Autor Wątek: Covid-19 vs Pyrkon 2020 (now 2021)  (Przeczytany 12603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2020, 18:12:43 pm »
Cytat: MoG
Masowe umieranie jak w Stanach, Włoszech i Hiszpanii.
Dalej będzie tak: https://tinyurl.com/qq9nfrx (co przypomina mi, że muszę wreszcie wysmarować posta w temacie o klimacie).
pisz pisz, bo o klimacie zawsze lubię czytać :p

Cytuj
Dodatkowo w Polsce stosujemy inne kryteria klasyfikacji niż pozostałe kraje. Według zaleceń WHO za ofiarę koronawirusa należy uznać także zmarłą osobę z pozytywnym wywiadem klinicznym i epidemiologicznym w tym kierunku, np. tomografia wykazała charakterystyczne ropne nacieki na płucach, a pacjenta wykończyła duszność. U nas TYLKO w przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, nawet jeśli zmarły miał całe spektrum typowych dla niego objawów. A że w całej UE mniej testów na liczbę mieszkańców robi tylko Rumunia...
parę tygodni później i już nawet rumunia nas wyprzedziła ;D Ale spokojnie, w kategorii "najgłupsze pomysły zarządzania pandemią w kraju" mamy mocną konkurencję:
1) w rosji chyba robili jednak za dużo tych testów, bo trafiłem na taki news: "376 żołnierzy i kursantów uczelni wojskowych, w tym 16 oficerów, zakaziło się COVID-19 podczas prób przed defiladą 9 maja w Moskwie, która ostatecznie się nie odbyła "
2) podobnie w stanach, gdzie ze względu na wybory i półniewolnicze stosunki pracobiorca-pracodawca (skok bezrobocia o 30 milionów osób bo w USiA nie ma czegos takiego jak "okres wypowiedzenia, przy czym liczba ta i tak jest ostro zaniżona przez cudaczną metodologię pomiaru) na siłę chcą otwierać gospodankę "bo już jest ok", zaś dzień później okazuje się że zarażony jest lokaj prezydenta i asystentka jego zastępcy
3) to już wprawdzie nie covidowe, ale też tak głupie, że musiałem gdzieś wspomnieć - podczas ćwiczeń irańskiej floty przez przypadek użyto ostrej amunicji, w efekcie czego flota liczy teraz jeden okręt i dwudziestu marynarzy mniej.


Cytuj
Poza tym ludzi zabija nie tylko sam wirus, ale także paraliż służby zdrowia. I bez korony było za mało personelu, za mało środków ochrony osobistej (ok. 30% zakażeń zachodzi w szpitalach), za mało sprzętu do ratowania życia, a teraz dołożył się paraliż oddziałów lub całych szpitali albo zamiana innych całkowicie na zakaźne, z koniecznością wypisania lub przetransportowania tamtejszych pacjentów gdzieś indziej. Teściowa czekała rok na kolonoskopię z NFZ pod koniec kwietnia - teraz chyba poczeka jeszcze kolejny, ale to pikuś w porównaniu z osobami cierpiącymi na tętniaki czy nowotwory, których operacje zostały przesunięte m.in. z powodu braku dawców krwi (ludzi boją się możliwości zakażenia i osłabiania swojego organizmu).
ale co by nie mówić, jestem pełen podziwu, że to jednak nie padło na ryj. Wiemy jak niewydolny jest system i wiemy jakie podejście ma wielu polskich lekarzy, ale nawet januszowe prywatne szpitale, które masowo zaczęły wypisywać chorych nie były w stanie nas położyć. Aczkolwiek dalej bawi mnie to, że od dwóch miesięcy plumunolog przyjmuje tylko online, jakby wykonanie spirometrii było wykonalne przez internet. Z drugiej strony jeśli oni z góry zakładają że 3/4 pacjentów przychodzi tylko po receptę, to może nie z systemem jest problem, tylko też z samymi leczonymi, że takimi pierdołami generują kolejki na trzy miesiące wprzód...

Inna rzecz, ze to wszystko moze ladnie wygląda, bo GUS zdaje się nie publikuje statystyk zgonów rok do roku.

No ja na 99% nie, bo zapowiada się, że będę wtedy półrocznym tatusiem  :P
właśnie załamałeś wszystkie fanki, które jeszcze mialy złudzenia po ślubie maniek :P

Ale wiesz, zawsze możesz go zabrać ze sobą, żona na pewno podziękuje :p

No i ten, gratulacje!

Jeśli ktoś kupił bilet, to może go zachować - będzie on ważny na Pyrkonie 2021 z takimi samymi bonusami. Osobiście nie wiem, czy na Pyrkonie 2021 się zjawię, ponieważ w obecnej perspektywie czegokolwiek ciężko być pewnym...
Ci przynajmniej dopuszczają zwroty za bilety, bo to co odwala eventim nie jest nawet śmieszne.

Choć i tak zastanawia mnie ile i na co organizatorzy wydali, że jednak zachęcają do zachowania biletów. Za halę pewno płacić już nie musieli, gaż gościom i gwiazdkom youtuba też nie, osoby z szeroko pojętej obsługi też odpadły, bo to na pewno były zlecenia... oh well, może to przynajmniej zachęci ich do oglądania każdej złotówki trzy razy zanim ją wydadzą, bo mam nieodparte wrażenie, że z roku na rok coraz więcej wydawano na pierdoły by na siłę zwiększyć splendor imprezy, co z kolei sztucznie pompowało ceny biletów, bo musiałeś sponsorować coraz więcej wydarzeń, na które i tak się nie załapiesz.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2020, 20:36:47 pm »
3) to już wprawdzie nie covidowe, ale też tak głupie, że musiałem gdzieś wspomnieć - podczas ćwiczeń irańskiej floty przez przypadek użyto ostrej amunicji, w efekcie czego flota liczy teraz jeden okręt i dwudziestu marynarzy mniej.

O kurna... nigdzie o tym nie słyszałem, ale wtopa niezła...

właśnie załamałeś wszystkie fanki, które jeszcze mialy złudzenia po ślubie maniek :P

Ale wiesz, zawsze możesz go zabrać ze sobą, żona na pewno podziękuje :p

No i ten, gratulacje!

Ta, taa.. tych fanek to ja już dawno nie widziałem, ani nie słyszałem ;p

Chętnie bym zabrał, ale będzie musiał trochę podrosnąć (tak o co najmniej 3 lata). Zamierzam w końcu krzewić w Niej/Nim zamiłowanie do fantastyki od najmłodszych lat. Może załapie bakcyla, jak tatuś!  8)

I dziękuję, chociaż szczerze mówiąc, wolę, jak ludzie będą nam składać te gratulacje po porodzie ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2020, 21:49:59 pm »
Chętnie bym zabrał, ale będzie musiał trochę podrosnąć (tak o co najmniej 3 lata). Zamierzam w końcu krzewić w Niej/Nim zamiłowanie do fantastyki od najmłodszych lat. Może załapie bakcyla, jak tatuś!  8)
wiesz, nawet nie o to chodzi, po prostu obserwowałem już wiele par przed porodem pierwszego dzieciaka i po, więc wiem że po pół roku małżonka bardzo chętnie się potomka na parę dni pozbędzie ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 07, 2020, 18:47:49 pm »
cóż, jest jeszcze szansa że bolsonaro zostanie wymieciony przez covid,
Cóż, wykrakałem ;D Ciekawe czy  wymusi to jakąś korektę kursu jak w brytanii, czy to tylko trik by zyskać trochę współczucia po krytyce. W stanach też póki co wesoło.
Ciekawe w ogóle, że we włoszech korona zamiast pomóc, to pogrążyła Salviniego. Jeszcze się okaże, że będziemy tego wirusa na rękach nosić za zdemaskowanie nastu populistów pchających się do władzy...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2020, 18:49:35 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 08, 2020, 09:11:48 am »
Ameryki niedługo będą wyglądać jak w Last of Us 2. Prezydent golfista już jest, więc czekamy na memy. Ogólnie to do dupy sprawa, bo USA jakie jest, takie jest, ale jeżeli przez Covid upadnie takie mocarstwo (wszystkiego sie juz spodziewam) to zostają nam Chiny i Rosja. Perspektywa nieciekawa niestety. Za to loty na Marsa kolonizacyjne nie wyglądają w tym momencie tak źle.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 11, 2020, 10:38:36 am »
Moim zdaniem problemem z "zarazą" leży w postępowaniu ludzi i rządzących. Ludzi, ponieważ nie potrafią zachowywać się racjonalnie, a rządzących, bo mówią to, co im wygodne w danym momencie, a nie jak jest naprawdę.

Osobiście wyróżniłbym trzy typy ludzi i ich zachowania w kwestii zarazy:
1) Wszystko jest dobrze, więc żyjmy normalnie.
2) Jest zaraza, trzeba się bać, więc nie wychodźmy najlepiej z domu.
3) Jest pandemia, więc musimy dbać o swoje i cudze zdrowie, trzymając się pewnych ograniczeń.

Osobiście wyznaję podejście ostatnie. Problem w tym, że o ile nie popieram "jest zaraza, więc siedźmy w domu", bo sam tak praktycznie siedziałem przez dwa miesiące i dostawałem kręćka, to rozumiem takich ludzi, szczególnie że wielu innych wyznaje "wszystko jest dobrze" i potem są problemy. Od obecnie rządzących słyszymy "jest dobrze, żyjmy normalnie, bo gospodanka nasza musi być potęgą, organizujmy wesela". A dzisiaj słucham w telewizji o tym, że w jakimś regionie w Polsce do tej pory nie było koronawirusa, a po zorganizowaniu trzech wesel w tamtej okolicy, jest nagle sporo potwierdzonych przypadków i jeszcze więcej osób na kwarantannie. A potem "jest zaraza" mówią do siebie, że mieli rację, więc się barykadują jeszcze bardziej.

I niestety tak to będzie wyglądać dalej, bo wciąż widzę ludzi, którzy w pociągu, czy w autobusie nie noszą maseczki, a przy tym normalnie gadają, wypuszczając masę kropel śliny w powietrze.

A postępowanie rządzących jeszcze bardziej utrudnia cokolwiek, ponieważ mówią to co jest im wygodne. Kiedy to się wszystko zaczynało, a nawet dwa miesiące później, gadali że maseczki w niczym nie pomagają, aby później szczekać, że maseczki to nasz ratunek. To samo z zakazem wychodzenia z domu, gdzie nawet dziecko z psem nie mogło wyjść na spacer wokół osiedla... A teraz, że są wybory, to "jest wszystko dobrze, jesteśmy bezpieczni", chociaż liczba wykrywanych przypadków wciąż jest spora.

Swoją drogą najbardziej mnie rozwalił jeden przypadek, gdy w czerwcu jechałem autobusem. Dwie baby (bo innym terminem nie nazwę) jechały autobusem. Niby miały maseczki, ale nie zakrywały im one nosów, a buzie to potem też nie. Ogólnie same bzdety gadały, jak to zwykle. Jednak w końcu jedna mówi, mając jeszcze maseczkę na samych ustach "Proszę pani, ja na nos nie zakładam, bo ja mam astmę, więc nie mogę w tym oddychać". I teraz są dwie możliwości. Pierwsza, to kobieta faktycznie ma astmę i jest idiotką, bo nie zna przepisów, ani się o przepisy nie pytała. Druga, kłamie w żywe oczy. Osobiście obstawiam to drugie, bo osoby chore na jakieś schorzenia, pierwsze pytają "a co z nami?". Według przepisów, osoby z problemami z oddychaniem, w tym z astmą są zwolnione z obowiązku noszenia maseczek. Zatem nie ma tu sytuacji "mam astmę, więc odsłonię sobie nos, a zakryję tylko usta"...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2020, 10:40:39 am wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2020, 23:42:41 pm »
Do grup Xilka odałabym jeszcze czwartą, chyba najgorszą grupę: koronawirus i pandemia to ściema, by ograniczyć nasze prawa, bojkotujmy system!
Choć w tym ograniczeniu praw jest trochę prawdy, bo na zasadzie "nie pozwól, aby solidny kryzys się zmarnował" wprowadzono już u nas w ramach tarcz antytkryzysowych m.in. zaostrzenie kar za przeprowadzenie aborcji czy karę za kradzież zuchwałą (aka za ukradnięcie po butelce piwa z trzech różnych sklepów grozi 16 lat więzienia, jak to z prawem pisanym na kolanie bywa...).

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 13, 2020, 21:16:30 pm »
Do grup Xilka odałabym jeszcze czwartą, chyba najgorszą grupę: koronawirus i pandemia to ściema, by ograniczyć nasze prawa, bojkotujmy system!

Takich grup pt. "koronawirus i pandemia to ściema, bo..." jest sporo. Wystarczy wpisać jeden z wielu powodów, które sobie ludzie wymyślili. Generalnie ja uważam, że światowe rządy lub światowe elity w pewien sposób wykorzystują tę sytuację, aby forsować i zmieniać pewne rzeczy lub coś na tej sytuacji zyskać. To, że wirus jest, nikt nie wątpi, ale to jak się rozdmuchało go w mediach, to niestety jeszcze gorsza rzecz od samego wirusa. Wprowadziło się panikę i popłoch, chociaż w dużej mierze to ludzie sami sobie są winni takiego stanu rzeczy, bo pokazali, jak łatwo nimi manipulować.

Choć w tym ograniczeniu praw jest trochę prawdy, bo na zasadzie "nie pozwól, aby solidny kryzys się zmarnował" wprowadzono już u nas w ramach tarcz antytkryzysowych m.in. zaostrzenie kar za przeprowadzenie aborcji czy karę za kradzież zuchwałą (aka za ukradnięcie po butelce piwa z trzech różnych sklepów grozi 16 lat więzienia, jak to z prawem pisanym na kolanie bywa...).

No z tą aborcją to takie fałszywe informacje. Chyba, że podasz mi konkretny zapis w tarczy, który o tym mówi, to zwracam honor.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2020, 07:38:41 am »
Chyba, że podasz mi konkretny zapis w tarczy, który o tym mówi, to zwracam honor.
https://www.facebook.com/dogmatykarnisty/posts/1566977663483591

Tak z prawniczego na nasze: nie zmienił się konkretnie artykuł o karze za aborcję, ale artykuł bardziej nadrzędny będący dyrektywą wymiaru kary za różne rzeczy, w tym aborcję. W efekcie maksymalna kara 3 lat pozbawienia wolności została taka sama, ale sąd nie może już np. zamiast więzienia wymierzyć kary grzywny. To jest zaostrzenie, o którym demagogia na tej stronie rządowej nic nie wspomina.

Tak w temacie, dorzucę jeszcze o karach za nieumyślne błędy medyczne z tejże tarczy: https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/07/kancelaria-prezydenta-podaje-nieprawde-o-tarczy-4-0/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 09:04:56 am wysłana przez Kaseven »

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 16, 2020, 11:55:10 am »
Do grup Xilka odałabym jeszcze czwartą, chyba najgorszą grupę: koronawirus i pandemia to ściema, by ograniczyć nasze prawa, bojkotujmy system!
Tych zaliczyłbym do grupy pierwszej lub jako jej skrajny odłam. Niestety przed chwilą oglądałem Twitcha i tak kobieta sobie grała w Heroes of the Storm, a że coś padło na temat koronawirusa, to zaczęła wmawiać widzom, jako "technik medyczny" wie, że "przecież koronawirus wcale nie jest bardziej śmiertelny niż zapalenie płuc po zwykłej grypie"... No cóż, przynajmniej wiem, żeby jednak nie obserwować tej osoby na Twitchu, bo pewnie zaraz dowiem się tam, że na wesela to ludzie wszyscy przyjeżdżają zarażeni koronawirusem, a po prostu po weselu się badają i z tego wynika "ilość przypadków nowych zachorowań po weselach"...

I tak, sam wirus to nie wymysł. Jednak należy pamiętać, że czym innym są ograniczenia, czy przepisy, które mają ułatwić zwalczenie pandemii, czy epidemii, a czym innym przepisy, której jako "fragment tarczy" mają służyć wyłącznie poszczególnym politykom do ich prywatnych celów - patrz pan Zioberko wciąż nie może wygrać sprawy w sądzie z lekarzem, który "zamordował" mu ojca. Dlatego pan prokurator generalny tworzy przepisy, które umożliwią mu skazanie tego lekarza i nagle prawo zacznie obowiązywać wstecz.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 16, 2020, 17:01:57 pm »

Wprowadziło się panikę i popłoch, chociaż w dużej mierze to ludzie sami sobie są winni takiego stanu rzeczy, bo pokazali, jak łatwo nimi manipulować.
Obawiam się maniek, że jest o wiele, wiele gorzej. Po prostu wyszło na jaw, że choć większość ludzi jest teoretycznie wykształcona i oczytana, to jednak nadal masz do czynienia z idiotami.

Niestety nie da się inaczej wyjasnić tego fenomenu, że wystarczy przecież raz w tygodniu odpalić na youtubie pięciominutowy covidowy epek SciShow, gdzie w przystępny sposób tłumaczą ci co naukowcy do tej pory wiedzą, czego nie wiedzą, co się zaleca, a co jest bez sensu, a jednak ludzie i tak wolą słuchać jakiegoś wróżbity macieja i wyrywać sobie nawzajem papier toaletowy. Ludzie sami okazali się tak głupi, że na widok krzykliwych nagłówków gazet  (bo treści nikt nie czyta, stąd dość świeża praktyka bulletpointów) dostawali małpiego rozumu, zamiast usiąść na dupie na pół godziny i doczytać na spokojnie z czym się tego covida je.

I to jest w sumie najsmutniejsze w tej całej sytuacji, bo wolę nawet nie myśleć co by się działo, gdyby covid był równie śmiertelny co siostrzany SARS czy MERS. Totalna apokalipsa zapewniona.



Tych zaliczyłbym do grupy pierwszej lub jako jej skrajny odłam. Niestety przed chwilą oglądałem Twitcha i tak kobieta sobie grała w Heroes of the Storm, a że coś padło na temat koronawirusa, to zaczęła wmawiać widzom, jako "technik medyczny" wie, że "przecież koronawirus wcale nie jest bardziej śmiertelny niż zapalenie płuc po zwykłej grypie"... No cóż, przynajmniej wiem, żeby jednak nie obserwować tej osoby na Twitchu, bo pewnie zaraz dowiem się tam, że na wesela to ludzie wszyscy przyjeżdżają zarażeni koronawirusem, a po prostu po weselu się badają i z tego wynika "ilość przypadków nowych zachorowań po weselach"...
wiesz, TECHNICZNIE co do śmiertelności to mogła mieć rację, bo przy covidzie faktycznie nie jest ona wcale wysoka (zresztą zapalenie płuc jest wbrew pozorom dość groźną, śmiertelną chorobą w podobnych grupach wiekowych, więc porównanie nie jest takie całkiem z dupy). Problem w jej rozumowaniu polega tylko na tym, że covida możesz złapać jadąc z kimś pół godziny autobusem, podczas gdy by złapać zapalenie trzeba się jednak postarać.
Co do zasady jednak zakaźność i śmiertelność są jednak dwiema zupełnie różnymi rzeczami (na szczęście). Gdyby było inaczej to właśnie odliczalibyśmy za ile miesięcy umrze ostatni amerykanin.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 16, 2020, 21:04:39 pm »
Tak z prawniczego na nasze: nie zmienił się konkretnie artykuł o karze za aborcję, ale artykuł bardziej nadrzędny będący dyrektywą wymiaru kary za różne rzeczy, w tym aborcję. W efekcie maksymalna kara 3 lat pozbawienia wolności została taka sama, ale sąd nie może już np. zamiast więzienia wymierzyć kary grzywny. To jest zaostrzenie, o którym demagogia na tej stronie rządowej nic nie wspomina.

No tak powiem Ci, że nie do końca jest tak, jak piszesz, przynajmniej w moim mniemaniu. Może nadal wymierzyć taką karę, gdyby chciał wymierzyć mniej niż 1 rok pozbawienia wolności, ale z drugiej strony to bez sensu, bo najpierw stwierdzasz, że wymierzysz 10 m-cy pozbawienia wolności, a potem nagle zwracasz uwagę na ten zapis i stwierdzasz, że nie.. jednak dam grzywnę.
Generalnie przeczytałem to, co podrzuciłaś i przepis jest dość pokręcony. Nie wiem, na ile cała reszta kodeksu karnego wygląda, bo nie studiowałem nigdy jego treści, więc trudno mi się odnieść do tego, czy inne przepisy są bardziej jednoznaczne w wymiarach kar, czy jednak też takie, jak ten znowelizowany art. 37a.

Obawiam się maniek, że jest o wiele, wiele gorzej. Po prostu wyszło na jaw, że choć większość ludzi jest teoretycznie wykształcona i oczytana, to jednak nadal masz do czynienia z idiotami.

Niestety. Taka nasza smutna rzeczywistość.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2020, 21:06:34 pm wysłana przez Maniaks »
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 18, 2020, 08:19:19 am »
wiesz, TECHNICZNIE co do śmiertelności to mogła mieć rację
Porównywanie było z tyłka, bo równie dobrze mogę wybrać bardzo śmiertelną chorobę tropikalną, która u nas ze względu na klimat nie pojawi się i mówić, że patrz, u nas nikt na nią nie umarł, ani się nie zaraził.

Poza tym, jak sam dobrze zauważasz, żeby mieć zapalenie płuc, to zwykle trzeba się postarać, czy to faktycznie czegoś nie doleczyć (np. grypy), czy też w inny sposób. Za to koronawirus bardzo łatwo złapać od jednego nosiciela lub zarażonego. Dlatego mnie naprawdę irytuje takie lekceważenie zagrożenia, jakie ten wirus wywołuje.

Właśnie to jest problem ludzi, że nie umieją argumentować, a jedynie:
1) Obrażać innych, wyśmiewając ich oraz ich poglądy.
2) Rzucać przykładami nie związanymi z tematem.

I potem mamy, że jak ktoś zaczyna dyskusję o zwalczeniu pedofilii w kościele, to jako "kontrargument" pada "a wie Pan, ilu pedofilów jest w innych zawodach?"...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2020, 17:58:15 pm »
Porównywanie było z tyłka, bo równie dobrze mogę wybrać bardzo śmiertelną chorobę tropikalną, która u nas ze względu na klimat nie pojawi się i mówić, że patrz, u nas nikt na nią nie umarł, ani się nie zaraził.
tego, że się nie pojawi, to bym nie wykluczał przy obecnych trendach klimatycznych :P

Chciałem też coś napisać o tym, że bycie technikiem medycznym o niczym jeszcze nie świadczy, skoro co druga prywatna szkoła wystawi ci nawet dyplom objęcia tronu na wyspach togo-togo, ale akurat w zeszłym tygodniu byłem u fryzjera i się załamałem tym co usłyszałem. W skrócie wyszło na to, ze moja fryzjerka tak już nie bardzo wierzy w wirusa (choć reżimu sanitarnego pilnuje ze względu na samopoczucie klientów), bo przyjmuje też lekarki i pielęgniarki i jej głupie baby naopowiadały że to jak przeziębienie, a w zasadzie to lekarze na lewo i prawo wpisują wszystkim covid bo dodatkową kasę z tego mają... znaczy to jest polska, tutaj nawet minister zdrowia postanowił sobie dorobić na lewo na pandemii, wiec w jakieś dziwne naciąganie statystyk jestem w stanie uwierzyć, ale z drugiej strony, jeśli w tych szpitalach pracują takie stare baby opowiadające na lewo i prawo takie niesprawdzone głupoty, to naprawdę bójmy się co się stanie, jak nas kiedyś faktycznie coś poważniejszego zaatakuje.

A tak swoją drogą, jak tam początek roku szkolnego? Jeszcze cię nie zniechęcili do reszty? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 18, 2020, 17:28:11 pm »
tego, że się nie pojawi, to bym nie wykluczał przy obecnych trendach klimatycznych :P
Przy obecnych trendach głupoty ludzie sami się wybiją. Ci co przeżyją, to będą albo pechowcy, bo nie będą wiedzieli, co ze swym życiem zrobić, albo szczęściarze, bo jednak będą umieli myśleć.

znaczy to jest polska, tutaj nawet minister zdrowia postanowił sobie dorobić na lewo na pandemii, wiec w jakieś dziwne naciąganie statystyk jestem w stanie uwierzyć, ale z drugiej strony, jeśli w tych szpitalach pracują takie stare baby opowiadające na lewo i prawo takie niesprawdzone głupoty, to naprawdę bójmy się co się stanie, jak nas kiedyś faktycznie coś poważniejszego zaatakuje.
To jest Wolska właśnie. Rządzący najpierw gadają, że "wszyscy maseczki na twarzy", a potem wybierają się sami do restauracji, czy kina i nie zakrywają swoich ryjów. Czemu? W restauracji niby "premier nie wiedział/zapomniał o restrykcjach", a w kinie "byli w bliskim gronie współpracowników". Problem w tym, że to pierwsze to bzdura, a to drugie jeszcze większa. Dojna zmiana rzuca hasła na wiatr, jak jest im wygodnie. Prezes robi pod siebie z powodu wirusa? Premier ogłasza zamknięcie wszystkiego na dwa miesiące, a maseczki mamy nosić co najmniej do czasu wynalezienia szczepionki... Prezes przypomina sobie o wyborach, a zła opozycja nie pozwala zrobić ich przy pomocy poczty? Premier ogłasza, że wirus latem jest w odwrocie... Prezes nie wie, jak sprzedaż szczepionkę przeciw grypie? Premier ogłasza, że wirus ponownie naciera, a szczepić się na grypę to obowiązek ludzi starszych...

Tak właśnie wygląda Wolska dojnej zmiany.

A tak swoją drogą, jak tam początek roku szkolnego? Jeszcze cię nie zniechęcili do reszty? :D
Sądziłem, że o tym pisałem, ale może jednak o tym zapomniałem. Pod koniec czerwca dostałem miesięczne wypowiedzenie, więc mnie osobiście rok szkolny nie dotyczy. Jednak mam relację, jak to wszystko wygląda w rzeczywistości zarówno od dziewczyny, jak i od siostry. Dziewczyna uczy w wiejskiej szkole i ma też dyżury na świetlicy. I właśnie na małej świetlicy potrafi być 35 dzieciaków i to ze swoimi kurtkami... Za to od siostry wiem, bo siostrzenica jest w drugiej klasie. I dzieciaki zamiast przebierać się na lekcje wychowania fizycznego w stroje, które przynoszą do szkoły, to biegają w tym, co mieli na sobie i potem w spoconych ubraniach siedzą w klasie, w której okna są szeroko otwierane, bo trzeba wietrzyć często klasę...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia