Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 7663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2019, 20:36:07 pm »
Temat EGS wałkowałem już wcześniej. Już nawet nie chodzi o to, że Epic w swoim sklepie szpieguje Cie jak Facebook, ale fakt, że nie ma takich rzeczy jak zwroty, recenzje czy forum. Kuriozalnie, ludzie lecą na forum steam, jak mają problem z grą. Czy GoG ma takie rzeczy? Oczywiście. Do tego jest DRM Free w większości tytułów. Sam klient też jest opcjonalny! Sam się nim zachwycałeś! Jak możesz porównywać Thronebreaker'a jako exclusive na gog, a kradzież gry jak Metro miesiąc przed premierą? Jakby Paradox ogłosiło, że będzie GoG exclusive, to pewnie nikt by się nie przejął, bo platforma jest spoko. EGS nie.

Co do DLC - do Wieśka 3 płatne dodatki to kilkunastogodzinne historie. Nie kosmetyki, które kosztują. Bo te CDP dawał za darmo. I dodatkowe misje.

Co do pudełka - mam to w dupie. Nie mam miejsca nawet na WoWowe pudełka, a wszystko kupuje na promocjach cyfrowo.

I dalej nie wiem gdzie CDP uznaje siebie za obrońców konsumentów i generalnie liże sobie jaja. Bo zrobienie filmiku półtoraminutowego, dziękującego fanom za kupienie gier z serii jest chyba lepsze na 10 rocznicę IP, niż wydawanie na nowo Skyrima jak Todd Howard. Bo to pamiętam strasznie Cię kuło w oczy.

Swoją drogą nie bywasz w komentarzach na PCGamerze? Bo Twój tekst, że dopiero po FO76 Bethesda ma kiepską reputację przewinął się również tam. Tyle, że Bethesda ma zepsutą repe od Obliviona już? Bo był nędznym produktem. Skyrim żyje tylko dzięki modom, a o Falloutach od Howarda nie zaczynajmy znowu.

(click to show/hide)

Apropo kolekcjonerek. Świetny steelbook.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2019, 22:50:10 pm »
Co do DLC to sorry Sent, ale bycie fanem Paradoxu trochę Cię dyskredytuje w krytykowaniu podejścia do tychże innych producentów. Nawet EA. 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2019, 23:12:49 pm »
Co do DLC to sorry Sent, ale bycie fanem Paradoxu trochę Cię dyskredytuje w krytykowaniu podejścia do tychże innych producentów. Nawet EA.
Chciałem to napisać, ale wolałem bez personalnych wycieczek...

Anyway, wiem, że spidersweb to szajs, ale tutaj ładnie wyjaśnione.

https://www.spidersweb.pl/2019/06/cyberpunk-2077-trans-gender-rasizm.html

A tutaj ten śmieszny artykuł z RPS.
https://www.rockpapershotgun.com/2019/06/12/cyberpunk-2077s-e3-demo-has-weak-gunplay-and-unimaginative-stereotypes/
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 17, 2019, 11:45:30 am »
Szkoda, że CDP w ogóle cokolwiek zmienia odnośnie tego pieprzenia genderowego, a nie robi swoje. Idąc tym tropem powinni zmienić wieśka 3 dodając mnóstwo innych Azjatów, murzynów itd. Wtedy się nie poddali.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 17, 2019, 11:50:43 am »
Szkoda, że CDP w ogóle cokolwiek zmienia odnośnie tego pieprzenia genderowego, a nie robi swoje. Idąc tym tropem powinni zmienić wieśka 3 dodając mnóstwo innych Azjatów, murzynów itd. Wtedy się nie poddali.

Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 17, 2019, 18:11:43 pm »
Co do DLC to sorry Sent, ale bycie fanem Paradoxu trochę Cię dyskredytuje w krytykowaniu podejścia do tychże innych producentów. Nawet EA.
Doh, zrozumcie - nie jadę CDPu za DLC, jadę go za to że w czasach W2 te płatne DLC tak im przeszkadzały,  ale  jak robili W3 i zwietrzyli kasę to nagle zrobiły się super. Chociaż w sumie nawet nie tyle jadę sam CDP co tych bezkrytycznych ludzi, którzy klaszczą  cokolwiek by ten CDP nie zrobił, nawet jeśli co chwila sam sobie zaprzecza i co chwila przesuwa granice, które wcześniej sam ustalił.

B'sides, wycinanie muzyki, tarcz czy preorderowe DLC zawsze w paradoxie krytykowałem. Chwaliłem ich jedynie za to, że content w samych DLC faktycznie jest obszerny i przy każdym takim DLC otrzymujesz sporego darmowego patcha, który dodaje sporo nowego contentu nawet jeśli dodatku nie planujesz kupić. Możemy się nie zgadzać, ale weźmy się szanujmy i czytajmy dokładnie co nawzajem piszemy :|

A co do tematu dżender, Atrionowi chyba chodziło o to, że w okolicach premiery W3 amerykańskie lewaki też miały ból dupy, że geralt, ciri i yen są białe i że to rasizm. Wtedy ich olano, dzisiaj takie osoby trzęsą mediami i jak nie grasz jak ci każą, to grę masz obsmarowaną z góry do dołu. Jak wspomniałem na discordzie, kotaku nawet wprost napisało że nie interesuje ich  pisanie o grach, tylko polityczny progresywny aktywizm.


Temat EGS wałkowałem już wcześniej. Już nawet nie chodzi o to, że Epic w swoim sklepie szpieguje Cie jak Facebook, ale fakt, że nie ma takich rzeczy jak zwroty, recenzje czy forum. Kuriozalnie, ludzie lecą na forum steam, jak mają problem z grą. Czy GoG ma takie rzeczy? Oczywiście. Do tego jest DRM Free w większości tytułów. Sam klient też jest opcjonalny! Sam się nim zachwycałeś! Jak możesz porównywać Thronebreaker'a jako exclusive na gog, a kradzież gry jak Metro miesiąc przed premierą? Jakby Paradox ogłosiło, że będzie GoG exclusive, to pewnie nikt by się nie przejął, bo platforma jest spoko. EGS nie.

W porównaniu chodziło tylko o to, że CDP zaczął równać do poziomu innych - EA i origina, Acti-blizza i jego
battle.netu, ubisoftu i jego uplaya. Epica wspomniałem bo to najświeższy i najbardziej skrajny przykład, ale już wcześniej ludziom takie akcje przeszkadzały i były o to afery. Ok, thronebreaker nie był jakiś wielce oczekiwany i to była gra CDPu, ale powiedz szczerze - czy robienie z tej gry exa dla własnej platformy było w interesie konsumenta? I nie jest to pierwszy raz, kiedy CDP najpierw coś krytykował, a potem po cichu próbował wprowadzić to samo. Super że DLC do W3 było fajne, ale wcześniej ten sam CDP mówił, że  season passy są passe. Cieszę się szczęsciem posiadaczy x360 że mogli zagrać w W2, ale CDP mógł powiedzieć wprost że będzie robił ten port, a nie do samej premiery kłamać że chcą zrobić tylko wersję na PC i to zupełny przypadek że UI wygląda jak dostosowane do pada, a dosłownie miesiąc później zaprosić dziennikarzy na pokaz wersji konsolowej. Nie mówię już o dramach za zamkniętymi drzwiami, jak crunche czy inne mniej przyjemne sprawy, nazwijmy to, kadrowe - niby nie dotyczące graczy, ale pokazujące, że to takie same korpo jak inne, tylko z lepszym PR (jak blizz do niedawna).

Podkreślę może to wyraźnie NIE TWIERDZĘ, że CDP to najgorsza firma ever, bo mimo wszystko SĄ lepsi od EA, ubisoftu, acti, bethesdy, deepsilver czy nawet nordica i paradoxu. Nie podoba mi się tylko, że nie potrafią trzymać się swoich standardów, i gdy głowni złoczyńcy zrobią krok do przodu wymyślając kolejne gówno by wkurwić graczy, CDP najpierw to głośno krytykuje by zdobyć poklask, a gdy kurz trochę opadnie po cichu również robi mały kroczek w tę samą stronę co tamci. I że gracze dają się na takie coś łapać.

Cytuj
Bo to pamiętam strasznie Cię kuło w oczy.
nie pamiętam tbh. Może coś mi przeszkadzało, ale nie samo świętowanie i podziękowania jako takie, bo czemu by miało.

Cytuj
Swoją drogą nie bywasz w komentarzach na PCGamerze? Bo Twój tekst, że dopiero po FO76 Bethesda ma kiepską reputację przewinął się również tam. Tyle, że Bethesda ma zepsutą repe od Obliviona już? Bo był nędznym produktem. Skyrim żyje tylko dzięki modom, a o Falloutach od Howarda nie zaczynajmy znowu.
yep, ale Oblivion czy F3/4 przeszkadzał takim geekom jak ty czy ja. Problem w tym, że łatwo byliśmy zakrzykiwani przez zdecydowanie mniej krytyczny tłum. Beth tak naprawdę podpadła dopiero fallem 4, gdzie okazało się że oferuje mniej niż trójka i jest brzydszy (plus w tym samym czasie wyszedł znacznie lepszy W3, na którego tle wady F4 świeciły mocniej), ale ludzie generalnie potraktowali to jak wypadek przy pracy. Oczy otworzyły się dopiero przy 76 i po raz pierwszy beth zjebano z góry do dołu za każde potknięcie tak, jak na to zasługiwało co najmniej od F3.


Cytuj
(click to show/hide)

Apropo kolekcjonerek. Świetny steelbook.
yep, właśnie do tej piłem :D Świetnie też pasuje do tej z metroida na 3dsa, gdzie dostawałeś steelbook w kształcie karta do gameboya :D

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2019, 18:13:20 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 17, 2019, 18:21:30 pm »
A co do tematu dżender, Atrionowi chyba chodziło o to, że w okolicach premiery W3 amerykańskie lewaki też miały ból dupy, że geralt, ciri i yen są białe i że to rasizm. Wtedy ich olano, dzisiaj takie osoby trzęsą mediami i jak nie grasz jak ci każą, to grę masz obsmarowaną z góry do dołu. Jak wspomniałem na discordzie, kotaku nawet wprost napisało że nie interesuje ich  pisanie o grach, tylko polityczny progresywny aktywizm.

Po pierwsze była to chyba jedna strona, ale mniejsza o to, po drugie to nie rozumiem co to ma wspólnego z Cyberpunkiem, który dzieje się w Kalifornii z przyszłości.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2019, 19:26:37 pm »
Po pierwsze była to chyba jedna strona, ale mniejsza o to, po drugie to nie rozumiem co to ma wspólnego z Cyberpunkiem, który dzieje się w Kalifornii z przyszłości.
No że sytuacja podobna, i wtedy i teraz ktoś ma ból dupy o problem, który sam sobie uroił w swojej chorej głowie. Tylko wtedy była to jedna nawiedzona strona, nikt tego specjalnie nie podchwycił więc i CDP to olał, zaś teraz jest to jeden z największych portali, pozostałe już się czają by temat podchwycić bo obrona dżęderu jest obecnie w modzie, zaś CDP w obawie przed złym PR ulega takim zarzutom z dupy i zapowiada zmiany - i to właśnie przeszkadza atrionowi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2019, 20:38:45 pm »
Ok nawet nie słyszałem, że coś się stało teraz. Poczytałem coś i nie widzę, żeby CDP się pod czymś uginał. Wyjaśnili tylko, że ta kontrowersyjna reklama jest częścią świata gry i ma pokazywać jego niezbyt pozytywną stronę.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:43:02 am »
Dokładnie o to mi chodziło. Nie mam nic przeciwko takiemu czemuś, jeśli jest to w początkowym założeniu gry, ale nie zmiana "pod wpływem".

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2019, 18:51:58 pm »
Lewaki zle sie wpasowali, bo autorem grafiki jest kobieta.
Natomiast autor C2077 też powiedział, że są walnieci Ci SJW. Cieszy się, że CDPR zmienilo Voodoo Boys z bialasow, na jamajczykow, a akcent maja on point.
I tak w ogole, to powinni wszyscy zamknac jape, bo on jest czarny, a nie Ci malkontenci. :D



Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:39:53 am »
MoG - ale biała, więc się nie liczy :P Tak jak można jeździć po yongyea i nie jest to rasizm, bo jest azjatą :P

Fenrir - dunno, nie czytałem do końca artu bo przewracam oczami jak słucham takie oskarżenia i zamykam kartę, tylko tłumaczyłem co atrion miał na myśli :P

Anyway RPS się nie poddaje, teraz mają problem że gang czarnych to the animals i to oczywisty rasizm :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2019, 17:20:53 pm »
Bajdełej, skąd ubzduranie sobie (żeby nie było, moje też), że Thronebreaker to gog exclusive, skoro na steamie też jest i nawet data się zgadza...?

Już o porcie na PS4 nie wpsomnę...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2019, 21:44:27 pm »
bo był exem przez miesiąc, okazało się że jest za duży ból dupy o to plus się przeliczyli ile osób rzuci się na goga bo thronebreaker ma wiedzmina w nazwie. Tak wiec po miesiacu gra pojawila sie na steamie i innych platformach, a dalej juz udawano ze taki byl plan od początku

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2019, 19:05:46 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RUjOWX7feD4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RUjOWX7feD4</a>

tak jak w tytule vid - 1/3 pecetowych preorderów na cyberpunka jest robiona na gogu. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku. Kwestia jeszcze tylko tego, ile zamówień na grę to wersje pecetowe, ale tak czy siak, nie wiem czy którakolwiek inna gra miała tak korzystny stosunek dla goga.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!