Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 158300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:25:37 pm »
Gadacie o tych pojedynkach. Podobne pytanie wczoraj ostrzymałem xD
Planuję zrobić quiz z kilku gier albo kilka quizów z kilku gier. Wiadomo, że nie grałem we wszystko, więc potrzebowałbym kogoś do pomocy, kto jest obeznany w paru dobrze znanych grach.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:36:32 pm »
Ja jestem za zorganizowaniem TNowej wersji Wielkiego Quizu RPGowego, którego prowadziliśmy z Xero. Moim zdaniem formuła jest bardziej przystępna niż pojedynki.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:41:03 pm »
To chyba było trochę dawno, bo mnie tu jeszcze nie było. Ja chciałem zrobić jeden quiz w kilku częściach. Byłoby po 50 lub 100 pytań z kilku gier, podium by było z każdej gry osobno i jedno wielkie dwa tych, co łącznie zdobyli najwięcej punktów.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:42:03 pm »
Quiz - ode mnie okejka.

Ert - jęcz bezpośrednio nedowi (bo zimak zdaje się dalej wyjazdowy) i błękitnej kapitule.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:42:43 pm »
Pisze tutaj - ekipy mamy, sędziów mamy, miejsca od kapituł nie mamy, więc czekam tutaj na odpowiedź

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 26, 2013, 13:44:12 pm »
Oficjale już od dłuższego czasu są trupem.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 26, 2013, 15:28:11 pm »
Oficjale już od dłuższego czasu są trupem.
Tak, dlatego mamy ekipę z Królestwa, z Podziemia i sędziów z Klasztoru którzy chcą by trupem to nie było.

Czy ja naprawdę muszę 3 raz pisać to samo by ktoś to w końcu zrozumiał? Jest komu, są chętni i właściwie wszystko jest załatwione, tylko brakuje tego "błogosławieństwa" że możecie.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 26, 2013, 15:28:37 pm »
Cytuj
Oficjale już od dłuższego czasu są trupem.
I? Z takim podejściem to może wszyscy usuńmy swoje konta. Dlaczego (skoro Ertix pisał, że ma juz ekipy z każdego zakonu) nie spróbować ich ożywić?

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 26, 2013, 15:40:58 pm »
Mam spore luki (z wiadomych przyczyn) jeśli chodzi o to, jak działały pojedynki w ostatnich latach, ale jak dla mnie od zawsze był to jeden z filarów na którym opierało się ŚP, także wielce się zdziwiłem słysząc, że piątkowe pojedynki między zakonne przestały być praktykowane. Według mnie wprowadzały one element rywalizacji pomiędzy Podziemiem a Królestwem, której próżno szukać gdzie indziej, chyba że w tematach takich jak tawerna (stojących odłogiem od dłuższego czasu). A czyż nie o to w inicjatywie jaką jest ŚP zawsze chodziło? Odwieczna walka między Innosem a Beliarem? Sami powiedzieliście, że jedyne, co zostało w ŚP zachowane z Gothica, to pojedynki i Bogowie. Rezygnując z tej atrakcji to tak jakby zrezygnować z całego Gothica, nie ma sensu się dalej okłamywać.

Sam brać udziału w oficjalach już raczej nie będę, bo po tej długiej przerwie jestem cienki jak dupa węża, ale skoro są chętni, to co stoi na przeszkodzie? Z wielką chęcią będę obserwować zmagania zawodników w każdy piątek i mam nadzieję, że pojedynki nabiorą takiego prestiżu, jakim cieszyły się kilka lat temu.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 26, 2013, 15:44:48 pm »
Tak swoją drogą - rychło w czas będzie, ale chyba ogłoszę tutaj wyniki Wyborów na Najgorszego z GSa.

O ile olpisak przyśle mi wreszcie co mam poprawić, bo napisał bzdury.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 26, 2013, 16:26:36 pm »
Rezygnując z tej atrakcji to tak jakby zrezygnować z całego Gothica, nie ma sensu się dalej okłamywać.

Sam brać udziału w oficjalach juz raczej nie bede

mam nadzieję, że pojedynki nabiorą takiego prestiżu, jakim cieszyły się kilka lat temu.
że tak bezczelnie powycinam - to jest mój, i zapewne pozostałych kapitulantów też, problem z pojedynkami. Wszyscy uważają że są superomgfilar, wszyscy żałują że odeszły i wszyscy nie zamierzają więcej walczyć bo wyszli z formy, ale wszyscy mają nadzieję że będzie dobrze.  Tak się bawić nie będziemy, bo nie ma to sensu.

Jeśli Ert znalazł faktycznie - ok, czemu nie, ale to niech się zgłosi do neda, poda konkretnie kto tam mu wyraził entuzjazm i tak dalej i tak dalej (choćby po to by to były oficjalne pojedynki, a nie okładanie się lagą dwóch asów wykładających się na pytaniu o liczbę kamieni ogniskujących), bo nawet ja, który jestem niby najlepiej poinformowany w tym temacie wiem tyle, ze ert niby kogoś ma i że jakośtobędzie (jak piloci tupolewa pod smoleńskiem), a moja wstępna zgoda wynika tylko z tego, że wcześniej widziałem ze  u nas liga pojedynków niby działa i że faktycznie kadra by się znalazła, a nie dlatego że ert przedstawił mi coś konkretnego. Jeśli podobny optymizm można wyrażać  w innych zakonach - pojedynki wrócą, jeśli kadrę tak naprawdę da się wystawić tylko u nas - nie ma to sensu, bo się skończy jak słynny sezon o którym średnio raz a pół roku dyskutuję z nedem gdzie też odbyło się tylko dlatego bo to filar a potem jeszcze szybciej imprezę zwijano.

tl;dr - niech ert wyśle konkrety Nedowi i Gurtowi, to możemy myśleć, w końcu to dla was. "Trust me I'm an engineer we wredni hamulcowi" to za mało.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 16:47:41 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2013, 16:47:21 pm »
Na tyle, na ile się orientuję w tych wszystkich sejmowych debatach, przysługuje mi prawo do sprostowania.

Przede wszystkim nie widzę powodu, aby wylewać dziecko z kąpielą i przez coraz silniejsze uprzedzenia wobec Gothica - zakańczać tak fantastyczną atrakcję jaką pojedynki są i były. Być może dla Wielkiego Mistrza nie jest to interesujące widowisko. Jakkolwiek, w dosłownie kilka minut, na mojej wczorajszej walce z xerolothem pojawiło się bez mała 10 osób (Ert mi świadkiem ;p). I nie tylko członkowie Podziemia. Tam byli przedstawiciele wszystkich zakonów. Co więcej - niemal każdego dnia na #pojedynki przebywa znaczna grupa, gotowych do walki zawodników. Sama Wakacyjna Liga cieszy się popularnością, o której świadczą wciąż przybywające logi z pojedynków, a co najważniejsze - nowi, debiutujący gracze.
Jest chyba dość powodów, które nie pozwoliłyby lekką ręką strącić sprawy pojedynków w otchłań. Mylę się?

Jeśli tymczasem chodzi o potyczki na wiedzę z innych gier RPG. W moich oczach mija się to z celem. Nie jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do zapamiętywania tak wielu szczegółów podczas rozgrywki. Gothica przechodziło się po kilka razy, znamy go jak własną kieszeń (a mimo to dalej nas zaskakuje ;p). Jedynie ta pozycja jest stuprocentowo pojedynkable. I proszę wierzyć - da się wymyślać prawdziwie trudne pytania na poziomie. Mimo wieku sagi i tak długiej już, pojedynkowej tradycji.

Oczywiście, jeśli ktoś ma taką ochotę, nie mam nic przeciwko powstaniu osobnej kadry, toczącej sobie na podobnych zasadach walki np. z Risena. O ile będzie dość osób - czemu nie.
Jesteś w ŚP parę miesięcy? Bo nie pamiętasz jak to kiedyś było, kiedy chyliły się ku upadkowi, zawodnicy jak i sędziowie nie zjawiali się w piątkowe wieczory itd itd.

Dla Ciebie może to nowość, ale mnie jakoś nie zachęca czekanie na ciągle te same pytania, kiedyś można było zabić ćwieka jakimś pytaniem, teraz zazwyczaj wychodzi to przez to, że ktoś (np. ja) mało pamięta z gry i się potem dziwi widząc pytanie/odpowiedź. : p

Z drugiej strony rozumiem, że chcielibyście, aby odbywały się o danej godzinie w konkretny dzień? Jeżeli tak to powodzenia, przypomnijcie sobie co się działo na LTP jak Serson rzucił wszystkim niepasujące terminy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 26, 2013, 16:53:40 pm »
Sent źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to, że nie chcę walczyć. Jestem po prostu realistą, do oficjalnych pojedynków zawsze wyznaczało się kilku (jeśli dobrze pamiętam 5 - przynajmniej w Podziemiu) najlepszych wojowników, którzy mieli wygrywać pojedynki i przynosić chwałę swojemu Zakonowi. Uważam, że na tę chwilę znalazłoby się nie pięciu, a dziesięciu, albo i więcej osób w Podziemiu, które by sobie poradziły z tym zadaniem lepiej ode mnie. Jednak jeśli Kapituła stwierdzi inaczej, to zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby jak najlepiej reprezentować nasz Zakon.

Co do posta Elratha, branie udziału w oficjalnych pojedynkach, wygrywanie, a także sędziowanie zawsze oznaczało duży plus do awansu (przynajmniej za moich czasów). Wystarczy wyznaczyć do tej roli wojowników/sędziów, którzy pragną się piąć po szczeblach kariery, żeby tego typu sytuacje się nie powtarzały. Nic na siłę, a jak już ktoś sobie oleje, to zawsze można go ukarać za "zhańbienie" Zakonu.

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 26, 2013, 16:56:20 pm »
Może zamiast piątku, to po prostu weekend? Obydwoje walczący i sędzia uzgodniliby między sobą kiedy konkretnie im pasuje i powiadomiliby wtedy resztę co i jak.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 26, 2013, 17:03:10 pm »
Jeśli chodzi o oficjalową kadrę Królestwa, to udało mi się zebrać (nie licząc mnie samego) Surmoleksa i Magaalkoholu; do tego jestem pewien na 100%, że dopisze się Klimek, i - na 95 - wardasz. Niech tylko ożyją, bo nie mogę ich złapać.
Co zaś się tyczy terminów, to dopiero początek września przyniesie mi rozeznanie we własnym harmonogramie wolnego czasu.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd