Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpień 06, 2017, 23:29:57 pm »
a, jeszcze jedno ward, bo widzę, że łowca chyba zapomniał wam wspomnieć - serwer już dobry tydzień temu został przedłużony na kolejny rok, dzięki uprzejmości pary osób z podziemia które postanowiły się dorzucić do kosztów w imię starych dobrych czasów. O istnienie RPGC przez najbliższy rok nie trzeba się więc martwić ;)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpień 06, 2017, 23:43:23 pm »
wiem? nie wiem czemu to mówisz, nic tu nie padło odnośnie tego...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpień 06, 2017, 23:44:55 pm »
Hmm, od siebie powiem, że przedłużenie serwera to obecnie jeden z mniejszych problemów - większy jest taki, kto będzie chciał na nim siedzieć, o czym poniżej, bo w zasadzie to dopisałem naprędce.

Dzisiejszego dnia dokonało się coś, co przejdzie do historii RPGC jako "Domexit". Na razie, kosmiczni kowboje...

Na Twoim miejscu, to ja bym zaczął dociekać, czy aby RPG nie grozi przejście do historii (a przynajmniej bardziej cmentarny żywot niż teraz). Bo póki co ostatecznych wniosków jeszcze nie wyciągam, ale nie mam pewności, czy wszystko jest takie proste... kosmiczny kowboju xd

No i właśnie do tego piję, Sencie - ja póki co widzę marną parodię tego, co zamierzaliśmy zrobić na RPGC. W ciągu ostatnich lat (aż mi w sumie ciężko uwierzyć, że ta sytuacja się rozciągnęła w lata ;p) - przynajmniej z perspektywy mnie odwiedzającego ten portal - albo nie ma żadnych REALNYCH koncepcji na odbudowanie forum, albo próba tego kończy się na werbalnym powrocie do dawnych niesnasek i wypominania spin z gs-owych czasów (nie wytykam palcem, bo robiła to zamiennie każda strona, także to się mija z celem). Więc możecie mi nie wierzyć, ale jakoś z mojego punktu widzenia trudno mi uwierzyć w jakieś novum w tej chwili, bo nie tylko nie mam argumentów za zmianą, ale wręcz istnieją dość jasne przesłanki przeciwko. A może się mylę?

Dlatego bardziej niż zwykle jestem ciekaw konkretów. Twoja wizja faktycznie jest dość ogólnikowa, a więc wymaga mocnej aktywności, bez niej to jest takie samo bajanie, jak do tej pory. A zatem czemu by nie zrobić jakiegoś obczajenia, kto faktycznie zostaje i chce z czymś tutaj działać, a kto spada na nowe ziemie? Choćby prosta ankieta albo coś. Bo od Ciebie słyszę o co najmniej bardzo niepewnym odejściu, skądinąd - że to mocno poważne. Skoro krytykuje się tutaj postawienie innych przed faktem dokonanym, niech chociaż część otrzyma pewne zaproszenie do wyrażenia swojej opinii. Może da to jakiś szerszy obraz sytuacji.

P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #873 dnia: Sierpień 07, 2017, 07:25:16 am »
ward - a, bo myślałem że pisząc o opadających szczękach pijesz do tego :P

dass - ten pierwszy akapit jest w sumie o rpgc czy nawigratorze? :P (sry za nieogar, ale mało spałem przez weekendowy wyjazd do krakowa, a jeszcze teraz do roboty się musiałem zerwać)
Bo w przypadku RPGC2.0 jak pisałem, forum musi odbudować się samo, korzystając z popularności innego medium, jak np. blog. Gdy zaczyna się odwrotnie, wychodzi z tego to co mieliśmy przez ostatnie cztery lata, zwłaszcza że samo forum (czy konkretniej, fanklub) to też jest miejsce, gdzie każdy ciągnie w swoją stronę, bo powstał z myślą o rywalizacji, nie współpracy
 
Co zaś do drugiego akapitu - a po co w ogóle robić jakieś ankiety? Ja tam nie stawiam nikogo pod ścianą i nie mówię "albo z nami albo przeciw nam", przecież sam udzielam się na kilku portalach :P Ankieta to znowu będzie forma narzucenia przez jedną część zakonu/forum gdzie i jak ma się bawić jego druga część. Ktoś chce robić coś dominium w nowym świecie to spoko, ma na to nawigratora, ale czemu odbierać wybór tym, którzy chcieliby zostac tutaj i wrócić do formuły bliższej ŚP i staremu królestwu? Ja tam nie mam problemu z tym, że ktoś z podziemia by się tam udzielał, proszę tylko by nie kopiować mojej części podziemnego  bez mojej wiedzy

A co do konkretów - wiele rzeczy prawdopodobnie wyszłoby w praniu jak już bym do tego usiadł, ale też blog ma tę zaletę, że łatwiej nim sterować "w locie" w konkretną stronę. Chciałbym uniknąć błędów pierwszego RPGC, które wymagało masy planowania, jeszcze więcej czasu i środków na realizację, a na koniec okazywało się drugą pracą co odbierało przyjemność z tworzenia (pomijając inne "zniechęcogenne" czynniki). Na pewno chciałbym pisać o RPGach, nintendo i czasem o anime, a na pewno nadal rozwijać dział PBF. Raz w miesiącu spokojnie jestem w stanie wrzucić coś dłuższego, w najgorszym razie copypastę z my3dsa. Krótsze to mogę wrzucać od ręki, choćby w formie mojego ostatniego posta w temacie anime.

Jakbyś zadał mi konkretne pytania co konkretnie chciałbys o nowym blogu wiedzieć, to mi też byłoby łatwiej udzielić ci satysfakcjonującej odpowiedzi oraz doszlifować tę wizję. Wiem, że ty też coś prowadziłeś, więc na pewno zyskałbym sporo na twoim doświadczeniu w tym temacie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpień 07, 2017, 08:06:56 am »
Akurat wtedy mówiłem o RPGC. Ot, po prostu analiza tego, co się widzi gołym okiem z perspektywy kolesia, który od pewnego czasu był poza obiegiem (tj. praktycznie zerowa aktywność oprócz zwykłych pogaduch w zasadzie).

No dobra, skoro tak stawiasz sprawę, to po prostu zobaczy się, jak ludziom będzie się chciało działać na poszczególnych forach.

Co do pytań - na razie na szybko, bo zaraz muszę zawijać do roboty. PBF zawsze spoko pomysł, co do samego newsowania itd (bo tak to zrozumiałem): uderzasz w jakąś szerszą promocję tego wszystkiego, na fb np. czy jak? Bo jeśli chcesz o pisać newsy o tym i o owym, to zakładam, że nie dla zamkniętego towarzystwa :P (o stałej kadrze pilnującej każdego dzialiku, żeby nie było wrzucania z doskoku nawet konkretniej nie piszę, bo zakładam, że to szykujesz)
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #875 dnia: Sierpień 07, 2017, 12:48:50 pm »
Discord jest o wiele lepszy niz curse/twitch, bo jest nasz, a nie wasz. Cos wiecej?
Ma aplikacje mobilna.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #876 dnia: Sierpień 07, 2017, 12:53:24 pm »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #877 dnia: Sierpień 07, 2017, 13:20:01 pm »
przeciez napisal cos wiecej
Cytuj
Ma aplikacje mobilna.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #878 dnia: Sierpień 07, 2017, 13:22:51 pm »
Course/twitch tez ma.

Ale pierwszy argument mnie przekonał.

Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #879 dnia: Sierpień 07, 2017, 14:02:59 pm »
Ja osobiście używam w większości wszystko mobilnie. Tapatalka do forum chociażby. Gdyby tylko shoutbox działał na nim, to bym pewnie nie próbował nic z discordem. Przyjmie się? To fajnie. Będzie jak IRC kiedyś. Nie przyjmie się? No to ok. Będzie więcej na forum. To nie jest narzucanie komuś idei. To jedna z opcji. Ja i tak spamować na foro będę. Bo to robię cały czas.

Ale discord jest naprawdę przyjemny w obsłudze i "lekki". Zachęcam. Bo myślałem o tym już dawno. Nie chcemy tego wdrażać, bo "hurr durr tamci majo curse'a", tylko dlatego, że to fajne. Ale na pewno nikt nie oleje forum z powodu discorda. Nie jesteśmy tacy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #880 dnia: Sierpień 07, 2017, 16:39:13 pm »
Tą wypowiedzią wywołałeś u mnie atak wewnętrznego autyzmu.
Reeeeeeeeeeeeeee

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #881 dnia: Sierpień 07, 2017, 17:04:05 pm »
Nie no spoko Dass, tak pytam, bo w zasadzie ten akapit pasował do obu inicjatyw, zwłaszcza jego końcówka :D

Co do pytań - na razie na szybko, bo zaraz muszę zawijać do roboty. PBF zawsze spoko pomysł, co do samego newsowania itd (bo tak to zrozumiałem): uderzasz w jakąś szerszą promocję tego wszystkiego, na fb np. czy jak? Bo jeśli chcesz o pisać newsy o tym i o owym, to zakładam, że nie dla zamkniętego towarzystwa :P (o stałej kadrze pilnującej każdego dzialiku, żeby nie było wrzucania z doskoku nawet konkretniej nie piszę, bo zakładam, że to szykujesz)

W zasadzie to nie, całość miałaby wyglądać zupełnie inaczej, ale po kolei :P

1. Promocja to rzecz, którą zamierzam się martwić na samym końcu - najpierw trzeba mieć co promować. Na pewno wykorzystałbym istniejący fanpejdż, bo ma on prawie setkę polubień, ale czy wykorzystałbym płatne narzędzia reklamowe to się muszę zastanowic i popytać bardziej zorientowane osoby, czy w ogóle warto.

2. newsy - w te nie zamierzam się bawić. To ma byc normalny blog, a nie portal udający bloga. Niestety pisanie newsów jest czasochłonne i trzeba je robic codziennie, a to z kolei szybko prowadzi do wypalenia. To ma byc przyjemne hobby po godzinach, a nie druga praca. Z tego samego powodu nie szukałbym też popularności na siłę, pisząc o tym o czym piszą wszyscy bo jest obecnie na topie, tylko o tym, co mnie interesuje.
Najwyżej mógłbym wrzucić raz na jakiś czas jakiś trailer czy video z youtuba, które akurat uważałbym za ciekawe i warte pokazania innym, ale niekoniecznie robiłbym z tego stały punkt programu.

3. dzialiki - jeśli myślisz o typowo portalowych działach, to też ich nie będzie, bo znowu zamiast bloga wyjdzie portal i bedzie narzekanie. Ja bym chciał raczej coś w rodzaju blogowych kategorii grupujących podobnie tematycznie teksty, by osoby zainteresowane tylko anime nie musiały ich wyszukiwać pośród tekstów poświęconych rpgom. By z kolei teksty napisane na początku istnienia bloga nie skończyły z czasem zapomniane gdzieś na dnie strony, dorobiłbym osobną podstronę (ew. menu boczne) gdzie byłaby lista alfabetyczna wszystkich ważniejszych tekstów. Generalnie starałbym się szukac jakiegoś złotego środka między typowym blogiem gdzie masz tylko mało wygodne tagi, a portalem z jego rozbudowanymi działami i podstronami.

4. Stała kadra - generalnie wszystkie powyższe zmiany mają na celu jedna rzecz: by tego bloga była w stanie prowadzić jedna osoba, która nie bedzie musiała poświęcać dla niego całego swojego wolnego czasu. Powtórzę, to ma byc przyjemne hobby po godzinach, a nie druga praca.
Jak się znajdą inni chętni (a do paru osób mam zamiar zagadać, potrzebowałbym choćby tego GMa jeśli miałoby być promowanie PBFów) to super, będzie więcej materiałów na większą liczbę tematów, niż jakbym robiłwszystko sam pod swój gust. Jeśli więcej osób do tworzenia się nie znajdzie, to trudno, to nie ma być w końcu portal, gdzie tydzien bez contentu wywołuje histerię wśród społeczności.

5. Różnica między starym RPGC a nowym RPGC - zasadnicza jest taka, że w starym klub był tylko dodatkiem do dość dużego i jako tako funkcjonującego fanklubu, który miałten portal prowadzić, co wymuszało duży rozmach przy tworzeniu. Nowe RPGC traktuję jako coś dużo mniejszego, jakbym miał je robić sam, dla siebie, od zera (no chyba że się znajdzie ktoś chętny, to wtedy pod liczbę pojedynczą podstaw mnogą, ale generalnie ma to być rozrywka przede wszystkim dla autorów).

No i w końcu 6. odbudowa forum. Zdaję sobie sprawę, że każdy by pewno chciał, bym przedstawił w tej chwili jakieś cudowne panaceum. Żebym oglosił, że starczy tylko usunąć parę gothicowych naleciałości z fanklubu, a na nasze forum nagle zleci się pół internetu. Prawda jest jednak taka, że dziś zdecydowanie więksi od nas gracze mają problem z utrzymaniem przy życiu swoich for. Nie mówię tutaj nawet o innych blogach czy stronach jak wspomniany my3ds, ale również tacy medialni giganci jak gram.pl - discordy, facebooki i inne reddity przyciągają masy o wiele skuteczniej. Tematu odbudowy (przynajmniej rozumianej jako nagły napływ nowych twarzy i ogólnego ożywienia) nie ma imho co zaczynać, póki nie bedzie się miało choćby takiego bloga, który zainteresuje kilka osób i zachęci je do rejestracji. Póki co mozna zrobić porzadek z działami - zlikwidować większośc z nich, by nie straszyły, skoro portalu już nie będzie, łączyć podobne tematycznie topice by zamiast kilku postów w miesiącu było ich kilka tygodniowo (np wszystkie TESowe działy połączyć w jeden topic). O całej reszcie można myśleć dopiero, jak minie ładnych kilka miesięcy po udanym starcie bloga. Jeśli znowu będziemy robić na raz wszystko, albo co gorsza zaczynać budowę od postawienia dachu, to jebnie to wszystko jeszcze szybciej niż poprzednim razem.
NO CHYBA, że uda się zrobić te PBFy, wtedy będzie łatwiej i można zacząć myśleć o foro wcześniej.

Ofc nie jestem takim megalomanem by zakładać, że jestem tak interesujący, że moje posty na blogu zapewnią nam kilkutysięczną publiczność, ale właśnie tutaj jest pole do popisu dla innych autorów - im ich będzie więcej, tym bardziej różnorodny content i tym większa potencjalna baza czytelników. Jestem pewien że maniaks story mogłoby być naszą główną atrakcją ;)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #882 dnia: Sierpień 26, 2017, 21:30:54 pm »
Obserwowałem dogorywające społeczności przez dosyć sporo lat i dochodzę do wniosku, że głównym sprawcą zgonów takich grupek, jak nasza, jest brak świeżej zawartości z zewnątrz. Kiedyś spajał nas Gothic, teraz nie ma Gothiczka, jest Risen i Elex. Przejście z roli konsumenta do producenta jest skokiem od zera do nieskończoności. A tworzenie bez jasno określonego czegoś, na czym można bazować i się wzorować, jest jak latanie poprzez podciąganie się w górę za sznurówki butów. Nasza dezintegracja jest nieuchronna.

Wiadomości w tym ITT wątku tylko potwierdzają moje stwierdzenie. Z braku wspólnego motywu, staliśmy się Rozkład Center. Rozmowy o upadku są najpopularniejsze, bo ten temat interesuje najwięcej osób na tym forum.

Eode jakoś żyje, bo jest głównie wzorowane na Morrowindzie, ale też chyba na wielu innych rzeczach, przy czym ten twór jest osobliwy, bo zajmują się nim dosłownie dwie osoby.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #883 dnia: Sierpień 26, 2017, 23:16:53 pm »
wlasnie otworzyłeś niezłą puszkę pandory C :P



aczkolwiek trzeba jednocześnie zauważyć, że o upadku to dyskusje były jeszcze na długo przed premierą nocy kruka, tak więc ten temat nigdy nie był świeży. Patrzenie jak coś płonie chyba ludzi nomen omen jara
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2017, 23:21:02 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #884 dnia: Sierpień 31, 2017, 01:39:47 am »
Ja to widzę tak, że nie tyle nas to jara, co czujemy jakiś niedosyt, albo brak, i dajemy tym czujom ujście.

W każdym razie, nie wyczarujesz czegoś z niczego. Ktoś musi poświęcić swoją witalność i czas (zwykle robiąc to w zamian za pieniądze), by wytworzyć coś, co inni zechcą przetrawić, i co potem stanie się nawozem dla ich umysłów. Na przykład obecnie nawozem dla mnie są kolorowe kucyki. Teraz mamy tutaj ugór, bo nie posiadamy wspólnych zainteresowań i zamiast jeden na drugiego wpływać energetyzująco, wzajemnie siebie ignorujemy albo odpychamy.

Bez pewnej ilości tej energii od innych, a także wsparcia praktycznego w postaci tego słynnego jak-into (po angielsku "know-how", czyli instrukcji, jak to się robi), nie powstanie twórczość fanowska, która jest drugorzędnym źródłem treści zapewniającym fandomowi pewnień stopień samowystarczalności.

Nie ma Przymierza bez Gothica i ludzi, którzy się nim interesują. Dominium Teunotter obraca się chyba głównie wokół Wiedźmina. Nie czujcie się źle, ponieważ i tak od początku nie mogliśmy nic zrobić, by ocalić nasz fanklub Gothiczka. Nie ma w tym niczyjej winy. Ważne, że spróbowaliście. Udało się nam spotkać parę razy na Pyrkonie, niektórzy z nas zacieśnili między sobą znajomości. Może to wszystko zdarzyłoby się tak czy siak na GSie, może nie. W sumie myślę, że koniec końców było warto.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')