Autor Wątek: Star wars: the fallen order - nowe Jedi Academy?  (Przeczytany 1546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Star wars: the fallen order - nowe Jedi Academy?
« dnia: Czerwiec 10, 2019, 18:46:11 pm »
Jakby ktoś nie wiedział, EA robi grę w stylu Uncharted/The Force Unleashed/Jedi Outcast/Academy. Tytuł to trochę trolling z mojej strony, bo aż tak dobrze to nie jest, ale poniższy gameplay nie wygląda źle:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8939aURV9Dc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8939aURV9Dc</a>

wprawdzie znowu kashyyk, fizyka działa tylko na podświetlony obiekt, są liany zamiast force jump bo tak animatorzy są przyzwyczajeni i było łatwiej lvl designerom, ale z drgiej miecze w końcu znowu zabijają po jednym trafieniu i nie ma spamu miliona różnych trooperów dla samego spamowania różnorodnymi trooperami, tak więc nie jest źle. Gdyby nie to, że to gra EA, to bym nawet rozważał zakup :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star wars: the fallen order - nowe Jedi Academy?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2019, 20:51:39 pm »
Nie wiem jakim cudem mogłeś wrzucić Jedi Academy w tytule. Jawny clickbait. Gra wygląda jak ubogie Sekiro z mieczami świetlnymi.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star wars: the fallen order - nowe Jedi Academy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2019, 21:25:38 pm »
Nie ukrywam, academy jest głównie dla atencji :P Ale mówię, nie tyle się na order najarałem, co ostatnie gry były tak beznadziejne, że jestem  po prostu zaskoczony że ten gameplay nawet da się oglądać :P Bo jak się przyjrzeć to tak jak wczoraj gadaliśmy, parę uwag mam, i to takich całkiem sporych (jak enviormental puzzle rozwiązywane zatrzymaniem czasu, oh come on!). Kwestia jak w to się będzie grać, bo jak to kolejny tytuł z cyklu "press A for awesome" jak w Assassinie to dziękuję bardzo za kolejną samoprzechodzącą się grę. Spokojnie, pewnie znowu wrócę do ignorowania tego tytułu po pierwszym story trailerze, na przesłodzone, odtwórcze historyjki na siłę mieszające w kanonie a'la TFU jestem od dawna przeczulony ;D


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star wars: the fallen order - nowe Jedi Academy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2022, 23:31:11 pm »
Przelazłem całe Fallen Order. Bardzo fajna pozycja, jak za cenę 4,5 zł. Nie będę przyklaskiwał za to, że EA nie dowaliło tam miliona DLC. Bo to tak jakby dać kwiaty żonobijcy, że dzisiaj starej nie przyprawił reksia pod okiem.

Gameplay jest solidny. Walka opiera się na umiejętnym blokowaniu i pozycjonowaniu się wobec przeciwników. Czasem jest nie fair, ale jaka gra jest. Grałem na trzecim z czterech poziomie trudności. Platformowe wątki ograniczają się do biegania po ścianach, skakania czy bujania się na linie z okazjonalnym spowolnieniem ruchomych obiektów mocą. Standard, ale zrobiony poprawnie i ciekawiej niż w Tomb Raiderze z 2013 roku. Najwięcej takich motywów jest w grobowcach, co przypominało mi trochę Soul Reavery. To plus, bo lubię zagadki środowiskowe w grach.

Znalazłem wszystkie kosmetyczne rzeczy do znalezienia. Miałem przy tym zabawę. A nie przekroczyłem przy tym 30 godzin gry. Na pewno nie było to warte 200 zł.

Optymalizacja jednak na PC jest tragiczna. Mam laptopa z obecnie niskiej półki (GTX 960), ale sama gra działała płynnie. Dopóki nie było przejścia z jednego obszaru na drugi. Jako, że ekrany ładowania są passe, to mamy "płynne" przejścia między nawet planetami, ale tak naprawdę wczytywanie a'la windy z Mass Effecta. Wtedy gra postanawia zamrozić się na kilkadziesiąt sekund i tyle. Czytałem, że nawet na PS4 Pro się to zdarzało, chociaż kolega z slim PS4 nie narzekał. Natomiast ludzie z GTX 2060 już tak, więc jak pisałem - kiepska optymalizacja.

Fabuła i postacie są okej. Nic odkrywczego, nic gwałcącego lore. Jakaś tam rasa starożytnych, używająca mocy (cóż za nowelka!), ale głównie rozchodzi się o holokron, który ma w sobie informacje o wszystkich dzieciach wrażliwych na moc w galaktyce. Stake'i są, ale nie tak wysokie jak w The Force Unleashed, gdzie leciało się rozwalić Palpiego i Vadera. I dobrze. Kal - główny bohater - nie mógłby się z nimi równać, ale w pojedynku z imperialnymi inkwizytorami (pozdro Star Wars: Rebels) daje radę. I to fajnie, bo następnego wybrańca, który zapoczątkował rebelie i sam spłodził pokolenie nowych Jedi bym nie zdzierżył. Jest chłopakiem z traumą, bo był tylko młodziutkim padawanem przy rozkazie 66. Ale nie robi to z niego Shinjiego, ani Amuro by mieć PTSD. Jest nastawiony na misję, ale czasem doganiają go demony przeszłości. Bardzo poprawne.

Szkoda tylko, że antagonistki wyglądają, jakby urwały się z feministycznej organizacji na rzecz ucinania penisów przyszłym gwałcicielom. Chociaż z drugiej strony to ciekawe, że lewicująca korporacja mogła pokazać kobiety jako te złe, a protagonistą jest biały chłopak. Pewnie w sequelu coś odwalą.

Ogólnie to polecam, zwłaszcza jak jest w takiej cenie. https://muve.pl/sklep/digital/akcja/star-wars-jedi-fallen-order-pc-klucz-origin,865978

Minusem jest origin, ale inaczej się odpalić tej gry nie da.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta