Autor Wątek: Propozycja reorganizacji działów  (Przeczytany 3524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Propozycja reorganizacji działów
« dnia: Kwiecień 30, 2018, 11:35:30 am »
Hello there
Ponieważ mam wreszcie trochę czasu (a.k.a. pierwszy dłuższy urlop od ponad ośmiu miesięcy), postanowiłem wreszcie ruszyć kilka spraw związanych z foro, które dręczyły mnie od dłuższego czasu. Na początek, drastyczna reorganizacja działów. Ruch w pierwszych miesiacach był zdecydowanie większy, wiele rzeczy powstawało z myślą o portalu czy na prośbę konkretnych osób, ale dzisiaj tak rozbudowana struktura nie jest już potrzebna.

Wiem, że wielu osobom to wszystko jest juz zwyczajnie obojętne, ale ponieważ reorganizacja wiązałaby się z usunięciem/ukryciem wielu starych tematów, zanim cokolwiek zrobię, wolę zapytać was najpierw o zdanie. Obecny plan robót wygląda następująco:

1. Połączenie  "regulaminu i spr. org." z  "uwagami i sugestiami" w nowe subforum "ogłoszenia, sugestie, sprawy organizacyjne"
2. podpięcie "biblioteki", "PBF ŚP" oraz "ŚPowego salonu gier" do reszty działów podrzędnych TN, zamiast trzymania ich jako równorzędne subfora jak to jest obecnie.
3. Połączenie "gry cRPG",  z "retro RPG" oraz "jRPG" w jedno subforum "cRPG & jRPG". Pozostałe "growe" subfora z tego działu, takie jak the Elder Scrolls, Wasteland czy Star Citizen zostałyby usunięte (zachowane zostają jedynie "tematy ogólne" z wyżej wymienionych działów, które zostają przeniesione do nowego "cRPG & jRPG"; przepadłyby więc topice o upiększeniu morrowinda czy o modach, żeby nie dublować tematów o jednej grze)
4. Nazwa działu "cRPG" zostałaby zmieniona na "Gry", zaś subforum "Gry komputerowe" (znajdujące się obecnie w dziale "Inne") zostałoby umieszczone bezpośrednio pod nowym subforum "cRPG & jRPG"
5. Połączenie "Porady i pomoc" z "Pomoca techniczną" w jedno subforum "Porady i pomoc".
6. Dodanie w "innych" subforum-odnośnika do naszego kanału discord.
6. Oprócz tego rozważam przeniesienie "gier bez prądu" do działu "Gry", gdzie leżałoby obok "cRPG & jRPG" oraz "Gier komputerowych", połączenie działów Hobby z Hyde Parkiem oraz przesunięcie "gier i zabaw forumowych" spod hyde parku bezpośrednio do działu "Inne", by były lepiej widoczne. Myślę też nad wyłączeniem nieużywanego SB, skoro będziemy mieć widoczny odnośnik do Discorda. Jedynie PBF oraz "nasza tworczosc"  pozostałyby więc bez zmian.

Po wprowadzaniu powyższych zmian foro powinno stać się mniej przytłaczające rozmiarami oraz pzyjaźniejsze w użytkowaniu dla naszej małej grupki. Ewentualne propozycje i uwagi piszcie w tym temacie (wiem, że mog np. chciał usunąc jRPG z nazwy nowego działu na RPGi). W przypadku ich braku, wprowadziłbym plan w życie za jakiś tydzień-dwa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Propozycja reorganizacji działów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2018, 11:48:00 am »
Propozycja ebin, popieram całkowicie, żadnych zastrzeżeń, nakurwiaj waść.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Propozycja reorganizacji działów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2018, 10:48:54 am »
Dobry pomysł - zmniejszy ilość wiszących truposzy, które trzeba przescrollować, by dostać się do mięsa (aka najbardziej żywego działu - Inne ;) ).

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Propozycja reorganizacji działów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2018, 07:54:14 am »
Jak dla mnie, zmiany na plus.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Propozycja reorganizacji działów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2018, 02:25:50 am »
Jako, że i tak animu fagów nie przyciągniemy, zrezygnowałbym w ogóle z JRPG w jakiejkolwiek nazwie. Zostawmy RPG samo.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Propozycja reorganizacji działów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2018, 16:11:36 pm »
M'kay, ponieważ wszyscy zainteresowani wyrazili poparcie dla koncepcji, wprowadziłem zmiany w życie. Po zastanowieniu zmodyfikowałem tylko nieco początkowe plany, tak więc media stały się działem podrzędnym naszej twórczości, zaś gry i zabawy forumowe wylądowały z resztą gier. SB oraz Hyde park póki co zostawiam jak są, najwyżej za jakiś czas wróci siędo tego tematu.

Przy okazji, zapraszam na nasz kanał discord, który zyskał odnośnik w dziale Inne. Nie jestto może najszczęśliwsza lokalizacja, ale nie miałem lepszego pomysłu, tak więc pozostaję otwarty na sugestie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!