Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:26:36 pm »
Bo nie i ch.j. Musi byc po staremu bo kazdy się przyzwyczaił, a na dodatek straciłby super umiejki które ma, nie wspominając o legendarnych broniach.
Chyba nie czytałeś mojego postu tutaj ;) Jak byk zaznaczyłem tam, że ten system rpg dla ŚP ma być obok postaci fantasy, ich rang itp. a nie zamiast ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:27:57 pm »
Cytuj
Haha dobre sobie, uważaj bo nie będę z tobą polemizował np. w temacie o polityce bo ty jesteś "miszczem wielkim", jeszcze może pokłony mam bić :D
Ty chyba nadal nie rozumiesz o co tu chodzi. Znaczenie rangi ma wpływać na postawę w dyskusjach dotyczących ŚP, kogo obchodzi jakiś temat o polityce poza granicami ŚP. Oddziel wreszcie te dwie rzeczy od siebie, bo cały czas piszesz, a chyba nie do końca rozumiesz o czym piszesz.
Cytuj
Bo nie i ch.j. Musi byc po staremu bo kazdy się przyzwyczaił, a na dodatek straciłby super umiejki które ma, nie wspominając o legendarnych broniach.
Bo zwyczajnie wszelkie kombinacje z różnego typu skomplikowanymi systemami były już testowane i nigdy nie przetrwały dłużej niż tydzień. Ewentualnie nie zostały nawet wprowadzone, bo były tak do dupy, że nikt ich nie chciał.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #542 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:33:56 pm »
Cytuj
Ty chyba nadal nie rozumiesz o co tu chodzi. Znaczenie rangi ma wpływać na postawę w dyskusjach dotyczących ŚP, kogo obchodzi jakiś temat o polityce poza granicami ŚP. Oddziel wreszcie te dwie rzeczy od siebie, bo cały czas piszesz, a chyba nie do końca rozumiesz o czym piszesz.

Nie ma to znaczenia, nie będę się kłaniał przed 12-latkiem z wysoką ranga tylko dlatego, ze napisał kilka tekstów i to fatalnej jakości. Taki uproszczony model dla niekumatych.

Cytuj
Bo zwyczajnie wszelkie kombinacje z różnego typu skomplikowanymi systemami były już testowane i nigdy nie przetrwały dłużej niż tydzień. Ewentualnie nie zostały nawet wprowadzone, bo były tak do dupy, że nikt ich nie chciał.

Luzik, jak lubicie syf bo coś nowego może okazać się gorsze to ok.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #543 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:40:02 pm »
Bo zwyczajnie wszelkie kombinacje z różnego typu skomplikowanymi systemami były już testowane i nigdy nie przetrwały dłużej niż tydzień. Ewentualnie nie zostały nawet wprowadzone, bo były tak do dupy, że nikt ich nie chciał.
Dlatego pisałem, że ja lubię stawiać na prostotę, zresztą jak nie przetrwa to trudno, pójdzie w piach moja praca, przemyślenia. Różnice zauważą ewentualni gracze, ale jeśli im się system nie spodoba, bo będzie "zbyt przekombinowany", to płakać za nim nikt nie będzie.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 09, 2014, 17:51:31 pm »
Jeśli miałoby to stanowić dodatkową i nieobowiązkową atrakcję, nie widzę powodu, by nie spróbować. Jeśli będzie małe zainteresowanie, nie przetrwa - trudno. Zawsze to jednak jakaś dodatkowa aktywność i sposób na zabawę.
Milion Lat W Lochu

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 09, 2014, 18:08:49 pm »
System Luka był fajny, ale okazał się przekombinowany, za trudny, pracochłonny dla MG. Proponuje najpierw podagać z naczelnymi MG ŚP, np. z Łowcą, co on proponuje, jakie ma zdanie etc.

Arim, ja na TN nie mam jeszcze karty postaci, ale wewnętrzna, z Królestwa jest normalna, dopasowana do rangi, zwykły przecięty kolo.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 09, 2014, 18:30:36 pm »
Arim - kłaniać się nie musisz, co nie zmienia faktu, że w sprawach, bo ja wiem, tego całego popularnego ostatnio lore czy przywilejów dla rang np. w PBF prędzej posłucham co ma mi do powiedzenia dwunastolatek na ósmej randze który przesiedział tu kilkanaście miesięcy, wie z czym to się je, co działało a co nie i generalnie widać po randze, że się angażował, niż "nowy" grubo po dwudziestce co kulom się nie kłania. Ofc zależy co konkretnie mówi jeden i drugi, bo są jeszcze różni słynni Arcymagowie Wody i bystrzy nowicjusze, ale taka ogólna zasada.

Testo - mądre, ale jakbys jeszcze sam się do tego stosował, to już w ogóle byłoby świetnie.

systemy RPG - dajmy im spokój. Poradnik jak zrobić dobrą postać fantasy brzmi klawo, można też zostać przy kręgach magii (nie w sensie sztywnej liście zaklęć, ale swego rodzaju filozofii odzwierciedlającej zaawansowanie/wtajemniczenie, by ktoś widząc postać co ma w opisie 'IV krąg" wiedział, że dośc poważnie zna się ona na magicznym biznesie, mówi to więcej niż sucha kilometrowa lista czarów - i szczerze jebie mnie po całości, że kręgi są z gothica, jak coś jest dobre i się sprawdza, to może być nawet i z kucyków pony. Bo inaczej dojdziemy do absurdu, że koła młyńskie na wschodzie ŚP są kwadratowe, bo okrągłe były w G3 i trzeba się koniecznie od nich odciąć), ale to tyle. Zwłaszcza, że zabija to kreatywność, bo jak wpasować w niego taką postać jak moja, co zna się trochę na tym, trochę na tamtym, a brak jakiegoś zajebistego mistrzostwa w danej specjalizacji nadrabia brudnymi sztuczkami i kolekcją artefaktów.

prestiż rang - tu zawsze coś mozna wymyslić, od powszechnego we wszystkich zakonach rozdawania twierdz, przez możliwość blokowania awansu osobom na niższej (ofc kapituła decyduje czy veto jest zasadne), niewyrzucanie za brak aktywności osób na 10 randze i tak dalej. Nie deprecjonowałbym tylko nowicjuszy z długim stażem - czasem są to osoby co wróciły po iluś latach, czasem ex-mistrzowie któzy nie chcieli 10 rangi, czasem są takim maniaksem co niby udziela się tylko w kuflu, ale czasem również w czymś poważniejszym, tylko zwyczajnie nie składa próśb o awans. A kapituła może dać sama z siebie AFAIK już dawno. Trza by to gdzieś kiedyś wreszcie spisać, bo te przywileje i prerogatywy niby są, a nikt o nich potem nie pamięta.

a, i jeszcze o ostrzeżaniach - tbh to że są osty zakonne to pewne popłuczyny po GS, gdzie dobry wujek advo i dobry wujek Don byli ciężko chorzy jak kapituły miały coś dostać. W efekcie powstały takie kulawe ostrzeżenia zakonne bo nikt nie mógł klepać normalnych punktów, bo rzadko kiedy kapitulant był jednocześnie prawdziwym modem, a jedyne co nam proponowano, to wpuszczenie rabozaurów i madderinów na żer, bo nasza szóstka to za mało do pilnowania TN. Tutaj moznaby niby dac jakieś poważniejsze uprawnienia kapitułom by karać bardziej konwencjonalnie, ale z drugiej, straszak w postaci degrada i wylotu często działa bardziej motywująco.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 09, 2014, 18:34:18 pm »
Postać w ŚP to postać RPG, taką zasadą kierowałem się prowadząc sesje w Królestwie. Oczywiście zawsze można było wymyślić losową co było przydatne gdy na sesji miałem 4 1-4 rangowców i np. Mistrza Ognia. Celem tego było ożywienie naszego lore, wzmianki o tym co stało się na sesji rzutowały kilka razy na wiadomości z lenna. Jak bohaterowie spalili dosyć duży las później można było przeczytać w "gazetce"o dużym pożarze, znalezionych ofiarach itd.
Karty postaci z "kim jesteś" powinny być tymi samymi co używane w sesjach. W sesji nie możesz awansować, ale możesz zdobyć doświadczenie, nowe umiejętności. Tworzenie swojej postaci jest opcją i zawsze nią było, proponuję niewielkie usankcjonowanie tworzonych tam postaci które nie zaszkodzi tym którzy chcą mieć postać ale jednocześnie mają w dupie sesje RPG czy artykuły.
Osoba nie biorąca udziału w atrakcjach rozwijających nasze lore zasadniczo awansuje swoją postać wraz z awansami, np. mag na 8 randze może być mistrzem alchemii bo tak sobie napisał w karcie i to jest całkowicie zrozumiałe, ma zajebiście wysoką rangę. Nie wnikamy w jego życiorys, ale musi być potężny skoro tak wysoko zaszedł.
Osoba biorąca udział, która jednocześnie pisze jakieś referaty pod lore i jest magiem np. na 6 randze także może być tym mistrzem alchemii bo to udowodnił poprzez "prace naukowe".
Gracz nawet 1 rangowy który w trakcie sesji okaże się niezłym tropicielem ( z samej gry postaci) może dostać info od MG że powinien sobie dodać taką umiejętność do karty postaci (ofc. musu nie ma). Tak samo aktywny 4 rangowiec na drodze wojownika może się okazać lepszym szermierzem w opowiadaniach od swojego przełożonego co i tak nie ma znaczenia na co dzień bo jak dowódca każe szorować kible szczoteczką te ten ma to robić.
Nie jest to zamach na ludzi niezainteresowanych lore - ponieważ oni mają to gdzieś. Sesje RPG to taka sama aktywność jak konkursy - plusy do awansu są. elementy ekwipunku zdobyte z sesji albo konkursu istnieją i mogą zostać dodane do karty postaci.

Zapraszam Xilka i wszystkich chętnych do ujednolicenia systemu RPG. Najlepiej na osobnym niewidocznym dla ludzi spoza ŚP subforum.

EDIT: Lista czarów nie ma sensu. Podział na poziom zaawansowania jak i kategorię magii brzmi zdecydowanie lepiej.
EDIT2: Zanim ktoś zapyta co ze złotem. Metodą prób i błędów uznałem że ranga określa maksymalną objętość sakiewki na każdej sesji. Oczywiście sesje kontynuowane mogą stanowić wyjątki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2014, 18:44:32 pm wysłana przez Lowcap »

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 09, 2014, 21:15:42 pm »
Przykro mi z powodu obecnego pokolenia młodych, które tego nie czuje, bo wiem, że po części to my jesteśmy winni towarzyszącego im marazmu.
Takie teksty czytałem na długo przed Twoim dołączeniem do Przymierza, a adresatem było moje "pokolenie" w ŚP.

Ktoś na drugiej randze próbuje pisać w OwO - reagujemy.
Bez przesady.

Luzik, jak lubicie syf bo coś nowego może okazać się gorsze to ok.
Arimie, głos świeżaków zawsze w cenie. Ale Tobie się tu chyba mało co podoba, a jako propozycję zmian podajesz wywrócenie obecnego stanu na lewą stronę.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 09, 2014, 23:56:07 pm »
Ponieważ były pytania na IRCu.
Serwer TS3: 79.133.192.57:9990
Na dole listy wśród kanałów prywatnych są kanały: ŚP i poszczególnych zakonów. Hasła dostały kapituły w celu opublikowania wewnątrz zakonów.
Za kanały podziękujmy Blademu.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 10, 2014, 00:43:46 am »
Ponieważ były pytania na IRCu.
Serwer TS3: 79.133.192.57:9990
Na dole listy wśród kanałów prywatnych są kanały: ŚP i poszczególnych zakonów. Hasła dostały kapituły w celu opublikowania wewnątrz zakonów.
Za kanały podziękujmy Blademu.

Chętnie przetestuję, zawsze to coś nowego. Do kogo się zgłosić, żeby naprawdę dostać to hasło? (bo nie mam)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 10, 2014, 00:51:18 am »
Lowcap jakies ustawiał, ale jbc mam s@.

Chcecie jakieś skomplikowane systemy RPG robić, a nie ma komu zapisać się na sesję.
No, nie licząc tej samej ekipy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2014, 14:22:00 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 10, 2014, 19:15:07 pm »
Tak! To jest to!
Organizujmy jakieś skomplikowane systemy RPG - nie ma komu przyjść na sesje. ;)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:08:13 pm »
Jeśli chodzi o respektowanie rang, hierarchiczność i całą otoczkę, to tutaj nie ma co się kierować jakimiś sztywnymi zasadami. Zamiast tego lepiej zdać się na instynkt i wyobraźnię, która powinna być tematem przewodnim fanklubu. Sztywne zasady regulujące każdy aspekt ŚP nie stworzą nam klimatu, za to tuzin regulaminów skutecznie odstraszy potencjalnych nowych członków. To samo zresztą imo tyczy się całego tego systemu RPG. Sorry bardzo, ale jak każecie przydzielać punkty fajności postaciom fantasy, to ja osobiście będę wolał odpalić sobie jakiegoś cieszącego oko rpga, niż brać udział w dajmy na to wyprawie na forum i bawić się cyferkami.

W kwestii awansowania ludzi z woli kapituły (widziałem wzmiankę o tym gdzieś w nawale postów, przez które udało mi się przebrnąć), to z tego co pamiętam, dawno temu była ta praktyka stosowana i nikt nie miał wtedy nic przeciwko. O ile mnie pamięć nie myli, to w ten sposób dzięki aktywności i wytrwałości został nagrodzony między innymi Lifu i parę innych osób, mimo że nie mieli ambicji na awans.

Ah i jeszcze odnośnie rozwoju forum/lore ŚP. Nie mam zielonego pojęcia na jakim etapie są prace, aczkolwiek bazując na tym co moje oczy mogą zobaczyć, łatwo jest wyciągnąć wniosek, że RPG-center chyli się ku upadkowi. Czy tak jest? Nie wiem, wiem natomiast że obecny stan rzeczy zniechęca ludzi do udzielania się na forum i wywołuje powszechny marazm. Może nadszedł czas, żeby uchylić rąbka tajemnicy, bo jeśli ta flauta utrzyma się jeszcze trochę, to może okazać się, że nie będzie dla kogo tego forum trzymać przy życiu.
Może nieco dramatyzuję, ale fakty pozostają faktami.


Podczas czytania kilkunastu ostatnich stron planowałem się odnieść również do innych poruszanych tematów, ale za cholerę nie pamiętam jakich, więc muszę poprzestać na tym.


PS Wracając jeszcze na moment do rang, systemów RPG i innych upgradów, to moim skromnym zdaniem na dyskusję o tym będziemy mieli jeszcze mnóstwo czasu po tym, jak to forum wstanie na nogi. Lepiej skoncentrować swoje wysiłki na tym, co dla egzystencji RPG-center jest w tym momencie najistotniejsze. Przetrwanie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2014, 19:17:11 pm wysłana przez Murtag »

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 12, 2014, 19:18:57 pm »
Ah i jeszcze odnośnie rozwoju forum/role ŚP. Nie mam zielonego pojęcia na jakim etapie są prace, aczkolwiek bazując na tym co moje oczy mogą zobaczyć, łatwo jest wyciągnąć wniosek, że RPG-center chyli się ku upadkowi. Czy tak jest? Nie wiem, wiem natomiast że obecny stan rzeczy zniechęca ludzi do udzielania się na forum i wywołuje powszechny marazm. Może nadszedł czas, żeby uchylić rąbka tajemnicy, bo jeśli ta flauta utrzyma się jeszcze trochę, to może okazać się, że nie będzie dla kogo tego forum trzymać przy życiu.

Nie bez powodu podkreśliłem te dwa kawałki. Przecież chyba lepiej by było aby zamiast tych 6 czy 7 osób (z których pewnie tylko ze 2 są aktywne  ;)) obgadać sprawę wśród tych którzy mają w ŚP się bawić. Nawet przecież jak uda wam się skończyć to planować, wrzucicie to na forum a ludzie to obsrają bo okaże się tak słabe, że lepiej tego nie ruszać. W dodatku praca może by szybciej poszła i w końcu by się coś ruszyło, gdyż jak na razie nie widzę żadnych konkretów.


Co do tego systemu RPG to fajna atrakcja jako ta z gatunku nieobowiązkowych na których można dorobić się awansu/ rozwoju postaci etc.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz