Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #720 dnia: Marzec 20, 2016, 13:38:47 pm »
Czy ja wiem... Przymierze to jednak ludzie, a nie tona martwego materiału, którego nikt nie czyta. To konkursy literackie, picie razem na Pyrkonie i inne pomniejsze zloty, ciągłe stwarzanie świata od nowa w kolejnych postach, nauka programowania w Knajpie.
Dla mnie to jedno i drugie. Ludzie oczywiście są ważni, inaczej nie byłoby tej dyskusji. Ale ważny też jest folklor, legendy o SŚP, dawnych userach itd. Bez tego ŚP byłoby po prostu kolejnym działem na forum.
Ja nie rozumiem jednego. Kiedyś byliśmy dla siebie, tak przynajmniej ja to odbierałem, ale teraz staracie się być dla kogoś na siłę. O co Wam chodzi? Po co Wam ten poklask i popularność? Chcecie być jakimiś bloggerami, to załóżcie bloga. Chcecie być redaktorami czy pisać jakieś artykuły, to poszukajcie pracy w tym kierunku.

Dlaczego po prostu by nie bawić się z tymi, którzy jeszcze tutaj się ostali?

Wyjaśnijcie proszę, po co Wy dalej szukacie atencji w sieci? Co Wam to da? Po co ten cały rozłam był? Ja chyba widocznie nie zrozumiałem idei świętego przymierza. Uważam, że na GS było naprawdę fajnie, ale potem jakieś cyrku się zaczęły dziać, których przyczyn nie rozumiałem. Przyszedłem tutaj tylko za ludźmi, których polubiłem i tylko to mnie tutaj trzyma. A Was co takiego tutaj trzyma, bo odnoszę wrażenie, że coś innego niż ludzie...
Maniaks. Sprawa jest prosta. Strona, jak każde przedsięwzięcie, potrzebuje ludzi, żeby działać. Można wykorzystywać w kółko tych samych ludzi, ale prowadzi to do wypalenia poszczególnych jednostek oraz (że posłużę się fachową terminologią) ukiszenia środowiska. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest ściągać nowych ludzi, którzy pod czujnym okiem weteranów będą napędzać dalszy rozwój strony.

Właśnie dlatego szukamy atencji w necie - żeby ściągnąć nowych ludzi, zamiast obarczać całą robotą w kółko tych samych old-schoolowców, którzy sprawdzili by się dużo lepiej w postaci mentorów nowego pokolenia niż siły roboczej.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #721 dnia: Marzec 20, 2016, 13:45:29 pm »
Właśnie dlatego szukamy atencji w necie - żeby ściągnąć nowych ludzi, zamiast obarczać całą robotą w kółko tych samych old-schoolowców, którzy sprawdzili by się dużo lepiej w postaci mentorów nowego pokolenia niż siły roboczej.
i żeby było z kim pić te browce, bo wspominacie jak to było z mogiem, elemem, alchiem i cobrą, a zapominacie że połowa tego składu odpadła jeszcze na GS gdzie już sześć lat temu "brak nowych" postrzegany był jako problem. Nawet jeśli niektórzy próbują teraz udawać, że było tam tak fantastycznie.

Poza tym ludziom którzy siedzą tutaj od dekady i przykładali się do tego wszystkiego głupio to teraz wyrzucać do kosza :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #722 dnia: Marzec 20, 2016, 14:35:35 pm »
Ja mam nadzieje na rozkręcenie portalu. Forum to tylko dodatek tak szczerze.
Myślałem o twitchu z WoWa, ale tego nikt nie ogląda.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #723 dnia: Marzec 20, 2016, 16:14:15 pm »
Praca, życie, związki, brak czasu, brak pieniędzy, niemodna platforma komunikacyjna, dobór tematyki i mistyczny nieuchwytny target.

A chuja.

Brakuje jedynie pasji. I to równocześnie wszystko, czego brakuje.

Amen.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 20, 2016, 17:53:09 pm »
Do tego sprowadziły się moje wczorajsze rozważania - mi w sumie zależy ostatecznie na tym, by się działo.

Przy okazji chciałem ponowić prośbę sprzed ostatnich paru dni: dajcie jakiś literacki :3

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #725 dnia: Marzec 20, 2016, 21:03:10 pm »
Ja mam nadzieje na rozkręcenie portalu. Forum to tylko dodatek tak szczerze.
Jak portal się rozkręci to i forum na tym zyska.
Cytuj
Myślałem o twitchu z WoWa, ale tego nikt nie ogląda.
Skąd wiesz?

Pytam serio, słabo się znam na live streamingu.
Brakuje jedynie pasji. I to równocześnie wszystko, czego brakuje.
Za to w truizmy jesteśmy dobrze zaopatrzeni.

Srsly though, nie zgadzam się. Pasja jest ważna, ale bez przemyślanej logistyki to tylko słomiany zapał.
Przy okazji chciałem ponowić prośbę sprzed ostatnich paru dni: dajcie jakiś literacki :3
Wpadł mi właśnie do głowy pomysł: "Konkurs na Przygodę w Innym Zakonie". Polega na napisaniu opka, które dzieje się w innym zakonie niż twój.

Jakiś chętny do organizacji?
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #726 dnia: Marzec 20, 2016, 21:35:11 pm »
mogę stanąć w jury, ale nie pali mi się do pisania pracy
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #727 dnia: Marzec 20, 2016, 22:29:36 pm »
Pomysł na konkurs zacny, mogę dołożyć od siebie kilka niewielkich nagród.

Tłicz, pewnie. Dajesz MoG.
Poza propozycją poniżej można by jeszcze dodać identyczną/ podobną ramkę na forum.


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #728 dnia: Marzec 20, 2016, 22:38:37 pm »
Skąd wiesz?

Pytam serio, słabo się znam na live streamingu.
WoW jest mało atrakcyjny z tego względu, że jest nudny do oglądania. Na twitchu trzeba jednak komentować i utrzymywać kontakt z widzem. Natomiast jak się raiduje na poważnie, to trzeba siedzieć na TS i gadać tylko w ramach gry z graczami.

Jedynie co, to może przy nowym contencie, jaki będzie w Legionie, trochę osób będzie oglądać. Natomiast w tym momencie na kanałach PL ogląda na raz jakieś 20-30 osób, chyba, że gra taki The Rock, ale ludzie oglądają go dla niego, a nie dla WoWa.

No i na twitchu masz +200 do oglądalności, jak jesteś dupą.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #729 dnia: Marzec 20, 2016, 22:55:14 pm »
Streamuj lola i rób z siebie debila bądź mega śmieszka heheszka. Trafiasz do bronzowych i masz oglądalność na poziomie 1000 widzów. :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #730 dnia: Marzec 20, 2016, 23:00:46 pm »
Mnikjom może sam chcesz? ;)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #731 dnia: Marzec 20, 2016, 23:13:17 pm »
Ewentualnie się zastanawiam nad HOTSem. ;P
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #732 dnia: Marzec 20, 2016, 23:15:21 pm »
Za to w truizmy jesteśmy dobrze zaopatrzeni.

Srsly though, nie zgadzam się. Pasja jest ważna, ale bez przemyślanej logistyki to tylko słomiany zapał.
To jak? Truizm, czyli banalna i błaha oczywista prawda, czy się nie zgadzasz? Jedno albo drugie, bo święty Tomasz patrzy i nie lubi, jak ktoś robi kurwę z logiki. Wygłaszanie truizmów to może i dreptanie w miejscu, ale zaprzeczanie oczywistościom to już podskok, salto i upadek na ryj.

Jak truizm, to się nie wygłupiajmy z kontrargumentami i wkurwianiem Tomasza Akwinasza, uznajmy że nic nowego nie wniosłem do tej skądinąd owocnej dyskusji i nie tędy droga, każdy wie że bez pasji nie ma kołasji, idź Gurt pisać teksty Andrzejowi Piasecznemu.

Jak się nie zgadzasz, to mój truizm niczym pokemon ewoluuje w argument i możemy podyskutować.

Moim zdaniem bez pasji całe to przedsięwzięcie to tylko jakiś nieudolny pomysł na biznes. To, że nierentowny finansowo nawet z założenia, nie ma najmniejszego znaczenia. Biznes jako coś, co ma działać, kręcić się i w co mają angażować się ludzie. Bez pasji to przestaje być hobby, rozrywką, zabawą, czymkolwiek - robi się pójściem do roboty. A jak ktoś idzie do roboty, to naprawdę, zapłać mu pieniądze albo nie zawracaj mu dupy, bo inaczej nie zrobi dla ciebie tego, na co sam z siebie nie ma ochoty. Bo cała ta przemyślana logistyka bez choćby i tego słomianego zapału, nadaje się co najwyżej do wdrożenia w przedsięwzięciu, gdzie ludzie są zatrudniani za kasę i w ten sposób realizują założenia i przyjęty (genialnie opracowany i przemyślany) plan. Każdą inicjatywę trzeba zasilać jakimś paliwem, jak idziecie w kasę i przedsięwzięcia, które nie angażują emocjonalnie ludzi na poziomie tworzenia, to tym paliwem jest forsa. Jak idziecie w działalność hobbystyczną, to te emocje przy tworzeniu są najważniejsze, są pierwszą i niekiedy jedyną nagrodą za poświęcony czas. Poczucie zaangażowania w coś ciekawego, poczucie samorealizacji, uwalniania kreatywności, pogłębiania zainteresowań i dzielenia się nimi z innymi, duma z wykonanej twórczości.

Ja wiem, że teraz to już na pewno poleciał truizm za truizmem, ale jest jedno zajebiście słabe ogniwo w tym całym łańcuchu oczywistości, które to dewaluuje. Jedna z przyjętych oczywistości jest fałszywa i to ona rozpierdala cały łańcuch: tej pasji nie ma, a wy chyba jej istnienie przyjęliście za pewnik. Bo nie wiem, jak byście inaczej liczyli na to, że to przedsięwzięcie odniesie wielki sukces z udziałem tylu ludzi. Wielki albo przynajmniej taki, jaki mu wróżono czy być może - zaplanowano. A mam nadzieję, że był on zdefiniowany mimo wszystko niezależnie od reszty przedsięwzięć w interesującym nas wycinku internetu. Bo jak głównym pocieszeniem ma być, że wszędzie będzie lepiej, niż na GS - to sorry, ale i tam gówno, i tu gówno.

Odnoszę wrażenie, że tym czynnikiem ludzkiego zapału nie przejmowaliście się nigdy i zawsze miał status "jakoś to będzie". Że przecież wszystkim zależy i wszyscy będą wszystko robić z przyjemnością dla wyższego dobra, wspólnego dobra. Chyba widzicie, że na myśl o redagowaniu niusów ze świata RPG na poziomie "just your average RPG news" nikt nie szcza pod siebie z ekscytacji. Że to przedsięwzięcie nie sprawia wrażenia, jakby zostało zaplanowane z myślą o tych, którzy tu są. Ale mimo to ma działać. Nie zaprzeczam, że dobrze mieć plan, taktykę, logistykę, itp., ale nie da się rozkręcić nic bez tego podjaru. Fajnie, że RPGC jako przedsięwzięcie jest organizacyjnie gotowe na sukces. Ale zanim ożyje, trzeba w nie wpompować jeszcze sporo paliwa. Tego drugiego. A widząc to co widzę, nie wierzę że "pasja jest ważna" była wypowiedziana szczerze czy z przekonaniem. Albo świadomością.

I jeszcze jedna rzecz co do kraju, w którym przyszło nam działać. Jesteśmy zacofani co nieco i faktycznie u nas starsze rzeczy wymierają z opóźnieniem - git. Chociaż i na zachodzie ludzie wychodzą z założenia, że do pewnych określonych zastosowań, fora dyskusyjne są i zawsze będą niezastąpione. Ale na naszą niekorzyść strasznie mocno działa fakt, że w naszym kraju jesteśmy znacznie bardziej przejęci sprawami egzystencjalnymi, niż ma to miejsce w bogatszych państwach. I ten próg, w którym pasja jest w stanie przezwyciężyć chęć czy wręcz konieczność zarobku, jest znacznie wyższy. I tym ważniejsze jest planowanie przedsięwzięć hobbystycznych z tą pasją na uwadze.

ALE!

Ale, ale, ale. Jestem w stanie wycofać się z tego całego swojego smęcenia, skoro już przeczytałem jeszcze pięć razy wszystko, co było powiedziane do tej pory i doczytałem coś ciekawego. Widzę, że gdzieś w tych wszystkich planach jest pewien drobny myk, który nie ma co prawda na celu połączenie trzech kropek pt. "RPGC", "pasja" i "ŚPowicze" - ale jest sposobem na obejście problemu. Jeśli dobrze rozumiem, pomysł jest taki, żeby osiągnąć minimum zauważalności i do tej roboty zaciągnąć jakąś młodzież z zewnątrz. Młodzież, która chętnie by współtworzyła portal, a której tutejsza starszyzna miałaby mentorować. Kierunkować ich. Pomagać mentalnie wykonywać im mozolną robotę, jaką jest rozkręcanie strony - na dodatek po naszemu. Brzmi to jak plan dobry i mogliście już dawno mówić o nim głośniej (albo wyraźniej), bo moim zdaniem możecie nim tylko pośród tutaj obecnych zyskać aprobatę, bo wszyscy tu są albo skonfundowani, albo zmęczeni, albo czują na sobie ciężar całego tego nie-dziania się, albo wszystko na raz. Powiem więcej, tego kalibru keikaku aprobuje nawet sam Arcanus. Zostają dwa mniejsze problemy: ktoś i tak musi rozkręcić etap początkowy, a jest to totalny skok wiary - a tych wyrobników, którzy potem się zjawią też trzeba będzie zasilać jakimś paliwem. Albo grosiwem, albo pasją, można ewentualnie liczyć że będą im do szczęścia potrzebne mniejsze tego ilości (czyli, pomijając grosiwo, będą np. szczali w gacie z okazji możliwości napisania niusa o jakimś erpegu). To jednak ma jakąś tam szansę się udać, trzymam kciuki i nie siłuję się na mocowanie się z problemem będącym w mojej skali numerem 1, skoro istnieje sposób na jego wyminięcie.

Więc tak to rozumiem, że taki jest plan. Jeżeli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu.

PS. (Proszę, nie róbcie tego)

PS2. Ten i poprzedni post są sponsorowane przez słowo "pasja" oczywiście z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy, #panzmartwychwstal #prawdziwiezmartwychwstal
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #733 dnia: Marzec 20, 2016, 23:33:00 pm »
#Ojesumaryjaaleduzotekstu

Ale nie powiem. Widok mnie, mentorującego jakiemuś nołlajfowi sikającemu pod siebie gdy da mu się do zrecenzowania grę rpg, jest dosyć ciekawy XD

Ja nie mam dobrego internetu do streamowania. Więc nawet jeśli bym chciał to i tak odpadam :P

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #734 dnia: Marzec 20, 2016, 23:44:55 pm »


#Ojesumaryjaaleduzotekstu

Ale nie powiem. Widok mnie, mentorującego jakiemuś nołlajfowi sikającemu pod siebie gdy da mu się do zrecenzowania grę rpg, jest dosyć ciekawy XD
Ten tekst o mentorowaniu, to taka delikatna wskazówka, że 90% z nas się nie nadaje do czegokolwiek.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta