Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156938 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #480 dnia: Lipiec 08, 2014, 11:47:41 am »
wolę nie rzucać terminami ze względu na to jak to wyglądało przez ostatnie 11 miesięcy, gdzie wiele razy niby było już kończone po czym BECAUSE REASONS wszystko opóźniało się tylko po to, by opóźnić się jeszcze raz i jeszcze raz (i nie, to nie dlatego że Drupal/SMF), ale jeśli tym razem nic się nie zjebie, to będzie gotowe szybciej niż wam się wydaje. Jeśli znowu nie zatrzęsą się góry ani nie wybuchnie wojna, to przed rocznicą. Tak po prawdzie czekamy na nią (w sensie główną), potem kilka dni na porządki (typu ustalenie formatu obrazków do niusów i artów, czy inny wylot sekcji Disciples, TES czy Wiedźmin, bo jeśli mają mieć jeden tekst albo wcale, to będą tylko straszyć i sprawiać wrażenie prowizorki. W zamian wskoczy Age of Decadence, gdzie trzeba jeszcze tylko zrobić korektę).
Przy okazji nie zgadzam się, że nie działo się nic przez te 11 miesięcy, bo 'roboczą główną' jednak czymś zapełniliśmy, że wspomnę ponad setkę mniejszych lub większych tekstów o Star Citizenie, problem jest co najwyżej w tym, że ze względu na mało atrakcyjną stronę wizualną nie chcieliśmy by ktokolwiek o stronce usłyszał, bo tylko by się wystraszył. Będzie główna, będzie korekta, będzie tip-top, co mam nadzieję jest już tylko kwestią dni/tygodni a nie miesięcy, to zrobimy jakąś akcję promocyjną.

Tyle strona, teraz ŚP - tu mogę się wypowiadać tylko za siebie bo w końcu jest nas od tego sześciu, ale sam nie mogę robić wszystkiego. Praca, pisanie tekstów by coś było na tę główną jak już będzie, pisanie na foro by podtrzymać życie, od niedawna także dziura w otrzewnej i nagle okazuje się, że na ŚP jako takie już nie bardzo mam czas i wenę, nawet na głupią sesję gdzie odpisuję raz w tygodniu (teraz 'na szczęście' Morean daje chwilę na wytchnienie). Ba, nawet nie bardzo mogę, bo jak pójdę na samowolkę i napiszę, bo ja wiem, tekst 'co to śp' albo jaką bym widział strukturę tego działu na głównej by miec podwaliny reklamowe, to muszę się liczyć z tym, że znowu będzie gównoburza, że zły sent nadużywa to że jest adminem i nie pyta pozostałych pięciu co oni myślą bo może sami chcieliby coś zrobić, mieć uwagi or whatever.
Tbh w obecnym stanie SP bym schował. Zostawił podgląd na foro, że jest cos takiego jak TN, ale to tyle. Niech strona się rozwinie by było kogo rekrutować i wtedy dopiero jakieś poważniejsze renowacje, bo inaczej wypalimy się już na starcie. NO CHYBA, że przy okazji reklamowania ściągnęlibysmy jakieś spore ilości byłych ex-śpowiczów, wtedy moznaby nakręcić ruch na nowo od razu, o ile po dwóch dniach nie znikną ponownie na wieki.
Niezależnie jednak od powyższego, co mozna by zrobić już teraz? Po głowie chodzi mi jakaś wszechŚPowa sonda na TN, gdzie każdy napisałby w paru zdaniach co najbardziej lubił w ŚP, czego nie lubił, w czym brałby udział jakby się pojawiło ponownie, co można olać. Wiecie, tak bysmy nie skupiali się na produkcji lore or whatever jak wszyscy chcą konkursów, albo wskrzeszaniu oficjali jak znowu jedyne co będzie, to słomiany zapał krzykliwych sentymentalistów w stylu Erta. pytanie tylko jakie pytania miałyby się w niej znaleźć i czy w ogóle pomysł przejdzie przez kapituły

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #481 dnia: Lipiec 08, 2014, 12:06:54 pm »
Nie musisz mówić o swoich planach restrukturyzacji, Sentenzo. Jako przywódca pełnisz funkcję wykonawczą, a my nie jesteśmy radą nadzorczą. Nie pomaga twój brak konkretów przedstawiany użytkownikom (Arimowi?) w formie "jakiejś akcji promocyjnej". Chyba lepiej nie mówić nic, niż w ten sposób deprymować. Liderzy powinni przynajmniej sprawiać wrażenie, że mają wszystko pod kontrolą, wiedzą, co robią i mają wizję. W ten sposób mogą zachęcić innych do pracy.

Pokrótce: nie ma layoutu -> nie ma pozycjonowania RPGC (jest tyle centrów RPG w sieci, naszego nie znalazłem na pierwszych ośmiu stronach wyników w Google) czy wspominania innym, że taki serwis istnieje -> nie ma popularności -> nie ma użytkowników.

W takim razie kto jest odpowiedzialny za layout?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #482 dnia: Lipiec 08, 2014, 12:21:32 pm »
nie bój się, pomysły są (choćby wspomniane zaganianie ludzi z SP ktorzy nieopacznie zostawili swoje numery gadu czy innych form komunikacji czy inne zmuszanie znajomych z pejsbooka), tylko nie ma sensu o nich mówić jak dalej nie ma czego reklamować.
A lay robi dzielny student drag.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #483 dnia: Lipiec 08, 2014, 14:35:00 pm »
No to czekamy cierpliwe na stronę. Co ŚP to odniosę się do cytatów.

Cytuj
Ba, nawet nie bardzo mogę, bo jak pójdę na samowolkę i napiszę, bo ja wiem, tekst 'co to śp' albo jaką bym widział strukturę tego działu na głównej by miec podwaliny reklamowe, to muszę się liczyć z tym, że znowu będzie gównoburza, że zły sent nadużywa to że jest adminem i nie pyta pozostałych pięciu co oni myślą bo może sami chcieliby coś zrobić, mieć uwagi or whatever.

Jakby to brutalnie nie zabrzmiało, to w obecnej sytuacji wypadałoby olać kapituły i zbudować jakieś podwaliny pod nowe ŚP. Nie ma co się oszukiwać, ale obecna forma się posypała, brakuje ludzi, brakuje pomysłów, dawne lore się poszło walić itd. Nie wiem czy jest sen reanimować trupa, a więc może warto zrealizować pomysł na GS (bardziej efektywnie ofc) i zacząć od nowa. Rozumiem, że grupą docelową maja być nowi userzy, którzy nijak nie połapią się w tym starym ŚP, gdzie większość pochodzi z GS i u swego zarania ma Gothica.

Obecnie wszystko rozbija się o dogadanie się 6 ludzi z czego części w ogóle nie ma, a więc warto zaprząc do pracy całe to foro i stworzyć coś nowego. Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt się z nim zgadzać nie musi.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #484 dnia: Lipiec 08, 2014, 14:53:46 pm »
Cytuj
zbudować jakieś podwaliny pod nowe ŚP

Ale... masz świadomość, że podwaliny pod nowe ŚP powstały jednocześnie z przenosinami prawie rok temu? >:^)

Cytuj
dawne lore się poszło walić

Ale... wiesz, że powstaje nowe? >:^)
Milion Lat W Lochu

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #485 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:00:36 pm »
Cytuj
Ale... masz świadomość, że podwaliny pod nowe ŚP powstały jednocześnie z przenosinami prawie rok temu? >:^)

Haha dobre, nowe foro i kopiuj/wklej z Gsu :D

Cytuj
Ale... wiesz, że powstaje nowe? >:^)

I znowu śmiechłem.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #486 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:23:07 pm »
Cytuj
Nie ma co się oszukiwać, ale obecna forma się posypała
forma się nie posypała, po prostu ludziom się nie chce, przeszedł zapał i jeden po drugim przechodzą w stan hibernacji. Brakuje ludzi z motywacją, innymi słowy potrzeba rąk do pracy.

Ja powiem za siebie co do działu TES, bo nim miałem się zajmować na stronie - koncepcja jest, zarys tego co bym chciał też, wiedzę mam, ale motywacji do tego by nad tym usiąść ni cholery nie mogę znaleźć. Potrzeba mi pozytywnego kopa w dupę, ale jak patrzę na takie posty jak twój, które tylko potrafią człowieka zdołować, to od razu mi się odechciewa. Choć nie twierdzę, że nie przyjdzie czas i wena, że w jeden dzień napiszę połowę tekstów :P
Cytuj
Haha dobre, nowe foro i kopiuj/wklej z Gsu :D
Kopiuj/wklej poszło tylko z materiałami, które my tworzyliśmy sami i chcieliśmy je zabrać razem z sobą
Cytuj
I znowu śmiechłem.
To śmiechaj dalej, nie wszystko było podane do wglądu publicznego. Gdyby nie utajnienie niektórych rzeczy, to akcja z przenosinami wzięłaby w łeb zanim powstała jej koncepcja...

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:35:34 pm »
Odnośnie ŚP-trza ogarnąć Lore. I tu pojawia się problem, że nie ma jak tego zrobić bo brakuje podstawowego elementu. Jakiś czas temu (DAWNO DAWNO) próbowałem ruszyć w zakonie rozbudowę odnośnie opisu prowincji królestwa (w sumie to jeszcze przed przenosinami robiłem opis prowincji mi nadanej, kończyłem go równo z upadkiem GS'a) i wszystko rozbiło się dwie ściany. Jedna, czyli zmiany religii, została już zburzona, ale pozostają jeszcze magiczne WOJNY BOGÓW które miały być, a których nie ma. A wraz z wojnami poszerzenie Lore (wyspy na morzu południowym, ekspansja podziemia na północ i klasztoru na wschód) ujednolicenie mapy i inne. I nie ma tego. Nie ma podstaw by tworzyć cokolwiek. Dawniej słyszałem że szczyty (kapituły plus kilka weteranów) to robią i będzie gdy będzie gotowe, więc nie grzebałem. Teraz ktoś mówił że robi się nowe lore-gdzie ono jest? Gdzie są wojny bogów? Nie da się tego pokazać jakoś (o ile rzeczywiście jest) aby wszyscy mogli wziąść się do roboty, tworzenia opisów poszczególnych ziem, zamków, miast itd itp?
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:44:29 pm »
Cytuj
Kopiuj/wklej poszło tylko z materiałami, które my tworzyliśmy sami i chcieliśmy je zabrać razem z sobą

Nie rozumiesz mnie. Mi chodzi o kompletnie rozwalenie tego co już przestało być funkcjonalne, czyli 3 zakonów, tych materiałów, które są już dawno przeterminowane itd.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #489 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:44:55 pm »
Jak będę w bazie i zjem kotlety, to walnę pełną wypowiedź, ale póki co nie mogę się powstrzymać:
Cytuj
Ale... wiesz, że powstaje nowe? >:^)
I znowu śmiechłem.
Z czego, śmieszku? :^)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #490 dnia: Lipiec 08, 2014, 15:46:53 pm »
Cytuj
tego co już przestało być funkcjonalne, czyli 3 zakonów
Arim, RPGC 2014
Milion Lat W Lochu

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #491 dnia: Lipiec 08, 2014, 16:44:16 pm »
ŚP bez zakonów na pewno byłoby lepsze.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #492 dnia: Lipiec 08, 2014, 16:49:13 pm »
ŚP bez ŚP !!!!!!!!1!!!!)!11
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #493 dnia: Lipiec 08, 2014, 17:51:55 pm »
ŚP bez istoty ŚP - jaja sobie robicie, prawda? To tak, jakby w ramach modernizacji piłki nożnej usunąć bramki i wprowadzić kosze, a wzdłuż linii środkowej rozpiąć siatkę.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #494 dnia: Lipiec 08, 2014, 18:02:11 pm »
Cytuj
jaja sobie robicie, prawda?

Milion Lat W Lochu