Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 158093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #885 dnia: Sierpień 31, 2017, 01:41:41 am »
"Dominium Teunotter obraca się chyba głównie wokół Wiedźmina"

You made my day.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #886 dnia: Sierpień 31, 2017, 22:13:39 pm »
Ludzie są starzy, to co jarało 12-latka nie ma prawa bytu 15 lat później, nikt już nie będzie z zapałem opisywał swojej "pracy" w kuźni, lesie, polu czy gdzie tam się chce, aby podbić swoje wirtualne staty. Nikogo już nie rajcuje zabawa w pojedynki wiedzy o Gothicu, opisy magicznych pierścieni, mieczy czy roślin. Wszelkie aktywności ŚP były pomyślane dla dzieci, z masą wolnego czasu, które bawiła walka o punkty w hierarchii, kolejne super moce zdobywane przez ich awatary i przede wszystkim rzecz wspólna jaką był Gothic.

Dlatego ŚP upadło, nic nie oferuje dla ludzi pod 30-tke i nie ma co się oszukiwać, ze jest inaczej. Najaktywniejsze tematy na forum RPG to polityka czy szeroko pojęte "technikalia", wiele to wyjaśnia nieprawdaż? W ogóle czasy portali, szczególnie tych "gejmingowych" odchodzą do lamusa i oddają pole YT, medium bardziej przystępnemu dla "użytkownika docelowego naszych czasów".

Jeżeli chodzi o blog, to jak to blog, może w jakaś nisze utrafi, są pasjonaci, którzy potrafią rozprawiać przez 70 stron o latarce dostępnej za 100zł u Chińczyka. Także, zawsze się trafi jakaś grupka zainteresowana. Niemniej czasy ŚP się skończyły.   

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #887 dnia: Wrzesień 02, 2017, 10:52:07 am »
Szczerze? Ostatnio prawie nie zaglądałem na center. Czemu? Bo miałem inne priorytety. Na center siedziałem ostatnio głównie, żeby utrzymać kontakt z niektórymi osobami. Jednak obecnie w dobie telefonów, maili i innych form, można inaczej się komunikować, niż przez PW, czy posty.

Sierpień miałem zresztą dość pokręcony, nawet olałem konkurs na opis bazy. I ne tylko jego, bo miałem na oku też inny konkurs literacki, na który chciałem wysłać pracę. Problem w tym, że plany sierpniowe miały się nijak do rzeczywistości. A we wrześniu też będę miał masę obowiązków, zresztą przez cały rok szkolny będzie podobnie, z drobnymi różnicami, że raz będzie lepiej, a raz gorzej z wolnym czasem.

Wolny czas ostatnio przeznaczam na granie, raz w coś na komputerze, a innym razem w gry planszowe. Ewentualnie na forach o tej tematyce, gdzie się udzielam.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #888 dnia: Wrzesień 02, 2017, 15:40:05 pm »
Ludzie są starzy, to co jarało 12-latka nie ma prawa bytu 15 lat później, nikt już nie będzie z zapałem opisywał swojej "pracy" w kuźni, lesie, polu czy gdzie tam się chce, aby podbić swoje wirtualne staty. Nikogo już nie rajcuje zabawa w pojedynki wiedzy o Gothicu, opisy magicznych pierścieni, mieczy czy roślin. Wszelkie aktywności ŚP były pomyślane dla dzieci, z masą wolnego czasu, które bawiła walka o punkty w hierarchii, kolejne super moce zdobywane przez ich awatary i przede wszystkim rzecz wspólna jaką był Gothic.

W końcu proste wyjaśnienie tego zjawiska, które ma tutaj miejsce. Niemniej jednak, ludzie nadal potrafią pozostać dziećmi w duchu, ale pewne priorytety się zmieniają i muszą często, gęsto ustępować dziecięcym fantazjom :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #889 dnia: Wrzesień 10, 2017, 15:02:38 pm »
Ciekawe dlaczego tak jest. Ludzie się starzeją a jednak nadal jara ich rozwijanie postaci w takich Dragon Ejdżach czy innych RPG a na zabawę na forum już nie mają ochoty. Też tak mam. Choć już poświęcam grom zdecydowanie mniej czasu niż kiedyś to nadal bawię się przy nich przednie rozwijając swoją wirtualną postać, ale ŚP to już nie to samo co kiedyś. Może to dlatego, że jesteśmy leniwi i już nie mamy tyle wyobraźni aby wszystko tworzyć na forum? Może chodzi też o to, że jak wracamy zmęczeni z pracy/uczelni to już nie mamy ochoty wytężać umysłu na stworzenie kolejnego opisu miecza albo napisania postu w grze fRPG? Wolimy wówczas odpalić jakiś tytuł i poprzez klikanie rozwijać postać, skupić się jedynie na poznawaniu historii w jakiejś grze zamiast samemu ją tworzyć. Ale to chyba naturalne. Wyobraźnia starego byka przed 30-ką nigdy nie może się równać z wyobraźnią 12-latka, dlatego właśnie tak trudno jest stworzyć coś nowego.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #890 dnia: Wrzesień 10, 2017, 17:13:03 pm »
...a prawda jest niestety taka, że "przyczyny" są jak dupa, każdy ma swoją :P Jeden uważa, że brak świeżej krwi. Drugi, że skupienie klubu na gothicu. Trzeci, że usunięto gothica i zabrakło spoiwa. Czwarty, że starość i brak zainteresowania taką zabawą. Piąty, że brak atrakcji. Szósty tak naprawdę nigdy się atrakcjami nie interesował, siedziałtu dla ludzi. Siódmy, co o dziwo jeszcze nie padło, obwiniałby administrację. Ósmy, że brak czasu i wyobraźni. Ja zaś mógłbym napisać, że taką "społeczność" jak naszą położyło to, że tak naprawdę nigdy nie byliśmy jedną społecznością co prowadziło do przedkładania wzajemnych utarczek ponad wspólny interes, nad czym możnaby się produkować naprawdę długo. I praktycznie na kazdy z tych argumentów moznaby znaleźć kontrargumenty - że mimo braku krwi nadal tu ktoś jest, że ci co zostali przy gothicu dobrze na tym nie wyszli, że ci co go porzucili też nie, że jeszcze kilka miesięcy temu ludzie pisali te referaty, konkursy i prośby o awans, że najwięksi pisarze to osoby po trzydziestce a nie gimnazjaliści z "lepsza" wyobraźnią, i tak dalej.

 W rzeczywistości więc nie było więc jednej przyczyny, ale co najmniej kilka, ktore w dodatku się nawzajem przeplatały. Takie dyskusje nie mają więc sensu, bo i tak każdy będzie pisał tak naprawdę o sobie, próbując rozciągnąć "swoją prawdę" na wszystkich innych. No i przede wszystkim, niczego one nie zmienią, co najwyżej sprowokują typowo ŚPową pyskówkę kto jest winien bardziej :P

Bardziej produktywne byłoby zastanowienie się, czy coś nas jeszcze łączy, a także próba zgrania się z czasem i chęciami. Nie mówię nawet o budowaniu blogów czy portali, bo nie oszukujmy się, sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna jest dziś zupełnie inna niż te cztery lata temu, ale choćby na głupiego PBFa or shit.

btw.
Cytuj
Szczerze? Ostatnio prawie nie zaglądałem na center.
No offence, ale to "ostatnio" trwa chyba od końca 2013 ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #891 dnia: Wrzesień 10, 2017, 18:53:23 pm »
Cytuj
Szczerze? Ostatnio prawie nie zaglądałem na center.
No offence, ale to "ostatnio" trwa chyba od końca 2013 ;D
Mama nie mówiła, nie wywołuj xilka z lasu? :D

Nie, mówię ostatnio. Wcześniej śledziłem forum i trochę portal, potem jedynie zostałem na forum - przecież nawet brałem udział w sesji rpg, którą Ty prowadziłeś w Podziemiu (m.in. dla mojej alternatywnej postaci krasnoluda Banhongara). Potem częściej lub rzadziej, ale wchodziłem i śledziłem wszystko, co się działo. Teraz jednak mam tyle spraw na głowie, że już nie wyrabiam, a będzie jeszcze gorzej w najbliższym czasie, bo mam terminy i kolejne obowiązki.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #892 dnia: Wrzesień 10, 2017, 21:49:33 pm »
wiesz, nie chodzi mi by cokolwiek wypominać więc absolutnie nie bierz tego do siebie, ale sam wiesz jak to wyglądało - tu problematyczny komp, tu znajomi, tu inne sprawy i tak to się to wszystko rozjeżdżało :P Ale sesję pamiętam, choć za wzór sprawnego prowadzenia bym jej nie stawiał, choć tu akurat winny był najpierw lokos, później ja, a potem to juz nawet nie pamietam, chyba wszyscy po trochu ^^

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #893 dnia: Wrzesień 15, 2017, 15:29:30 pm »
Ale z jednym trzeba się zgodzić, odejście od tematyki Gothica było z pewnością gwoździem do trumny. A powiedzcie mi, ile nowych członków powitaliśmy w "nowym" fanklubie? Pytam o ludzi takich serio nowych, a nie powracających z zaświatów/dawnych czasów. Bo może i ktoś się zjawił ale sam już nie wiem, czy to totalnie świeża krew czy syny/córki marnotrawne.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #894 dnia: Wrzesień 15, 2017, 18:17:59 pm »
Ale słowofiltr da.rk -> dank to akurat Arupidżi-Senta wyszedł.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #895 dnia: Wrzesień 15, 2017, 18:43:46 pm »
Klimek - osobiście mam wrażenie, że kwestia "wyrzucić gothica z ŚP czy nie" interesowała głównie osoby które mialy już jakiś kontakt z klubem, nie zaś potencjalnych nowych. Tak naprawdę nie było okazji sprawdzić która formuła klubu jest atrakcyjniejsza, bo i foro RPGC nigdy nie wyszło z powijaków. Zresztą RPGC a GS to dwa zupełnie inne światy, bo z jednej masz nowy twór gdzie klubowicze stanowią całość użytkowników, zaś z drugiej działający długie lata portal, który swego czasu był największy w swojej kategorii, gdzie klubowicze długie lata stanowili "elitarną grupkę" pośród kilkudziesięcio/kilkusetosobowej społeczności

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #896 dnia: Wrzesień 15, 2017, 21:38:31 pm »
Tak, pamiętam jak wyjątkowo się czułem, gdy zostałem zaproszony na okres próbny do Królestwa. Wybrany spośród tylu pisaczy na forum. To było pewne osiągnięcie i nadal jest miłym wspomnieniem.

Pytanie, skąd mamy czerpać nowych użytkowników? Takie forum Actionum już gromadzi całą społeczność graczy i z takim tworem RPG Center nie ma po prostu szans, mimo, że zawęża swoją tematykę do RPG.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #897 dnia: Wrzesień 15, 2017, 22:54:40 pm »
Tak, pamiętam jak wyjątkowo się czułem, gdy zostałem zaproszony na okres próbny do Królestwa. Wybrany spośród tylu pisaczy na forum. To było pewne osiągnięcie i nadal jest miłym wspomnieniem.

Tja, nie mam zamiaru nikogo tym urazić, ale jak zajmowałem się rekrutacją na GS do Świętego Przymierza (tja, przestałem rekrutować do Podziemia, rekrutowałem po prostu do ŚP xD ) to nie było za dużo osób które spełniały wymagania (30 postów i miesiącu stażu bodaj), a na końcówce to już w ogóle nie wspomnę...


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #898 dnia: Wrzesień 16, 2017, 14:15:38 pm »
A powiedzcie mi, ile nowych członków powitaliśmy w "nowym" fanklubie? Pytam o ludzi takich serio nowych, a nie powracających z zaświatów/dawnych czasów. Bo może i ktoś się zjawił ale sam już nie wiem, czy to totalnie świeża krew czy syny/córki marnotrawne.
  • Assira (znajoma wardasza)
  • Barnabas (znajomy mnikjoma)
  • Youkata (znajoma wardasza)
"Tyle na ten temat."


Prawda jest też taka, że przechodząc z Gothic Site na rpg-c nie daliśmy wyboru członkom, którzy nie wiedzieli o powstawaniu polskiego rpg-codexu. Odejście od gothica także było wszystkim narzucone. Jeszcze te presja, by nikt na GSie nie został. Napierdalanie się z ich nowego fanklubu - hur dur jesteśmy lepsi. To było chore.
Samo zrezygnowanie z Innosa traktowałem jako krok do przodu, bo zawsze czułem, że stać nas na więcej niż tylko powielanie schematów z gier. Nie wyszło tutaj, po prostu szkoda.
W 2013 roku sprawiliśmy, że ŚP zostało fanklubem niczego. Nie łudźcie się, że to fanklub fantastyki, bo tak naprawdę nie każdy tutaj ją preferuje. Tak samo nie jest to fanklub graczy, bądź RPGów, bo znajdziecie tutaj osoby, które nie grały na kompie od lat - co najwyżej od czasu do czasu odpalą gothica.

*Lowcap podchodzi do pulpitu, wciska po kolei 7 przycisków na jego okrągłej tarczy. Potwierdza wybór i wychodzi przez gwiezdne wrota.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #899 dnia: Wrzesień 16, 2017, 14:34:27 pm »
O końcówce to ty mi nic nie mów Ert, nie pamiętam czy to z tobą czy ze sturmem byla ta akcja, że wysłalismy zaproszenia do absolutnie kazdego usera który logował się w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a i tak zebrało się tego jakieś... 30 osób? Z czego 20 nie odpisało, 4 nie były zainteresowane, 3 o tyle o ile a kolejne 3 przyznały się, że budują fortecę bandytów ;D

I zgadzam się z klimkiem, uczucie bycia wybranym było naprawdę miłe.

A co do nowych osób - na foro jako takie faktycznie może być ciężko kogoś ściągnąć, zwłaszcza że jest ono w stanie w jakim jest. Nie ma się co oszukiwac, żeby coś się zmieniło trzeba przejść napierw drogę, która poszło najpierw wspomniane cda czy GS - najpierw zrobić coś z samej pasji tworzenia, nie dla innych, ale dla samych siebie. Być może zainteresuje to innych, a z czasem być może bedzie ich na tyle dużo że będą chcieli fora by uporządkować prowadzone w komentarzach dyskusje. W innym wypadku będzie to niewdzięczna praca, do której wszyscy szybko się zniechęcą

Lowca - strasznie to wszystko upraszczasz, pomijając np. fakt, że GS padł razem z phxem na kilka tygodni i nie było wiadomo czy wstanie (nawet jeśli było to nam na rękę), albo to, że wg oryginalnej (a przynajmniej mojej) wizji nowego klubu gothic nie miał być wyrzucony, a jedynie potraktowany jak jedno z wielu źródeł inspiracji i dopiero później wypaczono to w bezmyślne usuwanie wszystkiego co gothicowe w imię źle pojętej oryginalności. Historia nigdy nie jest ani prosta ani czarno-biała.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2017, 15:03:05 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!