Autor Wątek: Monopoly  (Przeczytany 4620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rogue Three

  • Wiadomości: 4
    • https://www.instagram.com/explore/tags/sevolium/
Monopoly
« dnia: Październik 01, 2018, 11:24:43 am »
Najbardziej kultowa planszowka po chińczyku zasługuje na swoj własny temat? Macie, lubicie? Jaka edycja jest waszą ulubioną a o której marzycie?

Ja mam edycję jubileuszową stylizowaną na wydanie z lat dwudziestych XX wieku, czaje się nw wersje starwarsową i Gamer :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2018, 13:33:31 pm »
o, to mam od razu pytanie - jest jakiś sens posiadania miliona różnych wersji monopolu, skoro z tego co wiem różnią się tylko pionkami i miescówkami w których stawiasz hotele? :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

ivatr

  • Wiadomości: 3
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2018, 15:05:47 pm »
Ja w sumie nie interesuję się za bardzo Monopoly. Rzadko gram, bo nie bawi mnie rzucanie kością i nie manie na nic wpływu.
Ale Sentenza się myli, bo niektóre edycje Monopoly polegają na czymś innym - Monopoly Marvel jednak ma inną zasadę działania.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2018, 16:37:24 pm »
własnie chciałbym się dowiedzieć czy czymś się różnią, bo ilekroć puszczają jakąś reklamówkę w tv, to wszystko skupia się na nowym wzorze pionka :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Rogue Three

  • Wiadomości: 4
    • https://www.instagram.com/explore/tags/sevolium/
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2018, 14:24:53 pm »
o, to mam od razu pytanie - jest jakiś sens posiadania miliona różnych wersji monopolu, skoro z tego co wiem różnią się tylko pionkami i miescówkami w których stawiasz hotele? :p

To zależy. Są edycje które mocno zmieniaja mechanikę, jak np. starwarsowa. Że była słaba to inna bajka :P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2018, 15:49:16 pm »
To zależy. Są edycje które mocno zmieniaja mechanikę, jak np. starwarsowa. Że była słaba to inna bajka :P
dlatego własnie ciekawi mnie jak to wygląda, bo nie umiem wyobrazic sobie zmiany zasad bez utraty monopolowości :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2018, 10:15:02 am »
Dla mnie lepsze od Monopoly jest jego polska wariacja - Polski Biznes. Kolorowe pola porozrzucane chaotycznie po planszy, a nie w jednym ciągu, zawody i polityczne stanowiska, dzięki którym generujemy przychód, poza firmami, które wykupujemy. Jakoś tak bardziej skomplikowane mi się to wydało, niż Monopoly, a przez to ciekawsze :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2018, 17:02:13 pm »
Bo Monopoly jest trochę nudne. Jeżeli już naprawdę chcecie, zeby was znajomi i rodzina znienawidzili to polecam Munchkina jednak. Zwłaszcza, że jest tyle wersji, że każdemu coś przypadnie do gustu.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2018, 11:09:40 am »
Popieram, Munchkin niszczy przyjaźnie :D

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2018, 16:37:09 pm »
Czy ja wiem, jak chyba wspominałem, raz grałem, jakoś mnie do siebie nie przekonał.

ale a propos monopolu:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rvUzuK0ygI4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rvUzuK0ygI4</a>

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

ninastarolecka

  • Wiadomości: 7
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2018, 09:48:44 am »
Ja aktualnie jestem w posiadaniu Monopoly Friends, i jako wierna fanka Przyjaciół - mega polecam. Co z tego, że na wszystkie gry, które grałam, zawsze bankrutuję jako pierwsza. Nieistotny szczegół w ogóle :D
Nawilżenie, regeneracja, odżywienie - tak działa przeciwzmarszczkowe serum Richevon https://kobieta.wp.pl/krem-przeciwzmarszczkowy-jak-wybrac-ten-idealny-poznaj-richevon-6282134612825729a

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2018, 20:28:59 pm »
gdzieś ostatnio słyszałem, że dobrą strategią jest stawiać max 3 domki oraz czaić się na te parcele bliżej środka planszy - ponoć większa szansa że ktoś wpadnie i najbardziej stabilny dochód. Czy to prawda, cholera wie, bo jednak tytuł ten juz za dzieciaka mi się przejadł :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

panczyk453

  • Wiadomości: 1
    • StreamOnline
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 08, 2022, 13:23:34 pm »
A mi dla odmiany się nie przejadło i zawsze lubię do tej gry wracać ze znajomymi czy rodziną. we 3-4 osoby najlepiej się gra :)

Roszpunek

  • Wiadomości: 15
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2022, 20:47:23 pm »
Pamiętam jak za dzieciaka marzyłem o oryginalnej wersji, ale wtedy wydawała się za droga. Po latach dostałem i odtąd mam duży sentyment do niej :D

Hokum

  • Wiadomości: 15
Odp: Monopoly
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 09, 2022, 21:59:57 pm »
Zawsze lubię sobie do niej wracać, miły umilacz czasu ze znajomymi, ale też dużo kłótni :D