Autor Wątek: Cyberpunk 2077  (Przeczytany 7668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Cyberpunk 2077
« dnia: Sierpień 28, 2018, 15:37:22 pm »
Zauważyłem, że dotąd nie było tematu poświęconemu powstającej grze CD Projekt RED. Otwórzmy go za to 48 minutowym gameplayem.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=euqbMkM-QQk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=euqbMkM-QQk</a>
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

alyesim

  • Wiadomości: 4
    • Pozbądź się łupieżu pstrego
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2018, 16:14:12 pm »
Ten gameplay wygląda naprawdę super i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Inna sprawa, że jednak jeszcze sporo będziemy czekać, zanim będziemy mieli okazję, żeby zagrać. Ale jak już wyjdzie - na pewno zrobi szum na rynku gier AAA.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2018, 18:38:42 pm »
jest gdzieś tego jakiś skrót? no bo dla fanów studia to na pewno super i w ogóle, ale jako osoba która do CP2077, CDPR i ogólnie gier z otwartym światem ma stosunek letni, to wolałbym coś pięciominutowego, co pokazałoby najważniejsze założenia

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2018, 23:26:30 pm »
Ja też się jaram jak murzyn blaszką. Jeszcze parę miesięcy temu naprawdę powątpiewałem w CDPR, po tej aferze z crunchem i rzekomymi informacjami o tym, że masowe uciekanie ludzi ze studia wręcz zatrzymało prace nad CP2077... ale teraz dali mi taki wewnętrzny spokój. Wreszcie jest gra, na którą oczekuję tak, jak oczekiwałem te 5 lat temu na Wiedźmina 3 i tak jak oczekiwałem 12 lat temu na Gothica 3!  8)
Oczywiście nie mówię, że to co zobaczyłem, jest idealne, ale wierzę, że dopieszczą mechanikę gry, a już pokładam ogromne nadzieje w fabule i całkowicie im zawierzam. Liczę na coś porządnego z masą zwrotów akcji :)

Sent...

(click to show/hide)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:39:39 pm »
w sumie mialem na myśli jakiś skrót video, ale dzięki, może obczaję ten początek, skoro jest w nim trochę więcej akcji :P

Cytuj
Wreszcie jest gra, na którą oczekuję tak, jak oczekiwałem te 5 lat temu na Wiedźmina 3 i tak jak oczekiwałem 12 lat temu na Gothica 3!
zeby tylko finał oczekiwania był lepszy, niż w przypadku tego G3 :P

*zanim polecą bluzgi, ja tam tę grę nawet lubię, tragicznie niedorobiona i na dłuższą metę męczy powtarzalnością, ale mam do niej jakiś sentyment :p*

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Anakin

  • Wiadomości: 3
    • http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,247861,pityver-body-care.html
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2018, 09:36:27 am »
Ja mam mieszane uczucia. Niby spoko to wyglada, ale z drugiej zalatuje to mocno reżyserką i niechce mi sie wierzyc ze cala gra bedzie leciec na tak silnej "filmowosci" gameplayu.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:07:52 am »
A ja tam ufam REDom. na pewno będzie się wybijać ponad te AAA serwowane nam co roku. A to już wiele znaczy.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2018, 11:26:57 am »
no akurat wybicie się ponad AAA nic nie znaczy, bo jak sam mówisz, one i tak są co roku takie same, więc to nie jest też jakieś specjalnie trudne zadanie :P Zwłaszcza teraz, jak konkurencji w tym gatunku i segmencie budżetowym praktycznie nie ma, gdyż beth i bioware bawią się w coopy z wyciąganiem kasy.

Co oczywiście nie zmiania faktu, że dobrych rpgów nigdy za wiele i oby CP faktycznie taki był.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2019, 19:00:04 pm »
Wszyscy pewnie widzieli najnowszy trailer, są podekscytowani i w ogóle, więc zamiast tego wspomnę o czym innym, nawet jeśli znowu podpadnę paru osobom :P

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wwr6TlEbiuU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wwr6TlEbiuU</a>
Czy tylko dla mnie kolekcjonerki CDPu to od dłuższego czasu równia pochyła w stronę badziewia serwowanego przez inne firmy? W3 też już musiał mieć kiczowatą figurkę, ale przynajmniej miał grubą książkę z gafikami jako bonus. Cyberpunk tymczasem już nawet nie udaje i oprócz figurki daje parę naklejek, cyfrowe badziwie i minibroszurkę udającą artbook.  Podstawowe wydanie wygląda spoko, ale kolekcjonerka to taka bieda, że japierdole.

To samo zresztą z okładkami, zamiast czegoś co się wyróżni (jak medalion w pierwszym wiedzminie) to nie, typowy samotny edgy koleś z gnatem w ręku patrzący groźnie w dal,  zupełnie jak 99% okładek innych dużych studiów. Zero własnego stylu albo klasy, chyba że użycie żółtego tła można nazwać wyjątkowością.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2019, 20:49:04 pm »
Podstawowe wersje gry zawsze muszą mieć protagonistyczne okładki. Dla porównania masz artworkowe i klimatyczne steelbooki.

https://lowcygier.pl/edycje-kolekcjonerskie/piec-roznych-wersji-steelbooka-cyberpunk-2077/

Mocno GiTSowe.

A poza tym.

KEANU!
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2019, 21:40:12 pm »
Mogłeś mi nie pokazywać, bo takie zagrywki zachęcające do kupienia pięć razy tej samej gry to już w ogóle nie są śmieszne. "Najbardziej przyjazna konsumentom firma" my ass.

Aczkolwiek fakt, same w sobie fajne, choć nie zgadzam się że protagonistyczne są obowiązkowe. Spójrz na okładki kotorów, świetnie udające filmowe plakaty. Albo wspomnianego pierwszego wiedźmina. Albo dowolne GTA. Albo xenoblade chronicles. Albo Dragon Age (co jest z mojej strony sporym wyróżnieniem, bo seria jest dla mnie w ciul przereklamowana). Albo TESy. Albo Tyranny. Albo, do pewnego stopnia, Okami. To są okładki które mają swój unikalny styl i które się pamięta, które same w sobie potrafią być rozpoznawalnym symbolem danej marki. Nie musisz nawet czytać tytułu by wiedzieć że w tym pudełku jest KOTOR czy GTA, rozpoznajesz po samym stylu.

Cyberpunk na tym tle krzyczy co najwyżej "chcę być kolejnym watchdogs lub sheppardem, notice me senpai"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2019, 07:43:32 am »
Jesteś strasznie zawziety na ten CDPR. Ograles wreszcie tego Wieska 3?

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2019, 18:51:53 pm »
samo cdp mi zwisa koło pyty, niech sobie robią co chcą - bardziej mnie śmieszy mnie to powszechne robienie im gały za to jacy są super i prokonsumenccy, mimo że są tacy sami jak inni, tylko lepiej się z tym maskują. Teraz znowu zbierają lajki bo cośtam przygadali secret codem w trailerze cyberpunka, ale nikt już nie chce pamiętać jak pół roku temu CDP sam próbował bawić się w Epic Store robiąc z Thronebreakera ekskluzywa dla goga, failując przy tym okrutnie :p

W każdym razie nope, nie ma dla mnie znaczenia czy okladke cyberpunka robil cdp czy ktos inny, po prostu nie podoba mi się jak jest ona do bólu genericowa i  nawet niespecjalnie mówi cokolwiek o grze. Na tej samej zasadzie w uj nie podoba mi się zachodnia okładka Daemon X Machina, mimo że jestem na tę grę zdecydowanie bardziej najarany. Ale jak już chcesz sprowadzać dyskusję do lubienia lub nie CDPu, to raczej jest odwrotnie - to inni zjebaliby każde inne studio za taką nieciekawą kompozycję, ale nie CDP, bo przecież o nim źle mówić nie można ;p
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 18:57:17 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2019, 13:02:15 pm »
Co do okładek:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dprsFhqKa_o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dprsFhqKa_o</a>

Co do goga to tam sytuacja była inna z dwóch powodów:

1. Gra była ich więc mogą ją sobie sprzedawać gdzie chcą i to wcale nie była jakaś nowa strategia. Raczej przestarzała i nieudana, bo Ubi i EA robiły do pewnego momentu tak samo.

2. Epic Store ma gównianą platformę ze względu na bezpieczeństwo twojego konta. Nie prosi Cię na przykład o potwierdzenie maila.

3. Głównym powodem, dla którego ludzie nie lubią ES jest to jak zachowali się ze swoją pierwszą, dużą grą na platformie, mianowicie z metrem. Ludzie mieli ją zapreorderowaną na steamie in nagle przesunęli im datę premiery o pół roku.

Co do kolekcjonerki to wielkie figurki są teraz w modzie, co poradzisz. Problem z nowymi IP jest taki, że ciężko jest dodać jakiś gadżet oprócz figurki, który ludzie będą w stanie utożsamić z daną grą.

W przeciwieństwie do Rockstara czy Bioware to przynajmniej edycja kolekcjonerska zawiera grę  :P   
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Cyberpunk 2077
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2019, 16:18:46 pm »
Co do okładek:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dprsFhqKa_o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dprsFhqKa_o</a>
ta, widziałem kiedyś to video, poniekąd do niego piłem. Polecam obejrzeć jak ktoś nie zna

Cytuj
Co do goga to tam sytuacja była inna z dwóch powodów:

1. Gra była ich więc mogą ją sobie sprzedawać gdzie chcą i to wcale nie była jakaś nowa strategia. Raczej przestarzała i nieudana, bo Ubi i EA robiły do pewnego momentu tak samo. (...)
I właśnie tego argumentu nie lubię, bo wychodzi na to że CDP wolno więcej. Jak EA i Ubi brało gry na zakładnika, to było wielkie larum, jak Epic to zrobił to nawet branie gier na wyłączność na własnej platformie zrobiło się passe, ale jak to platforma CDPu to jest "no wiecie rozumiecie". CDPowi się w miarę upiekło bo thronebreakera generalnie ludzie mieli gdzieś, ale idę o zakład że był to tylko test przed Cyberpunkiem i gdyby wtedy ten numer przeszedł, to dzisiaj CP byłby na wyłączność goga. To samo było z DLC gdzie krytykowali gdy było to modne w czasach Wiedzmina 2, zaś przy W3 radośnie je ogłaszali jak nowego mesjasza przy jednoczesnym aplauzie publiki. Przy roadmapach pewno będzie to samo, w innych firmach są dzisiaj krytykowane jako prezentacja contentu który powinien być na premierę, przy CP oh jakie super wsparcie.

Ale mówię, to cyrk CDPu i jego małpy, nie lubię tylko tego jak stroją się w piórka obrońców konsumentów jednocześnie starając się przemycać złe praktyki innych firm, zaś z drugiej gracze im na to pozwalają szukając im wymówek i chwaląc ich co krok. Żeby to się tylko nie skończyło jak z Bethesdą, którą też wszyscy zagłaskiwali i tłumaczyli, aż przyszedł Fallout 76 i nagle opinia o firmie zmieniła się o 180 stopni.



Cytuj
Co do kolekcjonerki to wielkie figurki są teraz w modzie, co poradzisz. Problem z nowymi IP jest taki, że ciężko jest dodać jakiś gadżet oprócz figurki, który ludzie będą w stanie utożsamić z daną grą.

W przeciwieństwie do Rockstara czy Bioware to przynajmniej edycja kolekcjonerska zawiera grę  :P
ok, tu faktycznie punkt dla nich, nawet jeśli to głaskanie za coś, co powinno być standardem :P

Ale właśnie dlatego zaskoczyły mnie kolekcjonerki od nintendo zapowiedziane na E3 - Astral Chain, Zelda, Fire Emblem, Poksy - gra, steelbook, OST, gruby artbook, specjalne pudło, koniec. Żadnych kiczowatych figurek, dzięki czemu cena jest raptem 50-100 zł wyższa niż wydania standardowego. Może brakuje jakiegoś unikalnego bzdeta, ale i tak wolę taką wersję niż kolejny syf który ładnie wygląda tylko na renderach i prototypie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!