Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #495 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:15:08 pm »
Cytuj
ŚP bez istoty ŚP - jaja sobie robicie, prawda? To tak, jakby w ramach modernizacji piłki nożnej usunąć bramki i wprowadzić kosze, a wzdłuż linii środkowej rozpiąć siatkę.

Póki co jest tak malutko ludzi, ze 3 zakony to sporo za dużo stąd moja propozycja. Oczywiście, jeżeli wszystko pójdzie po myśli Senta, to userów będzie znacznie więcej i wtedy stary pomysł będzie miał racje bytu. Mimo wszystko nie wiem po co trzymać się tych materiałów z GSa, zamiast stworzyć wszystko od nowa.

Nie wiem, może jestem inny, ale jak dla mnie ŚP jako całość jest martwe, może macie inne odczucia, ale warto by rzucić jakieś pomysły coby ten stan rzeczy zmienić. Wiem, że potrzeba nowych userów, ale liczę, ze po otwarciu vortalu tacy się znajdą, tylko czym ich zachęcić do wstąpienia? Jak dla mnie materiały, które przejrzałem nijak nie spełniają tej roli, lore jest przestarzałe, wszelkie opisy w większości zrobione "na odpierdol" i pełne błędów, a na dodatek sporo jest nawiązań do lat minionych i Gothica. Dlatego wnioskuje o rozpisanie całego ŚP od nowa w oparciu i nowy świat o nowe lore, dawne "wojny bogów" nijak się mają do tematyki nowego foro i nie wiem po co się tego trzymać. Teraz możecie mnie śmiało krytykować :(

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #496 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:25:33 pm »
Krzyczycie na arima ale trochę racji ma. Może niekoniecznie w tym, by teraz wszystko niszczyć i likwidować, ale prawda jest taka, że nawet TN nie umiemy utrzymać przy życiu, a co dopiero zakonów, bo zwyczajnie nam się nie chce.
Rozwiązanie jakie widzę? Olać na jakiś czas zakony i skupić się na TN. Bo tu zwyczajnie będzie większa publika do potencjalnych konkursów i atrakcji, reszta już rozwinie się sama. Ale to i tak po starcie bo póki jestesmy zamknięci we własnym gronie to widać co się dzieje.
To samo to lore, nie wiem co tam się dzieje w kuluarach ale prawda taka, że twardych gotowców nikt nie zrobił i ciągle wszystko krąży wokół rzeczy ustalonych 'na twarz' (jak Arcanus) i co najsmutniejsze każdy sobie, bez próby wypracowania jakiejś wspólnej koncepcji

Obecnie wszystko rozbija się o dogadanie się 6 ludzi z czego części w ogóle nie ma, a więc warto zaprząc do pracy całe to foro i stworzyć coś nowego. Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt się z nim zgadzać nie musi.
Tbh nawet nie problem w tym że 6 ludzi, tylko ogólny marazm, a jak coś robisz to a po co a dlaczego a weź wypierdalaj z piwnic. I nawet nie chodzi o to, że wszyscy muszą się wypowiedzieć a niektórych brakuje, co zwyczajnie brakuje dialogu i chęci działania.

Ja powiem za siebie co do działu TES, bo nim miałem się zajmować na stronie - koncepcja jest, zarys tego co bym chciał też, wiedzę mam, ale motywacji do tego by nad tym usiąść ni cholery nie mogę znaleźć. Potrzeba mi pozytywnego kopa w dupę, ale jak patrzę na takie posty jak twój, które tylko potrafią człowieka zdołować, to od razu mi się odechciewa. Choć nie twierdzę, że nie przyjdzie czas i wena, że w jeden dzień napiszę połowę tekstów :P
o, właśnie. Bo nie powiem, sam się już parę razy blokowałem, bo nawet jak coś piszę to potem nikt nawet nie komentuje, nie ważne czy in plus czy in minus.
Ale właśnie dlatego póki co TESa bym 'schował' bo nie ma co straszyć. Jak potrzebujesz kopa moge ci dać plusa do awansu :P Albo przynajmniej obietnicę że chociaż poczytam i będę komentował jak się pojawi, bo tak jak z graniem w TESy różnie tak czytać o nich lubię :P

Odnośnie ŚP-trza ogarnąć Lore. I tu pojawia się problem, że nie ma jak tego zrobić bo brakuje podstawowego elementu. Jakiś czas temu (DAWNO DAWNO) próbowałem ruszyć w zakonie rozbudowę odnośnie opisu prowincji królestwa (w sumie to jeszcze przed przenosinami robiłem opis prowincji mi nadanej, kończyłem go równo z upadkiem GS'a) i wszystko rozbiło się dwie ściany. Jedna, czyli zmiany religii, została już zburzona, ale pozostają jeszcze magiczne WOJNY BOGÓW które miały być, a których nie ma. A wraz z wojnami poszerzenie Lore (wyspy na morzu południowym, ekspansja podziemia na północ i klasztoru na wschód) ujednolicenie mapy i inne. I nie ma tego. Nie ma podstaw by tworzyć cokolwiek. Dawniej słyszałem że szczyty (kapituły plus kilka weteranów) to robią i będzie gdy będzie gotowe, więc nie grzebałem. Teraz ktoś mówił że robi się nowe lore-gdzie ono jest? Gdzie są wojny bogów? Nie da się tego pokazać jakoś (o ile rzeczywiście jest) aby wszyscy mogli wziąść się do roboty, tworzenia opisów poszczególnych ziem, zamków, miast itd itp?
no WB to przykład na to że nie było czasu bo były poważniejsze sprawy. Ale to nie broblem na szczęście, bo urok WB polega na tym, że wszystko wracało do punktu wyjścia zawsze, z granicami i tak dalej. Czekać na nas nie musicie, nie ważne ile te WB by nie zajęły. Kwestia ew. ekspansji to kwestia na później, ale ta, były jakieś przymiarki do wysp o które można by się bardziej dynamicznie bić. Póki co jednak lepiej, by każdy skupił się na swojej mapie, bo z tego co wiem tylko Alga ma wszystkie opisy porobione (a i tak chcą je przerabiać). Po co wam kolejne dziesięć zamków i dwadzieścia miast na południu jak wszystkie itak będą znane tylko z nazwy.
Ew wznieście coś lub zburzcie w ramach istniejącej mapy to WB już się pod to dopasuje (jak nowe miasto to pół bidy bo jest nowe, jak jakieś ma się obrócić w gruzy to lepiej dla nas, bo będzie co niszczyć w opku)


ŚP bez istoty ŚP
mówisz o spinkach czy pojedynkach? :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2014, 18:27:51 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #497 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:33:55 pm »
Cytuj
Jak potrzebujesz kopa moge ci dać plusa do awansu :P
na arcydiabła? :P
Cytuj
mówisz o spinkach czy pojedynkach? :D
Wiesz Sent, w sumie w ŚP nigdy nie było jednego bez drugiego :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #498 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:37:48 pm »
Trzy zakony muszą być. Nawet jak wewnątrz nie będzie puki co żadnych konkretnych atrakcji, to niech zostaną, żeby potem nie było młyna gdy nagle ponownie je wprowadzimy. Bo na dłuższą metę te trzy zakony ("dobry" "zły" i ten "neutralny") stanowią podstawę klimatu i rywalizacji w ŚP.

Co do WB, to sęk w tym że te właśnie miały dużo zmienić-redukcja populacji o 9/10, zniszczenie wielu obszarów, ekspansa itd itp, o przebiegającej w ich czasie zmiany wiary nie wspomnę...
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #499 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:51:26 pm »
Trzy zakony muszą być. Nawet jak wewnątrz nie będzie puki co żadnych konkretnych atrakcji, to niech zostaną, żeby potem nie było młyna gdy nagle ponownie je wprowadzimy. Bo na dłuższą metę te trzy zakony ("dobry" "zły" i ten "neutralny") stanowią podstawę klimatu i rywalizacji w ŚP.
nom, dokładnie coś w tym stylu.

Cytuj
Co do WB, to sęk w tym że te właśnie miały dużo zmienić-redukcja populacji o 9/10, zniszczenie wielu obszarów, ekspansa itd itp, o przebiegającej w ich czasie zmiany wiary nie wspomnę...
zapytam może inaczej - a co konkretnie jest ci potrzebne i do czego. Bo jak te WB się skończą to wiadomo, młyn jest z tym co będzie w ich środku.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #500 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:08:42 pm »
Nie chodzi o to że potrzebuje konkretnej informacji, no chyba że "ile zostało z tego i tego terytorium". chodzi mi bardziej o to że we wrześniu bodajże usłyszałem "wstrzymaj się, robimy wojny bogów, jak skończymy wyjaśni się jak wygląda ŚP i wtedy będzie można zająć się szczegółowym opisywaniem konkretnych obiektów" (mniej więcej, nie mam komputerowej pamięci by słowo w słowo pamiętać rozmowę sprzed 9 miechów) w wojen bogów jak nie było tak nie ma... choć ktoś tu twierdził że nowe lore już jest, choć go nie widać

no, ale skoro WB "nic nie zmieniają" to faktycznie nie ma problemu. no, chyba ze coś zmieniają. aczkolwiek skoro wiadomo jak się skończą może wstawisz to gdzieś, kroniki wojenne wstawi się potem?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #501 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:31:21 pm »
bo wtedy wydawało się że póójdzie to sprawniej ;p Nie wiem czy ktoś oglądał Kod Lyoko za dzieciaka, ale myślcie o tym jak o  tamtejszym'powrocie do przeszłości' - magiczny guzik i najgorsze do pewnego stopnia jest cofnięte/powstrzymane, Xana może nas pocałować. To ile będzie cofnięte to kwestia dla danego zakonu, ewentualne zniszczenia i tak dalej są dla niego, w razie jakby chciał wprowadzać korekty na mapach i inny shit.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 08, 2014, 19:40:13 pm »
kod lyoko... deam, jak ja dawno tego nie oglądąłem... już wiem co oglądam jak skończę KnB

a wracając do tematu... skoro tak twierdzisz to czas wrócić do męczenia testo w sprawie prowincji mojej :D
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 08, 2014, 20:18:41 pm »
Panowie i panie mówienie o ŚP jest tak rozwlekłą dyskusją, że faktycznie dobrze byłoby zrobić jeden oddzielny temat, gdzie każdy wypowie swoje zdanie, bez odnoszenia się do cudzych postów. Dać x pytań, w tym jedno na "dodatkowe wnioski". O tym napisałem już Sentowi na GG i mam nadzieję, że niedługo coś się w tej sprawie ruszy.

Jeśli mam się wypowiadać o ŚP, to powiem tak. Ciężko powiedzieć, na czym ma być oparty podział na zakony/państwa. Jeśli robimy sztampowy: dobry, zły i neutralny, to po pozbyciu się gothicowych bogów będzie trochę kicha. W wielu światach fantasy są jednak tylko strefy wpływów, więc państwo wrogie, nagle może okazać się sojusznikiem, czy to za sprawą intrygi, czy też po prostu wiedzy, że jak nie wspomoże sąsiada, to samo też padnie od wrogiej armii.

Dlatego moja propozycja jest taka, aby odejść od tego, kto jest dobry, a kto zły. Kolejne założenie jest takie, że bogowie potrzebują wyznawców, aby być tym, kim są. Dalej, Podziemie wyznaje kult bóstwa śmierci, którego większość ludzi się boi, a czasem wręcz chce walczyć z jego wyznawcami. Królestwo wierzy w jakieś bóstwo wiecznego życia, plonów, dobrobytu itp. Klasztor ma swoje bóstwo (tu akurat dziś nie mam pomysłu). I teraz oczywistą jest rzeczą, że Królestwo będzie traktowało wrogo ludzi, którzy kultywują śmierć i na odwrót. Jednak religia to będzie tylko wyjaśnienie prawdziwej wojny o surowce, strategiczne terytoria itp.

Uważam wciąż, że  samym lore możemy się zająć nieco później. Obecnie ważniejsze będą atrakcje. Odchodzimy od Gothica, więc trzeba będzie do pojedynków znaleźć inną sagę gier. Konkursy graficzne i literackie da się organizować w dowolnym świecie fantasy, ważne by ludzie pomimo już starszego wieku (już nastolatkami nie jesteśmy :) ) ruszyli się i tworzyli na konkursy w terminie, bez liczenia, że organizator i tak przedłuży. Może kilka konkursów się nie uda na początku, ale przyda się to niektórym osobom.

Poza tym, nie wiem, czy nie pomyśleć o zmianie nagród w konkursach, atrakcjach itp. Nasze postaci fantasy są drastycznie różne i patrząc czasem na dwie postacie magów z rangi VI, ciężko powiedzieć, by były na tym samym poziomie. Dlatego nie wiem, czy nie zrobić jakiegoś systemu dla postaci fantasy w ŚP. W konkursach i atrakcjach zdobywane byłyby punkty lub doświadczenie, za które postać by można byłoby rozwiać.

Powyższa moja propozycja wiąże się również z tym, że odchodzimy od próśb o awans, oceniania plusów przez Kapituły itp. Po prostu, użytkownik po zdobyciu określonej ilości doświadczenia awansuje w randze zakonnej. Ilość rang można z góry ograniczyć, a osoby, które już uzyskały maksymalny rozwój postaci, po prostu będą miały możliwość np. zrezygnowania z obecnego poziomu i spróbować rozwinąć postać na nowo, tym razem w inny sposób.

Oczywiście, aby powyższa rzecz miała sens, trzeba będzie utworzyć sam system rpg, który będzie przewidywał zarówno atrybuty postaci, jak też jej zdolności, a może nawet jakieś specjalne moce.

Najtrudniejszą w tej rewolucji będzie jednak kwestia, co z ludźmi, którzy tyle zrobili dla ŚP? Każdy z nas ma na koncie udziały w konkursach, atrakcjach, turniejach, pojedynkach itp. I tu właśnie mam dylemat, gdyż wiele zasług mogło gdzieś zaginąć. Z drugiej strony, nawet mając dany spis: kto, co i kiedy wygrał, to nadal wymagałoby to jakiegoś porozumienia, w sprawie: miejsce zajęte/ilość uczestników konkursu = ilość doświadczenia w nowym rpg dla postaci fantasy w ŚP.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 08, 2014, 20:20:49 pm »
Jeśli znowu nie zatrzęsą się góry ani nie wybuchnie wojna, to przed rocznicą.
Uważaj co piszesz.
Naprawdę, uważaj.

Ba, nawet nie bardzo mogę, bo jak pójdę na samowolkę i napiszę, bo ja wiem, tekst 'co to śp' albo jaką bym widział strukturę tego działu na głównej by miec podwaliny reklamowe, to muszę się liczyć z tym, że znowu będzie gównoburza, że zły sent nadużywa to że jest adminem i nie pyta pozostałych pięciu co oni myślą bo może sami chcieliby coś zrobić, mieć uwagi or whatever.
Ja miałem się tym zająć, łihihi. Pamiętasz?

Nie musisz mówić o swoich planach restrukturyzacji, Sentenzo. Jako przywódca pełnisz funkcję wykonawczą, a my nie jesteśmy radą nadzorczą.
Funkcja wykonawcza łączy się z istnieniem organu kontrolnego. Powołajmy komisję rewizyjną. Przewodniczący będzie nosił tytuł "Głos Sumienia Administracji".


W sprawie portalu i ŚP podtrzymuję swe zdanie, które nie raz wygłaszałem, czy to publicznie, czy to poprzez gygy.
Klasztor - Fechtmistrz

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 08, 2014, 21:00:38 pm »
Bez przesady z poziomem doświadczenia zamiast plusów o awans. Nie chcemy chyba by ŚP stało się klasycznym forum PBF-owym. Obecny system jest git.

Co do tego co mówiłeś odnośnie charakterystyki zakonów-po reformach jest git chyba i takie zakony jakie są mogą na moje zostać. Odpowiadają one z grubsza temu co napisałeś. W królestwie czcimy ogień jako nadrzędną moc sprawczą, przy czym w mocy pozostały takie wyznaczniki jak honor, prawość, dobro itd itp. Podziemie jakie jest wiesz najlepiej, z tego co kojarzę to taka nasza wersja mordoru-i tak ma być. Klasztor z tego co pamiętam zamienił adanosa na magię jako taką-nie ma podziału na jasną (ogień, światło itp) i ciemną (nekromacnja i inne wasze zabawy). Więc tu jak jest jest (na moje) dobrze
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 08, 2014, 21:19:30 pm »
Wiara w Królestwie przeszła transformację niecałe pół roku temu. Obecnie uznajemy Ogień za najwyższą wartość. Wszelkie ogniste byty czy demony uznajemy za niższe. Różnica w państwach polega na kanonie wiary, jednak nie ma już walczących ze sobą braci. Podziemie uznaje śmierć za nieuchronna, my czcimy ogień, klasztor też coś tam. Nie widzę problemów we współpracy między dowolnymi zakonami o ile sojusznicy nie wtryniają sie we wzajemne wierzenia. Nasze opisy wkrótce powstaną. Taa, wiem, wkrótce.

Wszelkie większe zmiany jak awansowanie itp. (co wydaje się ciekawym pomysłem) powinniśmy ustalać w osobnym subforum bez oczu ciekawskich. Sama propozycja by ukryć resztę ŚP poza TN ma sens, sam muszę wywalić 3/4 moich opisów i zrobić nowe.
W sumie ostatnio pisałem w piwnicach, ŚP to owoc który niedawno wpadł do ziemi i musi stworzyć nowe drzewo które także będzie wydawało z siebie owoce ( o ile stary owoc się poświęci). Możemy teraz uprzątnąć ŚP, zmienić pewne rzeczy, ale skupić się musimy na portalu.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 08, 2014, 23:00:12 pm »
Obecny system jest dobry, więc xilk raczej nie próbuj wprowadzać tego samego tutaj co i na GS.
Jedno jest w tej chwili pewne - system rang jest bezużyteczny. Posiadanie jakiejś tam rangi nie wiąże się z absolutnie żadnymi propsami, przywilejami i tak dalej. No, chyba że z flagą na IRCu. (którą mi odebrano, choć mi się należy - nie wiem czemu do tego doszło). Nie sugeruję jednak, aby system rang wywalić, ale jakoś go udoskonalić, aby posiadana ranga miała jakieś znaczenie praktyczne.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 08, 2014, 23:15:55 pm »
ja też jestem za obecnym systemem lvlowania. A propsy to kwestia ustalenia, u nas różne przymiarki do tego były, ale to zbyt powiązane z lore i brakami w opisach różnych miejsc by przeszczepiać to na inne zakony

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #509 dnia: Lipiec 08, 2014, 23:29:08 pm »
Nie będę wnikał, tak czy siak fajnie by było, aby ranga oznaczała coś więcej niż suchą nazwę. Nowicjusze w danym zakonie powinny czuć respekt do starszych rangą.

Co bym jeszcze proponował?
Aby kapituły nie miały dostępu do innych Zakonów. Sory, ale na tym naprawdę cierpi ogólny klimat, bo głupio mi zawsze było czytać posty Kapituły Podziemia na forum Królestwa. Tyle zawsze pierdzenia o przestrzeganiu tajemnicy zakonnej, a taki szef Podziemia czy Klasztoro może sobie do nas przyjść i poczytać wszystko co się u nas dzieje. I działa to w drugą stronę. Tajemnica to tajemnica i nawet przysięga zachowania tej tajemnicy przez obce Kapituły nie ratuje przed utratą tak zwanego klimatu w zakonie.

Poza tym jeżeli ktoś obraził przykładowo w Kiju albo OwO jakąś obcą Kapitułę to nie powinno się dawać ostrzeżenia za "obrazę obcej kapituły". No hello, walczymy między sobą a tu naglę dostaję osta zakonnego za obrazę kapituły znienawidzonego przez nas zakonu? Osty zakonne powinno się dostawać tylko za obrazę kogoś z własnego zakonu, natomiast za obrazę kogoś z innego zakonu proponuję dawać zwyczajne forumowe warny o treści "obraza innego użytkownika".
Ot tak, dla klimatu.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!