Autor Wątek: Konsole Classic/Mini  (Przeczytany 1616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Konsole Classic/Mini
« dnia: Listopad 01, 2018, 01:19:26 am »
Już wkrótce premiera Playstation Classic. Nie jest to pierwszy produkt z serii odgrzewanie kotleta, bo przecież Nintendo zaserwowało nam NES Classic i SNES Classic. Pytanie natomiast do was - czy to dla was skok na kasę, czy jednak możliwość przejechania się nostalgiczną kolejką do czasów młodości (różnego stadium). Cena tych klasyków nie jest wygórowana. Za każdą z tych konsol z wpakowanymi grami około 400 zł.

Rzucę jeszcze tylko lista gier z PSC i możemy dyskutować dalej.

Wspólne tytuły:

Battle Arena Toshinden
Final Fantasy VII
Intelligent Qube
Metal Gear Solid
Tekken 3
Jumping Flash!
Mr. Driller
R4: Ridge Racer Type 4
Resident Evil: Director's Cut
Revelations: Persona
Super Puzzle Fighter II Turbo
Wild Arms

Europa/USA:

Cool Boarders 2
Destruction Derby
Grand Theft Auto
Oddworld: Abe's Oddysee
Rayman
Syphon Filter
Tom Clancy's Rainbow Six
Twisted Metal

Japonia:

Arc the Lad
Arc the Lad II
Armored Core
G-Darius
Gradius Gaiden
Parasite Eve
XI
SaGa Frontier

Szczerze? Dla samego MGS, FFVII i Tekkena 3 jestem zainteresowany. Ale dalej czuje się wyruchany z RPGowych tytułów z japońskiej wersji.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2018, 12:41:21 pm »
Pytanie tylko jak to będzie z jakością, bo zgaduje, że to jednak emulacja, a te z tego co pamiętam zawsze miały problem z responsywnością przycisków i rozdzielczościami na nowoczesnych telewizorach.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2018, 13:23:27 pm »
Jak dla mnie mini konsole jako idea są dla mnie spoko pomysłem. Są mobilne, mają wgrane kilkanaście tytułów, oryginalne pady, fajny nostalgia trip. Mimo wszystko jednak na żadną się nie zdecydowałem. O ile NESa skreślała przestarzałość gier (lubię retro, ale tak stare producje doceniam bardziej za wkład w historię, niż  mam ochotę w nie grać samemu), tak w przypadku SNESa i PS Classic chodzi głównie o cenę i dobór tytułów. Jasne, ~400 zł za 20 gier to raptem 20 zł/sztuka, tylko ze nie wszystkie interesują mnie w równym stopniu, a do tego zabrakło kilku prawdziwych klasyków kojarzacych się z platformą. No bo serio, mini-psx bez Spyro, Crasha, Medevila, czy Tenchu, za to z drillerem, super puzzle, qube i jumping flashem? Te shootery jak R6 też są zresztą dośc dyskusyjne biorąc pod uwagę, że dostajemy klasyczną wersję padów bez gałek... Z tego samego powodu boli mnie więc brak możliwości dogrania dodatkowych gier, bo SNES też by zyskał na takim chrono triggerze. Przede wszystkim jednak doszedłem do wniosku, że nie mam tyle miejsca pod telewizorem, by zbierać te wszystkie konsoli, więc temat umarł :P

Mimo wszystko pomysł uważam jednak za dobry i cieszę się że te konsolki powstały. Widać zresztą że jest na nie popyt, bo nintendo ogłosiło wczoraj ze NES i SNES mini rozeszły się łącznie w 10 mln sztuk

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2018, 20:33:29 pm »
http://youtu.be/N4hXDX_ufCo?t=595
chyba wykrakałem tę chujową emulację.

Also, sony używające w tej konsolce darmowego emulatora, który od lat można znaleźć w necie, derp
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 22:37:54 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2018, 21:19:18 pm »
A ja tam uważam, że niektóre rzeczy z dzieciństwa powinny zostać tylko we wspomnieniach, bo po powrocie do nich po iluś latach, ten czar doskonałości jednak pryska i to, co kiedyś było fajne i kojarzyło nam się z przyjemnością, dziś może tylko denerwować swoją nieporadnością i prostotą biorąc pod uwagę skok technologiczny. Ale jako nostalgiczna ciekawostka jasne, czemu nie

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2018, 17:50:22 pm »
https://techcrunch.com/2018/11/09/sonys-playstation-classic-uses-an-open-source-emulator-to-play-its-games/

Czyli 400 złotych za emulator, który jest dostępny za darmo tylko, że opakowany w plastik.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2018, 22:24:13 pm »
zabawne o tyle, ze sony czy nintendo były zawsze pierwsze do walki z emulatorami :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

DieAnna

  • Wiadomości: 3
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:51:24 pm »
O ile SNES i NES (a nawet Mega Drive) mają bardzo sztosowe minikonsolki (zwlaszcza teraz, kiedy są do wyrwania wreszcie w ludzkich cenach), o tyle PS Classic jest imo nieporozumieniem. Konsole zbudowano na bardzo biednej wersji darmowego emulatora i słabych podzespołach (w efekcie czego wiekszosc gier to wolniejsze wersje PAL, nawet w amerykanskiej konsolce), w padach nie pokuszono sie nawet o analogi. I nie, nie kupuje mnie tlumaczenie ze to odtworzenie pierwszej wersji konsolki.

Do tego sam dobór produkcji na sprzęcie to imo jakaś pomyłka. No bo pomyślmy - jesteś ośrodkiem decyzyjnym w Sony i chcesz wypuścić konsolkę będącą kompilacją "The best of" gier. O jakich produkcjach myslisz w pierwszej kolejnosci? Oczywiscie o Crashu, Spyro, Resident Evil, Final Fantasy, Tekkenie 3, Gran Turismo, Metal Gear Solid, Ridge Racer Type 4, Vagrant Story, Tomb Raider, Oddworld, Soul Reaver, Silent Hill, Parappa the Rapper, Twisted Metal, Castlevania: SotN. Ile z tych gier trafia ostatecznie na konsolke? Nawet nie połowa, zaś reszta to jakies dziwne zapychacze typu Jumping Flash czy Inteligent Qube. Konsola zostala zrobiona tak budżetowo, że może stawać w szranki bardziej z chińskimi klonami z aliexpress niz tym co zrobilo Nintendo czy nawet Sega - bo jej Mega Drive Mini HD też ma kilka gier Shovelware, ale chociaz uczciwie pozwala na korzystanie z kartridży.   


Ujędrniające zabiegi bez ciecia skalpelem? Przeczytaj https://www.playboy.pl/kreator/4712/hifu-wszystko-co-musisz-wiedziec-o-ultraformer-iii i poznaj lifting falami ultradźwiękowymi.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Konsole Classic/Mini
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2019, 20:28:50 pm »
na marginesie kiepski wybór gier na psx mini obrazuje inny problem - Sony nie ma tak naprawdę zbyt wielu exów first party, do których miałoby pełnię praw, a tam gdzie je miało, pokusiło się na remastery. To samo było w tym all-star-cośtam-klon-smasha. Pięć znanych postaci po czym piętnaście no-name'ów, bo trzeba by się dzielić dochodem z faktycznymi posiadaczami praw, jak namco, Enix czy activision.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!