Autor Wątek: Oko w Oko  (Przeczytany 156917 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Zręczny

  • Banned!
  • Wiadomości: 229
  • Łowca Czasu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:38:15 pm »
Cytuj
Może by jednak spróbować? Co prawda jedna osoba to za mało, żeby Tawerna mogła istnieć, ale może znajdzie się jeszcze poza mną paru śmiałków, którzy skrobnęli by coś od czasu do czasu.

Właściwie nie znam zasad tawerny, itd. ale chętnie posłucham, jak ktoś zechce mi wytłumaczyć. Bo jak już będe wiedział o co biega, też moge coś "skrobnąć"
******

Ile tych postów natrzepałem...

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:42:12 pm »
Murt - mówisz masz. Kopiowałem na żywo z TN, wiec w pierwszym poście mogą być jakieś głupoty. Ale nie powinno, na GSie posta pisał Fremen  8)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Murtag

  • Wiadomości: 247
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:58:14 pm »
Cytuj
Właściwie nie znam zasad tawerny, itd. ale chętnie posłucham, jak ktoś zechce mi wytłumaczyć. Bo jak już będe wiedział o co biega, też moge coś "skrobnąć"
Ogólnie działa to na zasadzie wspólnego opowiadania. Każdy post to ciąg dalszy jakiejś tam historyjki (najczęściej jej akcja toczy się w samej tawernie, ale można podejmować się różnych wypraw), gdzie każdy wciela się w wymyśloną przez siebie postać z "Kim jesteś Postać Fantasy". Więcej info w samym temacie znajdziesz.


Podziękował Sent. :) Wydaje mi się, że warto pielęgnować takie tematy. Jakby nie było jest to jeden z najstarszych topiców na TN i chyba każdy się ze mną zgodzi, że jest także jednym z najbardziej klimatycznych.
Jeśli temat będzie się cieszyć małym powodzeniem, to zawsze można jakoś zachęcić ludzi do wypowiadania się w nim. Takie praktyki z pewnością pomogą ludziom w szlifowaniu zdolności pisarskich, co może zaowocować lepszymi wynikami w konkursach w przyszłości. ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2013, 21:00:06 pm »
murt - po prostu backupem TNu się jeszcze nie zajęliśmy, spokojnie :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seksrator

  • Wiadomości: 187
  • Cham i Prostak
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2013, 01:46:33 am »
Pytanie kierowane głównie do kapituł i osób motzno zaangażowanych, słyszałę że ŚP ma wyjść poza Gothic, czy to prawda?

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 26, 2013, 02:01:58 am »
ŚP nigdy raczej z samym gothicem nie było związane, chyba że patrzysz na pojedynki i ew. bóstwa - ale tylko Beliar jest bardziej zakorzeniony w lore samego Podziemia, w Klasztorze i Królestwie już nie w takim stopniu - więc może rozwiń bardziej swoje pytanie, w jakim sensie ma wyjść po za gothica gdzie jedynym nawiązaniem zwykle były same bóstwa i pojedynki?

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 26, 2013, 09:21:22 am »
Gothic był o tyle w ŚP, że organizowane były konkursy, czy pojedynki i atrakcje. Jednak prawda jest taka, że obecnie wiele konkursów poszło w bardziej w tematykę ogólnego fantasy. Pojedynki pozostały wyłącznie jako turnieje, bo oficjalnych, cotygodniowych  pojedynków już dawno nie mamy, a atrakcje jak konkursy też się da przekształcić.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2013, 10:15:03 am »
surm - powiedzmy że trzymanie się jak małpa brzytwy gry, ktora jest martwa tak naprawdę od dobrych 6 lat, nie jest specjalnie rozsądne. Najlepszym przykładem jest GS, który po odebraniu mu SP (i tak do gothica nawiązującego tylko imionami bogów-patronów) stał się teatrem dwóch aktorów Madda i Raba. To nie jest "omg zabierają nam gothiczqa!!11!!1" tylko dostawianie gothiczqowi bardziej żywych  i równych w prawach partnerów. Szczerze, po tych ośmiu latach patrzenia jak wszyscy wysilają się na stworzenie pytania z gothica które jeszcze nie padło i czy dawać  arcanię w którą grały trzy osoby czy nie, chętniej zobaczyłbym pojedynek na pytania z TESów czy  Risenów, choćby miałby być na "casualowym" poziomie "jak ma na immię dziewczyna bohatera serii risen" czy "w jakiej prowincji toczy się akcja Obliviona". I doprawdy, byłoby ro bliższe pierwotnemu duchowi pojedynków niż te wszystkie pytania o expy, statsy i ilość grzybów w dolinie.

a co jest za problem?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 26, 2013, 10:51:13 am »
Pojedynki... to trudny temat. Chyba wszyscy graliśmy w Gothica. Co do innych cRPGów - już nie mamy pewności. Temat jest w dwójnasób trudny choćby dlatego, że decydenci z Podziemia mają tyle wspólnego z pojedynkami, co... no, nie mają prawie nic wspólnego, bo nie biorą w nich udziału ani ich nie oglądają. To samo można chyba powiedzieć o Kapitule Klasztoru. (GuRt widział parę walk z WTP, ale poza tym pokuszę się o przypuszczenie, że mieczy na arenie z innymi ŚPowiczami nie krzyżuje.) Dlatego myślę, że ważne jest, by w tej sprawie głos zabrali sami walczący i by Kapituły go wysłuchały.

Być może sens miałoby stworzenie osobnych dywizji pojedynków. Na przykład, poza Gothicami mogłoby powstać stowarzyszenie pojedynkowiczów, którzy grali w popularnego Wiedźmina. Albo Skyrima. Gdyby oczywiście było wystarczająco wielu chętnych do aktywnego udziału. Ale mieszanie różnych serii gier w jednym pojedynku mi się jakoś nie widzi.

Mówię to dlatego, że np. ja grałem w bardzo niewiele cRPGów, więc wprowadzenie dodatkowych serii gier dodatkowo pogrążyłoby moje (i zapewne paru innych osób) szanse na zwycięstwo. A i zagłębianie się w arkana gry jest dosyć interesujące, więc "każualizacja" pojedynków przez sprowadzenie ich do poziomu pytań o to, jak miał na imię Vivek (*), nie wydaje mi się atrakcyjna, bo mogłaby ogołocić pojedynki z prestiżu i sprowadzić je do tego, kto ma szybsze reakcje i niższy ping.

Spójrzcie na tabelę wyników w TNowej lidze pojedynków. Prowadzi Kassler, którego wiedza o Gothicach jest fenomenalna, nigdy wcześniej niespotykana, a jego historia miażdżenia dosłownie każdego porusza wyobraźnie pozostałych walczących. W obecnej formie jego niekwestionowana dominacja jest efektem wiedzy _i_ szybkości, co motywuje innych do dalszego grania w gry, by może pewnego dnia osiągnąć jego astronomiczny poziom. Bez tego aspektu pytania się o szczegóły, inni zawodnicy staraliby się co najwyżej szybciej odpowiadać, co nie brzmi zbyt ciekawie.

* - odpowiedź w spoilerze
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 10:53:06 am wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:39:11 am »
No tak, ja jak już mówiłem wiele razy pojedynki popieram w każdym calu, jednakże jeśli (przykładowo) miałoby dojść do wskrzeszenia oficjali, to na sam początek wolałbym, by odbywały się tylko z Gothica. Można organizować turnieje z innych rpgów, by ludzi do tego przyzwyczaić, oczywiście. Ale trzeba też wyczuć, co ma branie wśród tłumu, a nie strzelać w ciemno z pytaniami mieszanymi. Też, tak jak C napisał, wydaje mi się, że lepiej by było, gdyby cała walka była organizowana z jednej serii gier, a nie pytania mieszane.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:40:13 am »
chętniej zobaczyłbym pojedynek na pytania z TESów czy  Risenów, choćby miałby być na "casualowym" poziomie "jak ma na immię dziewczyna bohatera serii risen" czy "w jakiej prowincji toczy się akcja Obliviona". I doprawdy, byłoby ro bliższe pierwotnemu duchowi pojedynków niż te wszystkie pytania o expy, statsy i ilość grzybów w dolinie.
Polać temu Panu. Pytania z serii Gothic są takie przerobione, że w co drugim pytaniu możesz po pytaniu walnąć Gomez i zdobyć punkt.
Quiz z Mrocznych Tajemnic, który zorganizował Ert na TN cieszył się dużym zainteresowaniem, więc czemu by nie pójść jeszcze dalej?
Tylko pytania z takiego Skyrima o imiona to już wyższa liga, G3 się chowa. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Kassler

  • Wiadomości: 324
  • Kassler schmeckt gut.
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:47:39 am »
Na tyle, na ile się orientuję w tych wszystkich sejmowych debatach, przysługuje mi prawo do sprostowania.

Przede wszystkim nie widzę powodu, aby wylewać dziecko z kąpielą i przez coraz silniejsze uprzedzenia wobec Gothica - zakańczać tak fantastyczną atrakcję jaką pojedynki są i były. Być może dla Wielkiego Mistrza nie jest to interesujące widowisko. Jakkolwiek, w dosłownie kilka minut, na mojej wczorajszej walce z xerolothem pojawiło się bez mała 10 osób (Ert mi świadkiem ;p). I nie tylko członkowie Podziemia. Tam byli przedstawiciele wszystkich zakonów. Co więcej - niemal każdego dnia na #pojedynki przebywa znaczna grupa, gotowych do walki zawodników. Sama Wakacyjna Liga cieszy się popularnością, o której świadczą wciąż przybywające logi z pojedynków, a co najważniejsze - nowi, debiutujący gracze.
Jest chyba dość powodów, które nie pozwoliłyby lekką ręką strącić sprawy pojedynków w otchłań. Mylę się?

Jeśli tymczasem chodzi o potyczki na wiedzę z innych gier RPG. W moich oczach mija się to z celem. Nie jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do zapamiętywania tak wielu szczegółów podczas rozgrywki. Gothica przechodziło się po kilka razy, znamy go jak własną kieszeń (a mimo to dalej nas zaskakuje ;p). Jedynie ta pozycja jest stuprocentowo pojedynkable. I proszę wierzyć - da się wymyślać prawdziwie trudne pytania na poziomie. Mimo wieku sagi i tak długiej już, pojedynkowej tradycji.

Oczywiście, jeśli ktoś ma taką ochotę, nie mam nic przeciwko powstaniu osobnej kadry, toczącej sobie na podobnych zasadach walki np. z Risena. O ile będzie dość osób - czemu nie.



Wielki Klasztor - Wtajemniczony

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:53:23 am »
C - wbrew pozorom przez te 8 lat w ŚP parę walk udało mi się obejrzeć (lub przynajmniej przeglądać logi) więc jakieś pojęcie mam. Dlatego mówię by wskoczyć do machiny czasu i wrocic do poczatkowej idei pojedynków, gdy była to zabawa dla każdego, a nie sport dla zawodowców którzy przeszli daną grę po pięćdziesiąt razy. I nie, nie będziemy pytać walczących - ci mają swoją specjalność i nawet dołożenie kolejnej części serii czy popularnego moda napotka gigantyczny opór materii. Pytam generalnie wszystkich, czy jest zainteresowanie na tego typu atrakcję, choćby z tych Elder Scrollsów na początek. Na razie jako osobny turniej czy liga (bez jaj by zaczynać z grubej 'oficjalnej' rury) by wybadać poziom i jeszcze raz zainteresowanie, mieszane dopiero później.

EDIT:
matko, ale czemu wy z góry zakładacie  że albo jedno albo drugie :| Po to mamy szeroką formułę nowego ŚP by móc trobić kilka rzeczy na raz, które na starym foro dzięki Donowi by nie przeszły
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2013, 11:54:54 am wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 26, 2013, 11:56:01 am »
Prawda jest taka, konkursy czy pojedynki będą z tych gier z których będą chcieli ŚPowicze. O oficjale gothicowe bym się nie martwił bo zawsze znajdziesz chętnych i jakby nie patrzeć to jedna z naszych wizytówek. Co nie zmienia faktu że chętnie zawalczyłbym kiedyś odpowiadając w kategoriach Wiedźmin 1, Wiedźmin 2... no i na pewno nie jestem jedyny. Musimy pamiętać że nie możemy myśleć tylko o sobie ale też o przyszłych członkach ŚP którzy mogą mieć gothica w dupie. Niech se mają, ja nie pójdę ich śladem i od czasu do czasu po godzinach błagań zgodzę się na sędziowanie klasycznego pojedynku.
W przypadku konkursów literackich czy graficznych już kilka lat temu ciężko było znaleźć prace strikte w świecie gothica.

Ertix

  • Wiadomości: 637
  • Nosferatu
Odp: Oko w Oko
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:41:07 pm »
Propos gadki o oficjalach: Ok, róbcie sobie te inne gry, tylko osobno.
Obecnie mamy skład do oficjali z gothica zarówno w Podziemiu jak i Królestwie oraz gotowych sędziów z Klasztoru do tego w liczbie sztuk 2 bo więcej nam i tak nie potrzeba, zorganizowaliśmy to w ciągu ostatniego tygodnia - dacie nam na to oficjalne miejsce czy będziecie chrzanić jak to powinniśmy walczyć z innych gier, sami nie biorąc w tym udziału?