Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #855 dnia: Sierpień 06, 2017, 18:31:12 pm »
Dlatego też Królestwo, znane obecnie jako Dominium zostaje rozwiązane.
Muszę przyznać, że się wzruszyłem.

Choć może "wprawiłem w zadumę" to bardziej odpowiednie określenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 18:32:51 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpień 06, 2017, 19:15:47 pm »
Co takiego zadumogennego w tym damian dostrzegasz? Bo wydawało mi się, że to już od dłuższego czasu było wiadome (co najmniej od tej dyskusji pt. "SP wyczerpało swoją formułę", gdzie okazało się, że duża część jeszcze żywych osób jest do tej wyczerpanej formuły bardzo przywiązana)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpień 06, 2017, 19:19:20 pm »
serio, lepszy by był pomysł przekształcenia RPG:C w bloga, niż to, co zagotowała ta mała grupka, która...odeszła? no właśnie... nawet nie wiem jak to traktować w sumie

już bardziej mi się podobała forteca bandytów, niż to, co oni oferują xD jak coś jest do wszystkiego,  to jest do niczego - a właśnie to obserwuję na ich blogu i w poście Łowcy

no cóż...

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpień 06, 2017, 19:48:18 pm »
Mimo wszystko stawiałbym że zamknięcie oznacza odejście. Mnie zastanawia co najwyżej ile osób z samego królestwa o tym zamknięciu dowiedziała się dopiero z posta łowcy, a także ile z nich faktycznie byłoby gotowe zakładać kolejne nowe, lepsze forum, gdyby łowca nie postawił ich tym zamknięciem królestwa przed faktami dokonanymi. Na marginesie jeśli byliby chętni nadal tworzyć królestwo (albo inne dominium czy cokolwiek) w tym "zwolnionym" subforum, to ja osobiście nie widzę przeszkód, starczy podesłać PW komu miałbym dać uprawnienia kapituły


A jak już mowa o przekształceniu RPGC w bloga... nie lubię robić ogłoszeń gdy nic nie jest do końca pewne, ale są pewne plany w tym kierunku. Jeszcze nie wiem ile z nich będzie (niestety dziś mam jeszcze mniej czasu na takie zabawy niż te 4 lata temu), zwłaszcza że to byłoby tworzone mniej z myślą "ratowania ŚP" (i wszystkich problemów z tym związanych), a bardziej jako "projekt prywatny", ale plany nadal są.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:01:33 pm »
 ;) 8) ::) :o
Zgadzam się

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:09:14 pm »
Dziwię Ci się, Sent, że Ty jeszcze jakiekolwiek pretensje wysuwasz.

ale są pewne plany w tym kierunku.
Jeszcze nie wiem ile z nich będzie
(niestety dziś mam jeszcze mniej czasu na takie zabawy niż te 4 lata temu)
ale plany nadal są.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:21:12 pm »
Damian - ta, wiem jak to brzmi, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak to wyglądało w przypadku pierwszej wersji RPGC :P Ale też dlatego właśnie niczego nie obiecuję i podkreślam że to tylko luźny pomysł i badanie gruntu na ile to kogoś interesuje. Tzn w sumie nie musi interesować, bo robiłbym go głównie dla siebie, ale zawsze łatwiej się zmobilizować gdy wiesz, że ktoś na to czeka. Jak chętnych nie będzie, to będę się po prostu zbierał do tego tyle samo czasu, co do porządków w codexie lol

anyway podbijam pytanie, co takiego wprawiło cię w zadumę?

Mnik - PW
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 20:23:01 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:53:49 pm »
Jako że już od dłuższego czasu z bardzo wielu powodów wpadam tutaj okazyjnie - głównie żeby zobaczyć, co tutaj się dzieje (i czy jeszcze coś żyje) - choć o najnowszych rewelacjach się dowiedziałem już wcześniej, czuję się jakby poza tym wszystkim.

Widzę odejście części forum (czyż to nie znajomy widok?), widzę też już szydery z tego powodu. I z jednej strony zdziwiłbym się, gdyby Sent czy ktoś, kto chce zostać (widzę na razie xero, jak mniemam, bo on zabrał konkretny głos), pogratulował decyzji. Ale no... tak jakby... jakoś nie widzę kontrpropozycji, innej alternatywy do zostania tutaj, na rpgc, gdzie - jak patrzę po historii rozmów - bytowanie ograniczyło się w jakichś 90% do luźnych rozmów. Ale ja nie na bieżąco, może coś przegapiłem i coś w tym czasie drgnęło... nie?

Sent, mówisz, że masz plan. Możesz go przedstawic? Tak po prostu, z ciekawości pytam, bo pewnie w najbliższym czasie będę chciał gdzieś się zabawić w fabularne foro czy coś w tym rodzaju. Wolę więc poznać perspektywy.

Plus, jedna rzecz mnie uderzyła:


Cytuj
Mnie zastanawia co najwyżej ile osób z samego królestwa o tym zamknięciu dowiedziała się dopiero z posta łowcy, a także ile z nich faktycznie byłoby gotowe zakładać kolejne nowe, lepsze forum, gdyby łowca nie postawił ich tym zamknięciem królestwa przed faktami dokonanymi.

Sorry, ale czy przypadkiem w trakcie naszego exodusu z Gothic Site sprawa nie prezentowała się podobnie, jeżeli nie dokładnie tak samo? Tak mi się nasunęło :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 20:57:00 pm wysłana przez Dassanar »
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:56:00 pm »
w sumie nawet fajny pomysł na fabułę/lore o ile królestwo "zmartwychwstanie" - wyniszczająca wojna domowa i walki między możnymi doprowadziły do upadku i rozproszenia Dominium, po czym mamy pospolite ruszenie zwykłego ludu by zjednoczyć i odbudować państwo w całość

W tym czasie w Podziemiu jak to fajnie nakreślił C (przewinęło mi się przez oczy) - pozostała "grupka potężnych magicznych rycerzy" (xD), z tym, że wg. mnie lepiej jakby byli pozamykani w swoich twierdzach trzymając jedynie z kapitułą i korzystając z okazji problemów królestwa zwołać podległe sobie oddziały i spróbować najechać na obecnie niczyje ziemie.

W sumie byłby z tego kawał niezłego materiału na lore/jakąś olbrzymią wyprawę (o ile byliby chętni) czy nawet fabuła na kolejne WB

a klasztor? w sumie nie wiem co z nim, jak pewnie większość, bo ciągle jest w budowie (śmiechłem xD)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpień 06, 2017, 21:55:35 pm »
anyway podbijam pytanie, co takiego wprawiło cię w zadumę?
To, że ktoś w końcu napisał jakiś oficjalny komunikat w związku z rozpadem fanklubu. A także to, że doczekaliśmy się końca.

Myślałem, że zaczniesz bóldupić o ten obrazek, ale jak tak to spoko.

a klasztor? w sumie nie wiem co z nim, jak pewnie większość, bo ciągle jest w budowie (śmiechłem xD)
Błagam! Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu! :D


Zauważyliście, że ŚP chyliło się coraz bardziej ku upadkowi (tzn. mam na myśli czasy jeszcze na GS) im bardziej komplikowaliśmy świat? Jak był prosty podział na trzy zakony z trzema bogami, bestiariuszem z Gothica i mało rozwiniętym otoczeniem, to pisało się prościej i miałem wrażenie, że ludzie mieli większą zabawę z tego niż później, gdy już sporo namieszaliśmy w uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 22:02:03 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:21:10 pm »
Xero - ja bym w ogóle wyszedł od obalenia Testo i Neda. Niepopularna despotyczna władza, organizowanie się przewrotu pod uznanym generałem, wsparcie zza granicy, której sianie tulmutu u sąsiada było na rękę, wreszcie przewrót i gorzka lekcja, że dawanie rad oraz wydzieranie władzy siłą jest łatwiejsze, niż sprawowanie jej samemu, co prowadzi z kolei do kontrspisku ze strony konserwatywnych "rojalistów" oraz ludu, któremu nie podoba się narzucanie nowego porządku. Wątki można mnożyć :P

Sorry, ale czy przypadkiem w trakcie naszego exodusu z Gothic Site sprawa nie prezentowała się podobnie, jeżeli nie dokładnie tak samo? Tak mi się nasunęło :D
Była jedna różnica - na GS po prostu nie pozwalano niczego zmieniać celowo tworząc skansen, kiedy na RPGC "ekipa rozłamowa" dostała wszystko czego chciała, od uprawnień przez hasła do serwerów przejmując pełnię władzy, a i tak znaleziono pretekst by odejść i obwinić za wszystko stary reżim (który sanacji może nie pomagał, ale też jej nie przeszkadzał) :D Ale mniejsza, bo znowu będzie gównoburza o to samo :P

Sent, mówisz, że masz plan. Możesz go przedstawic? Tak po prostu, z ciekawości pytam, bo pewnie w najbliższym czasie będę chciał gdzieś się zabawić w fabularne foro czy coś w tym rodzaju. Wolę więc poznać perspektywy.
Pisząc "plan" może trochę przesadziłem, to bardziej zamysł - idea jest generalnie zbliżona do nawigratora (bo też pomysł został "ciut" zapożyczony z jednej z moich tyrad na SB), by zrobić zdecydowanie luźniejszego bloga. Nie skupiać się jedynie na RPGach, ale potraktować go jako główny motyw, przeplatany innym contentem. Raz byłaby to kolejna część zwiedzania pustkowi, innym razem krótkie wrażenia z obejrzanego właśnie anime (zwykle jak mnie coś wkręci, to cały sezon ogarniam w góra tydzień, więc why not), stanowiące nie tyle recenzje per se, co punkt wyjścia do ewentualnej dyskusji z czytelnikami. Albo w ogóle luźne podzielenie się doświadczeniami i przemyśleniami nt modowania, na tyle o ile miałem z nim kontakt (np. że zaprojektowanie naturalnie wyglądającego pagórka z wijącą się ścieżką jest wbrew pozorom bardzo trudne, podobnie jak stworzenie wiarygodnego miejskiego placu, który nie wyglądałby jak puste pole namiotowe - jedna rzecz to wiedzieć co jest nie tak, ale zupełnie inna umieć tę wiedzę przekuć na konkretne rozwiązania, na czym szczerze mówiąc poległem :P). Gneralnie chodziłoby o odejście od sztywnej formuły tekstów oraz wrzucania ich według określonego rozkładu, bo nawet nie mam na to czasu. Ofc widziałbym też miejsce do opowiadań czy PBFów (rzecz, z której na RPGC jestem naprawdę dumny, zwłaszcza że w 100% była to zasługa dollana), ale dużo by zależało od tego czy robiłbym to sam czy z kimś. Sam niestety nie jestem zbyt dobrym GMem, choć czasem mogę coś poprowadzić i lubię brać w nich udział jako gracz. Od strony technicznej polegałoby to przede wszystkim na ponownym ścięciu zbędnych kategorii zarówno na stronie jak i na foro, póki co z pozostawieniem obecnego techu by nie tworzyć kolejnych wielomiesięcznych przestojów (choć docelowo myślałbym o wordpressie jako typowo blogowej platformie pod którą zdecydowanie łatwiej podpiąć fb czy discorda, musiałbym tylko ogarnąć jego tolerancję na istnienie bocznego menu kontekstowego, na którym mi zależy).

Przede wszystkim jednak blog miałby być dla własnej przyjemności o tym co interesuje jego autorów, bez jakiegoś ambitnego celu w tle. Forum i SP miałyby na tym zyskać bardziej przy okazji, w sposób naturalny budując bazę nowych ludzi, na których możnaby oprzeć nowe ŚP. Raz już próbowaliśmy zrobić odwrotnie (tzn zastanowić się czego potrzebuje SP i na jego potrzebach budować całą resztę) i wiadomo jak to się skończyło.

Generalnie mógłbym tak długo i zdaję sobie sprawę, że może tu nie być zbyt wielu konkretów, ale dużo zależy z kim ostatecznie bym to robił. Na sugestie jestem jednak otwarty, np wspomniany kanał discorda założony przez moga uważam za fantastyczny pomysł, tak samo chętnie widziałbym na pokładzie dollana (zarówno wspomniane PBFy, jak i jego relacje z rozgrywek w Europę universalis, CK czy HoI - osobiście świetnie mi się to czyta i chętnie bym to promował dalej)

Damian - rozczarowałem cię brakiem rejdżu? :P A co do tego komplikowania się w sumie zgodzę, ostatnio nawet pisałem o tym w Podziemiu. Póki komplikowanie wpływa na to, co możesz robić w samym klubie to jest ok (np. jeśli lore stanowi tylko fabularną otoczkę do toczenia pojedynków czy organizacji innych atrakcji), ale jeśli zamienia się w zbiór dziwnych zasad wymagających słownika na 200 pojęć, to robi się to źle. To jak z piramidą finansową - jesli dołączysz wcześnie to  masz z tego zyski, ale jeśli się spóźnisz, otrzymujesz tylko bałagan do ogarnięcia. Z tego powodu nie widzę, by nawigrator miał odnieść spektakularny sukces, bo im później tym kolejni nowi będą się zderzać z coraz większą ścianą referatów o niczym, ale mimo wszystko życzę chłopakom jak najlepiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 22:26:55 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:32:39 pm »
nie było mnie jeszcze wtedy (dołączyłem pół roku przed ucieczką z GS'a) ale z opowieści innych wysnułem nieco inne wnioski. grupa powstała jako fanklub gothica, ino gothic się zaczął robić zbyt mały, seria upadła, kolejne odsłony były rozczarowaniem, a potem i ich nie było. część zaczęła przeć w kierunku rozwoju, rozszerzenia świata, podczas gdy inni chcieli wciąż siedzieć w khorinis, kopać tyłek valentino i chlać u kardifa. i się posypało
Błagam! Niech ktoś zatrzyma tę karuzelę śmiechu! :D
jeśli wierzyć plotkom i wiatrom, to niedługo karuzela się zatrzyma, a towarzyszyć temu będzie huk opadających szczęk

@Sent-jeszcze kilka tygodni temu mówiłeś że Curse jest, be, zły, kradnie userów i zabija aktywność na forum. Za to Discord w tym momencie nazywasz genialnym pomysłem. WTF?
(dla tych co nie wiedzą-Curse/Twith i Discord to niemalże bliźniaki, różniące się detalami i szatą graficzną)
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:45:01 pm »
Dzisiejszego dnia dokonało się coś, co przejdzie do historii RPGC jako "Domexit". Na razie, kosmiczni kowboje...

Zauważyliście, że ŚP chyliło się coraz bardziej ku upadkowi (tzn. mam na myśli czasy jeszcze na GS) im bardziej komplikowaliśmy świat? Jak był prosty podział na trzy zakony z trzema bogami, bestiariuszem z Gothica i mało rozwiniętym otoczeniem, to pisało się prościej i miałem wrażenie, że ludzie mieli większą zabawę z tego niż później, gdy już sporo namieszaliśmy w uniwersum.
O kurczę, Damian, nadal tutaj jesteś! Od wielu dni zastanawiałem się, czy nie wrzucić jakiegoś czuja do Knajpy w związku z twoją tajemniczą nieobecnością.

Ale tak, może masz coś na rzeczy. Im bardziej klub się rozsypuje, tym z większą łatwością przychodzi mi wymyślanie świata na nowo, po swojemu.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:55:25 pm »
Ej mordy
Ej czemu zamienia da r k na dank xD

dank dank dank
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpień 06, 2017, 23:05:23 pm »
ward - historia była nieco bardziej skomplikowana, np. dochodziło to, że w czasach powstania klubu wyszedł dopiero gothic 2, więc fabularną otoczkę miało tylko królestwo, w pewnym stopniu klasztor, a podziemie trza blo robic od zera. Do tego ludzie od początku uwielbiali mieszać uniwersa, tworzyć własne historie. Jedno z nich zatytułowane WB zyskało taką popularność ze względu na wykorzystanie postaci forumowych, że zapadła decyzja o stworzeniu drugiego, bardziej zorganizowanego, z mapą terenów zakonów, by nie kolidować z grą (bo każdy chciał być równy siłą) a dalej to już się to po prostu organicznie rozwijało, nowe mapy i granice, nowe pomysły, a to wszystko w okolicach premiery Nocy kruka. Problemy z późniejszymi grami (oraz niedziałającym foro w okolicach premiery g3) tak naprawdę jedynie podkopały bazę userów, z których ŚP mogło czerpać (średnia długość życia klubowicza w tamtych czasach to jakies pol roku). Lore było rozwijane, bo ta tematyka interesowała aktywną i ambitną część ludzi, a nie dlatego, że gothic był do dupy. To, że nagle ktoś stwierdził, że Innos, Addanos i ogólnie konwencja ŚP są do dupy, to było znacznie później, w zasadzie to dopiero tuż przed przenosinami na RPGC, ale to też było mylenie przyczyn ze skutkami czemu ŚP stanęło (problemem były wyczerpujące sięzapasy ludzi oraz niechęc administracji by tę bazę poszerzyć, choćby o tematykę risena). No i to, że parę osób miało "ambicję" zrobić coś lepszego, niż głupi gothic, co początkowo spotkało się z poklaskiem części klubu. Że wersja którą ty słyszałeś jest mocno naciągana najlepiej świadczy to, ilu ludzi jeszcze miesiąc czy dwa temu chciało bronić ŚP w obecnej formie.
Spoko jeśli masz inne zdanie i wolisz budować dominia, ale prawda jest taka że nawet we własnym zakonie macie przeciw temu opozycję (lub odejścia z powodu zmiany koncepcji z innosa na święty ogień, ze wspomnę tylko Neda czy Prosiaqa - nawet jesli przyjąć, że nikt po nich nie płacze, te odejścia prowadzące do dalszego kurczenia się zakonu do małej grupki najbardziej fanatycznych wyznawców ognia pozostają faktem).

co zaś do czatów - no bo odciągają uwagę od fora, starczy spojrzeć np. na my3ds, gdzie postów masz tyle ile tutaj, za to na kanale siedzi zwykle 100 osób jednoczesnie i dyskusja toczy się de facto cały czas. Są dobre do utrzymania kontaktu, ale podobnie jak SB zabijają dyskusje w topicach, zwłaszcza jak userów nie jest zbyt dużo. Z drugiej jednak, jesli ruch spadł do takiego poziomu jak obecnie (choć mnie nie było, a to podobno ja straszyłem ludzi z topiców  ;D ) czat jest dobrą metodą utrzymania tych co jeszcze żyją. Discord zaś ma tę przewagę, że jest popularniejszy, przynajmniej imho wygodniejszy oraz fajne rozszerzenia, przydatne również z punktu widzenia prowadzenia strony (zauważ że pisałem, że discord miałby pomoc w pierwszej kolejności blogowi, nie zaś foro czy SP)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2017, 23:12:07 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!