Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 158434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 21, 2013, 21:07:36 pm »
IRC nie łączy -> /server arch.edu.pl -> IRC łączy. Bo widzę, że coraz więcej osób ma z tym problemy.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 23, 2013, 12:20:42 pm »
Dzisiaj pojedynek oficjalny. Spotykamy się o 19 na #pojedynki.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 24, 2013, 15:28:40 pm »
Przypominam, że co poniektórzy zapisali sie do Ligi Wiedźmina, a nie rozegrali jeszcze ani jednej walki, lub mają ich na koncie niewiele. Wiem, że został jeszcze ponad miesiąc, ale nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, bo potem będzie "nie mam czasu, bo święta/sylwester itp".

Wobec tego zapraszam wszystkich zainteresowanych na #arena, nawet jedna walka przez cały dzień to dużo. :)
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 30, 2013, 13:04:02 pm »
Jako, że dzisiaj Andrzejki, a wiadomo że większość ma na ten wieczór szczególne plany (co więcej - w tym roku wypadają w sobotę), pojedynek oficjalny z Gothica nie odbędzie się.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 30, 2013, 13:52:05 pm »
A Andrzejki nie były przypadkiem wczoraj? Znaczy o ile wiem, to lanie wosku itp. ludzi robią w przedostatni dzień listopada, a nie w ostatni. No ale cóż, dzięki za wieści i zaraz wyślę Ci PW.

Edit:
PW poszło ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2013, 13:59:36 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 30, 2013, 16:41:48 pm »
Lanie wosku itd. wczoraj, ale dzisiaj jest Andrzeja.

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 07, 2013, 09:43:55 am »
Starcie o sławę, honor, dziewoje i bogactwa obejrzeć będzie można dzisiaj o 19:00 na #pojedynki! Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów serii Gothic i stałych widzów gothicowych pojedynków.

Mam nadzieję, że oba zakony będą w stanie kogoś wystawić.

Wielki Klasztor - Wtajemniczony

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 07, 2013, 09:51:25 am »
Ja tam będę. No chyba, że przez zawieje mi prąd odetną :P Za to, to już nie mogę.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 07, 2013, 10:44:30 am »
Ja dzisiaj niestety nie dam rady, mam pracę. ;c
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 07, 2013, 18:48:30 pm »
Przepraszam, że rozpoczynam dyskusję na parę minut przed oficjalem, ale...

Czy ktoś myślał o tym, by stworzyć ŚPową wiki? Wprawdzie współdzielimy niewiele informacji, ale gdyby można wstawić tam nasze zakonne projekty powiązane z uniwersum, jakoś to wszystko skonsolidować... no, po prostu na forum niezbyt wygodnie wyszukuje się informacje.

Wpadłem na ten pomysł, myśląc o sposobie uzyskania szybkiego dostępu do... naszych kart postaci - a potem wyobraziłem sobie np. odnośnik w nazwie rasy prowadzący do naszego opisu tejże. Przecież każdy z trzech zakonów dysponuje opisami np. rasy elfów. Mogą się od siebie różnić, ale to nawet tym lepiej - można by zestawić je ze sobą i napisać krótkie podsumowanie różnic, np. że według podań z Mrocznych Pustkowi elfowie [sic] to rasa pięknych i doskonałych istot człekokształtnych, podczas gdy pisma pochodzące z krainy Algaroth przytaczają zwyczaj kopulacji wśród zaprzyjaźnionych mężczyzn tej rasy, i że na przykład u nich liczba mnoga to "elfy".

Oczywiście wiążące nadal byłyby jedynie opisy na foro, wiki służyłaby jedynie szybkiemu dostępowi do w miarę nowych wersji artów o lore skopiowanych żywcem z forum, plus ewentualnie jakaś krótka nota porównawcza bądź streszczająca.

Nie znam w tej chwili szczegółów, a dostanie się do czegokolwiek, o Bibliotece nie wspominając, na mądrym fonie to katorga...

...ale zachęcam do rozwinięcia konceptu za mnie i dyskusji.

No. A teraz:
>>>#pojedynki

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 07, 2013, 19:17:57 pm »
w zamyśle taką rolę ma pełnić biblioteka posklejana hiperlinkami, ale to też dużo zależy od dobrej woli danego zakonu do dzielenia się tym co pichcą.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 07, 2013, 22:27:30 pm »
Nie mogłem dzisiaj stawić się na pojedynku oficjalnym jako widz. Wszedłem na IRC-a trochę przed dwudziestą i dowiedziałem się, kto walczył. Z forum bym się tego nie dowiedział, bo raporty z walk, których napisanie to kwestia dosłownie kilku minut, pojawiają się tu ze sporym opóźnieniem, ale to już temat na inną rozmowę.

Chciałbym tylko zauważyć, że xilk, którzy dzisiaj walczył z W7, nie był uprawniony do walki na mocy punktu III.3 regulaminu ŚP, gdyż od czasu jego ostatniego oficjalowego starcia nie doszło do trzech innych walk - ba, nie minęły nawet trzy tygodnie przerwy. Nie można nie przeoczyć tego, że to drugi taki numer wywinięty przez Podziemie z rzędu, a to się w pale nie mieści, zwłaszcza że czegoś takiego nie widziałem, odkąd jestem w ŚP, a trochę już jestem. Ostatnim razem zauważono to w trakcie trwania pojedynku (szkoda tylko, że przez widza) i przyznano Królestwu walkower, dzisiaj niestety było inaczej.

Nie mam tu pretensji jedynie do Podziemia, które już nie pierwszy raz wystawiło do walki pierwszą osobę z brzegu, gdyż inne dziwnym trafem nigdy nie mają czasu. Do obowiązków arbitra powinno należeć sprawdzenie, czy obaj walczący są uprawnieni do walki. Sędziowanie oficjali nie opiera się tylko na wklejaniu na IRC-a pytań z notatnika, naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 22:31:28 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 07, 2013, 23:26:03 pm »
Nie mogłem dzisiaj stawić się na pojedynku oficjalnym jako widz. Wszedłem na IRC-a trochę przed dwudziestą i dowiedziałem się, kto walczył. Z forum bym się tego nie dowiedział, bo raporty z walk, których napisanie to kwestia dosłownie kilku minut, pojawiają się tu ze sporym opóźnieniem, ale to już temat na inną rozmowę.

Chciałbym tylko zauważyć, że xilk, którzy dzisiaj walczył z W7, nie był uprawniony do walki na mocy punktu III.3 regulaminu ŚP, gdyż od czasu jego ostatniego oficjalowego starcia nie doszło do trzech innych walk - ba, nie minęły nawet trzy tygodnie przerwy. Nie można nie przeoczyć tego, że to drugi taki numer wywinięty przez Podziemie z rzędu, a to się w pale nie mieści, zwłaszcza że czegoś takiego nie widziałem, odkąd jestem w ŚP, a trochę już jestem. Ostatnim razem zauważono to w trakcie trwania pojedynku (szkoda tylko, że przez widza) i przyznano Królestwu walkower, dzisiaj niestety było inaczej.
znaczy to ni mniej ni więcej że mało widziałeś (protip: było chociażby w tym słynnym sezonie co się tak podniecasz że wygraliście), bo choć generalnie z pretensjami o oficjale odsyłam do erta skoro tak się o nie rzucał, to drażni mnie taki protekcjonalny ton. Tym bardziej, że dostęp do podziemia masz i wiesz jak to wygląda, ba, nawet testo wbił tam wczoraj czy przedwczoraj z pytaniem kto od nas walczy i czy w ogóle, więc trzeba było być mądrym wtedy, że xilk nie może.
Ja jakoś nie robię dramy, że najpierw jak takie dzieciaki co to liżą palec, wsadzają go w jedzenie i krzyczą "moje!" 'przejmujecie' ligę wiedźmina bo wasze zasady są jedyne słuszne i nie będzie beliarowiec pluł wam w twarz, a potem sypie się ona dokładnie z wszystkich tych powodów, które wymieniłem jak się awanturowaliście (odszedł surm który walki z jednymi stoczył z innymi nie, część straciła czas/zapał do foro zanim odbyła chociaż jedną i tak dalej).

I tak zupełnie na marginesie - dzisiaj minęły równe trzy tygodnie od ostatniej walki xilka, fail.



Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 07, 2013, 23:38:17 pm »
Co to znaczy "przejmujecie" lige wiedźmina? Nikomu tego pomysłu nie zabraliśmy, sami z siebie zabraliśmy się za organizację tego eventu, a ja zgłosiłem się na ochotnika jako prowadzący.
 Poza tym nie jest to wina organizatorów, że uczestnikom nie chce się wbijać na irca, żeby stoczyć pojedynki, jedna osoba nawet nie odpisała mi na PM-kę, w której spytałem się, czy ma zamiar walczyć w LW skoro się do niej zapisała, a na forum wbija regularnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2013, 23:39:55 pm wysłana przez Klimek »
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 07, 2013, 23:49:35 pm »
@Klimek
Piję do bodaj twojego posta, z pamięci szło to jakoś "szybko zakładam temat na TN bo znowu nam zrobią miesięczny dzień gladiatora". I jak mówiłem, nie zamierzam tu robić jakiejś afery bo faktycznie, nikogo nie zmusicie do wchodzenia, ale taki obrót wypadków dało się przewidzieć, bo nawet pytałem "co jak ktoś zniknie w połowie albo w ogóle nie zacznie"

@Ned,
jeszcze jedno i już tak TOTALNIE na marginesie - jak chcesz się przerzucać regulaminem, proszę, punkt I.3
"W pojedynku bierze udział po jednym zawodniku z Zakonów Beliara i Innosa oraz dwóch sędziów z Algaroth. Rangi uczestników nie są istotne. Za wyjątkiem pojedynków specjalnych, z udziału wyłączone są Kapituły."
Szkoda więc, że ci tak regularnie walczący członek twojej kapituły nie przeszkadza, bo to też naruszenie Starych Czasów (TM).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!