Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 157038 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 07, 2016, 21:09:37 pm »
A ten drugi to żyje? :D

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 07, 2016, 21:12:21 pm »
Jak Gurt mu struje dupsko na gg/gdziekolwiek w stylu "ej weź daj jakiś znak, żeby się odjebali" to żyje. Generalnie mam wrażenie, że kapituła klasztoru już od jakiegoś czasu stoi kantem do wszystkich, Gurt wieczna opozycja do wszystkiego (a przynajmniej takie sprawia wrażenie), a Fremen...szkoda nawet gadać, zdechł gdzieś z rok temu. Z całym szacunkiem oczywiście, to nie jest jakiś najazd na was, tylko stwierdzenie faktu

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 07, 2016, 21:46:23 pm »
Fremen...szkoda nawet gadać, zdechł gdzieś z rok temu.
Ostatnio aktywny: Luty 03, 2014, 00:47:26

To już nawet dwa roki.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 07, 2016, 21:50:45 pm »
Mój błąd, pewnie przez to, że nawet nie chciało mi się szukać jego profilu

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 08, 2016, 00:14:39 am »
Jak nie macie nic lepszego do roboty to proszę bardzo, poużywajcie sobie :^)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 08, 2016, 12:28:51 pm »
No smutne, że już tutaj nie zagląda.

Co powiecie o Konkursie na opis polowania na czarownice?
Opowiadanie opisujące obławę/polowanie/poszukiwanie czarownicy/czarownika/maga-renegata. Motyw polowania dowolny, zemsta/fanatyzm religijny/chciwość.
O, i takie coś lubię. Z góry narzucona jest odgórna tematyka opowiadania i nie muszę spędzać wielu dni nad zastanawianiem się, o co właściwie walczą moje postacie. Już teraz mam trochę pomysłów.

Tak swoją drogą, to czy ktoś czytał prace konkursowe na ten ostatni konkurs poza sędziami? Miałem takie ambicje, ale potem jakoś zawaliłem się dziesięcioma innymi rzeczami.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 08, 2016, 15:22:34 pm »
Jak nie macie nic lepszego do roboty to proszę bardzo, poużywajcie sobie :^)
Śmieszy mnie takie pierdolenie, jak już sensowne argumenty się skończyły. Dupy wam po prostu poprzyrastały do tych stołków i tyle.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 08, 2016, 16:04:02 pm »
Jak nie macie nic lepszego do roboty to proszę bardzo, poużywajcie sobie :^)
Śmieszy mnie takie pierdolenie, jak już sensowne argumenty się skończyły. Dupy wam po prostu poprzyrastały do tych stołków i tyle.
No dla odmiany twoje mnie już nawet nie śmieszy ani nie bawi. Spytaj się swojego szefa, czy to jest dobry moment na rozgrzebywanie takich spraw i wtykanie kija w mrowisko. Od siebie podpowiem ci, że wręcz fatalny - ale nie musisz polegać na mojej opinii.

I żebyś wiedział, że żałuję jak przez te lata zmieniła mi się etykietka - kilkadziesiąt miesięcy tarzania się z Sentem w smole starczyło, żeby teraz filary społeczności kojarzyły mnie z wiecznie niezadowolonym awanturnikiem, buntownikiem, okoniem stojącym w poprzek i kto wie czym jeszcze. A wystarczyło po prostu nie mieć swojego zdania i po cichu robić swoje. Nie kto inny jak ty sam, parę lat temu napisałeś mi w notatkach na GS komplement, który szczególnie zapadł mi w pamięci - "człowiek z którym idzie się zawsze dogadać (...)" - ale to było w czasach, kiedy nie musiałem robić czegokolwiek wbrew swoim przekonaniom.

A jak już będziesz rozmawiał ze swoim WM, to podpytaj go jeszcze o odezwę do Klasztoru (wezwanie do działania na rzecz RPGC), jaką wczoraj u nas zamieściłem - bo widzę, że już sobie wyrobiłeś solidne wyobrażenie na temat moich intencji na podstawie dyskusji w których waliłem głową w ścianę. Tak czy inaczej - uwierz mi, że teraz jest czas na zakasanie rękawów i zdecydowane działanie, a nie wytykanie się palcami. Majstrowanie przy kapitule Klasztoru też nikomu na dobre nie wyjdzie. Nie liczyłbym też na chętnych do wznoszenia buntu. Zaciągnęliśmy jako kapituła u Klasztorników spory dług zaufania i ten dług rośnie z odsetkami z tygodnia na tydzień, ale jesteśmy za to zaufanie bardzo wdzięczni i wiemy chociaż, że jeszcze możemy na to zaufanie liczyć.

A co do Archolos - naprawdę, bądźcie wdzięczni, że istnieje. Nikt nie musi się zastanawiać, co by było gdyby fanklub dalej istniał na GS i funkcjonował w oparciu o najstarsze zasady. Możecie się temu przedsięwzięciu przyglądać i wyciągać wnioski, jest to niesamowita okazja ku temu.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 08, 2016, 16:19:23 pm »
Zrozumiałeś mnie może trochę na wyrost, albo ja napisałem posta zbyt szczerze. Bardziej chodziło mi nie o ciebie, tylko o to, że w kapitule klasztoru jest osoba, której od dwóch lat nie było nawet na forum. DWÓCH PIEPRZONYCH LAT. Nie wiem czy macie kontakt poza forum, w sumie nie interesuje mnie to. Ale dla mnie ważnym jest, że jeśli ktoś nie odwiedza forum, gdzie pełni stricte ważną funkcję, nie widać go od tak długiego czasu, to po prostu ma to w dupie i tyle. I żadne argumenty mnie nie przekonają. A jeśli nie ma czasu, by tu zaglądać, popisać chociażby z ludźmi, zobaczyć co się dzieje, co się zmieniło i tak dalej to niech ma przynajmniej jaja i odejdzie z honorem. Bo jak się z boku patrzy na tworzoną przez was iluzję to serio uśmiech pojawia się na twarzy. Tylko jest to uśmiech zażenowania.

A co do tej notki w twoim profilu, pamiętam ją i nadal byłbym skłonny ją powtórzyć. Bo wiem, że prywatnie i tak byśmy się zawsze dogadali. A jeśli jest tak jak piszesz to cóż... Ja tam jestem typem człowieka, który nie lubi siedzieć cicho, gdy coś mu leży na wątrobie i zazwyczaj piszę/mówię to co myślę. Przez to są ludzie, którzy mnie nie trawią, na szczęście nie ma ich wielu.

Ale okej, to był mój ostatni post w tym temacie, skoro uważacie, że nie ma sensu dyskutować na dość ważny jak dla mnie temat. I nie jest to odgrzebywanie starych dyskusji, tylko czyste fakty. Ale dobra, ja już tego tematu nie poruszę, może uczyni to kiedyś ktoś mądrzejszy ode mnie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 08, 2016, 18:02:54 pm »
Chill people. Nie róbmy z żartu mnikjoma burdy.
Z tego co się orientuję Fremen od długiego czasu pracuje nad kompendium Klasztoru. Do tego to sprawa Klasztoru i wodolejów. Wiecie, w Królestwie odkąd pamiętam także zdarzały się osoby praktycznie nieobecne na forum, a pojawiające się np. na IRCu. Inne środki komunikacji to także wewnętrzna sprawa Klasztoru.
Kolejną sprawą jest fakt, że prawdziwy... przemyślany start mamy dopiero teraz. Do tego czasu za dużo roboty nie było.


Przypominam o plebiscycie na zdjęcie.

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 08, 2016, 18:25:18 pm »
Co by nie powiedzieć, xero ma rację. Pełnić tak ważną funkcję i nie zaglądać nawet na forum. Okej. Robi kompendium o Klasztorze, macie z nim kontakt na skype czy gdzieś tam. No ale, żeby przez DWA lata nie znaleźć czasu by zajrzeć na forum. Przecież to nawet nie zajęło by 5 minut...

PS. Omawiacie z nim chociaż to kompendium czy to jego samodzielny projekt? Bo nie było by miło gdyby Fremen się w końcu pojawił, pokazał to co stworzył i większość rzeczy gryzła by się z tym co do tej pory zostało już stworzone.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2016, 18:28:50 pm wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 08, 2016, 18:58:30 pm »
OK. To załatwmy to szybciutko i miejmy to z głowy - postaram się napisać to tak, żeby rozjaśnić co się da i nie robić z tego materiału na przydługawą dyskusję, bo mamy poważniejsze problemy na głowie - my, jako wszyscy tutaj zgromadzeni.

Po pierwsze, "mam wrażenie" i "stwierdzam fakty" to dwie różne rzeczy. Zastanówcie się na przyszłość, jak już wypowiadacie się na temat w którym nie czujecie się pewnie i poza jednym faktem macie tylko tonę własnych przypuszczeń. Jedynym obiektywnym faktem jest logowanie się na forum - całą resztę już dopowiadacie sobie sami. A to już są tylko opinie i domysły. Do opinii macie prawo, dla niektórych forum internetowe może być ważniejsze od związanej z nim społeczności czy powiązanych projektów. Z takim nastawieniem macie prawo myśleć, że coś jest nie tak - albo dokładniej: że wam się to nie podoba, że to niefajnie wygląda i w ogóle. To tylko opinia, więc nawet nie mam podstaw do tego, żeby kogoś od tego jakoś odwodzić. Pamiętajcie tylko jedno - to forum jest dla społeczności, a nie społeczność dla forum. Na chwilę obecną korzystamy z niego w takim stopniu, jak będzie potrzeba to ulegnie to zmianie. Musicie zdawać sobie sprawę, że więzi, jakie zostały zadzierzgnięte w ramach tej społeczności, powodują że zakony to już coś więcej niż tylko subfora na forum. To prawdziwe grupy ludzi, którzy w swoim gronie dzielą się czasem i doświadczeniami. A kompendium klasztorne jest teraz na etapie tworzenia jako tekst całościowy, więc nie będzie rozrzucany w kawałkach, tylko po to, żeby ktoś tam gdzieś tam w sąsiednim zakonie miał spokojną głowę. Zajmuje to sporo czasu, bo jest to twór o sporych rozmiarach. Więc OK, dziwcie się ile chcecie, że Klasztor przyjął taki a nie inny tryb działania, ale nie róbcie nam koło dupy. Od dowcipkowania jest Kij, a od przysrywania się będzie miesiąc wrzesień, kiedy będziemy mogli zetrzeć nerwowy pot z czoła po przetrwaniu zagłady i do woli będziemy mogli się rozkoszować drobnymi złośliwościami międzyzakonnymi. Póki co - wstrzymajcie się. Klasztor zaufał swoim regentom, więc i wy możecie spróbować się na to zdobyć.

Branie szczypty faktów i wrzucania do beczki z inwektywami czy szkodliwymi domysłami i to jeszcze z podpisem "stwierdzam tylko fakty" nie będzie mile widziane. Zasłanianie się "szczerością" też ma się do tego nijak. I naprawdę nie jestem w stanie dostrzec w tym choćby cienia dobrych intencji. Sam przyznajesz xero, że Klasztor to nie twoja bajka, więc jak nie masz palącej potrzeby, to nie sraj nam na wycieraczkę. Nie pasuje ci nieobecność Fremena na forum? OK, wyraziłeś opinię. Ale na temat tego co kto ma w dupie, to się lepiej nie wypowiadaj. Na potrzeby obecnego projektu taka współpraca układa nam się idealnie. Kontakt mamy i to bardzo dobry, a pomysły omawiamy najczęściej na żywo.

Krótki opis Klasztoru mogę na weekend podrzucić.

Aha. I niech nikomu do głowy nie przyjdzie, że w pojedynkę nie wyrabiam się z obowiązkami forumowymi...

Krótko mówiąc - oby do sierpnia i oby szczęśliwie. Potem się będziemy martwić o takie sprawy. Będę na każdym kroku podkreślał, że forum jest tylko dodatkiem do naprawdę zajebistej społeczności, ale nawet do mnie dociera, że kolejny okres internetowej bezdomności nie możemy sobie pozwolić. Co najmniej do września do tematu wracać nie zamierzam (naprawdę, nie wywołujcie mnie teraz/jutro/pojutrze do wypowiadania się), co i wam polecam.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 08, 2016, 20:57:00 pm »
Ta sytuacja przypomina mi nieco pewne zadanie z "Age of Empires II", gdzie trzeba wsadzić martwego Cyda na koń, udawać, że żyje i pod groźbą zawalenia misji pilnować, by poddani nie odkryli prawdy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2016, 20:59:38 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 10, 2016, 14:59:09 pm »
Z innej beczki - jeśli macie jakieś opowiadania (preferowane takie, które toczą się w uniwersum jakiejś gry, choć te ŚPowe czy autorskie też się nadadzą) i chcielibyście je opublikować, napiszcie do mnie lub do łowcy. Myślimy, by zrobić z teg stały kącik, ale ogranicza nas ilość materiału, pomijając dwa ostatnie konkursy. W wersji dla leniwych starczy, że dacie nam w tym temacie swoją zgodę na publikacje opek z subfora archiwalnego :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 10, 2016, 16:21:51 pm »
Z jednej strony jestem leniwy, więc daje pozwolenie (ponownie, gdzieś już pisałem łowcy o tym) na rzucenie mojego konkursowego opka z Konkursu Na Opis Bitwy. Jeśli uznacie że się nada, możecie też rzucić pracę z Konkursu Na Inkantację, choć ciężko to opowiadaniem nazwać-no ale może coś się ogarnie.

Z drugiej strony pisze właśnie opowiadanie, czy może raczej całą ich serię (czy też jedno na kawałki rozbite, nie wiem) w uni C&C3, porządkuje kolejne duuuuuże opowiadania do rozparcelowania na części w G2NK i przepisuje z papieru podobne bydle oparte na modzie do ww, Velaya-Historia Wojowniczki. Ino że ciut to potrwa, jak pisałem na SB nienawidzę przepisywać.

Nawiasem, Yugi coś kmini i ogarnia, przekopuje papiery, pisze i ogólnie. Aczkolwiek nie znam szczegółów, nie wiem ile to zajmie i czy w ogóle będzie-info mocno nieoficjalne
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć