Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #615 dnia: Luty 22, 2015, 16:56:43 pm »
może inaczej - zależy ile z tego mieszka na wsi a ilu w miastach (o ile królestwo ma wsie, bo jak tak patrzę na ostatnią wersję mapy z biblioteki, to jest ono strasznie.. zagórzono-zalesione). Największe prawdziwe średniowieczne miasta ledwo dobijały do 100 tysięcy (bodaj całe trzy), reszta liczyła kilkanaście, góra kilkadziesiąt tysięcy. My już przy milionie mieszkańców będziemy mieli problem ich gdzieś wszystkich upchnąć, a co dopiero królestwo z trzema milionami i raptem 12 dużymi miastami.
Po prostu motyw, gdy 50-tysieczna armia podziemia (a to byłaby większość potencjału) lub dowolnego innego zakonu jest dwukrotnie mniej liczna, niż liczba mieszkańców obleganego przez ową armię miasta, wydaje mi się słaby.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 22, 2015, 17:21:26 pm »
Miasta, naniesione na tę mapę, to tylko Stolica i stolice lenn - wewnątrz lenn znajduje się ofc mnóstwo innych miast, często równie licznych jak te z głównej mapy (lenno Nederlanda, jeśli dobrze kojarzę, ma nawet dwie stolice). Między tymi wieloma miastami znajduje się również mrowie wsi i osad; tego wszystkiego nie widać, bo tę mapę należy raczej uznawać jako poglądową mapę warunków geograficznych z podziałem terytorialnym, niż obraz rzeczywistego wyglądu Królestwa. Na tej samej zasadzie taki fragmencik kraju może w rzeczywistości wyglądać powiedzmy tak (losowa przebieżka po mapie).

Co do liczebności miast, to Stolica ze swoimi +-100 tysiącami jest wyjątkiem, generalnie największe królewskie miasta liczą po 20-40k mieszkańców. To się spokojnie rozłoży, już 50 miast po 35k dałoby 1,75 miliona ludzi. A do tego dochodzą wioski (mieszczące chłopstwo - byczą część populacji), Stolica.

Nad liczebnością wsie/miasta usiądziemy wewnątrz subforum na spokojnie. Znajdzie się to w oficjalnym statucie politycznym Królestwa, podobnym do twojego wcześniej.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

dark rider

  • Wiadomości: 28
  • Mroczny Jeździec
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 25, 2015, 08:46:06 am »
xilk zdeklarował, że oceny z konkursu na mapę podeśle do końca tygodnia i mam nadzieję wreszcie zakończyć ten konkurs. Jest kara dla uczestników, którzy olewają terminy, dla sędziów też by musiała być.

Chciałbym wyskoczyć z drugą atrakcją znaną większości, mniej wymagającą: Grajoznawca. Daje screen, uczestnicy zaznaczają na mapie gdzie stoi bohater w trakcie robienia zdjęcia. Wcześniej wiadomo były to gothici, teraz zastanawiałem się nad Wiedźminem. Plusem lub minusem w zależności od rozumowania jest fakt, że w G można było sprawdzić w każdej chwili czy screen jest z danej lokacji. W W musimy mieć albo zapis stanu gry, albo przejść dany etapy, żeby dostać się do kolejnej lokalizacji. Byliby w ogóle jacyś chętni? Zaznaczcie w swoich odp czy wolicie g1-2-nk-3-wiedźmin.
Arcymag Ognia >> Królestwo

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 25, 2015, 14:53:34 pm »
Jest kara dla uczestników, którzy olewają terminy, dla sędziów też by musiała być.
...

Przepraszam, ile lat istnieje już Święte Przymierze?

Pytam, bo zastanawiam się, ile czasu zajęło komuś wpadnięcie na tak prosty a jednocześnie w swojej prostocie genialny pomysł. Wiem, że cytat nie ma formy otwartej sugestii, ale gdyby ktoś kiedyś chciał coś takiego wprowadzić, to podpisywałbym się czterema łapami. Ocena nie jest przecież tak trudna, jak napisanie pracy. Wymaga o wiele mniej czasu i wysiłku.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Dassanar

  • Wiadomości: 514
  • Swordmaster
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 25, 2015, 16:08:36 pm »
Pozostaje mi tylko podbić słowa Cadrina. Sam zresztą, jeżeli mi pamięć nie szwankuje, w zamierzchłych czasach krytykowałem takie zachowanie i domagałem się pewnych obostrzeń także dla sędziów, ale większość jakoś chyba nie miała nastroju nad tym dłużej pomyśleć czy coś. No tak czy inaczej to faktycznie nieco irytujące, że ktoś się napoci przy pisaniu jakiejś pracy, usiłując dosłownie na wyścigi zdążyć napisać na ustalony deadline, by potem całymi tygodniami (a zdarzało się, że i miesiącami) czekać na wyniki.
P.A. 69%


-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #620 dnia: Marzec 25, 2015, 16:45:38 pm »
Tak, oceniam pracę i zamierzam się z tym wyrobić na czas (jak już nie oddałem pracy na czas, to chociaż z ocenami będzie lepiej).

Co do "konsekwencji" wobec sędziów. O tym była mowa chociażby jakiś czas temu. Skończyło się na propozycji, aby robić listę sędziów gotowych oceniać prace, a przy nickach byłaby ocena poszczególnych osób, która zawierałaby opinie na temat ich sprawności i jakości oceniania. Niestety to gdzieś przepadło, szczególnie że jakiś czas potem przenieśliśmy się z GS na to forum.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #621 dnia: Marzec 30, 2015, 13:14:22 pm »
OK, moje trzy grosze:

Niech zawsze będzie regulaminowo wyznaczana data podania wyników konkursu. Uczestnik zawsze widzi datę oddania pracy i może przemyśleć sobie, co będzie robił do tego dnia. Sędzia za to pisze się na sędziowanie na zasadach "jakoś to będzie". Na dodatek zgłasza się na wykonanie czegoś w okresie o miesiąc późniejszym, niż start konkursu, więc tym trudniej jest coś wtedy przewidywać - w związku z czym posiadanie ścisłego terminu mogłoby pomóc się ogarnąć takiemu sędziemu. Zresztą, jak się tak zastanowić, to w każdym normalnym konkursie jest podawana data wyników / rozdania nagród :|

A teraz podkręciłbym jeszcze pokrętło do 11:
Niech ten termin podania wyników będzie ścisły i jeśli nie zostanie on dopilnowany, wszyscy uczestnicy którzy oddali pracę dostają avans.

Wynik będzie taki, że sędziowie będą zobowiązani walczyć o "dobre imię zawodu" - a uczestnicy, którzy mają obecnie taką a nie inną opinię nt. owej fuchy (i nie bez racji, niestety), będą się chętniej zgłaszać, bo albo w końcu prace będą ocenione sprawnie, albo wpadnie avansik. A prowadzący konkurs będzie miał dodatkowy imperatyw, żeby sędziów ścigać i/lub zastępować innymi.

Nie mam póki co pomysłu na karę, oprócz standardowej takiej jak dla uczestnika, który nie oddał pracy. Z drugiej strony bycie odpowiedzialnym za 10 awansów przyznanych za darmo powinno się wiązać z jakimiś konsekwencjami - wyobrażacie sobie taką rozmowę na dywaniku u kapituły? B^I

Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #622 dnia: Marzec 30, 2015, 13:47:45 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #623 dnia: Marzec 30, 2015, 14:47:49 pm »
kciuk w dół, bo zamiast walczyć z patologią to tylko stwarzamy pole do nadużyć i rozjebania całego systemu awansów. Nie leczmy cholery gruźlicą <gomułkaface.jpg>

A co do xero:
Niestety na jakiś czas muszę ograniczyć pobyt tutaj do minimum, lub wstrzymać go całkowicie. Powód? Ciągły brak czasu, masa roboty, nie będę ściemniać, że już za chwilę będzie lepiej u mnie z czasem, czy coś, bo wiem, że nie będzie. Do tego po świętach, w okolicach 20 kwietnia szykuje mi się wyjazd za granicę na kilka miesięcy, więc tym bardziej z organizacją czasu mogę mieć problemy. Reasumując - będę wpadać raz na jakiś czas zobaczyć co się dzieje, ale większej aktywności nie przewiduję.

Jednocześnie proszę kapitułę by znalazła zastępce za moją osobę w konkursie na TN, który sędziuję, a niestety nie mogę dopilnować swoich obowiązków. Za wszystko czego nie dopilnowałem do tej pory przepraszam.

Pozdrawiam,
Pan Smoków xero

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dark rider

  • Wiadomości: 28
  • Mroczny Jeździec
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #624 dnia: Marzec 30, 2015, 21:27:12 pm »
To może ustalić, że sędziowie mają maks 50% czasu danego uczestnikom konkursu na ocenę prac? Konkurs trwa dwa tygodnie, sędziowie później mają tydzień na ocenę, 4 tygodnie konkurs - 2 tygodnie na ocenę. Choć z jednej strony łatwiej ocenić pracę graficzne, ale może warto spróbować.

xilk, jak tam?

I co sądzicie o grajoznawcy? Sędzia będzie jeden, także wiadomo na kogo zrzucić winę w razie w.
Arcymag Ognia >> Królestwo

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 31, 2015, 21:09:59 pm »
Grajoznawca - jak najbardziej za ;)

Co do sędziów. Myślę że dobrą opcją będzie ustalanie na początku terminu podania wyników i wyciąganie wobec sędziów konsekwencji z niewywiązania się wobec niego. Konsekwencji raczej w postaci ostrzeżeń, niż degradacji (no bez przesady, poza tym raz przyznanej nobilitacji nie można odebrać, tak przynajmniej mówią zasady cywilizacji łacińskiej). A w przypadku kiedy sędzią jest członek Kapituły (vide konkurs na list do św. Mikołaja) - publiczny lincz or smth.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 31, 2015, 22:01:00 pm »
Najpierw mógłbyś sam przeczytać regulamin konkursów, a przynajmniej przyznać się do błędu, zamiast przywoływać niemające żadnego związku ze sprawą nieprzyjemne sytuacje.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 31, 2015, 22:20:41 pm »
Jeśli macie problem z sędzią z Podziemia do Konkursu na Odezwę do Narodu to mogę przyjąć ten honor.

Po czasie się skapnąłem że jako remedium wymyśliliście zmianę zasad, no cóż, pozostawiam Wam wybór.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 22:30:59 pm wysłana przez TheFlood »

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 31, 2015, 23:04:11 pm »
Cytat: Nederland
Najpierw mógłbyś sam przeczytać regulamin konkursów, a przynajmniej przyznać się do błędu, zamiast przywoływać niemające żadnego związku ze sprawą nieprzyjemne sytuacje.
Cóż, trudno nie być w gorącej wodzie kąpanym, kiedy od kilkunastu dobrych tygodni mieliśmy zastój we wszelkich atrakcjach na TN ;) Zdałem sprawę przed swoim mistrzem.


Wielki Klasztor - Wtajemniczony

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 01, 2015, 17:04:53 pm »
xilk, jak tam?
Napisałem już na PW, ale napiszę też tutaj. Oceny prześlę jeszcze dziś.


Edit:
Wysłane.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2015, 18:18:50 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia