Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156995 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 08, 2016, 15:32:45 pm »
Klasztor ma np. ajgaryt albo weźspierdolit.

A po co wam magiczna ruda, tak swoją drogą? Ciągniecie dalej temat Gothica? :U
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 08, 2016, 16:06:37 pm »
Temat gothica nie ciągniemy od dawna, ale magiczny kruszeć to dość ważny element naszego lore, więc chcemy go nazwać inaczej niż magiczną rudą.

Cytuj
Klasztor ma np. ajgaryt albo weźspierdolit.
A tak na poważnie?
Oprócz tego, że nie macie nic? :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #812 dnia: Październik 08, 2016, 19:53:33 pm »
większość światów fantasy ma swój ujzajebable minerał, jako składnik ujzajebable pancerzy i ujzajebable broni, często powiązany z magią. mithrill, gothicowa ruda, lyrium (tak inne, a jednocześnie zasada tak podobna), cothorsis... można by tak wymieniać długo. u nas też istnieje.

"magiczna ruda" jest terminem dość neutralnym, nie nazwa własna, a opis. uznaliśmy więc wcześniej nie że ma pilnej potrzeby aby zmieniać tą nazwę po odejściu od gothica

podbijam pytanie legiona, macie coś ciekawego na składzie? zmieniliście nazwę i lekko właściwości czy zupełnie odeszliście od motywu albo daliście coś zupełnie innego? czy może zostały wam już tylko żarty?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #813 dnia: Październik 08, 2016, 20:37:58 pm »
tbh to klasyczne zwalczanie problemu, który samemu się stwarza :P "magiczna ruda" to nie musi oznaczać zaraz nazwy własnej, jak ward sam przez przypadek zauważył to po prostu przymiotnik określający właściwości metalu. To, czy kręgi inteligenckie nazywają go ajgaryt czy mithril nie ma wpływu na to, że jest to ruda i jest uważana za magiczną :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #814 dnia: Październik 08, 2016, 22:07:54 pm »
co nie zmienia faktu że sangwinit, dwimeryt czy lapiz magicaneum brzmią o wiele lepiej niż suche "magiczna ruda"
wiesz Sent, jakby było tu dużo innych problemów do dyskusji, to bym zrozumiał. ale dzieje się mało, więc nawet dyskusja na błahy temat jest mile widziana :P
więc... jak jest z tą waszą rudą? "mroczna ruda"?
Mhroczna /dop. Lowcap
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 22:37:48 pm wysłana przez Lowcap »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #815 dnia: Październik 08, 2016, 23:19:02 pm »
po prostu, czarna magizna ruda albo czarna ruda, nad jakąs elficko brzmiąca nazwą nikt się nigdy nie zastanawiał. Podziemie to praktyczny kraj z bardzo precyzyjnym językiem :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #816 dnia: Październik 11, 2016, 17:49:29 pm »
A tak na poważnie?
A tak na poważnie to nie było takiego zapotrzebowania. Materiał kowalski o zajebistych właściwościach może po prostu zostać odkryty/wytopiony w Amalgamacie, a jak coś ma być magiczne to jest zaklinane. A tak na poważnie(2) to ajgaryt jest całkiem prawdopodobny, w sumie mam gotowy opis sporządzony na tym tamtym forum Gospodarczo-Spółdzielczym. " Mówi się, iż spożycie dobrze przygotowanej mikstury, do której uda się przenieść esencję ajgarytu, znacznie zwiększa umiejętności poznawcze i inteligencję spożywającego." Spokrewnione minerały: jugaryt, higaryt, szigaryt, ajdongetyt.

Oprócz tego, że nie macie nic? :D
Mamy wszystko8)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Youkata

  • Wiadomości: 77
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #817 dnia: Październik 24, 2016, 20:25:59 pm »
Występuję z pomysłem który chciałabym zrealizować. Pojawił się bowiem niecny plan na zorganizowanie konkursu na najbardziej kiczowate, najgorsze opowiadanie ever. Pytanie jednak czy to ma sens i jak należałoby to oceniać. Pomysły na ocenianie są dwa jeden to plebiscyt a drugi to wyznaczenie pewnych kryteriów kiczowatości denności podług których prace byłby oceniane.
Dominium - Rekrutka
_____________________________
Bo trzeba znać tego kto ci robi dobrze.
Pyr pyr pyr

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #818 dnia: Październik 24, 2016, 21:21:41 pm »
Nie trzeba niczego wyznaczać. To pewne, że ja wygram taki konkurs :D

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #819 dnia: Październik 24, 2016, 22:36:55 pm »
O kurwełe, konkurs w którym mam szanse na podium. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #820 dnia: Październik 25, 2016, 00:23:53 am »
To ja od razu zgłaszam się na sędziego, jeśli to wystartuje xD
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #821 dnia: Październik 25, 2016, 00:57:49 am »
Plebiscyt wymagałby od ludzi zbyt dużo wysiłku - oglądanie zdjęć trwa krótko, ale ŚPowiczom nie będzie się raczej chciało czytać 5+ celowo kiepskich opowiadań. Pozostawiłbym to zadanie sędziom.

Słownik Języka Polskiego PWN (wydanie sprzed kilku lat) definiuje kicz jako "bezwartościowy utwór literacki". Uważam, że takie opowiadanie powinno nadal być całkowicie poprawne gramatycznie, umyślne popełnianie byków wydaje mi się bowiem czynnością niewymagającą żadnego wysiłku, a uciążliwą dla sędziów i potencjalnych czytelników.

Wydaje mi się, że kicz to powielanie schematów, klisz właściwych gatunkowi. Rozpoznanie go wymaga chyba znajomości innych utworów. Nie chodzi mi jedynie o brak oryginalności, albowiem wszystko jest do pewnego stopnia zapożyczeniem skądinąd. Taki utwór posługuje się, moim zdaniem, najpopularniejszymi tropami literackimi spotykanymi w dziełach pokrewnych, przejaskrawiając je i interpretując dosłownie. Myślę, że poniekąd wiele z naszych prac konkursowych jest kiczowate. Problemem jest znalezienie osoby z wiedzą umożliwiającą jej identyfikację kiczu.

Sam nie jestem oczytany, ale lubię wskazywać uniwersum Warcrafta jako flagowy przykład kiczu. Jest to tygiel oczywistych zapożyczeń z mitologii, kultury popularnej i innych źródeł, który ma problem z traktowaniem całego swojego heroizmu na poważnie przez jego niedorzeczność.

Problem zdaje się tkwić w tym, że jakoś w drugiej połowie XX wieku zatraciliśmy wszelkie standardy estetyki i sztuka stała się głównie środkiem wyrazu, jej dzieła zaś niemożliwe do obiektywnej oceny bez wspomnianych standardów. Wcześniej w tym samym stuleciu pojawiła się kultura popularna, masowo reprodukowana. Dziś piękno jest względne, zależne tylko od odbiorcy i tego, co on odbiera jako inspirujące, wzbogacające go, itp.

Ze względu na ten relatywizm, proponuję do naszej lokalnej definicji kiczu stworzonej na potrzeby konkursu dodać kryterium "podobne do Warcrafta".

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #822 dnia: Październik 25, 2016, 10:44:28 am »
Jestem za, byłby to konkurs utrzymany w duchu obu edycji Sucharów. Dobra parodia i celowy kicz są sztuką wymagającą dobrej znajomości rzemiosła "na serio", żeby dokładnie wiedzieć które guziki powciskać na odwrót i co spierdolić, żeby działało. Aż sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie.

Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 09, 2016, 23:30:13 pm »
Aż się łza w oku kręci na wspomnienie konkursu na opis wydarzeń ze sracza.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 16, 2016, 23:48:47 pm »
Come on.
Potrzeba jednego chętnego.