej grupie jak to było swego czasu w ŚP zostawia bardzo silny ślad w pamięci i później gra na nostalgii. Ale nie znaczy to, że da się do tego wrócić. Można eksperymentować z uniwersum Gothic lub bez, można rozszerzać/zawężać tematykę konia pociągowego (wortalu). Można rzucić robotę i na zasiłku dla bezrobotnych (w samotności, żadnego marnowania czasu na związki itp.) klepać teksty na przemian na wortal i działy forumowe, w międzyczasie zarządzając wszystkim i organizując atrakcje. Można stanąć na rzęsach i zachlastać się próbując osiągnąć jakiś efekt, ale nie wszystko da się osiągnąć nawet wytężoną pracą. Można rozkręcić super stronę z ogromną ilością fascynującego contentu, ale nie ma jak sprawić, aby wokół tego zebrała się aktywna społeczność. Nie da się wymusić zbiorowej spontaniczności. A jeśli dodatkowo nie ma z tego satysfakcji, to nie ma sensu tego się podejmować.

Kilka osób w Królestwie, a potem w Dominium, poczuło przypływ jakiejś spontanicznej energii i postanowili coś z tym zrobić. Najpierw podjęto próby żeby to przekuć na coś z pożytkiem dla tutejszego przybytku. Wyszło jak wyszło, w związku z czym postanowili kontynuować we własnym zaciszu. Nie widzę w tym nic złego i trzymam kciuki za każdego, kto jest jeszcze w stanie coś zdziałać, mieć do tego siłę i czerpać z tego satysfakcję, bo tylko o to chodzi. W pełni też popieram decyzję o rozwiązaniu Królestwa/Dominium. Bo wymagała odwagi i przyznania się do czegokolwiek przed samym sobą, co nie każdemu przychodzi łatwo. Już pomijam fakt, że naprawdę powszechne było przekonanie, że w obliczu wygasającego hostingu RPGC może lada moment przestać istnieć.

Moim zdaniem dużo bardziej prawdopodobny był scenariusz, w którym RPGC przenosi się na skromniejszy serwer. Wyobrażałem sobie, że to są jedyne dwie opcje - zamknięcie, albo migracja na coś taniego. Przez głowę mi nie przechodziło, że zostanie tak, jak było, na serwerze za ponad pół tysiąca rocznie - i że jeszcze odpowiedzialność za tą niegospodarną decyzję rozłoży się na inne osoby, zwane darczyńcami. Jak się takie nie-decyzje podejmuje w ostatniej chwili, to wypada przyjąć odpowiedzialność osobiście, a nie wciągać na listę kosztów inne osoby. A potem jeszcze te komentarze, że Dominium odejściem w takim momencie pluje w twarz tym osobom naciągniętym na dokładanie się do cudzej nieporadności. Czyli wykorzystywanie ich dodatkowo w swojej świętej wojence o posiadanie zawsze racji. Brak słów.

A Klasztor? Jest silnie rozproszony (Klasztor jako ludzie). A samo subforum to już tylko kopalnia nostalgii, fotografie z przeszłości. Jako twór forumowy to jest pusta komora hibernacyjna i nie ma co się obrażać o takie stwierdzenia. Klasztor to są ludzie, w nich to pozostanie niezależnie od tego, co będzie dalej. Więc ich proszę nie obrażać w razie czego, bo tego dla odmiany nie przepuszczę. Zwłaszcza, jak powody do pomówień mają być tak błahe, jak niechęć do współpracy na zasadach bycia traktowanym jako narzędzie. Tak długo, jak ktoś pomaga, to jest w porządku - a jak nie, to już jest wbijającym noże w plecy zdrajcą i trzeba biec z wiadrem werbalnych pomyj w kierunku takiej osoby? Po Świętym Przymierzu najważniejsze, co nam zostało, to znajomości i wspólne dobre wspomnienia. A zarazem jest to jedyne, co jeszcze można spierdolić, na dodatek z egoistycznych i małostkowych pobudek, oczerniając każdego jak się da i tych co się jeszcze ostali nastawiać przeciwko sobie. Nie tędy droga. Czasem trzeba zauważyć błędy u siebie - jak ktoś uważa, że wszyscy go oszukują i wbijają noże w plecy albo nie chcą z nim rozmawiać czy współpracować, to może warto się zastanowić. Czy to z nimi wszystkimi jest coś nie tak, czy może jednak problem przewija się codziennie w lustrze i tylko silne wyparcie nie pozwala tego zauważyć.

Zwłaszcza Lowcap nie zasłużył na takie traktowanie, jakie otrzymał po tylu latach współpracy.

Co do rozwiązywania zakonów - gdybym był wielbicielem symbolicznych gestów, postąpilibyśmy tak jak Dominium. Bo to byłby czyn naprawdę symboliczny, czysta formalność, proste technikalia. Zresztą... czy widzi tu ktoś taki dział na forum, jak "Klasztor"? :^)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #956 dnia: Wrzesień 23, 2017, 20:52:42 pm »
Zresztą... czy widzi tu ktoś taki dział na forum, jak "Klasztor"? :^)
nooo... nie. nie widzę. tak jak nie widzę podziemia, bo nie jestem członkiem jednego ani drugiego
czy ktoś z mocą kapitularnego wglądu w każdy kąt może rozjaśnić, do czego gurt pije?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #957 dnia: Wrzesień 23, 2017, 21:55:37 pm »
Wy to naprawdę nie wiecie kiedy skończyć. A jeśli ja muszę komuś robić taką uwagę, to naprawdę znaczy że coś jest nie tak.

Czy koniecznie trzeba robić te kolejne przytyki, naginać prawdę próbując wybielić działania swoje lub kolegów, wzywać do udzielania wyjaśnień, po których i tak będzie się odwracało kota ogonem? Czy naprawdę kazdy nie może się zająć sobą i pozwolić, by to czas pokazał kto lepiej na tym wszystkim wyjdzie? Te kolejne elaboraty w owo i tak nic nie zmienią, bo mleko się rozlało, po co w kółko podgrzewać atmosferę.

ward - zmieniono nazwę subforum z "klasztor" na "eode", nomen omen w prima aprilis.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #958 dnia: Wrzesień 23, 2017, 22:11:40 pm »
mógłbym spytać o to samo-czy naprawdę trzeba było robić te kolejne przytyki, wjeżdżając na wszystkich, którzy mają odmienną wizję. wbrew pozorom dość dobrze wiem, co pisałeś w kuflu, zwłaszcza odnośnie mojej osoby. i to sporo wcześniej, na wiosnę

a co do robienia swojego, to ja tylko czekam, aż zaczniesz wprowadzać te zmiany, o których ponoć myślisz. tym bardziej, żem słyszał przekazy, że twe myśli odnośnie RPGC w nieco inne strony biegną. nie zamierzam wspierać tego forum w jakikolwiek sposób, ale chętnie popatrzę
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #959 dnia: Wrzesień 23, 2017, 22:47:34 pm »
Sądząc po reakcjach mam wrażenie, że albo wiesz bardzo niewiele nt tego co pisałem, albo zwyczajnie niechęc do mnie sprawia, że z tych postów wyczytałeś jedynie to, co chciałeś z nich wyczytać, a nie to, co faktycznie było w nich napisane. Parę gorzkich słów padło, ale nigdy z powodu samej tylko "innej wizji". Głębiej w tę dyskusję "co kto o kim pisał pół roku temu" wchodził już nie będę, bo jak już kilka razy pisałem wszyscy sa równie winni, więc mija się to z celem.

I spoko, nic się nie stanie jeśli nie będziesz pomagał. Starczy mi, jeśli nie będziesz przeszkadzał. Ciągłe podgrzewanie tej dyskusji niestety łapie się pod to drugie, ponieważ odciąga mnie od bardziej produktywnych zajęć.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!