Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156993 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #900 dnia: Wrzesień 18, 2017, 07:06:45 am »
gothic nie miał być wyrzucony, a jedynie potraktowany jak jedno z wielu źródeł inspiracji i dopiero później wypaczono to w bezmyślne usuwanie wszystkiego co gothicowe w imię źle pojętej oryginalności. Historia nigdy nie jest ani prosta ani czarno-biała.
Tak, usuwanie tego co Gothicowe wydawało mi się dość niesmaczne, ale uświadomiłem sobie to dopiero teraz jak żeś o tym wspomniał. Miałem taką sytuację, że proszono mnie, abym przeprawił swój stary referat w kuźni, bo miał takie wstawki jak Khorinis czy inne gothicowe elementy "bo już nie jesteśmy w lore Gothica". Nie miałem weny tego przeprawiać ani nawet zbytnio czasu, nie ukrywam, że podjąłem kilka nieśmiałych prób wczucia się w nową sytuację Królestwa ale kompletnie nie potrafiłem. Nie potępiałem tego jednak, pomyślałem, że skoro większosć klubowiczy uznała to za dobre, to życzyłem, aby to się udało jednak ja tylko będę się przyglądał. Jest nadal kilku zapaleńców, tacy jak Lowca Poszukiwaczy, wardasz, czy Blady i do tej pory im zazdroszczę, że mają na tyle wyobraźni, że potrafią bawić się dalej.

A ja tam bym chętnie nadal ponapieprzał się w gothicowe pojedynki, ta atrakcja chyba w głównym stopniu wciągnęła mnie na dobre w ŚP. No i jeszcze wielogodzinne dysputy na irku. To coś nazywa się chyba klimatem. ;)
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #901 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:09:32 pm »
owszem, prosiłem. i nie wiem jakiej wielkiej weny wymaga zamiana nazwy "khorinis" na "stolica królestwa", "kranzzberg", "evess" czy jakąkolwiek inną nazwę istniejacą w lore
prosiłem też, abyś poprawił kilka logicznych bzdetów, jak to że zdobienia klingi ryje się na kowadle, na gorąco i to po wykonaniu ostrzy. albo to, że jebnięcie kogoś ciężką, stalową kulą na 2metrowym kiju jest bezpieczną i niegroźną opcją obezwładnienia takiej osoby. nie mam pojęcia czemu tego nie zmieniłeś, też brak weny?

to wbij na cursa, czy tam tego sentowego discorda (nie polecam, cięgnie trupem od niego) i tusz temat. ostatnio jak wbiłeś to pojedynek pyknęliśmy, nikt nie narzekał. pogadać też można, chyba nikt z nas nie twierdzi że gothic jest gównem (jako seria, o 3 opinie są mieszane, arcania opinię gówna miała, ma i mieć będzie). ino nie ma sensu ograniczać się do samego gothica, kiedy wszędzie wokoło jest tyle innych ciekawych rzeczy

a co do "wymuszania" odejścia do gothica, to już w momencie gdy mnie ściągnąłeś do ŚP (koło pół roku przed odejściem z GS'a) to zostali z niego bogowie i magiczna ruda. i magiczne portale, które umożliwiały urodzenie się w monterze czy innym silden, ale uniemożliwiały powrót w rodzinne strony-wpadłeś, jesteś na kontynencie gdzie jest ŚP, koniec. a poza tym biegali sobie po świecie wampiry, jaszczury, wiedźminy, mieliśmy skoomę, endriagi i inne zaporzyczenia, a do tego własny wymyślony kontynent. późniejsze odsunięcie się od gothicowych bogów było tylko logiczna konsekwencją tego, co stało się o wiele wcześniej.

pominę już fakt, że gothic jako źródło wiedzy o świecie jest ubogi i wielokrotnie sprzeczny. królestwo myrtany czci Innosa, a adanos jest jakimś pobocznym kultem... ale w Khorinis nie ma świątyni Innosa, a Adanosa. Lee był generałem, wygnanym przez spisek szlachty-w G3 ani generalicji, ani szlachty nie było widać. w momencie gdy rozszerzyliście (bo mnie jeszcze nie było) świat poza klona wyspy khorinis, trza było wyjść poza materiał źródłowy. a jak się w jednym odejdzie...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #902 dnia: Wrzesień 18, 2017, 17:56:31 pm »
Wiesz, rozumiem, że możesz na pewne wydarzenia patrzeć lub pamiętać inaczej, ale naprawdę można było napisać tego posta w uprzejmiejszy sposób

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #903 dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:25:57 pm »
just męczą mnie ludzie, którzy stale tylko pierdolą o tym, że źle jest, że było lepiej, że coś nie ma szans zadziałać, że coś było/jest błędem, że nie w tą stronę, bla bla bla, ale gdy powie im się by coś robili (i to robili po swojemu a nie złą wedle ich drogą) to gówno z tego jest. żeby nie było, klim akurat taką osobą generalnie nie jest, ale część tego co napisał idealnie wpasowuje się w model. klimat... fakt, nie znam w pełni klimatu "starego, dobrego ŚP", jak pisałem załapałem się na końcówkę życia GS'u, ale jak porównać to z tym co jest obecnie to niewiele się zmieniło. ino żeby go poczuć, to trzeba wejść na cursa

no, chyba że dla kogoś klimat to stary, prymitywny mIRC i wieczne rozmowy tylko o jednej grze. ew możliwość bezkarnego zmieszania z błotem kogoś na niższej randze, ale z tego co pamiętam klim się do tych buców nie zaliczał.
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #904 dnia: Wrzesień 18, 2017, 18:47:04 pm »
Pasywno agresywna wypowiedź. Mniam.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #905 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:39:42 pm »
 :o :o :o

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #906 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:46:07 pm »
Ja nie mówię, że to gówno i że be. Mówię, że ja nie potrafię się odnaleźć w nowym środowisku ale jeśli inni chcą zmian to nie będę przecież stawiał betonowych klocków na drodzę tylko życzę naprawdę wszystkiego dobrego.

Sama idea jest naprawdę fajna. Skupić fanów gatunku RPG zarówno na komputery jak i planszówki. Stworzyć własne oryginalne, niepowtarzalne lore do gry fRPG. Popieram. Ale co z Klimkiem? Ano nic. Klimek nie może się odnaleźć i tyle na ten temat więc dalej trzyma się na uboczu. Nie hejtuje nikogo tylko się przygląda i kibicuje.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #907 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:55:22 pm »
spoko. szkoda tylko że dopiero teraz o tym otwarcie piszesz (jeśli gdzieś wcześniej pisałeś że nie chcesz się dalej w to bawić to wybacz, musiało mi gdzieś umknąć). wracając do tych mieczy, dobre półtora roku czekałem byś to przerobił, ew powiedział że tego nie zrobisz :P
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #908 dnia: Wrzesień 18, 2017, 21:31:27 pm »
Oj tam, oj tam.

Co do upadku IRCa, hmm... w Królestwie miał się on całkiem dobrze, do czasu aż serwisy padły na POLnecie. Czyli jakieś dwa lata temu. Bawiliśmy się jeszcze przed chwilę w zmianą serwera, ale to wszystko było już martwe. Kanały teamspeaka padały raz za razem, ze względu na brak frekwencji z któregokolwiek z zakonów. Curse się w miarę udał. Szkoda tyle, że zintegrowali go z twitchem.

Co Zakon, to inna wizja. Co zakon to inne traktowanie jego członków. No, niestety zmieniając cokolwiek więcej niż nazwę 1-2 rang musieliśmy się liczyć, że nie każdy się w tym odnajdzie. Sama lista osób, które nie przeszły na RPG-C była spora. Każda kolejna zmiana odcinała kolejne osoby, co jest także moją winą. Sam przestałem czuć więź miedzy Gotikiem a ŚP już kilka lat temu, więc zmiany w stylu odejdźmy do Innosa i zacznijmy wyznawać 4 oblicza Ognia traktowałem jako coś naprawdę dobrego. Niestety doszliśmy w Królestwie do momentu, gdy członków którzy wchodzą częściej niż raz na miesiąc zostało tylu co palców na obu dłoniach, gdzie tych co zaakceptują zmianę ostateczną oszacowałem na jakieś 6, maks. 7 osób. Liczba się zgadza, bo o tym, że rozważamy odejście (do... wtedy nie wiadomo jeszcze czego, skoro przygotowywana od kilku miesięcy transformacja rpg-center, z którą wyszliśmy z GuRtem do Senta, przestała wchodzić w rachubę) poinformowałem prawie wszystkich około miesiąc-półtora przed faktem.
ŚP w formie opracowywanej od jesieni 2004 roku nie było stworzone dla zakonów kilkuosobowych. Konkursy ledwo zipią, pojedynków nie ma od 2-3 lat (poza nielicznymi wyjątkami), wypraw nie ma, a kij stoi nieużywany od kilku miesięcy. Ogrom jak to wszystko opustoszało poczułem tuż po przeniesieniu starych tematów z TN do archiwum.
Dlatego odciąłem całkowicie aparaturę podtrzymującą życie ( zmielenie 99% tematów w Królestwie w jedną piękną kulkę i ostateczne jej skasowanie*).
Przepraszam Cię Klimek, że zmiany które wprowadziłem zniszczyły Królestwo, jakie lubiłeś.


PS: Sent, jakiś tydzień temu oddałem Ci władzę nad grupą rpg-center na steamie. Powinieneś mieć pełną kontrolę.
PS2: Prawdopodobnie ( po prostu nie pamiętam) na FTP zostały Wam pliki wordpressa z pluginami. Przejście z drupala powinno być dzięki temu szybsze. Pozostaje tylko kwestia konfiguracji layoutu i przeniesienia tekstów. Pusta baza danych powinna być już podpięta.
To nie jest wcale takie trudne na jakie wygląda.

*Mam kopie, jak któryś z Królewiczy chce, to mogę podesłać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 21:33:09 pm wysłana przez Lowcap »

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #909 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:13:46 pm »
Wykasowałeś całe Królestwo? Ostro. O tym chyba nie mówiłeś. (Użytkownicy bez uprawnień nie widzą forów innych zakonów.)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #910 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:30:34 pm »
 :o :o :o

(click to show/hide)

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #911 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:33:57 pm »
Łowca- z tym "wyjściem do Senta" to bym stary nie przesadzał, bo bodaj jeden jedyny raz kiedy faktycznie mnie o tego bloga zagadałeś, to jak prosiłeś o hasło do serwera  ;) nawet to wyraźnie podkreśliłem w tym słynnym poście w podziemiu, który służył potem za pretekst do zarzucenia prac przy rpgc lol (kij, że napisałem go spory czas po tym, jak decyzja była już przez was podjęta :P)

Anyway, co do ŚP - no tak, problemem jest brak ludzi i atrakcji, to wiemy. Nie rozumiem tylko jak arbitralne zamknięcie jednego zakonu ma w jakikolwiek sposób poprawić sytuację :P Osobiście uważam, że lepszym wyjściem byłoby po prostu zacząć coś robić - zapytac kogoś, czy ma ochotę na sesję czy ten pojedynek, generalnie zacząć szukać ludzi i coś im wprost oferować, a nie czekać na właściwą konfigurację gwiazd, by akurat samoistnie zachciało się wszystkim działać w tym samym momencie. Ja na przykład myślę od jakiegoś czasu o sesji, ale póki co trochę mnie wstrzymują inne zobowiązania oraz fakt, że nieco boję się lekkiego butthurtu ze względu na tematykę


W każdym razie dzięki za pluginy, choć tbh nie wiem czy się przydadzą, bo i tak kombinujemy z tą stroną od jeszcze innej strony.

Mnik - zamknięcie nie oznacza jeszcze, że wszystko zostało przemielone, można przecież po prostu lock'owac tematy :P Nie wiem w sumie po co, skoro wszyscy (łącznie z łowcą oraz mną) robili za wczasu backupy, ale to już temat na inną dyskusję :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 22:38:55 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #912 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:43:53 pm »
:o :o :o

(click to show/hide)
Nie zesraj się.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #913 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:44:49 pm »
 :o :o :o
(click to show/hide)

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #914 dnia: Wrzesień 18, 2017, 22:45:23 pm »
Wiecie co, w  sumie jak tak patrzę na tę dyskusję, to o przyszłość ŚP bym się nie martwił - będzie ono stało tak długo, jak długo ludzie będą sobie nawzajem wypominać mało istotne pierdoły sprzed X lat ;D Jeden zakon niby zamknął się sam, a jednak duchy jego członków nadal nawiedzają tłumnie TN, by uczestniczyć w dyskusjach kto co zjebał i kiedy :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!