Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 157043 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 21, 2013, 10:41:27 am »
Kilka wątpliwości n/t konkursu. Jak dla mnie trochę za dużo jest już narzucone z góry, czyli cały zarys akcji, teren działań itd. Na dodatek nawiązanie do Innosów i Beliarów, oczywiście da się to wszystko zrobić, ale za dużo ograniczeń.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 21, 2013, 11:22:26 am »
potraktuj to jako ogólny punkt wyjścia. Jest jakaś legenda, jest potężny artefakt, są ci, którzy chcą zrobić z niego użytek. Tamta historia to przykład, w końcu zawsze może się okazać że legenda była kłamstwem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 22, 2013, 19:44:58 pm »
dobra, wychodzi na to że wezmę bogów gothica, rasy z tes'a, tyle że trochę przerobione (orkowie ciut więksi, bo w sumie to rasy nie z samego tes'a tylko z mojej autorki, ale przy tej pracy nie będzie widać różnicy), postacie stworzone przez kumpli na sesję z mojej autorki wraz z bufami które na kompani otrzymali (no i moja postać z ŚP do tego) oraz kalejdoskop stworków z gothica, wieśka, tes'a, PLO i jeszcze paru innych.
...
sam się w tym zgubiłem :D
patrząc na ludzi którym 3 tygodnie są za mało na półstronicowy opis obiadu nie wiem czy wyrobimy się w takim czasie z tak poważnym opowiadaniem
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 22, 2013, 20:54:59 pm »
brzmi jak opis ŚP xD

a co do terminow - jakaś opcja przedłużenia w razie czego będzie, ale z ośmiletniego doświadczenia z ŚP wiem, ze i tak wszyscy wezmą się w ostatni weekend, wiec robić miesiecznego terminu ktory i tak bedzie przedluzany nie ma sensu robić :p trzy tygodnie które macie chyba starczą, zwłaszcza że jest przerwa. Nie musi to być 40 stron

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 22, 2013, 20:59:54 pm »
3 tygodnie na luzie starczą, jutro pewnie zacznę coś tworzyć, mam urlop do 7 stycznia, to można działać :D Na uczelniach i w szkołach chyba też są jakieś dłuższe ferie więc, każdy powinien się wyrobić.

Co do samej historii to pewnie oleje wszelkie powiązania z Gothicami czy innymi grami, wszelkie orki czy elfy też idą w odstawkę. Jako, że mistrzem w pisanie nie jestem, to nic wielkiego nie powstanie, ale co tam :)

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 22, 2013, 21:01:06 pm »
40 to może nie, ale z kilkanaście raczej będzie, nie wypada ograniczyć się do minimalnych dwóch... no chyba że ktoś chce zabić całą drużynę na pierwszej przeszkodzie
a co do tego że to jak opis ŚP brzmi... w sumie to jest ŚP :D tyle że to stare, przed religijną rewolucją
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2013, 21:05:24 pm wysłana przez wardasz »
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 22, 2013, 21:04:46 pm »
wiecie, mnie to obojętne, tylko moze to nieco wydłużyć czas oczekiwania na wyniczqi :d

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Carduin

  • Wiadomości: 312
  • Requiescat in pace
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 23, 2013, 14:23:53 pm »
Sent - co tam u Xero, jak z tym quizem?
P.A 65%

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 23, 2013, 14:27:00 pm »
najpewniej znowu nie ma neta, bo znowu szlag go trafił. Chyba trza będzie ogarnąć jakieś zastępstwo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #429 dnia: Styczeń 08, 2014, 03:32:33 am »
Z okazji 10-lecia Świętego Przymierza ( 5 stycznia 2004) chciałbym życzyć wam wszystkiego dobrego, a naszemu fanklubowi co najmniej jeszcze kilkadziesiąt lat życia.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #430 dnia: Styczeń 08, 2014, 08:54:57 am »
Aż warto sobie przypomnieć, jak cudowny to był skład i jak wspaniale naoliwiona to była maszyna.

...


Przepraszam, nażelowana.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #431 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:52:11 am »
Kiedyś to było ŚP, teraz nie ma ŚP.

Awansować było trudniej, udzielać się było trudniej, pojedynkować się było trudniej, zasłużyć się czymś było trudniej, dołączyć było trudniej. Teraz to sama łatwizna, nie to co kiedyś.
Klasztor - Fechtmistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #432 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:59:57 pm »
Ludzi tu bierze na wspominki, a nikt nie przywlekł ze sobą linku do najważniejszego: troll-tematu, w którym powstało ŚP. Jako żart, w zasadzie.

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=534

Smacznego.

Wrzucam dla zastanowienia, ile się od tego czasu zmieniło. I czy warto tak tęskno spoglądać za czasami, gdzie byliśmy o 10 lat młodsi i głupsi. Bo wtedy głównym problemem był brak ogarnięcia i doświadczenia, za to nie brakowało chęci i czasu, który można było spędzać beztrosko przed kompem. Teraz jest na odwrót. A dawne czasy wspominane są tak rzewnie tylko dlatego, że wówczas ten pierwszy problem nie istniał w świadomości - bo, jak dobrze wiemy, debil nie wie, że jest debil. Nikomu nie przeszkadzało ani nieprzemyślane działanie na hura, ani nie istniała obawa, że po latach nic wartościowego z tego nie zostanie. Stąd mylne wrażenie nieskazitelności i "wszystkiego zajebiście" - obecne problemy nie dawały się we znaki, a ówczesne były poza granicami świadomością.

Teraz jest ciężej, bo trzeba zakasać rękawy i wytężyć neurony - i nie wiadomo, co trudniejsze.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #433 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:15:23 pm »
Teraz jest ciężej, bo trzeba zakasać rękawy i wytężyć neurony - i nie wiadomo, co trudniejsze.
Nie wiem, jak inni, ale ja gdy mam zrobić porządek z dużym bałaganem, to często nie wiem, za co się najpierw zabrać. Ponad dwa lata temu sprzątałem mocno zabałaganiony garaż. Zajęło mi to naprawdę sporo czasu i każdego popołudnia pracę zaczynałem od tego, że przez dłuższy czas patrzyłem na stoły i rozmyślałem od czego by tu zacząć, żeby dwa razy roboty nie powtarzać.

Teraz mam podobnie, gdy patrzę na gothicowe pozostałości w uniwersum, które były tworzone w przeszłości.


Może z okazji dziesięciolecia warto by ustalić datę (przynajmniej rok) nowej formuły Przymierza, które odeszło od koncepcji "trzymajmy się Gothica za wszelką cenę"? Bo naprawdę wiele się zmieniło przez ten czas (pracowałem nad uniwersum od 2006 roku, więc wiem o czym mówię).

Proponowałbym 2011 rok. Wydaje mi się, że wtedy upowszechniła się koncepcja samodzielnego kształtu ŚP. A na pewno stało się tak w Klasztorze. :)
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #434 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:37:54 pm »
GuRt...
..Ale masz Gatke :roll:




Osobiście poczytałbym sobie posty z czasów, gdy narzekałem na swoją dolę i ludzie (nawet wtedy! gdy sami byli młodzi!) robili mi werbalne bukkake. Choćby po to, by poprzypominać sobie nicki osób, których już z nami nie ma i popatrzeć, jak się zmienili na przestrzeni lat. Myślicie, że dałoby radę jakoś prosto uzyskać dostęp do tego, co zostało po nas na Foro Gothic?

Nie, aby nostalgiczne wpatrywanie się w przeszłość miało jakikolwiek użytek. Może lepiej działać jak Fremen i na siłę się od niej odcinać, edytując swoje stare posty, których on chyba się wstydzi, bo sporo używał emotek i generalnie wydawał się być niezłym śmieszkiem. Nikt by nie uwierzył, że tamten młodzieniec jest dzisiejszym dostojnym Mistrzem Wody, Ogromnym Bocianem, czy jaki teraz nosi tytuł!

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')