Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156928 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 09, 2016, 18:58:29 pm »
I wypuścić na masową produkcję. Na każdej karcie będzie link do portalu a dzieciaki będą się zabijać za karty z Kapitułą :D
P.A 65%

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 09, 2016, 19:56:30 pm »
to akurat raczej nie wypali, bo śpowe żarty rozumie tylko śp, ale jak kiedyś dorobimy się sklepiku z merchem to można się zrzucić i parę kompletów wydrukować :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #707 dnia: Marzec 17, 2016, 20:11:17 pm »
Dejcie teraz jakiś konkurs literacki, a nie uzależniony od pogody, której nie ma :3

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #708 dnia: Marzec 17, 2016, 21:19:12 pm »
Tak ostatnio wędrowałem po internecie i pomyślałem sobie o czymś raczej oczywistym, ale chyba nigdy głębiej nie poruszanym na tym forum, a tym bardziej nic nie bylo w tym kierunku robione. Mianowicie chodzi o to, że brak popularności naszego forum, a co za tym idzie ŚP nie wynika tylko z jego tematyki czy zaangażowania jego użytkowników, myślę, że chodzi o to, że to jest forum, a fora jakiś czas temu utraciły swoją popularność i nadal ją tracą. Chodzi mi oczywiście o rozszerzenie działalności na inne media. Patrząc na to co jest dziś popularne to najlepszą opcją byłby YouTube. Nie chodzi oczywiście o porzucenie forum tylko mocne wspomaganie go innymi mediami. Można by wrzucać audiologi z sesji RPG w świecie ŚP, zamieszczać wideo - artykuły itp. Wiem, że pojawią pytania typu "A kto to będzie robił? ". Brzmi to głupio i żałośnie z mojej strony, ale nie wiem. Na razie chciałem tylko rzucić pomysłem, a później sie zobaczy.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #709 dnia: Marzec 17, 2016, 21:26:14 pm »
Mam plan. Nagrywajmy majkrafta to zyskamy nowych fanów i wogóle XD

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #710 dnia: Marzec 17, 2016, 21:51:39 pm »
Twitch teraz rządzi.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #711 dnia: Marzec 18, 2016, 16:49:03 pm »
I to jest prawda. Wygląda na to, że Telewizja Skurcz/żywostrumieniowanie zostanie z nami na jakiś czas.

Co najlepsze, nie musicie wydawać żadnych pieniędzy, by nagrywać. Wystarczy ściągnąć Open Broadcaster Software (OBS), nauczyć się go używać i można lecieć. Wiem z tematów Lowcapa w Pomocy Technicznej (ale sztywna nazwa podforum btw), że kupujecie sobie niezłe kombajny, więc hardware nie jest problemem. Najlepiej mieć upload rzędu ok. 8Mb/s, ale chyba nawet przy 2Mb/s można strumieniować w 480p. I wrzucać o tym informacje w Arcade.

Nie wiem, jak wy, ale ja bym sobie postrumieniował nawet tak sam dla siebie, bo lubię nagrywać siebie grającego w gry.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #712 dnia: Marzec 18, 2016, 17:40:38 pm »
Zgodzę się z tym, że fora nie są już "mainstreamowe". Wyjątkiem są fora poświęcone bardzo wąskim dziedzinom, gdzie ludzie poszukują specjalistycznej wiedzy.

Btw. Jeden audiolog z sesji już jest :)
Sam TS3 także: http://forum.rpg-center.pl/index.php?topic=1020.0
Okej, wchodzę na niego co kilka dni, ale możemy powoli zacząć to zmieniać. O ekstra podkanały wystarczy poprosić Bladego.

Co do twicha, itp., czy istnieje opcja stworzenia konta dla portalu, gdzie streamujący mogli by się zmieniać?

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #713 dnia: Marzec 19, 2016, 14:08:25 pm »
Mianowicie chodzi o to, że brak popularności naszego forum, a co za tym idzie ŚP nie wynika tylko z jego tematyki czy zaangażowania jego użytkowników, myślę, że chodzi o to, że to jest forum, a fora jakiś czas temu utraciły swoją popularność i nadal ją tracą. Chodzi mi oczywiście o rozszerzenie działalności na inne media.
Kreatywność w usprawiedliwianiu kompletnej klapy tego portalu mnie niekiedy zadziwia.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #714 dnia: Marzec 19, 2016, 15:43:12 pm »
Nie jest w błędzie. Czy sugerujesz, że jest w błędzie? To prawda, że straciliśmy 90% użytkowników, z którymi zaczynaliśmy, i to stało się z innych powodów. Ale istnienie mediów społecznościowych nie pomaga chyba w rozwijaniu forów.

t. ktoś, kto z socjal mediów korzysta sporadycznie

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #715 dnia: Marzec 19, 2016, 21:12:12 pm »
Fenrir ma absolutną rację. Moim zdaniem utrata popularności for to jeden z trzech głównych powodów, dla których RPG Center kuleje. Polska na szczęście jest jeszcze "zacofana" i wciąż da się u nas rozkręcić dobre foro, ale wymaga to o wiele większego nakładu pracy niż 5-10 lat temu. Nie ma już userów za darmo.

Drugi problem, to że najzwyczajniej w świecie ludzie dorastają i zajmują się swoim życiem w rl. Wiem, że nawet z tych, którzy wciąż udzielają się na forum, większość pracuje albo studiuje dziennie i nie ma czasu pisać artykułów, rozkręcać długich dyskusji na foro itd.

Trzeci problem wiąże się z drugim. Wiecie, co jest gorsze dla strony niż userbase, który nie ma czasu się udzielać? Twórcy strony, którzy nie mają czasu się udzielać. W czasie kiedy RPGC ruszyło ja zacząłem studiować, a Sent pracować. A potem było tylko gorzej.

W każdym razie - jak już wspominałem, zgadzam się z Fenrirem, że fora są na wymarciu. Podejrzewam, że RPG Center działało lepiej jako blog o grach z kilkoma autorami. Szkoda tylko Świętego Przymierza, gdybyśmy poszli w taką opcję.

EDIT:

Btw. Jeden audiolog z sesji już jest :)
Wrzucałeś go gdzieś? Nie mogę go znaleźć na foro. :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2016, 21:13:43 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #716 dnia: Marzec 19, 2016, 21:50:57 pm »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #717 dnia: Marzec 19, 2016, 21:55:13 pm »
Szkoda tylko Świętego Przymierza
Czy ja wiem... Przymierze to jednak ludzie, a nie tona martwego materiału, którego nikt nie czyta. To konkursy literackie, picie razem na Pyrkonie i inne pomniejsze zloty, ciągłe stwarzanie świata od nowa w kolejnych postach, nauka programowania w Knajpie. A ludzi zostało niewielu.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #718 dnia: Marzec 19, 2016, 22:06:33 pm »
C - by ktoś trafił na naszą małą społecznośc musimy najpierw do niej wyjść. To też nie tak, że ludzie nie lubią dyskutować, tylko dla 3/4 jak czegoś nie ma na facebooku to nie istnieje. Jak mówi drag, podejrzewam że bez problemu moglibyśmy pójść w full-social media, tylko to nie jest formuła przy której ŚP przetrwa.

Anyway przeciw podcastom czy filmikom nic nie mam, jak powstaną, będziemy wrzucać :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #719 dnia: Marzec 19, 2016, 23:36:31 pm »
Ja nie rozumiem jednego. Kiedyś byliśmy dla siebie, tak przynajmniej ja to odbierałem, ale teraz staracie się być dla kogoś na siłę. O co Wam chodzi? Po co Wam ten poklask i popularność? Chcecie być jakimiś bloggerami, to załóżcie bloga. Chcecie być redaktorami czy pisać jakieś artykuły, to poszukajcie pracy w tym kierunku.

Dlaczego po prostu by nie bawić się z tymi, którzy jeszcze tutaj się ostali?

Wyjaśnijcie proszę, po co Wy dalej szukacie atencji w sieci? Co Wam to da? Po co ten cały rozłam był? Ja chyba widocznie nie zrozumiałem idei świętego przymierza. Uważam, że na GS było naprawdę fajnie, ale potem jakieś cyrku się zaczęły dziać, których przyczyn nie rozumiałem. Przyszedłem tutaj tylko za ludźmi, których polubiłem i tylko to mnie tutaj trzyma. A Was co takiego tutaj trzyma, bo odnoszę wrażenie, że coś innego niż ludzie...
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!