Autor Wątek: Wiedźmin  (Przeczytany 10716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Wiedźmin
« dnia: Sierpień 17, 2013, 16:23:20 pm »

Wątek służy do rozmów na temat pierwszej części gry Wiedźmin, wydanej przez CDProjekt w 2007 roku.
Na GS w ostatnim czasie sporo osób pocinało pierwszy lub kolejny raz w pierwszego Wieśka, postanowiłem więc założyć temat tutaj.
Opisujemy w nim swoje wrażenia z gry, opinie, chwalimy się levelem pod koniec rozgrywki i co tam jeszcze.
Problemy i porady póki co również tutaj.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2013, 23:36:39 pm wysłana przez Testoviron »
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Magalkoholu

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2013, 16:49:13 pm »
Wiedźmin, jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Moje wrażenia po rozgrywce są bardzo dobre, jednak niepodobał mi się 5 rozdział, gdyż za dużo było w nim walk a za mało zadań pobocznych i dialogów. Co by tutaj pisać, gra jest świetna w niemal kazdym aspekcie, chociaż naturalnei wciąż mogłaby być znacznie lepsza, szczegolnei spodobał mi się humor gry. Po jej skonczeniu można zagrać w dodatkowe przygody (wesele najlepsze:D). Moj level an koncu to bodajże 32. W spoilerze przedstawiam moją strategie na epilog:

(click to show/hide)

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2013, 17:59:21 pm »
Yyyy, Mag, dlaczego twoja strategia jest tylko na epilog? Ja stosowałem ją przez całą grę (no może w pierwszym akcie dodatkowo Aard).

Widzę, że można opisywać swoje problemy związane z grą.
Awienc:
Na wstępie mogę powiedzieć, że w Wieśka już grałem i chodził płynnie (co prawda na najniższych ustawieniach). Teraz zainstalowałem znowu i doświadczyłem tego problemu.
Gra nie zacina się wcale kiedy gram samą klawiaturą. Postacie poruszają się normalnie, Geralt także, Cut-Scenki też nie lagują. Gdy ruszam myszką obraz zatrzymuje się w momencie dotknięcia myszki i "włącza" się na nowo po przestaniu poruszania myszką. Jest to naprawdę irytujące. Nie można przez to spokojnie grać.

Sprzęt poczebny?

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2013, 18:08:51 pm »
Przydałby się, żeby było na co zwalić winę.
Sterowniki aktualne? Gra w edycji rozszerzonej? Reinstalować próbowałeś?
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2013, 18:19:53 pm »
Tak, wszystko aktualne.

A co do sprzętu..
Windows XP
1GB RAM
Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+
Grafika Radeon X1600

Hoshi

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2013, 13:16:47 pm »
Dobra jest taka sprawa, gdzie mogę kupić/znaleźć srebny mieczyk. Mam pierwszy akt, jestem na "Obrzeżach Wyzimy"

Magalkoholu

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2013, 13:19:14 pm »
Nigdzie, dopiero w 2 rozdziale zdobędziesz wraz z postepem w fabule.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2013, 10:06:14 am »
A ja w końcu przeszedłem Wiedźmina 1 bez trainera. W końcu sprzęt pozwala na granie w ilości FPS większej niż 3 -,-

I nie wiem czemu się tak jaracie Igni skoro Aard o niebo lepszy. Ogłuszenie i mordujesz jednym ciosem.
Królewski Rzemieślnik

Magalkoholu

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2013, 10:56:06 am »
Aard jest lepszy gdzies tak do 3 rozdziału, potem igni zadaje większe obrażenia a większa zęśc przeciwników się przed powaleniem obroni. Weźmy np: te ostatnią walke z mutantami, zakończyłem ją w 3 sekundy używając 3 razy igni, żaden nawet do mnie nei podbiegł. A aardem to bym musiał sie z nimi bawić bo nawet jak oglusze wszystkich naraz to zanim dobije choćby 2 reszta już wstanie. Takie pytanie: KTOKOLWIEK używał innych znaków poza igni i aard? Bo axii jak dla mnie kompletnie bezużyteczny, quen ciekawy dla wiedźmina bardziej nastawionego na walke a yrden to nawet nie wiem co robi.

Hoshi

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2013, 10:58:25 am »
I nie wiem czemu się tak jaracie Igni skoro Aard o niebo lepszy. Ogłuszenie i mordujesz jednym ciosem.
    Właśnie, jaki znak polecacie rozwijać. Gram na średnimy poziomie i pakuje prawie all pkt. w walkę. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 11:00:05 am wysłana przez Hoshi »

Magalkoholu

  • Gość
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:05:17 am »
Przecież to oczywiste- igni. Przyznam jednak, ze w 2 rozdziale aard nieraz ratował mi skóre, jednak poczawszy od 3 już go nie używałem. Chociaż  równie dobrze możesz zrobić wiedźmina bez znakow a jedynie walczącego, nastepnym razem zamierzam przejśc tak grę.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2013, 11:08:11 am »
Dla mnie wszystkie znaki były prawie bezużyteczne. W tej grze jest tylko jedna naprawdę trudna walka (w banku), więc wystarczył mi miecz. Raz na jakiś czas używałem Igni i Aard, ale właściwie tylko po to, by ich użyć.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2013, 14:29:27 pm »
Co racja to racja. Znaki są zbędne, jeśli ogarnia się choć w przeciętnym stopniu to co się dzieje na ekranie. Nie będę tutaj oszukiwał że znaki można całkowicie odstawić bo czasami ratują dupsko. Mnie Aard przydał się np kiedy Vesnę eskortowałem w nocy i musiałem te cholerne psy od niej odciągać. Bo czasami tak randomowo się wpasowywały w npcke że to boli. Ja na początku rozwijałem wytrzymałość głównie. A czysto w walke.
Królewski Rzemieślnik

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:07:28 pm »
W sprawie jeszcze tego, że mi się gra zacina. Włączyłem drugą przygodę i gra chodzi prawidłowo. Nie wiem, może to coś w prologu, więc prosiłbym o kilka sejwów z różnych Aktów, żeby sprawdzić czy cały Wiesiek coś źle chodzi.

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Wiedźmin
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2013, 19:29:40 pm »
Ja również nie potrafiłem wyciągnąć niczego użytecznego ze Znaków. Aard służy raczej tylko do odpychania zmasowanego ataku przeciwników, bo dobijanie ogłuszonych i powalonych wrogów jest zbyt czasochłonne. Wiesiek tak celebruje wykańczanie wrogów, że przez ten czas pozostali sprawni wrogowie potrafią nawet odebrać nawet połowę HP. Więc chętniej korzystałem z Igni, bo nie dość, że zadaje dodatkowe obrażenia, to jeszcze podpalenie zwiększa zadawane obrażenia stylem silnym i również odpycha przeciwników, co potrafi uratować skórę.

A pozostałych znaków nie używam. Nawet nie rozwijam w ogóle znaków, chyba, że nie mam już na co wydawać brązowych talentów, to wtedy pakuje w Igni i Aard.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!