Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 158584 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 08, 2013, 00:55:55 am »
Cytat: Sentenza
znaczy to ni mniej ni więcej że mało widziałeś (protip: było chociażby w tym słynnym sezonie co się tak podniecasz że wygraliście),
Owszem, desygnowanie do walki przypadkowych przechodniów już widziałem, ale wystawianie do boju zawodnika, który nie odczekał jeszcze regulaminowych 3 walk od swojej ostatniej (i to dwa razy z rzędu) to nowość.

Cytuj
a, nawet testo wbił tam wczoraj czy przedwczoraj z pytaniem kto od nas walczy i czy w ogóle, więc trzeba było być mądrym wtedy, że xilk nie może.
Tego jeszcze brakowało, żeby Królestwo odpowiadało u was za weryfikację zdolności członków Black 5 do walki.

Cytuj
(protip: było chociażby w tym słynnym sezonie co się tak podniecasz że wygraliście)
Nigdy się nim nie podniecałem, tylko co najwyżej nie zgadzałem się z twoim zdaniem na ten temat, które sprowadzało się m.in. do tego, żeby zdeprecjonować go tak, jak to tylko możliwe. Bardziej zastanawiałem się tylko nad tym, dlaczego zawsze tak bardzo jarałeś się sukcesami pojedynkowymi Podziemia, mimo że nie przyłożyłeś do nich ręki.

Cytuj
I tak zupełnie na marginesie - dzisiaj minęły równe trzy tygodnie od ostatniej walki xilka, fail.
Obawiam cię, że muszę cię zasmucić. Pozwolę sobie zacytować punkt III.3 regulaminu Areny Pojedynków:

"Zawodnik może zgłosić się do kolejnego Pojedynku dopiero po zakończeniu przez innych członków danego Zakonu, trzech walk (najszybciej w czwartym tygodniu od poprzedniej walki)."

Tak więc przykro mi bardzo, ale od czasu ostatniego pojedynku z udziałem xilka została stoczona tylko jedna walka - żeby było śmieszniej, ta, która zakończyła się walkowerem. Poza tym, oczywistym jest dla mnie to, że tydzień to w tym wypadku luźny synonim walki, jako że jak dotąd niezależnie od kondycji kadrowej obu zakonów pojedynki się odbywały - nie odwoływano ich z takich absurdalnych powodów jak Andrzejki. Dzisiaj (wczoraj, gwoli ścisłości) był Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego, więc wchodziłem na IRC-a ogarnięty niepewnością, czy walka w ogóle się odbyła. Poza tym, ten przepis w praktyce wygląda tak, że 3 tygodnie liczy się od następnej walki po ostatniej, w której wziął udział użytkownik x - najłatwiej to zrozumieć, jeśli się to rozrysuje albo po prostu spojrzy w kalendarz. Dana osoba może walczyć dopiero w 4. pojedynku, który odbędzie się po ostatnim z jego udziałem.

Cytuj
@Ned,
jeszcze jedno i już tak TOTALNIE na marginesie - jak chcesz się przerzucać regulaminem, proszę, punkt I.3
"W pojedynku bierze udział po jednym zawodniku z Zakonów Beliara i Innosa oraz dwóch sędziów z Algaroth. Rangi uczestników nie są istotne. Za wyjątkiem pojedynków specjalnych, z udziału wyłączone są Kapituły."
Szkoda więc, że ci tak regularnie walczący członek twojej kapituły nie przeszkadza, bo to też naruszenie Starych Czasów (TM).
Widziałem to. :x Swoją drogą dziwne jest to, że ta kwestia nie została przedyskutowana, zwłaszcza że we wszystkich pozostałych eventach i konkursach Kapitulanci, wbrew starym zwyczajom, brać udział mogą (coś o tym na pewno wiesz). Poza tym, dziwne, że kwestia regulaminu w ogóle nie została przedyskutowana, mimo że inicjatywa wskrzeszenia oficjali nie wyszła ze strony Klasztoru. Ba - Klasztor nie miał z nią nic wspólnego.

Poza tym, jeśli myślisz, że mnie zagiąłeś, to ponownie muszę cię rozczarować, bo to w żaden sposób nie wyklucza moich zarzutów w stronę Klasztoru. Kassler sam wrzucał regulamin na forum, pozostali sędziowie musieli się z nim zapoznać, więc można przyjąć, że powinni go doskonale znać. O ile kwestia nieprzestrzegania obowiązkowego trzytygodniowego "postu" może umknąć czyjejś uwadze, tak udziału MO raczej nie da się zatuszować. Gdyby któryś z arbitrów zwrócił uwagę na to, że przepisy tego zabraniają, po prostu ktoś od nas wskoczyłby na arenę i byłoby po sprawie. Po naszej stronie zazwyczaj stawia się kilka osób (nie mówię, że to reguła bez wyjątków, ale aktywność poszczególnych zakonów na IRC-u na przestrzeni kilku ostatnich lat jest oczywista), u was 2 osoby na kanale (włącznie z walczącym) to nierzadko wydarzenie bez precedensu i to nie od wczoraj.

Ponadto, gdybym faktycznie był złośliwy, mógłbym użyć przeciwko tobie twojej własnej broni i zwrócić uwagę na to, że również masz dostęp do Królestwa, albo przypomnieć ci, co razem z kolegami wypisywałeś na temat kondycji poszczególnych zakonów na shoutboksie i dodać dopisek "in your face".
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 08, 2013, 04:58:56 am »
No, warto jest się jebać o naciągany sezon, który jest tylko po to aby był.

Jak przegramy, Podziemie zwali konia na wyniki. Jak wygramy, powiedzą to samo co ja (że naciągany i gówno znaczy).Tak samo na odwrót, żeby nie było, że jestem stronniczy.

Mistrz Miecza

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 08, 2013, 08:08:18 am »
Czekajcie, nie czytam całych waszych wypocin, ale...

Testo regularnie walczy, a jest w kapitule?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Nc4xD9UGPjg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Nc4xD9UGPjg</a>
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 08, 2013, 08:39:02 am »
Sorki, że wam się wtrącam w ten jakże ważki temat, tylko rodzi się takie pytanie, o co wy spinacie dupska, jak to tylko śmieszne "pojedynki" z wiedzy o Gothicu? Chyba lepiej, że ktoś się w to bawi niż spinanie się, że się zgłosił dzień za wcześnie? No chyba, że chodzi o zwycięstwo w tych jakże prestiżowych rozgrywkach i w/o jest ważniejsze od zabawy?

Serio wrzućcie na luz i cieszcie, że ktoś jeszcze został co ma czas i chęci na te rozgrywki.

Tak swoją droga nie uważacie, że formuła zabawy Gothiciem się wyczerpała? Uczestników jest bardzo ciężko zebrać, pytania stają się coraz dziwniejsze, a więc po co to ciągnąć na siłę? Rozumiem, że jest tu kilka osób, które poświęciły pół życia ucząc się gry na pamięć i pewnie trochę im zal, że ta wiedza do niczego jest niepotrzebna, ale w obecnych warunkach te pojedynki mijają się z celem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 09:53:03 am wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 08, 2013, 10:15:48 am »
Ja ...

No dobra, bez przekleństw. Jakby się czepiać wczorajszego pojedynku, to nic nie było regulaminowe. Ze strony Królestwa walczył członek ich Kapituły. Od nas walczyłem ja, gdzie nie powinienem. Z Klasztoru był tylko jeden sędzia, gdzie powinno być dwóch. Tak to możemy się przerzucać do końca świata i jeden dzień dłużej (przynajmniej będzie nam przygrywać WOŚP :P).

Szczerze? Mam gdzieś te oficjalne pojedynki. Wypadł jeden członek z B5 i Ertix zapytał, czy go nie zastąpię. Zastąpiłem i stałem się członkiem B5. Jednak ostatnio Ertix zaniedbał rozpiskę. Właśnie z tego powodu był ostatni walkower, bo walczyć miał Morean, a zaległą walkę miał chociażby Ertix. Po walkowerze pojawiła się nowa rozpiska, z której wynikało, że tydzień temu miał walczyć Ertix, a w tym tygodniu ja. Jednak 30 listopada pojedynku nie było z powodu Andrzejek, a ja nie zamierzałem w tym tygodniu czekać na deklarację Ertixa, czy pojawi się na walce, bo po fakcie i tak by stwierdził, że to ja miałem walczyć.

Inna sprawa, czy oficjalne pojedynki z Gothica powinny dalej się toczyć? Mi to obojętne, ale obecnie zbyt często się zdarza, że brakuje zawodnika lub sędziego (drugiego) z danego zakonu. Myślałem nawet na zmianą formuły, gdzie potrzeba by było po 3 osoby z każdego zakonu, z wyłączeniem mnie. Jednak szczegóły może najpierw obgadam z Kapitułami, a przynajmniej z Sentenzą. Ogólnie miałoby to formułę quizu na IRCu, gdzie raz w tygodniu przedstawiciel każdego zakonu by walczył o tytuł mistrza. Po trzech walkach w czwartym tygodniu mistrzowie by walczyli o tytuł arcymistrza. A potem od nowa. Oczywiście "reprezentacja" danego zakonu mogłaby się zmieniać, ale w pojedynku o arcymistrzostwo by nie było mowy o "zastępstwie", a dana osoba przegrywałaby automatycznie.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 08, 2013, 11:10:12 am »
Tak swoją droga nie uważacie, że formuła zabawy Gothiciem się wyczerpała? Uczestników jest bardzo ciężko zebrać, pytania stają się coraz dziwniejsze, a więc po co to ciągnąć na siłę?
bo Ert KONIECZNIE je chciał. W zasadzie tylko dlatego, bo z pozostałymi ludźmi "powinny być bo to tradycja ale ja nie będę walczył bo nic nie pamiętam" to by się to samo rozeszło po kościach jak sekcja gothica na głównej. Osobiście liczę że to bedzie nauczka dla wszystkich na którą się będzie można powoływać latami i jeśli pojedynki z gothica będą, to w formie dni gladiatora czy innych mniej zobowiązujących lig, gdzie faktycznie będzie to tylko zabawa, a nie napuszona impreza z takim poziomem patosu jakby to była co najmniej olimpiada.

I mówiłem, nie chodzi mi o oficjale jako takie, bo te to jeszcze zanim ruszyły wydawały mi się bezsensowne (tbh obecny sezon zakończyłbym już teraz na zasadzie "powiedzmy że był remis" bo i tak tabela jest wyrównana, ale obawiam się że znowu u kogoś weźmie górę ambicja wygrania sezonu choćby i na walkowerach bo nie mamy takiej kadry by były zachowane te wszystkie niezbędne odstępy.. zresztą sądząc po obecności w kadrze Testo oni chyba też ._.), chodzi mi tylko o ten ton i smęty do całego naszego zakonu. Jszcze jakby to by jakiś szary czerwony i zapalon do kadry to rozumiem, ale Ned który sam był przeciw oficjalom bo wiedział czym to grozi oraz który widzi dyskusje okołopojedykowe u nas (w tym takie wywołane przez jego zastępcę) wywołuje we mnie coś między wtf a pustym śmiechem, zwłaszcza że u nich twgo regulaminu też się tak ściśle nie przestrzega.

miałem sobie odpuścić komentowanie posta neda, właśnie dlatego, że to tylko śmieszne pojedynki i w sumie nikt w kapitułach ich nie chciał, ale obawiam się że kilka kwestii musimy sobie niestety wyjaśnić ._. Dla jednak dobra ogółu, którego i tak pewno tego typu utarczki nie interesują, wrzucę je w spoiler
(click to show/hide)

Dyskutować o tych pojedynkach i ich historii więcej nie zamierzam, bo co miałem to powiedziałem i się kłócić o to nie zamierzam (wolę o wyspy >:U), ale jak Ned koniecznie chce dalej ragepostować na złe podziemie to niech to robi konkretnie do Erta, że najpierw wciska wszystkim te oficjale w gardło a teraz to nawet kadry nie umie i nie chce mu się ogarnąć, a jak już łaskawie zajrzy na foro to wynajduje milion powodów i zwala winę na wszystkich dookoła, ze on to w sumie pojedynków nie chciał (rotfl). A już w ogóle najlepiej jakbyście to obaj załatwili między sobą na PW
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 12:23:09 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 08, 2013, 11:16:08 am »
Oho, kolejny rozdział Pieśni Dupy i Ognia.

W skrócie - podpisuję się pod zimakiem i Arimem + popieram Xilka w poszukiwaniu nowej formuły w obliczu ciężkiego już zużycia tej obecnej.

Na marginesie - dodam, że (i w związku z powyższym, i tak ogólnie) w tego typu sytuacjach, kiedy stoimy nad atrakcją, która działa inaczej, niż sobie tego życzymy, można:
  • Wytykać palcami ludzi i opierać na tym dyskusję na forum
  • Żalić się osobiście kanałami prywatnymi
  • Oczekiwać przeprosin i znalezienia+powieszenia winnych
  • Zaproponować uargumentowane zmiany w organizacji eventu z wyraźnym zaznaczeniem, co się chce tym sposobem osiągnąć
- Choose wisely -
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:01:09 pm »
jak to tylko śmieszne "pojedynki" z wiedzy o Gothicu?
[...]
Tak swoją droga nie uważacie, że formuła zabawy Gothiciem się wyczerpała?
Nie wiem jak tu, ale na GieeSie nie miałbyś życia przez takie tekściki.

Byli wśród nas ludzie, co dla pojedynków pozabijaliby własne matki.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:07:14 pm »
Byli wśród nas ludzie, co dla pojedynków pozabijaliby własne matki.
..a potem umarli :D

nie, ale serio, jak coś może uleczyć oficjale, to eutanazja. Może jak portl się rozkręci i trafią się jacyś oldboye, ale póki co, gdy kadry liczą po 2-3 osoby którym faktycznie zależy i jednego sędziego, to to się mija z celem. Nawet na turniej za mało, trzeba wymyślić inną formułę która nie jest tak sztywna jak królewska liga, turnieje czy oficjale. Choćby głupia 'podziemna liga' z zastrzeżeniem, że pojedynki odbywają się tylko między zawodnikami różnych zakonów i tylko w soboty by była jakaś publika.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:12:53 pm »
nie, ale serio, jak coś może uleczyć oficjale, to eutanazja.
Oto słowa prawdziwego lewaka.

Jedynce, co uleczy oficjale to nie uleganie kilku użytkownikom, którzy uznają ich reaktywację za rewelacyjny pomysł. I nie mam tu na myśli konkretnych osób, tylko od czasu zakończenia piątkowych pojedynków niemalże zawsze było tak, że do ich powrotu nawoływała tylko wąska grupa osób.
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:23:27 pm »
Dobra ja mam takie pytanko, dlaczego skoro foro ogólnie odeszło od tego nieszczęsnego Gothica, pojedynki dalej się trzymają trupa? Obecnie doszło do takiej specjalizacji i pytań typu "ile mikstur mamy można znaleźć tu i tu", że gość który ma zycie poza Gothiciem nie ma czego tam szukać. Co za tym idzie została grono wyspecjalizowanych ludków, które sie powoli wykrusza i stąd te całe problemy. Z resztą podam przykład internetowej gierki, w którą swego czasu grałem, zwała się Netsoccer, powstała koło 2006 roku i w naszym kraju zdobyła całkiem niezłą popularność. Niestety stało się to co tutaj z pojedynkami, czyli stała populacja się wykruszała powoli, a nikt nowy nie miał żadnych szans bo dostawał z miejsca 10-0 i gierka padła.

Teraz czas na mój pomysł, czyli czy nie byłoby lepiej zastąpić Gothica po prostu RPG, czyli pytankami n/t gier z tego gatunku. Co by nam to dało? A no odeszlibyśmy od tej "specjalizacji", która skutecznie odstrasza każdego nowego, pytania straciłyby swoją drobiazgowość i może by się jacyś nowi chętni by się znaleźli.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:28:37 pm »
Teraz czas na mój pomysł, czyli czy nie byłoby lepiej zastąpić Gothica po prostu RPG, czyli pytankami n/t gier z tego gatunku. Co by nam to dało? A no odeszlibyśmy od tej "specjalizacji", która skutecznie odstrasza każdego nowego, pytania straciłyby swoją drobiazgowość i może by się jacyś nowi chętni by się znaleźli.
Nie.

Tłumaczenie jest zbędne, temat był poruszany tak wiele razy, że nie ma sensu dywagować nawet na ten temat.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:38:09 pm »
Obecnie doszło do takiej specjalizacji i pytań typu "ile mikstur mamy można znaleźć tu i tu", że gość który ma zycie poza Gothiciem nie ma czego tam szukać.
Kiedyś były pytania, ile drzew rośnie w lesie przy starym obozie.

"Nie masz tu czego szukać!"
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:40:56 pm »
Cytuj
Tłumaczenie jest zbędne, temat był poruszany tak wiele razy, że nie ma sensu dywagować nawet na ten temat.

Tylko, że ja nie pisze o chwili obecnej, a przyszłości, gdzie być może populacja forum się rozrośnie. Świetnie sobie zdaję sprawę, ze w obecnej sytuacji każde tego typu zabawy są bez sensu.

Cytat: Damian
Kiedyś były pytania, ile drzew rośnie w lesie przy starym obozie.

No o tym pisze, zostali tam ludzie, którzy nie mieli nic do roboty prócz liczeniem grzybków czy drzewek w Gothicu, co gorsza pewnie jeszcze się z Domasa wyśmiewają :|

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:47:23 pm »
Arim - bo jak pisałem, i co zresztą jest na pierwszych stronach owo, wleciał Ert z tym swoim "jak to tak, bez oficjali >:U", powiedzieliśmy by znalazł 10 chętnych, jakoś ich skrzyknął (po czym później okazało się, że niektórzy nie wiedzieli, że zapisali się do kadry gdy powiedzieli "jestem za przywróceniem pojedynków"), a potem najpierw już po dwóch walkach zaczęły się chwiać obie kadry bo życie osobiste, a następnie sam Ert się obraził że nie został CM'em i praktycznie zniknął, wpadając tylko co jakiś czas by zaktualizować rozpiskę, wbić na swoją walkę lub napisać smuta, że on wcale oficjali nie chciał tylko ludzie i że nie czuje się winny ani nic bo nie będzie nikogo zaciągał i błędy w rozpiskach lub pilnowanie zastępstw to nie jego zadanie. Generalnie smuteczeq. My kapituły puściliśmy to tylko dlatego, bo niby znalazł 10 chętnych i by mu udowodnić że za miesiąc-dwa się rozsypie (dlatego nie rozumiem pretensji neda do mnie czy zakonu jako takiego). Ert potupał, pokrzyczał i zostawił nas z bałaganem do posprzątania.

problem z poziomem pytań jest taki, że to "hurr oficjale durr" i, nazwijmy to, "nie ma zgody na banalne, bo co to za oficjale wtedy". Inna sprawa że pewno nawet na banalne byśmy chetnych nie znaleźli, a co tu mówić o tworzeniu kadr najlepszych z najlepszych by pokazać tym drugim kto tu rządzi.

z pytaniami z rpg jest ten problem ze dalej jest za mało osób na to, bo ten temat jakoś też ostatnio wynikł. Zresztą, robiliśmy takie pseudo-"rozpoznanie bojem" i wyszło na to, że tylko pojedynki z wiedźmina mogłyby chwycić, ale to i tak pod warunkiem że pytania będą raczej z ksiązek niż gier. A i tak kadra wyglądałaby jak ta gothicowa.

zanim się więc zabierzemy za hurr oficjale durr przydałoby się wreszcie oficjalnie otworzyć portal, ale by to przyspieszyć potrzeba zaangażowania ludzi, bo im nas mniej tym wolniej to idzie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!