Autor Wątek: Covid-19 vs Pyrkon 2020  (Przeczytany 2130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

• Administracja
  • demigod
Odp: Covid-19 vs Pyrkon 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2020, 18:12:43 pm »
Cytat: MoG
Masowe umieranie jak w Stanach, Włoszech i Hiszpanii.
Dalej będzie tak: https://tinyurl.com/qq9nfrx (co przypomina mi, że muszę wreszcie wysmarować posta w temacie o klimacie).
pisz pisz, bo o klimacie zawsze lubię czytać :p

Dodatkowo w Polsce stosujemy inne kryteria klasyfikacji niż pozostałe kraje. Według zaleceń WHO za ofiarę koronawirusa należy uznać także zmarłą osobę z pozytywnym wywiadem klinicznym i epidemiologicznym w tym kierunku, np. tomografia wykazała charakterystyczne ropne nacieki na płucach, a pacjenta wykończyła duszność. U nas TYLKO w przypadku pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, nawet jeśli zmarły miał całe spektrum typowych dla niego objawów. A że w całej UE mniej testów na liczbę mieszkańców robi tylko Rumunia...
parę tygodni później i już nawet rumunia nas wyprzedziła ;D Ale spokojnie, w kategorii "najgłupsze pomysły zarządzania pandemią w kraju" mamy mocną konkurencję:
1) w rosji chyba robili jednak za dużo tych testów, bo trafiłem na taki news: "376 żołnierzy i kursantów uczelni wojskowych, w tym 16 oficerów, zakaziło się COVID-19 podczas prób przed defiladą 9 maja w Moskwie, która ostatecznie się nie odbyła "
2) podobnie w stanach, gdzie ze względu na wybory i półniewolnicze stosunki pracobiorca-pracodawca (skok bezrobocia o 30 milionów osób bo w USiA nie ma czegos takiego jak "okres wypowiedzenia, przy czym liczba ta i tak jest ostro zaniżona przez cudaczną metodologię pomiaru) na siłę chcą otwierać gospodankę "bo już jest ok", zaś dzień później okazuje się że zarażony jest lokaj prezydenta i asystentka jego zastępcy
3) to już wprawdzie nie covidowe, ale też tak głupie, że musiałem gdzieś wspomnieć - podczas ćwiczeń irańskiej floty przez przypadek użyto ostrej amunicji, w efekcie czego flota liczy teraz jeden okręt i dwudziestu marynarzy mniej.

Poza tym ludzi zabija nie tylko sam wirus, ale także paraliż służby zdrowia. I bez korony było za mało personelu, za mało środków ochrony osobistej (ok. 30% zakażeń zachodzi w szpitalach), za mało sprzętu do ratowania życia, a teraz dołożył się paraliż oddziałów lub całych szpitali albo zamiana innych całkowicie na zakaźne, z koniecznością wypisania lub przetransportowania tamtejszych pacjentów gdzieś indziej. Teściowa czekała rok na kolonoskopię z NFZ pod koniec kwietnia - teraz chyba poczeka jeszcze kolejny, ale to pikuś w porównaniu z osobami cierpiącymi na tętniaki czy nowotwory, których operacje zostały przesunięte m.in. z powodu braku dawców krwi (ludzi boją się możliwości zakażenia i osłabiania swojego organizmu).
ale co by nie mówić, jestem pełen podziwu, że to jednak nie padło na ryj. Wiemy jak niewydolny jest system i wiemy jakie podejście ma wielu polskich lekarzy, ale nawet januszowe prywatne szpitale, które masowo zaczęły wypisywać chorych nie były w stanie nas położyć. Aczkolwiek dalej bawi mnie to, że od dwóch miesięcy plumunolog przyjmuje tylko online, jakby wykonanie spirometrii było wykonalne przez internet. Z drugiej strony jeśli oni z góry zakładają że 3/4 pacjentów przychodzi tylko po receptę, to może nie z systemem jest problem, tylko też z samymi leczonymi, że takimi pierdołami generują kolejki na trzy miesiące wprzód...

Inna rzecz, ze to wszystko moze ladnie wygląda, bo GUS zdaje się nie publikuje statystyk zgonów rok do roku.

No ja na 99% nie, bo zapowiada się, że będę wtedy półrocznym tatusiem  :P
właśnie załamałeś wszystkie fanki, które jeszcze mialy złudzenia po ślubie maniek :P

Ale wiesz, zawsze możesz go zabrać ze sobą, żona na pewno podziękuje :p

No i ten, gratulacje!

Jeśli ktoś kupił bilet, to może go zachować - będzie on ważny na Pyrkonie 2021 z takimi samymi bonusami. Osobiście nie wiem, czy na Pyrkonie 2021 się zjawię, ponieważ w obecnej perspektywie czegokolwiek ciężko być pewnym...
Ci przynajmniej dopuszczają zwroty za bilety, bo to co odwala eventim nie jest nawet śmieszne.

Choć i tak zastanawia mnie ile i na co organizatorzy wydali, że jednak zachęcają do zachowania biletów. Za halę pewno płacić już nie musieli, gaż gościom i gwiazdkom youtuba też nie, osoby z szeroko pojętej obsługi też odpadły, bo to na pewno były zlecenia... oh well, może to przynajmniej zachęci ich do oglądania każdej złotówki trzy razy zanim ją wydadzą, bo mam nieodparte wrażenie, że z roku na rok coraz więcej wydawano na pierdoły by na siłę zwiększyć splendor imprezy, co z kolei sztucznie pompowało ceny biletów, bo musiałeś sponsorować coraz więcej wydarzeń, na które i tak się nie załapiesz.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2020, 20:36:47 pm »
3) to już wprawdzie nie covidowe, ale też tak głupie, że musiałem gdzieś wspomnieć - podczas ćwiczeń irańskiej floty przez przypadek użyto ostrej amunicji, w efekcie czego flota liczy teraz jeden okręt i dwudziestu marynarzy mniej.

O kurna... nigdzie o tym nie słyszałem, ale wtopa niezła...

właśnie załamałeś wszystkie fanki, które jeszcze mialy złudzenia po ślubie maniek :P

Ale wiesz, zawsze możesz go zabrać ze sobą, żona na pewno podziękuje :p

No i ten, gratulacje!

Ta, taa.. tych fanek to ja już dawno nie widziałem, ani nie słyszałem ;p

Chętnie bym zabrał, ale będzie musiał trochę podrosnąć (tak o co najmniej 3 lata). Zamierzam w końcu krzewić w Niej/Nim zamiłowanie do fantastyki od najmłodszych lat. Może załapie bakcyla, jak tatuś!  8)

I dziękuję, chociaż szczerze mówiąc, wolę, jak ludzie będą nam składać te gratulacje po porodzie ;)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!

Sentenza

• Administracja
  • demigod
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2020, 21:49:59 pm »
Chętnie bym zabrał, ale będzie musiał trochę podrosnąć (tak o co najmniej 3 lata). Zamierzam w końcu krzewić w Niej/Nim zamiłowanie do fantastyki od najmłodszych lat. Może załapie bakcyla, jak tatuś!  8)
wiesz, nawet nie o to chodzi, po prostu obserwowałem już wiele par przed porodem pierwszego dzieciaka i po, więc wiem że po pół roku małżonka bardzo chętnie się potomka na parę dni pozbędzie ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!